Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių
Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.
Pats laikas sukurti gerą gyvenimo aprašymą ir gauti norimą darbą. Be palaukite, geras - ne pats tinkamiausias žodis. Jums reikia idealaus, puikaus CV, kuris išsiskirtų. Ties tuo reikės padirbėti, bet negi svajonių darbas nevertas šių pastangų?
Jūsų CV, be abejo, yra vienas vertingiausių dokumentų. Tačiau šis dokumentas daugeliui gali būti bauginantis. Galbūt nesate tikri, kaip sutalpinti visą informaciją viename puslapyje. Galbūt nesate tikri, kaip teisingai suformatuoti ir parašyti savo CV. Galbūt jūs net nežinote, kas yra gyvenimo aprašymas.
Jūs esate tinkamoje vietoje, kad sužinotumėte kaip sukurti savo CV, pabrėžti savo turimas žinias, patirtį ir nurungti konkurentus.
Kaip sukurti tobulą gyvenimo aprašymą?
Jūsų CV yra raktas į darbo pokalbį. Savo CV kandidatas sudaro pirmąjį įspūdį darbdaviui arba personalo specialistui. Gyvenimo aprašymas, tai karjeros santrauka, nesvarbu, ar jūsų karjera tik prasideda, ar jau tęsiasi daugelį metų.
Apytiksliai vieno puslapio apimtis (tam tikromis aplinkybėmis gali būti ilgesnis), demonstruoja jūsų ankstesnę patirtį ir tai, ką dirbate šiuo metu. Taip pat, šis dokumentas atspindi išsiugdytus įgūdžius ir savybes, kurias galite pasiūlyti darbdaviui kaip tobulas kandidatas.
Nors kuriant CV įdedama daug darbo ir skiriama daug laiko, CV vertintojai iš tikrųjų praleidžia labai mažai laiko, daugeliu atvejų vos kelias sekundes, skaitydami jūsų CV. Tačiau nepaisant šio liūdno fakto, galima drąsiai teigti, kad puikaus gyvenimo aprašymo kūrimas vis tiek svarbu.
Štai keletas esminių patarimų kuriant tobulą gyvenimo aprašymą:
- Pritaikykite turinį pagal darbo pasiūlymo reikalavimus;
- Naudokite aiškų išdėstymą su profesionaliu formatavimu;
- Užpildykite darbo patirties skiltį atitinkamais pasiekimais ir priskirtomis darbo funkcijomis;
- Išvardinkite svarbiausius minkštuosius ir kietuosius įgūdžius;
- Apibendrinkite savo kandidatūrą gyvenimo aprašymo santraukoje ir pasistenkite, kad ji būtų kuo informatyvesnė;
- Perskaitykite galutinį variantą keletą kartų ir patikrinkite klaidas;
- Pridėkite atitinkamą tobulą motyvacinį laišką.
Ko darbdaviai ieško gyvenimo aprašyme?
Darbdaviai ir personalo atrankų specialistai gyvenimo aprašyme ieško trijų dalykų:
- atitinkamos patirties,
- įgūdžių;
- išskirtinumo.
Jei gyvenimo aprašyme yra visi išvardinti elementai, einate teisingu keliu.
Svarbiausia yra aiški, lengvai suprantama kalba. Tiesa ta, kad dauguma gyvenimo aprašymų rašomi tik tam, kad reikia. Juose daug teksto, jie techniški, tačiau iš tiesų, naudingos informacijos labai mažai.
Įsivaizduokite, kad jūs esate darbdavys, kuris jūsų nepažįsta. Kaip padaryti, kad jam būtų įdomus jūsų gyvenimo aprašymas? Kaip padaryti, kad pasirinktų būtent jus?
Darbdaviai nori pamatyti, ar kandidatas atitinka keliamus reikalavimus. Jūsų CV turėtų būti įrašyta tokia informacija, kuri leistų matyti ir įvertinti ne tik atliktas darbo funkcijas, bet ir kodėl esate tinkamas kandidatas, kokią vertę galėtumėte sukurti organizacijai.
Kaip parašyti tobulą CV?
Nesvarbu, ar esate tas, kuris niekada gyvenime nerašė gyvenimo aprašymo, ar jums reikia tik atnaujinti, patobulinti jau turimą dokumentą, atlikite šiuos veiksmus, ir turėsite išskirtinį dokumentą, kuriame atsispindi jūsų darbo patirtis ir įgūdžiai, bei kuris yra aiškus ir lengvai skaitomas.
Prieš pradėdami rašyti, turite nuspręsti, kaip turi atrodyti bendras gyvenimo aprašymo vaizdas. Rinkitės iš anksto paruoštus CV šablonus, kurie palengvins CV rašymą ir visą kūrimo procesą, bei sutapys laiko, kurį galėsite skirti CV tobulinimui.
Jei rinksitės CV šablonus, juose reikės įvesti pagrindinę informaciją, o visa kita bus atlikta už jus. Įsitikinkite, kad šablonai atitinka poziciją, į kurią kandidatuojate ir, kad yra pakankamai profesionalūs bei stilingi.
Pradžia
Pasirinkus šabloną arba nusprendus pradėti nuo švaraus lapo, turėtumėte žinoti, kokios yra pagrindinės CV dalys:
- Kontaktinė informacija
- Trumpas savęs pristatymas
- Darbo patirtis
- Išsilavinimas
- Įgūdžiai
- Papildoma informacija
Tai tarsi CV rašymo planas, kuriuo turėtumėte vadovautis. Turėtumėte laikytis ir pateikto dalių eiliškumo, nes tokia tvarka yra įprasta ir gerai pažįstama CV vertintojams bei darbdaviams.
CV formatavimas
Taigi, kaip formatuoti ir tvarkyti visą šią informaciją? Iki šiol labiausiai paplitęs ir saugiausias informacijos pateikimo formatas yra atvirkštinė chronologija. Tai reiškia, kad informacija apie darbo patirtį pateikiama nuo naujausios iki seniausios.
Idealus CV yra paprastas ir lengvai skaitomas. Naudokite įprastus, lengvai skaitomus šriftus, glaustas antraštes ir sąrašus su ženkleliais, kad suskirstytumėte teksto blokus savo CV. Jei abejojate dėl šrifto, pasirinkite vieną iš šių paprastų, bet elegantiškų variantų: Arial, Times New Roman, Calibri, Cambria, Garamond arba Helvetica.
Pradėkite nuo pagrindinės informacijos
Jūsų kontaktinė informacija visada turėtų būti CV viršuje. Į šią skiltį turėtumėte įtraukti visą informaciją, kuri gali būti naudinga darbdaviui, norint su jumis susisiekti. Paprastai tai reiškia, kad reikia pridėti:
- Vardas, pavardė
- Telefono numeris
- El. pašto adresas
- Miestas
Taip pat galite įtraukti Linkedin profilio arba asmeninės svetainės nuorodą, tačiau tai turėtų būti aktyvus socialinio tinklo profilis arba aktyvi svetainė, reprezentuojanti jūsų patirtį.
Svarbiausia, kad ši dalis būtų kuo aiškesnė. Jei darbdaviai ar personalo specialistai negalės susisiekti su kandidatu, šiuo atveju su jumis, nėra prasmės tobulinti likusios jūsų gyvenimo aprašymo dalies. Vadinasi, šioje dalyje pateikta informacija turi būti itin tiksli ir teisinga.
Profesionalus savęs pristatymas
Po kontaktinės informacijos seka savęs pristatymo skyrius. Šiame skyriuje pateikiama glausta profesinės patirties ir pasiekimų apžvalga bei pabrėžiami svarbiausi įgūdžiai. Labai svarbu, kad ši pastraipa būtų pritaikyta pozicijai, į kurią pretenduojate. Venkite siųsti vieną ir tą patį CV visoms įmonėms ir visoms pareigybėms.
Jei kreipiatės dėl slaugytojo darbo, santraukoje galite paminėti savo slaugytojo pažymėjimus ir patirtį. Kreipiantis dėl vertėjo darbo, nurodykite sritis kuriose turite daugiausiai patirties. Jei kreipiatės dėl vadovaujančios pozicijos, savęs pristatymo skyriuje turėtų atsispindėti vadavimo įgūdžiai ir atitinkama patirtis.
Šioje pastraipoje pakanka vos 3-4 sakinių. Tačiau jie turi būti konkretūs ir kaip įmanoma labiau atspindintys kandidato tinkamumą vienam ar kitam darbui.
Darbo patirtis
Dabar atėjo metas skyriui, kuriame išsamiai aprašoma jūsų darbo patirtis. Tai apima jūsų ankstesnių pareigų sąrašą, taip pat priskirtas darbo funkcijas ir pasiekimus. Prie kiekvieno šios skilties įrašo pridėkite pareigų pavadinimą, darbo laikotarpį ir darbdavio pavadinimą.
Ženkleliais išskirkite darbo funkcijas ir pagrindinius pasiekimus kiekviename darbe. Taip tekstas atrodys profesionaliau, o jį skaityti bus paprasčiau.
Ši skiltis viena svarbiausių gyvenimo aprašyme, pasistenkite, kad joje atsispindėtų visa tai, kas svarbu kandidatuojant į naują poziciją.
Parodykite savo asmenybę
Darbdaviai perskaito daug gyvenimo aprašymų, įvairioms pareigoms užimti. Įtraukę į savo gyvenimo aprašymą asmeniškumo, galite susilaukti daugiau susidomėjimo.
Yra kelios skiltys, kuriose galima pridėti kiek daugiau informacijos apie savo asmenybę. Pirmiausia, tai savęs pristatymo skyrius, jame suteikiama šiokia tokia laisvė.
Dar viena vieta, kurioje galite suteikti savo gyvenimo aprašymui daugiau spalvų, tai papildoma informacija. Tai gali būti savanoriška veikla, neįprasti pomėgiai ir asmeniniai interesai. Pridėję informacijos apie savo savanorišką darbą ir asmeninius pomėgius galite sukurti unikalų profilį.
Vis dėlto, pridėkite papildomų skilčių tik tuo atveju, jei jos yra tiesiogiai susijusios su darbu, į kurį pretenduojate. Įsitikinkite, kad viskas, ką pridedate prie savo gyvenimo aprašymo, yra tinkama ir papildo CV. Jei abejojate, neįtraukite tam tikrų skyrių arba pasitarkite su karjeros konsultantais.
Kokiu formatu išsaugoti CV?
Be abejonės, tinkamiausias formatas tokio tipo dokumentams yra PDF. Nors dar dažnai pasitaiko, kad kandidatai atsiunčia CV išsaugotus Word formatu, tačiau toks failo tipas nėra pats tinkamiausias. Pirmiausia dėl to, kad dokumentas gali išsikraipyti ir prarasti savo pirminę išvaizdą. Antra, toks tipas neatrodo profesionaliai.
Vadinasi, geriausia užpildyti ir išsaugoti CV PDF formatu. Šis formatas leis jaustis saugiai dėl to, kad visa pateikta informacija išliks nepakitusi, nepaisant to, kokiame įrenginyje bus atidaromas CV dokumentas.
Redagavimas ir tobulinimas
Nepakanka tik parašyti CV ir išsiųsti darbdaviui. Atidžiai perskaitykite sukurtą dokumentą ir ištaisykite visas klaidas. Klaidos gyvenimo aprašyme papildomos vertės nepridės, o darbdavys pamatęs dokumentą su klaidomis, dažnu atveju atmes tokią kandidatūrą.
Patarimas: parašykite juodraštį, tada padarykite pertrauką ir grįžkite prie jo vėliau, pailsėjusiomis akimis ir galva. Tai leis pastebėti klaidas ir lengvai jas pataisyti.
Apsvarstykite pagrindinius dalykus:
- Ar jūsų kontaktinė informacija yra teisinga ir atnaujinta?
- Ar viskas pateikta nuosekliai?
- Ar dokumentas teisingas rašybos ir gramatikos požiūriu?
- Ar dokumentas nėra per ilgas?
- Ar lengva jį skaityti?
Nors nebėra griežta taisyklė, kad visi gyvenimo aprašymai turi būti tik vieno puslapio apimties, tačiau kuo trumpesnis ir glaustesnis dokumentas, tuo daugiau tikimybės, kad jis bus perskaitytas iki galo!
CV gali būti tobulinamas kaskart, kai kandidatuojama į naują poziciją. Atidžiai perskaitykite darbo skelbimo reikalavimus ir pritaikykite savo CV konkrečiam darbo pasiūlymui. Tai leis sukurti profesionalų CV, išsiskirti iš daugybės kitų kandidatų ir gauti norimą darbą.