Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių
Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.
Nemaža dalis įmonių savo internetinėse svetainėse skelbia, kad net ir nesant aktyviems darbo pasiūlymams, laukia kandidatų gyvenimo aprašymų, kad galėtų aptarti įvairias karjeros galimybes. Tai reiškia, kad šiuo metu nesant laisvoms darbo vietoms oficialiuose portaluose, vis tiek galima kandidatuoti tiesiogiai.
Šis iniciatyvus požiūris, dar dažnai vadinamas savarankišku kandidatavimu, leidžia kandidatams tiesiogiai susisiekti su įmonėmis, kurios juos domina, net jei tuo metu nėra aktyvių darbo skelbimų. Tiesioginis kreipimasis į įmonę, gali atverti duris įdomioms karjeros galimybėms. Pateiksime keletą patarimų, pavyzdžių ir naudingos informacijos, padėsiančios sėkmingai dalyvauti šiame procese.
Kaip savarankiškas kreipimasis į įmonę gali padėti išskirti save iš kitų kandidatų?
Savarankiškas kandidatavimas gali būti puikus būdas pasiekti savo karjeros tikslus, net jei oficialių darbo pasiūlymų nėra. Nebijokite būti aktyvūs siekiant karjeros tikslų. Su savo pastangomis ir įsipareigojimu galite pasiekti daugiau, nei galėjote įsivaizduoti! Tačiau, tam reikia tinkamai pasiruošti.
Įmonės dažnai ieško talentingų darbuotojų, kartais skelbia oficialią darbo vietą internetiniuose darbo skelbimų portaluose, kartais tik savo internetinėje svetainėje, o kartais pasibaigus skelbimų galiojimui ir nepasirinkus nei vieno kandidato, tiesiog nuleidžia rankas ir panaikina visus skelbimus. Čia jūsų šansas!
Tai, kad įmonė nerado tinkamo kandidato, nereiškia, kad kažkas negerai su įmone (nors daugelis taip galvoja). Dažnu atveju, įmonės tiesiog neranda kandidatų, kurių vertybės ar darbo patirtis sutaptų su įmone. Užuot rinkęsi bet kokį kandidatą, verslai nusprendžia palaukti. Tai puiki galimybė kandidatuoti savarankiškai ir pristatyti save įmonei.
Kaip savarankiškas kreipimasis atrodo?
Pirmiausia išanalizuokite tikslinę įmonę, kuri jus domina. Prieš kandidatuojant, skirkite laiko nuodugniai ištirti jus dominančią įmonę. Supraskite jos vertybes, misiją, produktus ar paslaugas ir naujienas ar pokyčius. Ši informacija parodys jūsų nuoširdų susidomėjimą ir padės atitinkamai pritaikyti savo kandidatavimą.
Pabandykite paieškoti įmonių personalo specialistų kontaktų ir susisiekite su jais tiesiogiai. Linkedin gali būti labai naudingas įrankis ieškant tinkamų žmonių, kurie atsakingi už personalą. Tai, kad bandote susisiekti su konkrečiu asmeniu tiesiogiai, rodo iniciatyvą ir užsibrėžtų tikslų siekimą, bei padidina tikimybę, kad būsite pastebėtas.
Stiprus gyvenimo aprašymas ir motyvacinis laiškas
Vargu ar pavyks apsieti be CV. Tiesioginis kandidato kreipimasis į darbdavį, labai panašus į įprastą, tik šiuo atveju galima savo kreipimąsi dar labiau suasmeninti. Greičiausiai tuo metu, kai nėra paskelbtų laisvų darbo vietų, įmonė kitų kandidatų iš viso nesvarsto, todėl turite pranašumą, jums nereikia konkuruoti, bet tai nereiškia, kad CV turi būti parašytas prasčiau.
Sukurkite įtikinamą motyvacinį laišką. Motyvacinis laiškas yra jūsų galimybė padaryti stiprų pirmąjį įspūdį. Aiškiai nurodykite, kodėl jus domina įmonė ir kaip jūsų įgūdžiai bei patirtis atitinka jos poreikius. Pabrėžkite konkrečius pasiekimus ar projektus, kurie parodo jūsų galimybes ir sukuria pridėtinę vertę organizacijai.
Įgūdžiai ir pasiekimai
Parodykite savo įgūdžius ir pasiekimus. Be motyvacinio laiško, apsvarstykite galimybę prisegti savo darbų aplanką arba nuorodą į savo profesionalų internetinį profilį. Tai gali būti atitinkamų projektų pavyzdžiai, tyrimai arba darbų galerija. Pateikdami apčiuopiamus savo sugebėjimų įrodymus, galite išsiskirti iš kitų kandidatų (jeigu jų tuo metu yra) ir taip padaryti didesnį įspūdį.
Įvertinkite, kad išvardyti įgūdžiai atitiktų įmonės veiklos pobūdį ir galėtų pasitarnauti siekiant bendrų tikslų įgyvendinimo.
Ar įmonė gavo jūsų laišką?
Išsiuntę laišką su profesionaliu CV ir motyvaciniu laišku, nebijokite susisiekti su įmone dar kartą ir išreikšti savo nuolatinį susidomėjimą bei pasiteirauti apie tai ar įmonė gavo jūsų laišką ir rado laiko peržvelgti kandidatūrą. Laikas yra svarbiausias dalykas. Palaukite savaitę ar dvi prieš pakartotinį kreipimąsi, kad neatrodytumėte pernelyg nekantrūs. Rašykite glaustai, mandagiai r profesionaliai.
Kartais įmonės tiesiog neturi laiko peržiūrėti visų kandidatų laiškų, arba laiškai pasimeta, todėl pakartotinis priminimas apie save gali padidinti šansus ir laiškas bus perskaitytas.
Laisvė ir teisingumas rinktis
Gyvename laisvoje šalyje, Lietuvos įmonės sparčiai tobulėja ir mielai kviečia prisijungti talentingus darbuotojus. Kai kurios nebežino būdų kaip pritraukti talentingus specialistus, nors atrodo išbando daugelį efektyvių priemonių. Kiekvienas žmogus yra laisvas rinktis. Atlikus išsamų įmonių tyrimą, galima laisvai pasirinkti įmonę, kurios vertybės sutampa su jūsiškėmis ir tiesiogiai kreiptis dėl darbo.
Lygiai toks pat laisvas kandidatavimas galimas ne tik į Lietuvos, bet ir į užsienio kompanijas. Tačiau reikėtų atsižvelgti į tai, kad kandidatuojant į užsienio kompaniją, CV ir motyvacinis laiškas turėtų būti parašyti anglų kalba. Kreipimasis laiške, taip pat. Atsižvelkite ir į tos šalies kultūrą bei mandagumo taisykles.
Sėkmingo kandidatavimo pavyzdžiai
- Pirmoji istorija: Valdas svajojo dirbti jaunoje ir sparčiai besivystančioje technologijų įmonėje. Nors oficialią įmonės svetainę išnaršė ir nerado aktyvių darbo pasiūlymų, darbo portaluose jam taip pat nepavyko rasti laisvų darbo vietų, jis rado bendrą draugą, kuris dirbo toje įmonėje. Tuomet paprašė draugo pristatyti jį skyriaus vadovui. Pirmadienį jis buvo pristatytas, o antradienį jis buvo pakviestas į darbo pokalbį.
Pokalbis praėjo sėkmingai ir jam buvo pasiūlyta puiki pozicija sparčiai besivystančioje įmonėje. Valdas nepasidavė ir ieškojo būdų kaip prieiti prie įmonės. Jam tai pavyko.
- Kitas kandidatas ir jo ryžtas: Lina norėjo prisidėti prie inovatyvaus jaunimo ugdymo projekto. Nors oficialių darbo pasiūlymų nebuvo, ji parašė detalų ir įspūdingą motyvacinį laišką įmonės direktoriui ir nurodė savo siekius. Jos entuziazmas ir pasiūlymas sukurti naują švietimo programą įkvėpė direktorių, ir ji buvo pakviesta prisijungti prie projekto.
- Trečiasis kandidatas ir jo pasakojimas: Mantas turėjo didelę aistrą dirbti mados industrijoje, tačiau nebuvo matęs jokių skelbimų iš jį dominančios dizaino įmonės. Anot Manto, tai nebuvo kliūtis. Dėl to, jis nusprendė pasinaudoti kitais būdais. Mantas parašė įmonės įkūrėjui asmenišką laišką, kuriame aprašė savo aistrą mados ir jo įmonės dizainui. Be to, jis pridėjo nuotraukas ir savo kūrinių aprašymus, kurie atspindėjo jo stilių ir kūrybiškumą.
Įmonės įkūrėjas, labai vertina tokius kandidatus, todėl atsidavusiam ir entuziastingam Mantui, pasiūlė susitikti asmeniškai. Po to, kai kandidatas įrodė savo profesionalumą ir talentą, jam buvo pasiūlyta prisijungti prie įmonės kūrybinio skyriaus komandos ir Mantas gavo svajonių darbą.
Šie pavyzdžiai rodo, kad savarankiškas kreipimasis į įmonę gali būti sėkmingas ir padeda siekti savo svajonių. Tai gali atverti naujas galimybes ir padėti pasiekti karjeros tikslus, kurie anksčiau anot jūsų atrodė nepasiekiami. Na, o būdų kaip prieiti prie įmonės, yra įvairių.
Kiek iš viso reikia tokių kreipimųsi?
Čia neturėtų būti kiekybės varžybos, kuriose kviečiami dalyvauti kuo daugiau laiškų išsiuntę kandidatai. Kreipiantis savarankiškai į dominančią įmonę, turėtų pakakti vos vieno laiško, kad gautumėte pasiūlymą susitikti ir aptarti karjeros galimybes.
2024 metais gausu karjeros patarimų, taip pat patarimų kaip teisingai ir profesionaliai užpildyti savo gyvenimo aprašymą. Pasinaudokite šiomis gairėmis ir kandidatuokite profesionaliai. Nes tai padaryti galite tik jūs ir tokia proga gali nepasikartoti.