Motyvacinis laiškas spontaniškai kandidatūrai dėl darbo, patarimai ir pavyzdžiai

Dinamiškoje darbo rinkos aplinkoje, vis dažniau pasitaiko galimybių pasinaudoti spontaniškais darbo pasiūlymais. Skelbimų portalai mirga nuo galybės įvairiausių darbo pasiūlymų, atrodo tik spėk visus juos skaityti.

Treniruotės:
Dydis:
Pritaikoma:
Žodis (Microsoft)
A4
tai yra

Pasitaiko atvejų, kai visiškai netikėtai atsiranda skelbimas, kuris vertas jūsų dėmesio. Tuomet ir susiduriama su dilema: jei ne dabar, tai kada?

Žinoma, kandidatuokite ir išbandykite savo galimybes pagaliau gauti tą darbą, apie kurį svajojote. Vienas iš pagrindinių jūsų darbo paieškos arsenalo įrankių yra gerai parengtas CV, o prie jo rekomenduojama prisegti ir motyvacinį laišką.

Motyvacinis laiškas spontaniškai kandidatūrai


Nesvarbu, ar esate ką tik baigęs studijas, ar patyręs tam tikros srities specialistas, gerai parengtas motyvacinis laiškas gali žymiai padidinti jūsų galimybes gauti tą svajonių darbą.

Kas yra spontaniškas kandidatavimas?


Gali būti, kad netikėtai pastebite darbo skelbimą, kuris yra tai, apie ką svajojate. O gal pagaliau ryžtatės susisiekti su darbdaviais, kurie galbūt nėra viešai paskelbę laisvų darbo vietų. Toks sprendimas irgi laikomas spontaniška kandidatūra, kuriai tikriausiai neturėjote kada pasiruošti, nes tiesiog neketinote to daryti.

Konkurencingoje darbo rinkoje toks iniciatyvus požiūris gali išsiskirti iš kitų kandidatų. Motyvacinis laiškas gali būti itin svarbus kuriant teigiamą pirmąjį įspūdį, nes dažnai tai yra pirmasis dokumentas, kurį potencialus darbdavys perskaitys.

Pagrindiniai motyvacinio laiško komponentai


Kontaktinė informacija
. Motyvacinį laišką pradėkite nuo kontaktinių duomenų ir datos. Būtinai nurodykite savo vardą, pavardę, telefono numerį ir el. pašto adresą. Toks kreipimasis į potencialų darbdavį laikomas oficialiu.

Pasisveikinimas. Kreipkitės į gavėją profesionaliai. Jei žinote kam tiksliai bus adresuotas motyvacinis laiškas, galite kreiptis būtent į tą asmenį. Jei ne, priimtinas bendras pasveikinimas, pvz.: „Gerb., vadove".

Įžanga. Pradėkite motyvacinį laišką taip, kad pabrėžtumėte savo susidomėjimą įmone ir konkrečia pozicija, į kurią orientuojatės. Išreikškite entuziazmą dėl galimybės prisidėti prie įmonės augimo ir plėtros.

Turinys. Skirkite vidurines pastraipas tam, kad parodytumėte savo įgūdžius, patirtį ir pasiekimus. Susiekite juos su įmonės poreikiais. Pabrėžkite svarbius projektus, laimėjimus ir kaip jūsų įgūdžiai atitinka įmonės, kurioje norėtumėte dirbti tikslus.

Kodėl jūs. Aiškiai nurodykite, kas daro jus unikaliu kandidatu ir išskiria iš kitų. Parodykite savo pasiekimus, įgūdžius, asmenines savybes ir visas susijusias kvalifikacijas. Naudokite konkrečius pavyzdžius, kad pademonstruotumėte darbdaviui savo potencialias galimybes sėkmingai dirbti vienoje ar kitoje įmonėje.

Užbaigimas. Užbaikite tvirtu baigiamuoju sakiniu, išreikšdami savo nekantrumą pokalbiui ir dėkingumą už tai, kad įmonė skyrė laiką motyvacinio laiško peržiūrai.

Parašas. Laišką užbaikite profesionaliai. Pavyzdys:

Pagarbiai,

Vardas Pavardė

Motyvaciniame laiške turi būti išlaikoma tvarka, nuo pat pradžios iki galo.

Motyvacinio laiško pritaikymas pagal konkrečią įmonę ar net šalį


Labai svarbu suprasti kultūrinius niuansus šalyje, kurioje norite dirbti. Motyvaciniame laiške naudokite oficialią kalbą, bet išlaikykite draugišką toną. Glaustai aprašykite savo tinkamumą ir sutelkite dėmesį į savo pasiekimus. Darbdaviai vertina nuolankumą, todėl suraskite balansą tarp pasitikėjimo savimi ir pagarbiai išreikškite norą dirbti konkrečioje įmonėje.

Parodykite, kad suprantate įmonės vertybes ir kaip galite prisidėti prie įmonės sėkmės. Motyvacinį laišką rašykite ta kalba, kuria kalbama toje šalyje. Jei kreipiatės tarptautiniu mastu, puikiai tinka ir anglų kalba, kuri yra viena iš verslo kalbų pasaulyje.

Motyvacinis laiškas spontaniškai kandidatūrai


Įsitikinkite, kad laiškas parašytas be klaidų. Klaidas nesunku patikrinti su bet kuria teksto redagavimo programa. Tai yra profesinis dokumentas, reprezentuojantis kandidatą. Todėl venkite klaidų, atidžiai viską užpildykite. Geriau keletą kartų patikrinti prieš siunčiant motyvacinį laišką, nei paskui graužtis, kad išsiųstas laiškas parašytas su klaidomis.

Apimtis


Geras motyvacinis laiškas paprastai yra glaustas ir konkretus, paprastai nuo 250 iki 400 žodžių. Svarbu perteikti pagrindinę informaciją ir nevarginti skaitytojo. Toliau pateikiamas bendrosios struktūros suskirstymas ir rekomenduojamas kiekvieno skyriaus žodžių skaičius:

Įvadas (50–75 žodžiai):

  • Trumpai išreikškite savo susidomėjimą pozicija ir įmone.
  • Paminėkite, kaip sužinojote apie darbo galimybę.

Turinys (150–250 žodžių):

  • Pabrėžkite savo įgūdžius, patirtį ir pasiekimus.
  • Paaiškinkite, kaip jūsų kvalifikacija atitinka įmonės poreikius.
  • Pateikite konkrečių pavyzdžių, iliustruojančių savo tinkamumą ir patirtį.

Užbaigimas (50–75 žodžiai):

  • Išreikškite savo motyvaciją konkrečiai pozicijai.
  • Paminėkite norą detaliau aptarti darbo pasiūlymą ir susitikti pokalbiui.
  • Padėkokite darbdaviui už skirtą laiką.

Atminkite, kad apimtis yra labai svarbus aspektas motyvaciniame laiške. Darbdaviai dažnai gauna daugybę gyvenimo aprašymų, todėl visus juos perskaityti užima nemažai laiko. Glaustas, gerai parengtas motyvacinis laiškas greičiausiai bus perskaitytas visas, o ne pavieniai sakiniai prabėgomis.

Sutelkite dėmesį į patraukliausius savo kandidatūros aspektus ir laikykitės preliminarios motyvacinio laiško apimties. Idealiu atveju, puiku, kai motyvacinis laiškas yra ne ilgesnis nei pusė puslapio. Tokio ilgio laiško užtenka trumpai pristatyti savo kandidatūrą bei papildyti gyvenimo aprašymą, atskleidžiant dar daugiau įdomių detalių apie save kaip savo srities profesionalą ir taip sudominant skaitytoją.

Motyvacinio laiško pavyzdys


Motyvacinio laiško pavyzdys marketingo pozicijai

Gerb. [darbdavio vardas/įmonės pavadinimas],

Rašau norėdamas išreikšti savo susidomėjimą rinkodaros specialisto pozicija įmonėje [įmonės pavadinimas]. Esu įsitikinęs, kad galiu prisidėti prie jūsų dinamiškos komandos nuolatinio augimo ir sėkmės, kuriant ir įgyvendinant sėkmingas rinkodaros strategijas.

Ankstesnėse rinkodaros koordinatoriaus pareigose „Įmonėje“ sėkmingai koordinavau ir vykdžiau išsamias rinkodaros kampanijas, kurių dėka per šešis mėnesius internetinis įsitraukimas padidėjo 25 %, o pardavimai – 15 %. Turiu puikius įgūdžius socialinės žiniasklaidos platformų pagalba, atlikti rinkos tyrimus ir kurti įtikinamą turinį, atitinkantį tikslines auditorijas.

Gebu puikiai derinti kūrybinį mąstymą su duomenimis pagrįstomis įžvalgomis, siekiant plėtoti rinkodaros iniciatyvas, kurios ne tik sužavi auditoriją, bet ir duoda apčiuopiamų rezultatų. Puikiai moku naudoti analizės įrankius kampanijos našumui įvertinti ir teikti duomenimis pagrįstas optimizavimo rekomendacijas.

Džiaugčiausi galimybe panaudoti savo strateginės rinkodaros įgūdžius jūsų įmonėje. Jūsų novatoriškas požiūris atitinka mano aistrą kurti paveikias kampanijas greito tempo ir bendradarbiavimo aplinkoje.

Nekantrauju susitikimo metu aptarti, kaip mano įgūdžiai ir patirtis atitinka jūsų įmonės tikslus. Dėkoju, kad peržiūrėjote mano kandidatūrą. Tikiuosi, kad galėsiu prisidėti prie jūsų perspektyvios komandos ir paskatinti jūsų rinkodaros iniciatyvas.

Pagarbiai

[Vardas, pavardė]

Tokio pobūdžio motyvacinis laiškas yra konkretus ir atskleidžia kandidato motyvaciją bei potencialą. Pabrėžiamos svarbiausios savybės ir pasiekimai. Skaičiai tokio tipo dokumentuose labai paveikūs, todėl jei tik turite kuo pasidžiaugti, būtinai įtraukite tai skaičių pavidalu. Tokiu būdu atsispindės konkretūs rezultatai.

Suasmeninimas, pritaikymas


Suasmeninimas ir bendrumo jausmas dažnai turi didelę reikšmę. Išnaudokite tai savo pranašumui prieš kitus kandidatus. Nedarykite klaidos ir nesiųskite vieno motyvacinio laiško visiems potencialiems darbdaviams. Tai akivaizdžiai matosi. Skirkite laiko panagrinėti įmonės vertybes, siekius ir išreikškite tai savo motyvaciniame laiške. Įrodžius, kad skyrėte laiko suprasti įmonės kultūrą ir vertybes, galite padaryti ilgalaikį įspūdį.

Jei norite kandidatuoti spontaniškai ir tam neturite daug laiko, pakoreguokite jau turimą motyvacinį laišką ir bent keliais sakiniais išreikškite savo motyvaciją, pritaikant savo kandidatūrą konkrečiai pozicijai. Toks suasmeninimas nelieka nepastebėtas.

Kandidatams be patirties


Darbo patirties neturintiems kandidatams gerai parengtas motyvacinis laiškas tampa dar svarbesnis. Kartais gyvenimo aprašymu nepavyksta iki galo savęs pristatyti ir įtikinti potencialaus darbdavio apie savo tinkamumą, ypač kai stinga patirties arba jos iš viso nėra.

Gyvenimo aprašymo dėka, galima pabrėžti tas savybes ir gebėjimus, kurie padėtų susidoroti su darbu į kurį kandidatuojate. Noras ir motyvacija, bei užsibrėžto tikslo siekimas, yra puikus derinys, kuris atsiskleidžia motyvaciniame laiške.

Motyvacinis laiškas spontaniškai kandidatūrai


Gyvenimo aprašymas kuriame neatsispindi didelė darbo patirtis, gali sumažinti šansus gauti darbą, tačiau, motyvacinis laiškas suteikia galimybę parodyti kitas vertingas savybes.

Motyvacinis laiškas kandidatams, neturintiems darbo patirties, yra galinga priemonė pateikti įtikinamą argumentą, kodėl jie turėtų būti svarstomi užimti pareigas. Tai leidžia jiems sutelkti dėmesį į savo stipriąsias puses, siekius ir galimą indėlį į įmonę, sukuriant teigiamą pirmąjį įspūdį potencialiems darbdaviams.

Apibendrinimas


Motyvacinio laiško kūrimas tai svarbus aspektas kandidatuojant. Jo dėka galima atverti duris įdomioms karjeros galimybėms. Atminkite, kad tikslas yra pristatyti save kaip idealų kandidatą, išlaikant profesionalų ir draugišką toną. Pritaikykite motyvacinį laišką kiekvienai konkrečiai pozicijai, parodydami nuoširdų susidomėjimą įmone ir aiškų supratimą, kaip jūsų įgūdžiai atitinka įmonės poreikius.

Prieš siųsdami motyvacinį laišką, atidžiai jį perskaitykite ir patikrinkite gramatines bei rašybos klaidas. Gerai parengtas, be klaidų motyvacinis laiškas parodo jūsų dėmesį detalėms ir profesionalumą.

Sukurkite savo CV naudodami geriausius šablonus

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą