Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių
Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip parašyti chronologinį savo gyvenimo aprašymą, pateiksime patarimų ir pavyzdžių, kurie padės lengviau sukurti tokio tipo gyvenimo aprašymą ir teigiamą įspūdį.

Chronologinio gyvenimo aprašymo populiarumas
Chronologiniai gyvenimo aprašymai yra vieni iš labiausiai paplitusių gyvenimo aprašymų tipų dėl dviejų pagrindinių priežasčių:
- Jie lengvai skaitomi, juose paprasta sekti pateiktą informaciją ir rasti labiausiai dominančias detales.
- Šis gyvenimo aprašymo tipas gerai "sutaria" su ATS (Automatine kandidatų tikrinimo sistema). Sistema automatiškai filtruoja kvalifikuotus kandidatus pagal numatytus raktinius žodžius, pareigų arba įmonių pavadinimus.
Chronologinis gyvenimo aprašymo formatas
Nors kiekvienas CV yra unikalus, pagrindinis chronologinis CV formatas ir struktūra visada yra vienodi. Chronologiniame gyvenimo aprašyme yra visi standartiniai skyriai, kuriuos turėtumėte įtraukti į savo CV. Taip pat yra keletas pasirenkamų skilčių, kurias galite pridėti, atsižvelgdami į savo patirtį bei pareigas dėl kurių kreipiamasi. Štai pagrindiniai komponentai:
- Kontaktinė informacija;
- Trumpas prisistatymas;
- Darbo patirtis;
- Išsilavinimas;
- Įgūdžiai;
- Papildoma informacija (neprivaloma).
Kaip parašyti CV chronologine tvarka
Jei jums reikia pagalbos pradedant, pasinaudokite mūsų CV kūrėju, kurio pagalba greitai ir lengvai sukursite chronologinį gyvenimo aprašymą įvairioms pozicijoms. Rašydami kiekvieną gyvenimo aprašymo skyrių, vadovaukitės žemiau pateiktais patarimais:
1. Kontaktinė informacija
Šioje dalyje pateikiama visa pagrindinė kontaktinė informacija. Šis skyrius turi būti trumpas ir aiškus, todėl neįtraukite per daug asmeninės ir perteklinės informacijos. Pagrindiniai kontaktai, kurie turėtų atsidurti šioje dalyje yra:
- Vardas, pavardė;
- Tel. numeris;
- Miestas;
- El. pašto adresas;
- Linkedin profilio nuoroda (neprivaloma).
2. Gyvenimo aprašymo santrauka arba trumpas savęs pristatymas
Parašykite du ar tris sakinius, apibendrinančius savo patirtį, įgūdžius ir karjeros tikslus. Tai galimybė padaryti stiprų pirmąjį įspūdį, todėl gerai pagalvokite apie šio skyriaus turinį. Peržiūrėkite darbo aprašymą ir pritaikykite šį skyrių konkrečiam darbo pasiūlymui. Kaskart kandidatuojant į skirtingus pasiūlymus, šį skyrių bent minimaliai koreguokite ir suasmeninkite.
3. Darbo patirtis
Darbo patirties skyriuje, išvardinkite ankstesnes darbo patirtis atvirkštine chronologine tvarka, pradedant nuo naujausios arba dabartinės. Prie kiekvienos pozicijos pateikite darbdavio pavadinimą, pareigas, datas ir punktus, apibūdinančius konkrečias darbo funkcijas, kurias atlikote. Galite pateikti ne tik funkcijas, bet ir realius rezultatus, kuriuos pavyko pasiekti. Tokiu būdu geriau pagrindžiama darbo patirtis. Pateikite maždaug 5 punktus.

4. Išsilavinimas
Įtraukite išsamią informaciją apie savo aukščiausią kvalifikaciją, įskaitant laipsnius, diplomus arba profesines kvalifikacijas. Pridėkite studijų kurso pavadinimą, mokymo įstaigą ir baigimo datas. Įsitikinkite, kad išsilavinimo skiltyje nurodote ne tik formalius duomenis, bet ir papildomus kursus ar specializacijas, kurios tiesiogiai susiję su darbo vieta, į kurią pretenduojate. Jei turite kelis diplomus, juos taip pat verta išdėstyti atvirkštine chronologine tvarka, pradedant nuo naujausių.
5. Įgūdžiai
Savo įgūdžius galite įtraukti kaip vieną sąrašą arba išskirti juos į techninius, bei minkštuosius. Atkreipkite dėmesį į pareigybės aprašymą ir pagal tai atitinkamai pritaikykite turimų įgūdžių sąrašą. Tai leis lengviau pereiti ATS sistemas, bei būti patrauklesniu kandidatu, galinčiu pasiūlyti reikiamus įgūdžius organizacijai, kuri ieško darbuotojo su tokiomis pat arba labai panašiomis kompetencijomis. 3-5 esminiai įgūdžiai yra pats tas. Galite nurodyti ir daugiau, jei visi jie svarbūs konkrečiai darbo pozicijai.
6. Papildoma informacija
Savo gyvenimo aprašyme galite pridėti papildomos informacijos, kuri papildytų ir sustiprintų jūsų kaip kandidato įvaizdį. Po pagrindinių gyvenimo aprašymo skyrių, tiesiog įtraukite papildomų, tokių kaip užsienio kalbos, mokymai, sertifikatai, vairuotojo pažymėjimas, pomėgiai, savanoriška veikla. Kokią informaciją įtraukti yra asmeninis pasirinkimas, tai tik rekomendacinio pobūdžio gairės. Papildoma informacija turėtų būti aktuali ir susijusi su darbu į kurį pretenduojate.
Chronologinio gyvenimo aprašymo pavyzdys
Gyvenimo aprašymo pavyzdys administratoriaus pozicijai:
Chronologinio CV rašymo patarimai
Gyvenimo aprašymo turinys yra svarbiausias aspektas kuriant savo CV. Tačiau ne mažiau svarbu ir jo struktūra bei formatas. Ir nors kai kurie vadovai ar personalo specialistai atlaidžiau žiūri į dokumento formatavimą, kiti tam teikia didelę svarbą ir atmeta gyvenimo aprašymus, kurie yra su formatavimo bei gramatinėmis klaidomis, vertindami tai kaip kandidato neatsakingumą, mažą dėmesį detalėms ir motyvacijos stoką.
Štai keletas pagrindinių patarimų, kaip užtikrinti, kad jūsų chronologinis CV formatavimas būtų tinkamas:
- Nuoseklus informacijos pateikimo formatas. Jei datas nurodote tiksliai, įvardijant mėnesį ir dieną, tą patį darykite visose vietose kur nurodomos datos.
- Naudokite ženklelius. Ženklelių naudojimas padeda sukurti daugiau tuščios vietos ir suskaidyti CV informaciją į glaustus, lengvai skaitomus punktus.
- Bendras vaizdas. Jūsų CV turi būti vizualiai patrauklus, todėl turėtumėte skirti dėmesį ir dokumento dizainui ir pateikimui. Visą dokumentą lengvai sukursite ir parinksite tinkamą dizainą su mūsų CV kūrėju.
- Glaustumas. Kaip ir rašant bet kokio tipo gyvenimo aprašymą, vienas iš svarbiausių dalykų yra glaustumas ir konkretumas. Nereikia naudoti daug papildomų žodžių ar išsamių paaiškinimų. Palikite tai darbo pokalbiui. Gyvenimo aprašymas turėtų tilpti į viena, o daugiausiai į du puslapius.

Kada naudoti chronologinį CV formatą
Chronologinis CV formatas geriausiai tinka žmonėms, turintiems tam tikrą darbo patirtį, įskaitant vieną ar kelis darbus. Jei jau turite daug patirties ir teko pakeisti nemažai skirtingų pozicijų, tuomet turėtumėte įtraukti aktualiausius darbus, labiausiai susijusius su darbų į kurį norite kandidatuoti. Geriausia pateikti 3 paskutines darbovietes, kurios tiesiogiai susijusios su naujomis pareigomis.
Jei pirmasis darbas buvo kaip pardavėjas arba padavėjas, o nuo to laiko turėjote ilgametę socialinių tinklų vadybininko patirtį, pirmosios darbovietės verčiau neįtraukite, nes ji nebėra aktuali. Pirmiausia turėtumėte sutelkti dėmesį į artimiausią naujam darbui patirtį, o ne išvardinti visas darbovietes be išimčių.
Pabaigai
Chronologinis CV formatas išlieka populiariausias ir efektyviausias būdas pristatyti save potencialiems darbdaviams. Laikydamiesi šiame straipsnyje pateiktų patarimų, sukursite aiškų, struktūruotą ir profesionalų gyvenimo aprašymą, kuris padės išsiskirti iš kitų kandidatų, leis tinkamai pateikti patirtį ir įgūdžius, ir kitą svarbią informaciją. Atminkite, kad sėkmingas CV turi būti ne tik informatyvus, bet ir pritaikytas konkrečiai pozicijai.
Skirkite laiko savo gyvenimo aprašymui peržiūrėti, atnaujinti ir koreguoti, kandidatuojant į skirtingas pozicijas. Taip padidinsite savo galimybes būti pastebėtu ir pakviestu į darbo pokalbį. Tinkamas chronologinis CV ir struktūra padės susidaryti puikų pirmąjį įspūdį.