Kaip sukurti gyvenimo aprašymą naudojant Word

Ar esate pasirengęs žengti į profesinį pasaulį ir gauti savo svajonių darbą? Norint žengti šį žingsnį, pirmiausia reikės profesionalaus gyvenimo aprašymo. Ir tam visai nereikia specialių gebėjimų, kiekvienas gali sukurti puikų gyvenimo aprašymą ir gauti norimą darbą. Kaip? Skaitykite toliau.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą
Conteúdo
Conteúdo

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą

Naudojant tinkamus įrankius ir metodus galite sukurti išskirtinį dokumentą, patraukiantį darbdavių dėmesį. Savo gyvenimo aprašymą galite sukurti tiesiog teksto redagavimo programa, tai pats paprasčiausias ir gana patogus būdas CV kūrimui. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kaip sukurti sėkmingą gyvenimo aprašymą naudojant paprasčiausią Microsoft Word ir kaip paieškos procesą paversti lengvesniu.

Pradžioje - tinkamo šablono pasirinkimas

Microsoft Word siūlo įvairius gyvenimo aprašymų šablonus, atitinkančius skirtingus stilius ir pageidavimus. Norėdami peržiūrėti šiuos šablonus, tiesiog atidarykite Word programą, šablonų galerijoje įveskite "CV, gyvenimo aprašymas arba resume" ir spustelėkite ant patinkančio dizaino. Čia rasite galybę įvairių ir skirtingų šablonų, nuo klasikinio dizaino iki modernaus. Kiekvienas ras ką nors sau tinkamo.

kaip sukurti gyvenimo aprasyma naudojant word

📌 Patarimas: pasirinkite šabloną, atspindintį jūsų asmenybę ir sritį, į kurią ketinate kandidatuoti. Kūrybinėje srityje gali prireikti vizualiai patrauklesnio dizaino, o kandidatuojant į mažiau kūrybines pozicijas, gali prireikti tradicinio stiliaus šablono.

Gyvenimo aprašymo struktūrizavimas

Dabar, kai pasirinkote šabloną, laikas susisteminti ir suasmeninti savo gyvenimo aprašymą. Gyvenimo aprašymo esmė - pateikti glaustą, bet kartu informatyvų profesinės srities pristatymą, kuris sudomintų potencialų darbdavį.

Kontaktinė informacija

Nesvarbu kurį šabloną pasirinksite, kontaktinė informacija paprastai pateikiama puslapio viršuje. Į savo CV kontaktų skiltį įrašykite savo vardą, pavardę, telefono numerį, el. pašto adresą, miestą, LinkedIn profilį (pasirinktinai).

Pavyzdys:

Vardas Vardelis

Tel. +370 655 55 555

vardelis@email.com

linkedin.com/in/vardasvardelis


Kontaktinę informaciją pildytų turėtumėte atidžiai. Skirkite šiam skyriui pakankamai laiko, nes nors iš pažiūros tai trumpa dalis, kuri neatspindi profesinės patirties, tačiau iš tiesų, tai viena svarbiausių vietų gyvenimo aprašyme, nes būtent kontaktiniai duomenys leidžia susisiekti su kandidatu ir aptarti tolimesnes karjeros galimybes, bei susitarti susitikimo laiką pokalbiui.

Pildyti iš anksto paruoštą šabloną, kuriame jau nurodyta kur rašyti vardą, pavardę ir kitus kontaktinius duomenis, turėtų būti kur kas paprasčiau. Šablonas tarsi vedlys, viso rašymo proceso metu. Belieka užpildyti tuščias vietas, arba jas pakeisti savo parašytu tekstu, kuriame atsispindėtų profesinė patirtis, įgūdžiai, bei kita svarbi informacija.

Trumpas savęs pristatymas

Naudodami šablonus, kuriuos galite redaguoti, nesunkiai užpildysite ir savęs pristatymo skyrių. Tai tarsi trumpa jūsų įgūdžių, patirties ir karjeros tikslų apžvalga. Darbdaviai vertina nuoširdų prisistatymą, kuriame pateikiama unikali ir ne šabloniška informacija.

kaip sukurti gyvenimo aprasyma naudojant word


Darbo ieškantys asmenys dažnai daro didžiulę klaidą, internete rastą prisistatymą nukopijuodami ir įkeldami į savo gyvenimo aprašymą. Vienas ir tas pats tekstas kartojasi daugelyje CV, todėl kiekvienas unikalus savęs pristatymas, pademonstruoja, jog kandidatas skyrė laiko ir šią pastraipą pildė pats.

Tai rodo motyvaciją ir norą savo jėgomis pasiekti norimą karjeros tikslą, bei labiau sudominti potencialų darbdavį ar personalo specialistą.

Darbo patirtis

Darbdaviui, ieškančiam naujo komandos nario, šis skyrius yra pats įdomiausias. Išvardykite savo ankstesnius darbus atvirkštine chronologine tvarka, įskaitant pareigybių pavadinimus, įmonių pavadinimus, įdarbinimo datas ir pagrindinius pasiekimus, bei darbo funkcijas.

Pateikti šią informaciją neturėtų būti sudėtinga, nes šablonus lengva redaguoti, o pateiktos gairės, kur ką rašyti, kuriant dokumentą labai padeda. Lieka nutrinti iš anksto paruoštą tekstą ir įrašyti savo.

Kurdami gyvenimo aprašymą per Word programą, pamatysite, tai tai daryti daug lengviau nei manėte. Apskritai, bet kurie šablonai, gerokai palengvina šį kūrybinį procesą, reikalaujantį papildomo laiko ir pastabų. Laiką, kurį praleistumėte kuriant dizainą, dabar galite išnaudoti kuriant įtraukiantį ir informatyvų turinį, atspindintį savo profesinį pranašumą prieš kitus.

Pavyzdys:

Rinkodaros vadybininkas

UAB Rinkodara

2019-dabar


  • Reklaminio turinio kūrimas Lietuvos ir užsienio rinkoms (naujienlaiškiai, reklaminės kompanijos, produktų aprašymai);
  • Reklaminės medžiagos kūrimas;
  • Socialinių tinklų paskirų administravimas (Facebook, Linkedin, Instagram);
  • Skaitmeninės reklamos kampanijų kūrimas, analizė, optimizavimas.

Pats darbo patirties išdėstymas gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo pasirinkto šablono ir jo dizaino, bet visuma išlieka tokia pati. Čia didesnį dėmesį vertėtų skirti ne dizainui, o turiniui. Ankstesnė patirtis gali parodyti, kad įgijote pakankamai įgūdžių ir vertingos patirties, kuri padėtų atliekant užduotis naujame darbe.

Kokia turėtų būti įgūdžių skiltis? Kokie įgūdžiai svarbiausi?

Su įgūdžiais galima sukurti gyvenimo aprašymui papildomos vertės. Lygiai taip pat, jei pasirenkami netinkami gūdžiai, jie nepakankamai atskleidžia kandidato profesionalumą ir skiltis tampa ne tokia naudinga, kokia galėtų būti.

Savo CV šablone tikrai rasite įgūdžių skiltį, kurią liks pakeisti savo turimais įgūdžiais ir taip praturtinti savo gyvenimo aprašymą. Įgūdžių sąrašas, kandidatuojant į skirtingas pozicijas, gali skirtis kardinaliai. Įsitikinkite, kad įgūdžiai, kuriuos įtrauksite į gyvenimo aprašymą yra tiesiogiai susiję su darbu į kurį kandidatuojate.

kaip sukurti gyvenimo aprasyma naudojant word


Kiekvienas darbo skelbimas yra tarsi paruoštukės, padedančios užpildyti gyvenimo aprašymą. Įgūdžių skyriuje turėtų atsispindėti įgūdžiai, nurodyti darbo aprašymo reikalavimų skiltyje. Atidžiai skaitykite darbo skelbimus, jie tikri pagalbininkai.

Įgūdžius rekomenduojama išdėstyti stulpeliu, ką paprastai ir siūlo iš anksto paruošti šablonai. Atskirkite įgūdžius vieną nuo kito. Galite suskirstyti turimus įgūdžius į minkštuosius ir techninius. Tai parodys, ne tik techninius gebėjimus, tačiau taip pat atskleis ir asmenines savybes bei žmogiškąją pusę.

Profesionalaus formatavimo patarimai

Nuoseklumas yra svarbiausias dalykas: naudokite tą patį šriftą ir formatą visame savo gyvenimo aprašyme, kad dokumentas atrodytų profesionaliai. Kartais, koreguojant dokumentą, šriftas gali pasikeisti, todėl būkite atidūs ir suvienodinkite šriftą visam dokumentui.

Naudokite ženklelius, kad išvardintumėte savo pasiekimus ir pareigas, taip darbdaviams bus lengviau perskaityti jūsų gyvenimo aprašymą. Paprastai, ženkleliai jau būna įtraukti į šablonus, tačiau juos pildant, ženkleliai kartasi pasimeta, nusitrina. Įsitikinkite, kad jų nenutrynėte.

Patikrinkite, ar nėra rašybos ir gramatinių klaidų. Word programoje tai padaryti nėra sudėtinga, nes dažniausiai visos klaidos žymimos raudonai. Tačiau, programa kartais gali jų nepastebėti, todėl rekomenduojama keletą kartų perskaityti parengtą dokumentą ir ištaisyti visas klaidas, kad jos nepakištų kojos kandidatuojant.

Sukurti pavadinimą ir išsaugoti PDF formatu

Kai dokumentas pagaliau paruoštas ir sukurtas, kai nebeturite kuo jį papildyti, belieka jį išsaugoti. Saugant dokumentą nepamirškite tinkamo pavadinimo. Tokio tipo dokumentams paprastai rekomenduojama juos pavadinti tiesiog "Vardas Pavardė CV". To pilnai pakanka, toks pavadinimas profesionalus, aiškus.

Belieka išsaugoti gyvenimo aprašymą savo įrenginyje. Nors dokumentas kuriamas Word programoje, jį rekomenduojama išsaugoti PDF formatu. Toks dokumento tipas neiškraipys pateiktos informacijos ir visi skaitantys dokumentą matys tokį patį vaizdą kaip ir jį kūręs asmuo. Taigi, pasirinkite norimą aplanką, kuriame saugosite dokumentą ir spustelėkite išsaugoti.

Kad gyvenimo aprašymas išsiskirtų

Konkurencingoje darbo rinkoje labai svarbu, kad gyvenimo aprašymas būtų įsimintinas ir išsiskirtų iš kandidatų minios. Štai keli patarimai, padėsiantys išsiskirti:

kaip sukurti gyvenimo aprasyma naudojant word

  • Kiekybiškai įvertinkite savo pasiekimus: kai tik įmanoma, naudokite skaičius ir metrikas, kad įvertintumėte savo pasiekimus. Tai suteikia konkrečių jūsų sėkmės įrodymų.
  • Pritaikykite savo gyvenimo aprašymą pagal kiekvieną darbo poziciją ir įmonę, pabrėždami atitinkamus įgūdžius ir patirtį, atitinkančius darbo aprašymą.
  • Pademonstruokite savo asmenybę: nebijokite į savo gyvenimo aprašymą įtraukti šiek tiek asmenybės, ypač jei pretenduojate į kūrybinę poziciją. Būdami kūrybiški, nepamirškite išlikti profesionalūs.
  • Rašykite trumpais, aiškiais sakiniais, kuriuos būtų lengva skaityti ir suprasti. Gyvenimo aprašymą skaitantis asmuo, per dieną jų perskaito daugybę, todėl pasistenkite, kad tekstas būtų parašytas aiškiai. Venkite ilgų sakinių. Tai apsunkina skaitymą ir didelė tikimybė, kad ne visas tekstas bus perskaitytas. Galbūt tik pavienės jo dalys.

Baigiamosios mintys

CV kūrimas neturi būti keliantis stresą, ypač kai turite tinkamus įrankius. Naudodami patogią Word programą ar mūsų iš anksto paruoštus šablonus, o taip pat pasinaudodami mūsų patarimais, galite sukurti gyvenimo aprašymą, kuris atspindės jūsų talentus ir padės gauti kvietimą į pokalbį dėl norimo darbo. Taigi pirmyn, išlaisvinkite savo kūrybiškumą ir leiskite savo gyvenimo aprašymui spindėti!

Atminkite, kad jūsų gyvenimo aprašymas yra tik pirmas žingsnis jūsų kelyje į sėkmę. Būkite tikri, motyvuoti ir toliau siekti savo tikslų. O jei jaučiatės nepakankamai tvirtai, kuriant gyvenimo aprašymą, perskaitykite daugiau mūsų patarimų, kaip sukurti gyvenimo aprašymą skirtingoms pozicijoms.

Sukurkite savo CV naudodami geriausius šablonus

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą