Pomėgiai gyvenimo aprašymui - kokia jų svarba? Efektyvu įtraukti ar ne?

Besikeičiančiame darbo paieškos pasaulyje tobulo gyvenimo aprašymo kūrimas yra tarsi varžybos. Konkuruojama kas parašys geresnį gyvenimo aprašymą, kieno gyvenimo aprašymas išsiskirs ir pelnys darbdavio simpatijas.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą
Conteúdo
Conteúdo

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą

Be standartinių išsilavinimo ir darbo patirties detalių, dažnai pamirštama dalis yra ta, kuri atskleidžia šiek tiek daugiau apie jūsų asmenybę, tai pomėgių skyrius. Kai kurie ieškantys darbo svarsto, ar apskritai verta įtraukti šį skyrių į savo CV. Tiesa ta, kad tinkamai užpildžius šį skyrių, jis gali tapti išskirtine gyvenimo aprašymo dalimi, dėl kurios kandidatas tikrai išsiskirtų iš minios.

Įsivaizduokite, kad ieškote darbuotojo ir turite peržiūrėti kalną gyvenimo aprašymų, kurie atrodo vienodi. Netikėtai aptinkate tokį, kuriame ne tik išvardijami atitinkami įgūdžiai ir kvalifikacija, bet ir pateikiamas žvilgsnis į kandidato asmenybę per jo pomėgius. Tai tarsi subtili užuomina, padedanti užmegzti ryšį su asmeniu už formalaus dokumento ribų.

Pomėgių įtraukimas į savo CV yra paprastas, bet veiksmingas būdas parodyti, kad esate daugiau nei tik įgūdžių rinkinys. Tai suasmenina gyvenimo aprašymą ir padeda darbdaviams įsivaizduoti kandidatą kaip asmenį, turintį aistrų ir užsiėmimų už profesinės srities ribų.

Ar visi pomėgiai verti būti įtraukti į gyvenimo aprašymą?

Tinkamai parinkti pomėgiai, gali papildyti gyvenimo aprašymą. Tačiau kas, jei pomėgių sąrašas ilgas, bet pomėgiai visiškai nesusiję su pozicija į kurią kandidatuojama? Šioje vietoje reikėtų gerai pamąstyti, ar pomėgiai suteikia papildomos vertės kuriamam gyvenimo aprašymui. Jei taip - puiku, jei tai tik ilgas sąrašas, nesusijęs su siūlomu darbu, verčiau išvis palikti šį skyrių tuščią, nei užpildyti jį tekstu, kuris nekuria papildomos vertės.

pomegiai gyvenimo aprasymui


Ne visi pomėgiai yra lygūs, o kai kurie gali netgi sumažinti pirmąjį teigiamą įspūdį. Panagrinėkime keletą gerų ir blogų pomėgių pavyzdžių, kurie padės geriau suvokti ką verta įtraukti, o ko ne.

Pomėgiai, kuriuos vertina darbdaviai

Norite palikti darbdaviui teigiamą įspūdį? Pateikiame keletą pavyzdžių, kokie pomėgiai gali būti vertinami palankiai ir sukurti kandidatui pridėtinę vertę.

Komandinis sportas. Kodėl tai gerai? Komandinis sportas rodo, kad jums bendradarbiavimas nėra svetimas, jūs nuolat sukiojatės aplinkoje, kurioje skatinama bendradarbiauti, todėl suprantate komandinį darbą ir tikriausiai turite gerus bendravimo įgūdžius.

Pavyzdys:

Futbolas

Krepšinis


Savanoriška veikla. Kodėl tai gerai? Savanoriška veikla parodo jūsų įsipareigojimą, bendruomeniškumą, tai patirtis, kurią labai vertina daugelis darbdavių.

Pavyzdys:

Savanoriškas darbas gyvūnų prieglaudoje

Savanoriškas darbas maisto banke


Kūrybiniai užsiėmimai, rankdarbiai. Kodėl tai gerai? Kūrybiniai pomėgiai parodo jūsų gebėjimą mąstyti neribotai ir gali būti ypač naudinga dirbant tokį darbą, kuriame nuolat reikia naujovių, naujų idėjų ir kūrybiškumo.

Pavyzdys:

Aistra fotografijai

Tapyba

Tekstų kūrimas


Pomėgiai, kurių verčiau vengti savo gyvenimo aprašyme

Yra tokių pomėgių, kurie padeda atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos, tačiau visiškai nesusiję su profesine veikla. Nors jie yra įprasti ir daugelis žmonių užsiima tokia veikla laisvu laiku, tokių pomėgių sąrašas nebūtinai papildys CV. Jūsų gyvenimo aprašyme turėtų atsispindėti tik tokie pomėgiai, kurie išskirtų jus iš kitų, tačiau gerąja prasme. Taigi, ko verčiau neįtraukti?

Vaizdo žaidimai. Kodėl tai blogai? Nors retkarčiais žaisti yra nekenksminga, per didelis noras žaisti kompiuterinius žaidimus gali būti suvokiamas kaip produktyvumo stoka, taip pat vaizdo žaidimai gali būti tapatinami ir su prastais laiko valdymo įgūdžiais, nes ne paslaptis, kad žaidžiant prarandama laiko nuovoka.

Ekstremali arba pavojinga veikla. Kodėl tai blogai? Įvardijant pomėgius, kurie yra susiję su didele rizika, darbdaviai gali suabejoti jūsų patikimumu. Pavyzdys: šokinėjimas su parašiutu, ar kita didelės rizikos veikla gali būti ne pats geriausias pasirinkimas. Turėti tokius pomėgius yra gerai, tačiau nelabai protinga juos įtraukti į gyvenimo aprašymą, nebent tai būtų susiję sus siūlomu darbu. Na, tarkime, jei kandidatuojate į šokinėjimo parašiutu instruktoriaus poziciją.

pomegiai gyvenimo aprasymui


Pernelyg bendri pomėgiai
. Kodėl tai blogai? Bendrų pomėgių sąrašas be jokio konteksto nesuteikia prasmingų įžvalgų apie jūsų asmenybę. Skaitymas arba muzikos klausymas yra vieni tokių. Jie dažnai įtraukiami į gyvenimo aprašymus, tačiau paklausus kandidatų apie paskutinę perskaitytą knygą, pasigirsta pauzė.

Sprendimas ar įtraukti pomėgius į savo CV galiausiai priklauso nuo pozicijos pobūdžio ir konkrečių interesų, kuriuos norite pabrėžti.

Įtraukti ar neįtraukti

Dažnai susiduriama su dilema apie pomėgių įtraukimą. Kartais atrodo, kad pomėgiai įrašomi tik tam, kad užpildytų vietą gyvenimo aprašyme. Vis dėlto, nurodyti pomėgius nėra privaloma, todėl verčiau taupyti vietą savo CV ir jų neįtraukti, o vietoj to, pasvarstyti kokia informacija galėtų papildyti CV ir ją įtraukti.

Įtraukiant pomėgius, visuomet apsvarstykite jų:

Aktualumą siūlomam darbui. Jei jūsų pomėgiai atitinka darbui reikalingus įgūdžius ar vertybes, jų įtraukimas gali sustiprinti jūsų tinkamumą. Jei mėgstate galvosūkius - jie gali pademonstruoti problemų sprendimo įgūdžius. Ypač tai aktualu jei kreipiatės dėl duomenų analizės ar kodavimo darbo.

Dažnumą. Jei turite unikalių įgūdžių ar pomėgių, galinčių jus išskirti, apsvarstykite galimybę juos parodyti. Galbūt kalbate reta kalba, kurios mokėjimas būtų naudingas plečiant įmonės veiklą tam tikroje šalyje. O gal puikiai įvaldėte origami meną.

Naudingumą darbdaviui. Jei jūsų pomėgiai padeda praplėsti pažinčių ratą arba atitinka įmonės kultūrą, jie gali būti vertingi. Jei nuolat, net ir neskatinami darbdavių dalyvaujate su savo profesija susijusiuose renginiuose, konferencijose, būtinai tai paminėkite.

Kada verčiau neįtraukti

Yra situacijų, kuomet verčiau neįtraukti pomėgių į gyvenimo aprašymą ir tai lemia keletas veiksnių:

Ribota apimtis. Jei jūsų CV jau yra užpildytas ir jame pateikiama visa svarbi informacija ir patirtis, gali būti protinga pirmenybę teikti esminėms detalėms, o ne pomėgiams. Jei turite didelę darbo patirtį ir kvalifikaciją, pomėgiai gali būti ne tokie svarbūs.

Neaktualūs pomėgiai. Jei jūsų pomėgiai neturi jokios įtakos darbui arba nesuteikia jokios pridėtinės vertės, jų atsisakymas gali supaprastinti jūsų CV.

pomegiai gyvenimo aprasymui


Jautri, diskusijas kelianti informacija
. Jei jūsų pomėgiai gali būti vertinami kaip prieštaringi arba potencialiai atstumia tam tikrus darbdavius, verčiau juos praleisti. Venkite minėti politines ar religines pažiūras, kurios gali nesutapti su įmonės vertybėmis.

Kartais mažiau yra geriau. Įtraukiant bet kokią informaciją į savo CV, visuomet reikia pasvarstyti ar ji tikrai naudinga ir sukuria pridėtinę vertę šiam profesiniam dokumentui. CV turi pristatyti kandidatą iš jo gerosios pusės, todėl neapgalvotas tam tikros informacijos įtraukimas, gali gerą CV paversti ne tokiu geru.

Neprivalomas skyrius

Kalbant apie pagrindines gyvenimo aprašymo dalis, jos yra:

  • Kontaktinė informacija
  • Trumpas savęs pristatymas
  • Patirtis
  • Išsilavinimas
  • Įgūdžiai

Visi kiti skyriai, tokie kaip kursai, mokymai, užsienio kalbos, pomėgiai, rekomendacijos, darbo kompiuteriu įgūdžiai yra pasirenkami ir įtraukti juos nėra būtina. Nors kiekvienas šių papildomų skyrių gali suteikti papildomos vertės, verčiau įtraukti tik tuos, kurie tikrai tą vertę sukurtų. Atkreipkite dėmesį į informaciją apie savo profesinę patirtį ir didesnį dėmesį skirkite jai.

Personalo specialistai gauna galybę gyvenimo aprašymų į tas pačias pareigas. Kadangi dažniausiai CV yra tik skenuojami, o ne atidžiai skaitomi, pasistenkite, kad kiekviena pateikta detalė patrauktų dėmesį. Tam puikiai tinka iš anksto paruošti CV šablonai, kuriuos belieka užpildyti pateikiant asmeninę informaciją.

Nors pomėgių skiltis nėra privaloma, jos įtraukimas gali žymiai pagerinti jūsų CV, pridedant asmeniškumo ir sukuriant išsamesnį vaizdą apie tai, koks esate kandidatas. Tai galimybė pristatyti save daugiau nei tik įgūdžių ir patirties sąrašą, todėl potencialių darbdavių akyse tapsite patraukliu ir unikaliu kandidatu.

Pomėgiai - asmenybės unikalumas

Sudėtingame darbo paieškos laikotarpyje, jūsų CV yra jūsų partneris ir reikia rasti tinkamą pusiausvyrą. Tinkamai parinkti pomėgiai, gali suteikti jūsų profesiniam profiliui gilumo ir asmenybės. Jie pasitarnauja kaip pokalbio pradininkai interviu metu, suteikdami jums galimybę pasižymėti ne tik savo įgūdžiais ir patirtimi.

pomegiai gyvenimo aprasymui


Nuvalykite dulkes nuo šachmatų lentos, pademonstruokite savo aistrą žygiams arba atskleiskite savo talentą žongliruoti – tai gali būti tiesiog raktas į jūsų svajonių darbą. Atminkite, kad jūsų pomėgiai nėra tik pramoga. Tai gali būti jūsų asmenybės unikalumas ir raktas į sėkmingą karjerą.

Tačiau, kiekvieną kartą gerai pagalvokite ar tam tikri įgūdžiai siejasi su darbu į kurį kandidatuojate. Jei jie susiję, įtraukite ir papildykite savo CV. Jei ne, verčiau išnaudokite CV erdvę kitoms, svarbesnėms profesinėms detalėms.

Sukurkite savo CV naudodami geriausius šablonus

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą