Kaip parašyti motyvacinį laišką (rašymo gidas ir pavyzdys)
Ieškodami darbo dažnai susiduriame su iššūkiu, kaip pateikti save taip, kad išsiskirtume iš kitų kandidatų. Motyvacinis laiškas gali būti puiki proga tam, kai CV nelieka erdvės atskleisti asmenines savybes, patirtį ar tai, kas iš tikrųjų jus motyvuoja. Žemiau pateikiamas pilnai parašytas motyvacinio laiško pavyzdys, kuris yra sukurtas pagal aukščiau aprašytus žingsnius ir rekomendacijas:
Motyvacinio laiško pavyzdys
Gerb. atrankų komanda,
Džiaugiuosi galėdamas pretenduoti į [pozicijos pavadinimas] jūsų įmonėje. Šią poziciją radau Jūsų įmonės internetinėje svetainėje, ir mane iškart patraukė galimybė prisidėti prie profesionalios komandos bei siekti jūsų įmonės tikslų didinant pardavimus.
Suprantu, kad jums reikalingas darbuotojas galintis padidinti pardavimų apimtis. Manau, kad mano B2B pardavimų įgūdžiai, puikus derybų išmanymas ir komunikabilumas yra reikšmingi pranašumai sėkmingam pardavimų procesui vykdyti.
Esu patyręs pardavimuose, [įmonės pavadinimas] daugiau nei ketverius metus dirbau pardavimų vadybininku. Rinkodaros ir pardavimų skyrius mano darbo laikotarpiu išaugo 20%. Aš savo ruoštu parengiau sėkmingą rinkodaros kampaniją, kuri lėmė bendrą pardavimų augimą.
Būčiau labai laimingas turėdamas galimybę su jumis aptarti, kaip mano įgūdžiai ir patirtis galėtų būti naudingi jūsų įmonei ir pardavimų didinimui.
Pagarbiai,
Vardas Pavardė
Šiame straipsnyje aptarsime, kaip sukurti motyvacinį laišką, kuris atitiktų šiuolaikinius personalo specialistų lūkesčius ir padėtų jums tapti vertu dėmesio kandidatu. Taip pat gausite realų pavyzdį, kurį galėsite pritaikyti pagal poziciją į kurią kandidatuojate.
Pagrindiniai motyvacinio laiško elementai
Motyvacinis laiškas, yra trijų ar keturių pastraipų prisistatymas darbdaviams, paaiškinantis kandidato susidomėjimą darbu ir įmone bei jo tinkamumą pozicijai. Paprastai jis pateikiamas kartu su gyvenimo aprašymu.
Motyvacinis laiškas turi būti vieno puslapio ilgio, parašytas profesionaliu ir lengvai skaitomu 10–12 dydžio šriftu (pvz.: Arial, Times New Roman) ir turėtų apimti šiuos elementus:
Antraštė su data ir kontaktine informacija
- Įtraukite savo vardą, pavardę, adresą, telefono numerį ir el. pašto adresą.
- Pozicijos pavadinimą, į kurią kandidatuojate.
Pasisveikinimas
- Pradėkite kreipiniu į konkretų asmenį, jei žinote jo vardą ir pavardę (pvz.: Gerb. Vardeni Pavardeni).
- Jei nežinote konkretaus asmens, kuris skaitys šį laišką, kreipkitės: Gerb. Personalo vadove/Gerb. Vadove arba Gerb. Atrankų komanda.
- Venkite bendrinių kreipinių, kurie dažnai būna verstiniai ir skamba būtent kaip vertimas, pvz.: Gerbiamieji ar Kam tai gali būti aktualu.
Pradžios pastraipa
- Nurodykite poziciją, į kurią kandidatuojate.
- Paminėkite, kur radote konkretų darbo skelbimą.
- Trumpai pristatykite save ir savo susidomėjimą pozicija dėl kurios kreipiatės.
- Sudominkite, suintriguokite skaitytoją įdomiu faktu apie save, susijusiu su pozicija.
Vidurinė pastraipa
- Argumentuokite, kodėl esate tinkamiausias kandidatas.
- Pateikite keletą pavyzdžių patirties, kurie susiję su pozicija ir papildo jūsų kandidatūrą.
- Remkitės skaičiais ir faktais savo pasiekimams iliustruoti.
- Pademonstruokite, kad turite supratimą apie įmonės veiklą, susipažinote su jos vertybėmis.
Baigiamoji pastraipa
- Apibendrinkite savo tinkamumą pozicijai dėl kurios kreipiatės.
- Išreikškite nuoširdų norą susitikti pokalbiui.
- Padėkokite už skirtą laiką kandidatūros svarstymui.
Laiško pabaiga ir parašas
- Užbaikite motyvacinį laišką panašiai kaip ir bet kokį kitą dalykinį laišką, kaip pvz.: Pagarbiai arba Su pagarba.
- Po užbaigimo frazės pasirašykite savo vardu ir pavarde.
1. Įžangos rašymas
Pirmoji motyvacinio laiško pastraipa turi būti trumpa ir aiški. Pradėkite nuo to, į kokią poziciją kandidatuojate ir kaip sužinojote apie darbo skelbimą.
Paaiškinkite, kad domitės pozicija ir įmone, taip parodydami susidomėjimą. Pirmoji motyvacinio laiško dalis taip pat yra ir pirmasis skaitytojo įspūdis apie jus, todėl svarbu greitai ir glaustai kreiptis į asmenį, kuris skaito bei jį sudominti nuo pat pradžių.
Pradžios pastraipos pavyzdys pardavimų vadybininko pozicijai:
2. Pagrindinės dalies rašymas
Ši dalis motyvaciniame laiške skirta parodyti, kodėl esate tinkamas kandidatas. Pateikite konkretų pavyzdį iš savo ankstesnės patirties, kuri atitinka pozicijos reikalavimus. Parašykite apie svarbiausius pasiekimus ir įgūdžius, kurie, jūsų manymu, būtų naudingi atliekant šį darbą.
Pagrindinė motyvacinio laiško dalis turi aiškiai parodyti, kaip galėtumėte prisidėti prie įmonės sėkmės. Atkreipkite dėmesį į raktinius žodžius, išvardintus darbo skelbimo aprašyme, ir įtraukite tuos, kuriuos galite pritaikyti sau. Taip pat, čia turėtumėte įtraukti tik informaciją apie savo naujausią profesinę patirtį ir tą, kuri tiesiogiai susijusi su pareigomis. Pavyzdys pardavimų vadybininko pozicijai:
3. Baigiamosios pastraipos rašymas
Motyvacinio laiško pabaigoje reikėtų pasakyti, kodėl norėtumėte dirbti konkrečioje įmonėje, ir paminėti, jog tikitės galimybės susitikti pokalbiui. Pavyzdžiui:
Geras ir autentiškas motyvacinio laiško turinys
Norint parašyti stiprų ir profesionalų motyvacinį laišką, turėtumėte sutelkti dėmesį į turinį. Čia svarbu ne tik pati laiško struktūra, bet ir tai, kiek jis papildo gyvenimo aprašymą ir parodo kandidato tinkamumą. Keletas patarimų:
Naudokite asmeninį rašymo stilių. Motyvaciniu laišku siekiama parodyti, kad esate unikalus kandidatas, tad nesikliaukite šablonais. Parašykite unikalų tekstą, kuris išryškintų jūsų asmenybę ir profesinius siekius. Nors šablonai gali būti naudingi semiantis idėjų, nesikliaukite vien tik jais. Jie gali užvesti ant kelio, bet aklai kopijuoti jų nevertėtų. Nuoširdumas gali daug labiau papirkti vertintoją. Keletu naudingų dokumentų ir karjeros patarimų dalinasi ir gerai žinomas universitetas.
Konkretumas ir tikslumas. Venkite bendrinių, šabloninių frazių, tokių kaip „esu motyvuotas“, „turiu daug patirties“, „manau, kad mano sukauptos žinios ir gebėjimai". Geriau konkrečiai įvardykite, kokios patirties ir kokių įgūdžių įgijote, kaip jie galėtų būti panaudoti konkrečiam darbui atlikti ir prisidėti prie įmonės tikslų siekimo.
Laiškas turi atitikti darbo skelbimą. Kiekvienas motyvacinis laiškas turėtų būti pritaikytas konkrečiai pozicijai. Lygiai taip pat kaip ir CV. Nurodykite, kokios jūsų savybės ir įgūdžiai atitinka darbo skelbime paminėtus reikalavimus. Jei darbo skelbime nurodoma, kad kandidatas turi turėti tam tikrų techninių įgūdžių, būtinai aprašykite kokiais techniniais įgūdžiais pasižymite, sukonkretizuokite juos.
Motyvacija ir entuziazmas. Kiekvienas darbdavys ieško motyvuotų darbuotojų. Motyvaciją galima pademonstruoti jau motyvaciniame laiške ir gyvenimo aprašyme. Jūsų motyvacinis laiškas turėtų atspindėti norą dirbti įmonėje ir užimti konkrečią poziciją. Argumentuokite, kodėl būtent ši įmonė ir ši pozicija jus domina. Paminėkite, kokias įmonės vertybes ar projektus pastebėjote ir kodėl jie jus traukia.
Ko vengti motyvaciniame laiške?
Norint sukurti įtaigų motyvacinį laišką, svarbu vengti šių dažnai pasitaikančių klaidų:
- Perteklinė informacija.
- Šabloninės, besikartojančios frazės.
- Gramatikos, rašybos klaidos.
Pabaigai
Profesionalus, aiškus ir įtaigus motyvacinis laiškas gali žymiai pagerinti jūsų šansus išsiskirti iš kitų kandidatų ir sudominti potencialius darbdavius. Vadovaudamiesi šiais patarimais ir pritaikydami laišką prie kiekvienos pozicijos, į kurią kandidatuojate, jūs ne tik sustiprinsite savo kandidatūrą, bet ir paliksite gerą įspūdį darbdaviui. Taip pat, papildysite savo gyvenimo aprašymą, nes dažnai čia nelieka vietos plačiau aprašyti savo tinkamumą.
Prieš siųsdami laišką, būtinai atidžiai perskaitykite ir patikrinkite klaidas. Nuoširdumas ir dėmesys detalėms yra svarbiausi, todėl skirkite laiko sukurti įtaigų tekstą, kuris padės jums sulaukti kvietimo į darbo pokalbį. Nežinote kaip jam pasiruošti? Susipažinkite su dažniausiai užduodamais klausimais darbo pokalbio metu ir būkite pasiruošę.
Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių
Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.