Motyvacinis laiškas dėl su darbu susijusio mokymo (kaip parašyti ir pavyzdžiai)
Motyvacinis laiškas dėl mokymų, susijusių su darbu, tai svarbus profesinis dokumentas, kuris leidžia išreikšti savo motyvaciją ir pristatyti gebėjimus, siekiant užsitikrinti vietą mokymų programoje. Tokio pobūdžio motyvacinis laiškas yra itin svarbus, nes tai vienas iš būdų išsakyti savo norą tobulėti profesinėje srityje.
Tęstinis mokymas, susijęs su darbu, yra svarbus profesinio ir karjeros augimo aspektas. Kartkartėmis atsiranda mokymo galimybių jau dirbant konkrečioje įmonėje ar organizacijoje. Mokymai papildo jūsų tolesnį gyvenimo aprašymą ir suteikia aukštesnę kvalifikaciją bei galimybę kilti pareigose.
Šiame straipsnyje sužinosite kaip parašyti tokio tipo motyvacinį laišką, gausite patarimų, kaip sukurti gerą dokumentą, na ir žinoma, pateiksime pavyzdžių.
Kodėl svarbus motyvacinis laiškas, norint mokytis papildomai?
Motyvacinis laiškas yra svarbus, nes tai ne tik motyvacijos, bet ir gebėjimo aiškiai išdėstyti savo siekius ir tikslus įrodymas. Šiame dokumente kandidatai turi pabrėžti savo savybes, kurios atitinka mokymų reikalavimus, bei parodyti, kodėl yra tinkami ir verti pradėti naujus mokymus.
Motyvaciniame laiške galite aiškiai atskleisti, kaip mokymo programa padės jums įgyti reikalingų įgūdžių ir savybių, kurios būtinos profesiniam tobulėjimui. Gerai parašytas motyvacinis laiškas susijęs su mokymais, padeda įgyti pranašumą ir žinoma, pademonstruoti motyvaciją.
Kaip parašyti motyvacinį laišką darbdaviui ir mokymų organizatoriui?
Motyvacinis laiškas darbdaviui ir mokymų organizatoriui skiriasi turiniu, tonu ir tikslu. Abiem atvejais motyvaciniame laiške svarbu tinkamai pabrėžti, kodėl norite dalyvauti mokymuose ir kokią vertę kursite įgiję naujų įgūdžių.
1. Tikslas
Darbdaviui skirtas laiškas:
Šio laiško tikslas yra parodyti darbdaviui, kodėl verta investuoti į jūsų mokymus. Jūsų užduotis – įtikinti darbdavį, kad šie mokymai pagerins jūsų darbo efektyvumą ir prisidės prie bendrų įmonės tikslų.
Mokymų organizatoriui skirtas laiškas:
Šio laiško tikslas yra įrodyti, kad esate tinkamas kandidatas dalyvauti mokymuose. Turite atskleisti savo patirtį, reikiamas savybes ir motyvaciją, bei parodyti, kad jūsų dalyvavimas mokymų programoje atitinka mokymų tikslus.
2. Tonas
Darbdaviui:
Tonas turi būti labiau dalykiškas, orientuotas į naudą įmonei. Jūsų tikslas – parodyti darbdaviui, kad sutikus apmokėti jūsų mokslus, investicija atsipirks didesniu efektyvumu, geresniu darbų atlikimu ar naujomis kompetencijomis, kurių trūksta įmonėje.
Mokymų organizatoriui:
Tonas yra oficialus, tačiau labiau orientuotas į asmeninę motyvaciją ir profesinius tikslus. Organizatoriai nori matyti jūsų asmeninį norą tobulėti, kaip mokymai padės siekti karjeros tikslų ir kokią pridėtinę vertę turėsite juose dalyvaudami.
3. Turinys
Darbdaviui skirtas laiškas:
- Pabrėžkite, kaip mokymai naudingi įmonei: aiškiai parodykite, kaip mokymai prisidės prie jūsų darbo efektyvumo, naujų įgūdžių įgijimo ar problemų sprendimo.
- Parodykite ilgalaikę naudą: paminėkite, kad mokymai pagerins jūsų darbo rezultatus ir įmonės veiklos efektyvumą, pavyzdžiui, leis pritraukti daugiau klientų ar valdyti projektus efektyviau.
- Pateikite konkretų prašymą: nurodykite mokymų detales, jų kainą ir kodėl būtent šie mokymai yra svarbūs.
Mokymų organizatoriui skirtas laiškas:
- Pabrėžkite savo tinkamumą: paaiškinkite, kodėl esate geras kandidatas dalyvauti mokymuose, paminėkite savo pasiekimus, profesinį kontekstą ir patirtį.
- Motyvacija: detaliai aprašykite, kodėl norite mokytis, kaip mokymai padės pasiekti profesinių tikslų ir kokią pridėtinę vertę jūs pats gausite iš dalyvavimo mokymuose.
- Parodykite ryžtą: paminėkite, kad esate pasirengęs skirti laiką ir pastangas mokymams bei pritaikyti įgytas žinias darbe.
4. Nauda
Darbdaviui:
Naudą būtina apibrėžti iš darbdavio perspektyvos. Atsakykite į klausimą: „Kaip tai padės įmonei?“
- Pagerins darbo efektyvumą.
- Sumažins laiką, skiriamą spręsti problemoms.
- Padės įgyti naujų kompetencijų, kurių šiuo metu trūksta įmonėje.
Mokymų organizatoriui:
Naudą apibrėžkite per savo asmeninę ir profesinę perspektyvą. Atsakykite į klausimą: „Kodėl jūs esate geriausias kandidatas?“
- Turite aiškius tikslus ir viziją, kaip pritaikysite žinias.
- Esate motyvuotas ir pasiruošęs sunkiam darbui.
- Mokymai padės jums išspręsti specifines profesines problemas.
5. Struktūra
- Darbdaviui:
- Kreipimasis.
- Mokymo programos pristatymas ir priežastis, kodėl ją pasirinkote.
- Kaip mokymai padės jūsų darbui ir įmonės tikslams.
- Prašymas dėl mokymų finansavimo.
- Užbaigimas ir padėka.
- Mokymų organizatoriui:
- Kreipimasis.
- Jūsų patirtis ir tinkamumas mokymams.
- Motyvacija dalyvauti mokymuose.
- Kaip žinias pritaikysite darbe ir kokią vertę jos sukurs.
- Užbaigimas ir padėka.
Nors abu motyvaciniai laiškai yra susiję su mokymais ir dažniausiai finansuojami darbdavio, jų tikslai skiriasi: vienas orientuotas į darbdavio įtikinimą investuoti, o kitas – į mokymų organizatoriaus įtikinimą, kad esate tinkamas kandidatas. Svarbiausia – suprasti, kam rašote laišką, ir pritaikyti savo argumentus bei toną atitinkamai auditorijai.
Darbdaviui svarbiausia yra investicijos grąža, o mokymų organizatoriui – jūsų motyvacija ir pasiruošimas dalyvauti. Abu laiškai turėtų būti aiškūs, struktūruoti ir orientuoti į konkrečią naudą.
Motyvacinio laiško pavyzdys darbdaviui:
Motyvacinis laiškas mokymų organizatoriui:
Norite užimti šią mokymų kėdę? Pasistenkite.
Rašant motyvacinį laišką dėl su darbu susijusio mokymo, svarbiausia yra aiškiai parodyti savo motyvaciją, tinkamumą ir ryšį su programa. Taip pat, atsižvelgiant į tai ar laiškas skirtas mokymų organizatoriui ar darbdaviui, atitinkamai jį pritaikyti. Jei laikysitės pateiktų patarimų, jūsų laiškas bus ne tik informatyvus, bet ir įtikinamas ir padės jums išsiskirti iš kitų kandidatų.
Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių
Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.