Kreipimasis dėl darbo anglų kalba, kaip atkreipti darbdavio dėmesį

Geros anglų kalbos žinios yra labai svarbios norint įsidarbinti užsienio kapitalo įmonėse, arba užsienio kompanijose, kurios ieško darbuotojų iš viso pasaulio. Anglų kalbos svarba yra kažkas, apie ką daugelis žmonių žino, tačiau ne visi supranta kodėl tai yra svarbu.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą
Conteúdo
Conteúdo

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą

Jei pradėjote mokytis anglų kalbos, tikriausiai tai darote, nes norite, kad ši kalba jums padėtų darbe arba darbo paieškoje. Tačiau anglų kalbos mokymasis yra tik pirmas žingsnis.

Vienas iš daugelio anglų kalbos mokėjimo pranašumų yra tai, kad galite pretenduoti į įvairias pozicijas, kuriose reikalinga anglų kalba. Verslo anglų kalbos mokėjimas taip pat gali suteikti konkurencinį pranašumą kreipiantis dėl įvairių pozicijų, ypač tarptautinėse kompanijose.

Kai kreipiatės dėl darbo, kuriam reikalingas anglų kalbos mokėjimas, svarbu žinoti, kad turite mokėti kalbėti, rašyti, skaityti ir susikalbėti anglų kalba be jokių sunkumų, tik tuomet bus laikoma, kad kandidato anglų kalba yra pakankamai gera siūlomam darbui.

Anglų kalbos svarba ieškantis darbo

Anglų kalba yra vienas svarbių įrankių, ieškantis darbo, tai nebėra privalumas, daugeliu atveju anglų kalbos mokėjimas laikomas norma ir būtinybe.

Nesvarbu, ar ieškote darbo, ar kuriate savo verslą, o gal planuojate vykti studijuoti į užsienį, turite išmokti anglų kalbą. Kadangi kalba yra universali, ji padeda sklandžiai ir užtikrintai bendrauti su kitais. Be to, tai suteikia pranašumą prieš konkurentus ir padeda augti savo karjeros srityje.

kreipimasis del darbo anglu kalba


Šiandieninis verslo pasaulis yra pasirengęs jus išmokyti kaip atlikti vieną ar kitą darbą, tačiau už tai tikisi, kad būsite savimi pasitikintis žmogus, laisvai kalbantis angliškai.

Vis dažniau galime pastebėti darbo skelbimus parašytus anglų kalba, nepaisant to, kad jie skirti Lietuvos rinkai. Tai reiškia, kad kalba tampa svarbia darbo dalimi ir anglų kalbos mokėjimas dirbant tokioje įmonėje yra būtinas.

Anglų kalba laikoma verslo kalba

Jau daugelį metų anglų kalba laikoma pasauline verslo kalba. Tai reiškia, kad vis daugiau tarptautinių įmonių bendravimui naudoja anglų kalbą. Tai galioja ir toms įmonėms, kurios savo veiklą pradėjo ne angliškai kalbančioje šalyje.

Norėdami sėkmingai dirbti įvairiose srityse, turėsite laisvai kalbėti angliškai. Yra nemažai žmonių, manančių, kad jie moka anglų kalbą, tačiau prireikus ją naudoti, pasimeta, ima jaustis nepatogiai, savimi nepasitiki.

Kalba yra toks dalykas, kuris turi būti nuolat naudojamas ir vartojamas, kitu atveju ji tiesiog pasimirš arba bus labai skurdi. Daugelyje pozicijų pakanka suprasti ir rašyti elektroninius laiškus anglų kalba, tokie įgūdžiai jau laikomi priimtinais, tačiau yra ir nemažai pozicijų, kuriose tenka nuolat bendrauti su verslo partneriais gyvai arba telefonu, o tam reikalinga ir sakytinė anglų kalba.

Jei norite turėti pranašumą prieš kitus kandidatus, anglų kalbos mokėjimas yra beveik būtinas. Tačiau pirmiausia, turėsite kreiptis į įmonę ir pateikti savo kandidatūrą. Jei nurodyta, kad kandidatai kreiptųsi angliškai, vadinasi negalima šio nurodymo ignoruoti.

Kreipimasis dėl darbo ir naudingos frazės

kreipimasis del darbo anglu kalba


Kreipiantis dėl darbo anglų kalba, ne visada pakanka tik angliško gyvenimo aprašymo. Dažnu atveju prašoma trumpo prisistatymo arba motyvacinio laiško anglų kalba.

Kad būtų paprasčiau, pateiksime keletą dažniausiai naudojamų frazių, kurios puikiai tinka kreipiantis dėl darbo:

 • I am interested in this position...
 • I would like to apply for this job...
 • I would like to take the job...

Frazės tinkančios pasisveikinimui, kreipiniui:

 • Dear sir
 • Dear mrs
 • Dear mr

arba

 • Dear company

Frazės, kuriomis rekomenduojama pradėti kerpimąsi dėl darbo:

 • I was very interested to come across your advertisement for...
 • I am writing to let you know that I am very interested in the position of...
 • Your advertisement for... caught my attention, and I am excited to apply for the position.
 • I am happy to submit my application for the advertised position, as...
 • I am submitting this letter to formally apply for the position of...

Priežastys dėl kurių kreipiamasi:

 • I would be well suited to the position because I have…
 • My professional skills appear to be well-suited to your company’s requirements.
 • My strengths are …
 • It is a challenging position for which I believe I am well qualified.
 • This position represents an opportunity to continue my committed career path…

 • Užbaigimas

 • Sincerely
 • Best wishes
 • I am looking forward to hearing from you
 • Thank you for your...

 • Gerai parašytas CV ir motyvacinis laiškas yra pirmasis įspūdis apie kandidatą

  kreipimasis del darbo anglu kalba


  Jūsų CV yra pirmasis įspūdis potencialiems darbdaviams, todėl labai svarbu, kad jis būtų geras. Štai keletas pagrindinių žingsnių, kad jūsų CV anglų klaba būtų pastebėtas:

  • Pradėkite nuo aiškios ir glaustos kontaktinės informacijos, kurioje turėtumėte nurodyti savo vardą, pavardę, miestą, telefono numerį, bei el. pašto adresą. Tinkamai užpildykite trumpą savęs pristatymo skyrių, taip pat didelį dėmesį skirkite darbo patirties skyriui. Jis gyvenimo aprašyme yra vienas svarbiausių ir skaitomiausių.
  • Pritaikykite savo CV kiekvienai skirtingai pozicijai arba kiekvienam skirtingam kreipimuisi dėl darbo. Pabrėžkite patirtį ir įgūdžius, labiausiai susijusius su pozicija. Tai rodo, kad skyrėte laiko, suprasti įmonės nurodytus reikalavimus, keliamus darbo vietai.
  • Pabrėžkite pasiekimus. Užuot tiesiog išvardinę darbo pareigas, sutelkite dėmesį į kiekybiškai įvertinamus pasiekimus ir indėlį. Pavyzdžiui, paminėkite, kaip padidinote pardavimus procentais, įgyvendinote sąnaudų taupymo priemones arba gavote apdovanojimus už savo darbą.
  • Aiškiai nurodykite savo anglų kalbos mokėjimo lygį. Jei mokate papildomų kalbų, taip pat jas įtraukite. Kalbos mokėjimas gali pasimatyti jau skaitant gyvenimo aprašymą, pasistenkite, kad čia nebūtų klaidų. Skirkite pakankamai laiko CV rašymui ir klaidų tikrinimui. Ypač jei tai darote ne savo gimtąja, o anglų kalba.

  Motyvacinis laiškas anglų kalba

  Motyvacinis laiškas, arba trumpas kreipimasis, turėtų būti sukurtas specialiai toms pareigoms dėl kurių kandidatuojate, tačiau visais atvejais išdėstymas turėtų būti panašus į oficialų verslo laišką. Naudokite profesionalų toną, bet nebūkite pernelyg griežti ir formalūs – tiesiog būkite savimi!

  Jūsų motyvacinį laišką turėtų sudaryti trys pastraipos:

  • Pirmoje pastraipoje nurodoma pozicija, į kurią pretenduojate, ir šaltiniai, iš kurių sužinojote apie darbo poziciją.
  • Antroje pastraipoje išvardijami turimi įgūdžiai bei kvalifikacija, kaip įrodymas, kaip būtumėte idealus kandidatas tam tikrai pozicijai.
  • Trečioje pastraipoje nurodoma, kad esate pasiruošę pokalbiui, bei dėkojate už sugaištą laiką svarstant kandidatūrą.

  Motyvacinio laiško stiprybė slypi kalboje ir detalėse, todėl prasminga skirti reikiamą laiką ir pastangas efektyvaus motyvacinio laiško kūrimui. Naudokite žodžius ir frazes, kurias naudotumėte kalbėdami su darbdaviu. Atminkite – svarbu nepradėti kiekvieno sakinio „aš“, arba jeigu kalbama apie anglų kalbą, pernelyg dažnai nevartokite "I".

  kreipimasis del darbo anglu kalba

  Motyvacinio laiško anglų kalba pavyzdys:

  Name Surname

  City

  Email Address

  Phone Number


  Dear [Company name],

  I am writing to express my interest in the Sales Position at [Company Name], as advertised. With a proven track record in sales and a passion for delivering exceptional client experiences, I am eager to bring my expertise to your team.

  In my current role at [Current Company Name], I consistently exceed sales targets by cultivating strong client relationships and leveraging strategic selling techniques. I have a demonstrated ability to drive revenue growth, with a 15 % increase in sales over the past year.

  I am eager to seize the opportunity to fuel your team's triumphs and become an integral part of your dynamic ensemble. My forte lies in leadership, strategic planning, sales analysis, communication prowess, and adept problem-solving. I bring to the table not just skills, but a relentless drive to excel and innovate, ensuring our collective success.

  I am enthusiastic about the possibility of joining your team and am available for an interview at your earliest convenience. Thank you for considering my application.

  Warm regards,

  [Name Surname]


  Neišsiplėskite. Motyvacinis laiškas turėtų papildyti gyvenimo aprašymą tam tikrai faktais, kurie nebuvo paminėti, tačiau būtų svarbūs pozicijai. Bet tai neturi būti visa jūsų profesinė istorija. Tik svarbiausi faktai, kurie parodytų tinkamumą pozicijai ir išskirtų iš kitų kandidatų.

  CV anglų kalba atveria tarptautines galimybes

  CV anglų kalba tikrai atveria daugiau ir platesnių karjeros galimybių. Turint CV anglų kalba, galima patekti į tarptautines darbo rinkas ir išeiti už vietinės darbo rinkos ribų. Daugelis tarptautinių įmonių reikalauja mokėti anglų kalbą, o gebėjimas efektyviai bendrauti anglų kalba gali suteikti konkurencinį pranašumą.

  Taip pat, gebėjimas komunikuoti angliškai ir parašyti CV anglų kalba, parodo jūsų atsidavimą profesiniam tobulėjimui ir gebėjimą prisitaikyti. Darbdaviai vertina kandidatus, kurie aktyviai tobulina savo kalbinius įgūdžius, o kalbos mokėjimo demonstravimas yra jūsų atsidavimo įrodymas.

  kreipimasis del darbo anglu kalba

  CV anglų kalba pavyzdys pardavimų pozicijai:

  Name Surname

  City

  Email Address

  Phone Number

  LinkedIn Profile URL (Optional)


  Objective:


  Dynamic and results-driven sales professional with a proven track record of exceeding sales targets seeks to leverage expertise in relationship building, strategic selling, and client acquisition to drive revenue growth for [Company Name].


  Professional Experience:

  Sales Executive

  Company Name

  Date


  • Successfully managed a portfolio of clients, consistently exceeding quarterly sales targets by 20%;

  • Developed and maintained strong relationships with key accounts, resulting in a 30% increase in repeat business;

  • Implemented innovative sales strategies that contributed to a 25% boost in overall revenue within the first year;

  • Collaborated with cross-functional teams to identify new market opportunities and tailor product offerings to client needs.

  Sales Associate

  Company Name

  Date


  • Demonstrated exceptional product knowledge and communication skills to effectively educate customers and close sales;

  • Consistently ranked as a top performer, achieving monthly sales quotas with an average of 95% conversion rate;

  • Actively participated in sales training programs to enhance selling techniques and product knowledge;

  • Provided excellent customer service, resulting in a 90% customer satisfaction rate.

  Education:

  Bachelor of Business Administration (BBA)

  University Name

  Year of Graduation


  Skills:

  • Sales strategies
  • Account management
  • Verbal communication
  • Market analysis

  References:

  Available upon request.


  Pagalba internete

  Apibendrinant galima pasakyti, kad puikus CV anglų kalba yra galimybė potencialiems darbdaviams pristatyti save profesionaliau, ypač jei to prašoma. Vadovaudamiesi šiais patarimais ir investuodami laiką į savo CV tobulinimą, būsite pasiruošę drąsiai ir kompetentingai pradėti savo karjeros kelionę.

  Visgi, kandidatavimas anglų kalba turėtų būti tik tada, kai įmonė to prašo. Kitu atveju, angliškas CV arba motyvacinis laiškas gali būti net neskaitomas.

  Kandidatuojant ir kreipiantis dėl darbo, prie gyvenimo aprašymo rekomenduojama prisegti motyvacinį laišką arba parašyti trumpą prisistatymą, kaip tą dažnai siūlo populiariausi darbo skelbimų portalai. Tačiau, kiekvieną kartą atkreipkite dėmesį ar to tikrai prašoma.

  Kuriant tokio tipo dokumentus į pagalbą galite pasitelkti daugybę pagalbininkų. Čia kalbama apie internetinius kalbos tikrinimo, redagavimo įrankius. Jie labai padeda kuriant gyvenimo aprašymą ne savo gimtąja kalba. Jei nežinote vieno ar kito žodžio, kuris geriau apibūdintų jūsų kvalifikaciją ar įgūdžius, pasinaudokite internetiniais kalbos žodynais ar vertėjais.

  Sukurkite savo CV naudodami geriausius šablonus


  Dažniausiai užduodami klausimai

  Ar galiu siųsti CV anglų kalba, jei to neprašo įmonė, siūlanti darbą?

  Rekomenduojama siųsti anglišką CV tik tuo atveju, jei tai nurodyta darbo skelbime. Kitu atveju įmonė gali atmesti kandidatūrą ir padėti tokį CV į šoną, bet čia kalbama apie Lietuvos įmones. Jei kandidatuojama dėl darbo užsienio šalyje, angliškas gyvenimo aprašymas yra puikus būdas pademonstruoti kalbinius įgūdžius.

  Ar galima CV parašyti lietuviškai o motyvacinį laišką angliškai?

  Kraipantis dėl darbo anglų kalba, suvienodinkite gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką. Jei kandidatuosite skirtingomis kalbomis, tokia kandidatūra atrodys neprofesionaliai. Jūsų tikslas pasirodyti profesionaliai.

  Ar motyvaciniame laiške būtina kreiptis į įmonės vadovą?

  Teisingas kreipimasis kandidatuojant yra pakankamai svarbus aspektas. Kad išvengtumėte nesusipratimų, verčiau kreiptis bendrai, kaip pvz.: Dear company, Dear [Company name]. Tačiau, jei žinote, kad kandidatūrą peržiūrės būtent įmonės vadovas, tuomet galime kreiptis tiesiogiai į vadovaujantį asmenį.

  Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

  Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

  Sukurkite savo gyvenimo aprašymą