Europass CV: privalumai ir trūkumai šiandieninėje darbo rinkoje

Europass CV – nemokama gyvenimo aprašymo kūrimo sistema, skirta naudoti Europoje. Tokio formato CV turi keletą privalumų, bet kartu ir daug trūkumų. Suteiksime daugiau informacijos apie Europass CV ir galėsite patys įvertinti priežastis kodėl verta ar neverta kurti tokio tipo gyvenimo aprašymą.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą
Conteúdo
Conteúdo

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą

Norint gauti darbą Europoje, reikalingas gyvenimo aprašymas. Tai nieko nenustebins ir jokia čia naujiena. Šiandieninėje darbo rinkoje, darbo paieška be gyvenimo aprašymo jau sunkiai įsivaizduojama. Gyvenimo aprašymas reikalingas kandidatuojant į įvairias darbo pozicijas.

Tikriausiai ne vienas esame girdėję ir apie Europass CV formatą, kuris paplitęs gana plačiai.

Europass CV - kuo jis ypatingas?

europass cv


Kuriant gyvenimo aprašymą, dar dažnai kyla klausimų kokią informaciją įtraukti, kas yra svarbiausia ir kaip viską pateikti teisingai. Siekiant suvienodinti gyvenimo aprašymus bei palengvinti jų kūrimą ir kandidatavimą dėl darbo Europoje, buvo įdiegta Europass CV sistema.

Tokia sistema darbo ieškantiems asmenims padeda lengviau susikurti Europoje plačiai pripažintą CV, taip pat leidžia darbdaviams lengvai palyginti kandidatų kvalifikaciją ir darbo patirtį.

Europass gyvenimo aprašymo tipas yra gerų ketinimų iniciatyva, kuria siekiama standartizuoti dokumentus, geriau žinomus kaip CV, kuriuos žmonės naudoja ieškodami darbo Europoje. Tai nemokamas elektroninis dokumentas, kuriame yra kandidatų kontaktai, darbo patirtis, išsilavinimas ir kita informacija, leidžianti greičiau susirasti darbą.

Šiuolaikiškas ar pasenęs?

Oficialioje svetainėje, Europass CV apibūdinamas kaip standartizuotas gyvenimo aprašymas, padedantis pristatyti save potencialiems darbdaviams. Dar pridedama, kad toks CV yra lengvai atpažįstamas ir plačiai naudojamas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

Nepaisant tokio pristatymo, žvelgiant iš praktinės pusės, Europass CV dažnai apibūdinamas kaip blogas ir pasenęs CV šablonas. Nors šis dokumentas yra daugiakalbės Europos organizacijos bandymas standartizuoti vieno puslapio dokumentą, kuriame turėtų būti kalbama apie vieno asmens darbo įgūdžius, ir teoriškai šis nemokamas dokumentas suteiktų visiems kandidatams lygias galimybes konkuruoti dėl bet kokio darbo, deja, ši gera idėja nebūtinai pasiteisina.

Europa yra įvairus žemynas su rinkos ekonomika, o tai reiškia, kad gyvenimo aprašymai yra veiksmingesni, kai jie atitinka darbo rinkos kokybės standartus. Jau nekalbant apie tai, kad darbo rinka greitai reaguoja į pokyčius, o valstybinės tarnybos tai daro gerokai lėčiau.

Personalo specialistai taip pat pritaria, kad toks gyvenimo aprašymo šablonas ne pats geriausias pasirinkimas ir kandidatams verčiau rekomenduoja rinktis šiuolaikiškus šablonus ar patiems susikurti dabartinei darbo rinkai pritaikytą CV.

Kaip susikurti Europass CV

europass cv


Tokį CV galima susikurti Europos Sąjungos svetainės Europass pagrindiniame puslapyje. Pirmas žingsnis yra sukurti savo Europass profilį, kurį sudaro asmeninė informacija, darbo patirtis, išsilavinimas ir asmeniniai įgūdžiai. Tai tampa pagrindu kuriant CV, pasirenkant informaciją, kurią norite įtraukti.

Pildymą palengvina ir informacinio pobūdžio filmukas apie tai, kaip sukurti tokio tipo gyvenimo aprašymą. Tai leidžia kandidatams, net ir tiems, kurie dar nežino kaip užpildyti savo CV, viską padaryti daug paprasčiau.

Svetainėje pateikiama naudingos informacijos, kuri padeda darbo ieškantiems kandidatams visoje Europoje. Čia CV galima susikurti daugybe skirtingų kalbų, tarp kurių yra ir lietuvių kalba.

Europass CV privalumai

 • Europass CV yra nemokamas. Tai, kad jis nemokamas, yra bene didžiausias jo privalumas. Jį galima sukurti ir išsaugoti nemokamai, o tai padaryti galima net 29 kalbomis.
 • Toks CV formatas dažnai naudojamas visos Europos mastu.
 • Nors sistema gyvenimo aprašymui kurti yra skirta naudoti Europoje, norint ja naudotis, nebūtina būti iš Europos.
 • Europass suteikia pranašumą lyginant su kitais gyvenimo aprašymų šablonais tada, kai kandidatas neturi laiko ar išteklių investuoti į gerą gyvenimo aprašymą, o darbdaviui visai nerūpi gyvenimo aprašymo kokybė ar dizainas.

Trūkumai

europass cv

 • Nepatrauklus šablonas. Dažnai girdima, kad tokio tipo gyvenimo aprašymas su per daug tuščios vietos. Taip pat per didelis pačio Europass logotipas, didžiuliai tarpai tarp ženklelių ir teksto. Nepatrauklūs šriftai ir kiti tipografijos pasirinkimai. O šiuolaikiniame pasaulyje, dokumento išvaizda ir dizainas turi didelę reikšmę. Todėl negalime apsimesti, kad dizainas nesvarbus.
 • Nepatogi sąsaja. Pirmiausia turite sukurti profilį su savo kontaktine informacija, darbo patirtimi, išsilavinimu, kalbomis ir daugybe nereikalingų kategorijų, kurias, laimei, galite praleisti. Jei užpildėte visas parinktis, gali gautis ir 10 puslapių CV.
 • Svetainėje daug klaidų. Ypač klaidos išryškėja įvedant datas, jos dažnai pasikeičia automatiškai, o jas paredagavus vis tiek išsaugomos ne taip kaip turėjo būti.
 • CV redagavimas užtrunka daugybę laiko. Tenka paplušėti, norint, kad visa reikiama informacija atsidurtų CV.
 • Vietos švaistymas. Paliekami dideli tarpai tarp informacijos, kuriuos būtų galima užpildyti, tačiau formatuojant to padaryti nepavyksta.

Patarimai, kuriantiems Europass CV

Jei visgi nuspręsite pabandyti sukurti tokį gyvenimo aprašymą pateiksime jums keletą patarimų.

 • Glaustas tekstas. Nepaisant to, kad dizaino koreguoti nepavyksta, už tekstą esate atsakingi patys. Rašykite glaustai, pabrėžiant savo kvalifikaciją, ankstesnius su darbu susijusius pasiekimus ir atitinkamus įgūdžius.
 • Venkite šabloninių frazių. Pasistenkite rašyti originaliai, pasikliaujant savimi, o ne kažkur internete matytais pavyzdžiais, nes jie ne visada yra tai, ko ieško darbdaviai. Venkite tokios kalbos, kuri skamba įmantriai, bet neperteikia jokios tikslingos informacijos.
 • Konkretumas. Būkite konkretūs ir jei įmanoma, naudokite faktus ir skaičius, kad geriau pabrėžtumėte savo pasiekimus ankstesnėse darbo vietose.
 • Atsižvelgiant į tai, kad tokio tipo CV užima daug vietos, tekstas turi būti kuo trumpesnis, ypač norint, kad viskas tilptų viename puslapyje. Venkite ilgesnių sakinių ar teksto blokų.

Geras europietiškas CV

europass cv


Jei esate mūsų puslapyje, tikriausiai žinote, kad CV kūrimas gali būti kur kas paprastesnis, o galutinis gyvenimo aprašymas kur kas stilingesnis. Daugelis darbdavių, pamatę originalų CV, labai tai vertina ir dėmesingiau jį skaito.

Nors Europass tikrai nėra pats blogiausias variantas gyvenimo aprašymo kūrimui, visgi jo dizaino trūkumai paaiškina, kodėl internete yra tiek daug straipsnių pavadinimu apie tai ar toks CV yra geras ir ar verta tokį kurti.

Pasinaudokite profesionalia gyvenimo aprašymo kūrimo paslauga mūsų tinklapyje ir nurunkite savo konkurentus. Čia rasite daugiau šablonų parinkčių, ir DI pagalba sukursite profesionalų gyvenimo aprašymą bet kokiai pozicijai. Net neabejojame, kad CV atitiks visus europietiško gyvenimo aprašymo kriterijus.

Jei turite gerus formatavimo ir dizaino įgūdžius, atlikite darbą patys. Galite pasisemti įkvėpimo iš daugybės pavyzdžių internete ir mūsų svetainėje. CV galite suskurti tiesiog Word programa. Apie tai, kaip sukurti tokio tipo dokumentą, taip pat rasite mūsų tinklapyje.

Ar europietiški gyvenimo aprašymai kitokie nei kitų šalių?

Nors iš esmės tą patį gyvenimo aprašymą, galima pritaikyti įvairioms šalims, nebūtinai esančioms Europoje, bet ir visame likusiame pasaulyje, kai kurie bruožai išskiria europietiškus CV. Štai keletas jų:

 • Europoje dažniau vis dar įtraukiama kandidato nuotrauka, nors ji nėra privaloma. Kai kuriose šalyse vyrauja filosofija, kad kandidatų į darbą išvaizda neturėtų turėti įtakos jų įsidarbinimui, todėl nuotraukos tiesiog praleidžiamos.
 • Jungtinėse Valstijose taikomos griežtos taisyklės lyties, amžiaus ir tautinės rasės diskriminacijai, todėl tokios detalės dažnai praleidžiamos. Europos šalyse taip stengiamasi kovoti su diskriminacija, tačiau tokia informacija kaip lytis, gimimo data ar tautybė, dažniausiai yra įtraukiama į CV.

Išvada

europass cv


Apibendrinant galima teigti, kad Europass CV yra sistema, leidžianti bet kam susikurti nemokamą gyvenimo aprašymą. Kaip ir visos platformos, ji turi tam tikrų trūkumų, tačiau nepaisant jų, daugelis vis tiek dar naudoja tokį CV formatą. Toks CV formatas niekuo neišsiskiria, todėl kandidatas, net ir turėdamas atitinkamos patirties, gali pasimesti vienodų CV jūroje.

Tokį formatą tikrai galima rinktis, tačiau šiandien kandidatai turi plačias pasirinkimo galimybes, todėl vien Europass CV apsiriboti nevertėtų. Yra galybė priemonių, padedančių minimaliomis pastangomis sukurti tobulus gyvenimo aprašymus.

Visgi, yra daugybė skirtingų darbdavių, vertinančių skirtingus dalykus ir jei jūsų prašoma rinktis būtent Europass CV, tokį ir pasirinkite. Tai tikrai neatims galimybės rasti svajonių darbą.

Jei vis dėl to, nenurodyta, kad pageidaujama būtent tokio CV formato, verčiau rinkitės profesionalius CV šablonus, kuriuos lengva užpildyti ir kurie išsiskiria iš kitų savo profesionalumu bei patraukliu dizainu. Darbo paieška irgi yra darbas, todėl tinkamo šablono pasirinkimas jau yra gera pradžia.

Sukurkite savo CV naudodami geriausius šablonus

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą