Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių
Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.
Viskas taip, kaip ir turėtų būti. Tačiau... Tam, kad gautumėte pasiūlymą įsidarbinti arba atvykti pokalbiui dėl darbo, gyvenimo aprašymas turi būti ne tik patrauklus akiai, tačiau kartu ir parašytas profesionaliai, taip, kad atskleistų jog esate tinkamas kandidatas. Priešingu atveju, CV gali likti net neperskaitytas.
Nenusiminkite. Šis scenarijus gali ir nenutikti, jei tik žinosite kaip rašyti CV ir koks jis turi būti. Nesvarbu, ar esate patyręs CV kūrėjas, ar kuriate savo pirmąjį CV, suteiksime žinių kaip parašyti tokį CV, kuriam darbdaviai negalės atsispirti.
Kas yra gyvenimo aprašymas?
CV arba gyvenimo aprašymas, yra dokumentas, apibendrinantis jūsų išsilavinimą, darbo patirtį, įgūdžius, pasiekimus ir kitas kvalifikacijas, norint kreiptis dėl darbo.
CV nėra motyvacinis laiškas. Gyvenimo aprašyme nurodoma ir trumpai apžvelgiama kandidato darbo patirtis, išsilavinimas ir įgūdžiai, o motyvaciniame laiške išsamiau paaiškinama, kodėl kandidatas geriausiai tinka siūlomam darbui ir kodėl būtent jis turėtų būti pasirinktas. Šie dokumentai yra visiškai skirtingi, todėl nesupainiokite jų.
Gyvenimo aprašymas siunčiamas darbdaviams arba personalo specialistams. Jeigu to pageidauja darbą siūlanti įmonė, kartu su gyvenimo aprašymu pateikite ir motyvacinį laišką, jeigu ne - jis nėra privalomas, tad galite jį praleisti.
Nuo ko pradėti ir kaip rašyti CV?
CV rašymo pradžia gali būti kiek sudėtinga, ypač tiems, kurie dar nėra su tuo susidūrę, tačiau daugiau apie tai sužinojus ir pradėjus rašyti, pamatysite, kad čia nėra nieko sudėtingo. Tereikia skirti šiek tiek laiko ir pastangų, kad sukurtumėte išskirtinį dokumentą, kuris patrauktų dėmesį ir atneštų jums sėkmę.
CV rašymas irgi darbas, nuo CV originalumo ir pateiktos informacijos patrauklumo, priklauso ar gausite norimą darbą.
Pradėkite nuo tinkamo CV formato
Iš patirties galime pasakyti, kad ir kaip tai būtų keista, bet kiekvienam gyvenimo aprašymui skiriama vos iki 10 sekundžių. Taigi svarbiausias yra pirmasis įspūdis. Jei pateiksite tvarkingą, tinkamai sutvarkytą dokumentą, tuomet galbūt įtikinsite atsakingus asmenis skirti daugiau laiko jūsų CV peržiūrai.
O kad būtų lengviau pildyti gyvenimo aprašymą, štai koks yra teisingas CV formatavimas ir skyrių eiliškumas:
- Kontaktinė informacija
- Trumpas savęs pristatymas
- Darbo patirtis
- Išsilavinimas
- Įgūdžiai
- Papildomi skyriai
Kai pradėsite pildyti kiekvieną iš pateiktų skyrių, nepamirškite ir šių formatavimo patarimų:
- Aiškius, lengvai įskaitomas šriftas. Pasirinkite vieną iš standartinių CV šriftų: Arial, Times New Roman arba Helvetica. Net jei jums labiau patinka šiuolaikiškesni ar įmantresnio dizaino šriftai, nepamirškite, kad tai yra dokumentas, o dokumentuose svarbiausia tvarka ir aiškumas. Naudokite 11–12 pt šrifto dydį. Antraštėms rinkitės kiek didesnį 14–16 pt šrifto dydį, arba paryškintą šriftą.
- Nuoseklus CV išdėstymas. Suvienodinkite antraštes. Taip pat, įsitikinkite, kad šriftai ir jų dydžiai vienodi (išskyrus antraštes).
- Švarus, aiškus ir neperkrautas dizainas. Mažiau yra daugiau. Balta erdvė yra jūsų draugas. Šioje vietoje nereikia daug spalvų. Nepamirškite ir to, kad atspausdinus dokumentą, dažnu atveju jis vis tiek bus atspausdintas juodu rašalu ant balto popieriaus. Nepersistenkite su spalvomis ir drastiškais grafiniais elementais.
- Glaustumas ir aktualumas. Neįtraukite kiekvienos savo darbo patirties ir išsilavinimo detalės. Įtraukite tik tuos faktus, kurie yra svarbūs potencialiems darbdaviams.
- Dokumento formatas. CV išsaugokite tik PDF formatu. Jokie kiti formatai nėra tinkami, nors dar labai dažnai tenka matyti Word, rtf ar net JPG formatų gyvenimo aprašymų.
Tinkamai pateikta kontaktinė informacija
Sukurkite pirmąjį CV skyrių, pateikdami savo pagrindinius kontaktinius duomenis. Kontaktinės informacijos skiltyje įveskite savo:
- Vardą, pavardę
- Elektroninio pašto adresą
- Telefono numerį
- Linkedin profilio nuorodą
- Miestą
Kontaktinės informacijos skiltis atrodo gana paprasta, tačiau čia dažnai pasitaiko klaidų. Kokios jos? Neteisingai nurodytas telefono numeris, neteisingai nurodytas el. pašto adresas, arba apskritai trūksta kontaktų, kuriais būtų galima susisiekti su potencialiu darbuotoju.
Dėl šių priežasčių, atidžiai užpildykite kontaktinius duomenis, kad būtumėte tikri, jog pateiktais kontaktais bus galima su jumis susisiekti.
Trumpas savęs pristatymas
Norėdami sukurti dėmesį patraukiantį CV, sutelkite dėmesį į savęs pristatymo skyrių. Tai trumpa, glausta, iki 100 žodžių pastraipa, paaiškinanti kodėl esate tas kandidatas, kurio ieško įmonė.
Šiame skyriuje turėtų būti pabrėžta jūsų karjeros pažanga ir pasiekimai. Savęs pristatymo skyrius yra pakankamai asmeniškas ir kaskart kandidatuojant į skirtingą darbo pasiūlymą, turėtų būti koreguojamas, atsižvelgiant į pareigas ir tai ko tikisi įmonė.
Kuo labiau suasmeninsite šią dalį, tuo didesnio pasisekimo ir susidomėjimo galite sulaukti.
Internete galite rasti galybę šio skyriaus pavyzdžių įvairioms pozicijoms, tai išties naudinga, pildant šį skyrių, tačiau nereikėtų aklai nurašinėti jau sukurtų pavyzdžių, nes tokį patį prisistatymą gali pateikti ir jūsų konkurentas, o tuomet darbdaviui bus aišku, kad šiam skyriui įdėjote tik minimalias pastangas ir nesate pakankamai motyvuotas darbui dėl kurio kreipiatės.
Darbo patirties skyrius
Darbo patirties skyrius yra svarbiausia jūsų CV dalis – ta, kuriai skiriama daugiausiai laiko. Susikoncentruokite į savo pasiekimus, o ne tik į pareigas.
Naudokite veiksmažodžius, padedančius geriau apibūdinti tai ką iš tiesų pasiekėte, pavyzdžiui: „sukūriau“, „išanalizavau“ , „įgyvendinau“, o ne tik „buvau atsakingas už kūrimą, analizę ir įgyvendinimą“.
Atidžiai perskaitykite darbo aprašymą ir patikrinkite, kokios patirties tikimasi iš kandidato. Jei turite panašios arba analogiškos patirties, įtraukite tai, net jei tai ir nebuvo pagrindinės jūsų pareigos.
Kadangi šiam skyriui skiriamas didžiausias dėmesys, jūsų tikslas pademonstruoti, kad atitinkama patirtis leistų atlikti paskirtas užduotis.
Kaip viską pateikti teisingai? Svarbiausia įtraukti šiuos aspektus:
- Darbovietės pavadinimas
- Laikotarpis kada dirbote
- Pareigos
- Darbo funkcijų ir pasiekimų sąrašas
Darbo funkcijas ir pasiekimus pateikite stulpeliu, išskirkite ženkleliais, atskiriančiais vienas darbo funkcijas nuo kitų.
Pavyzdys:
Įtraukite visas darbovietes, kurios susijusios su siūlomu darbu, tačiau jei darboviečių sąrašas labai ilgas, vertėtų apie jį pamąstyti ir įtraukti tik tas darbovietes, kuriose dirbote ilgiausiai. Ilgas darbo vietų sąrašas gali pademonstruoti ne tik kandidato sukauptą patirtį, tačiau ir parodyti, jog kandidatas galbūt pernelyg nepastovus. Nepastovumas skatina darbdavius dvejoti ar tas žmogus bus lojalus ir neišeis vos po kelių mėnesių darbo.
Šiame skyriuje labai svarbu ne kiekybė, bet kokybė. Gerai apgalvokite ankstesnes darbovietes ir aprašykite tas, kurios suteiktų jums pranašumo prieš kitus.
Išsilavinimas
Šį skyrių užpildyti nėra sudėtinga, todėl šioje vietoje ilgai užtrukti neturėtumėte. Jei įgijote aukštąjį ar aukštesnįjį išsilavinimą, įtraukite jį į savo CV. Neminėkite savo vidurinės mokyklos, nebent tai jūsų aukščiausias išsilavinimas.
Nurodykite:
- Mokymo įstaigos pavadinimą
- Metus
- Studijų kryptį
- Išsilavinimo laipsnį
Gali būti, kad dar studijuojate, tuomet vis tiek įtraukite mokymo įstaigos pavadinimą ir visą kitą ankščiau minėtą informaciją, tik prie metų, nurodykite pradžios datą ir parašykite, kad mokotės iki dabar. Tai leis suprasti, kad vis dar mokotės.
Įgūdžių sąrašas
Kaip manote, ar ilgas sąrašas gerai atrodytų CV? Kalbant apie CV įgūdžius, sutelkite dėmesį į jų tinkamumą pozicijai dėl kurios kreipiatės, o ne bandymui padaryti kuo ilgesnį sąrašą, įtraukiant kuo daugiau įgūdžių, kurie nesuteikia jokios pridėtinės vertės.
Įgūdžių sąrašas turi parodyti kandidato tinkamumą. Čia galite įtraukti asmenines savybes, bei techninius įgūdžius, kurie padėtų atlikti paskirtas užduotis. Pridėkite maždaug 5-6 įgūdžius, kurie jūsų manymu galėtų padėti išsiskirti iš kitų kandidatų. Įgūdžius išskirkite ženkleliais, tai padės lengviau atskirti vienus nuo kito, bus lengviau skaityti.
Įtraukite papildomų gyvenimo aprašymo skyrių, kad dar labiau išskirtumėte
Įtraukite papildomų skyrių, kuriuose parodytumėte savo išskirtinumą ir kuriamą vertę. Tai gali būti:
- Užsienio kalbos
- Mokymai, kursai
- Svanorystė
- Pomėgiai
- Darbo kompiuteriu įgūdžiai
Nesijaudinkite, jei nežinote ką įtraukti į kiekvieną iš nurodytų skyrių. Šie skyriai yra papildomi ir laisvai pasirenkami. Galite įtraukti visus, galite įtraukti tik kai kuriuos. Bet kuriuo atveju, įtraukiant šiuos skyrius, informacija turi būti pakankamai svarbi ir parodanti, kad esate vertas dėmesio kandidatas, bei papildyti jau ankščiau užpildytus skyrius.
Pavyzdžiai ir šablonai
Parengti išskirtinį CV darbui tampa lengviau, naudojant iš anksto paruoštus šablonus ir remiantis jau užpildytais pavyzdžiais. Mūsų tinklapyje yra nemažai pavyzdžių ir šablonų, kurie padės lengviau užpildyti savo gyvenimo aprašymą. Galite juos koreguoti ir semtis įkvėpimo.
Tobulas CV atkreipia dėmesį šiuolaikišku šablono dizainu ir aiškiomis dalimis, kuriose glaustai ir profesionaliai pateikiama reikalinga informacija. Akį traukiantis CV dizainas kartu su puikiai parengtu turiniu, tai puikus duetas, kurio ieško kiekvienas darbdavys.