Puikus motyvacinis laiškas stažuotei - koks jis ir kaip jį sukurti? Efektyvūs patarimai ir pavyzdžiai

Stažuotės yra puikus žingsnis sėkmingos karjeros link. Lietuvoje, kaip ir bet kur kitur, jūsų motyvacinis laiškas, kartu su gyvenimo aprašymu yra pirmasis įspūdis potencialiems darbdaviams. Tai jūsų galimybė parodyti ne tik savo įgūdžius ir kvalifikaciją, bet ir asmenybę bei entuziazmą norimoms pareigoms užimti.

Treniruotės:
Dydis:
Pritaikoma:
Žodis (Microsoft)
A4
tai yra

Šiame straipsnyje apžvelgsime esminius patrauklaus motyvacinio laiško, skirto stažuotei elementus, pateiksime patarimų, pavyzdžių ir įžvalgų, padėsiančių išsiskirti iš kandidatų minios.

Pavyzdžiai, kurie padės parašyti gerą motyvacinį laišką

Pavyzdys marketingo pozicijai:

Gerb. [įmonės pavadinimas],

Rašau norėdamas išreikšti savo nuoširdų susidomėjimą rinkodaros stažuotės vieta jūsų [įmonės pavadinimas] įmonėje, kaip skelbiama jūsų įmonės svetainėje. Kaip rinkodaros specialybės studentas [švietimo įstaigos pavadinimas], noriu pritaikyti savo akademines žinias ir aistrą naujoviškoms rinkodaros strategijoms, siekiant prisidėti prie jūsų dinamiškos komandos.

Savo kursiniu darbu [kursinio darbo pavadinimas] sukūriau tvirtą skaitmeninės rinkodaros, rinkos tyrimų ir prekės ženklo valdymo pagrindą. Be to, mano, kaip [projekto pavadinimas] socialinės žiniasklaidos koordinatoriaus, praktinė patirtis leido patobulinti savo įgūdžius kuriant turinį ir įtraukiant auditoriją. Mane ypač traukia jūsų įsipareigojimas peržengti rinkodaros erdvės ribas. Tai matyti iš jūsų naujausios kampanijos [kampanijos pavadinimas]. Džiaugčiausi galimybe panaudoti savo kūrybiškumą ir strateginį mąstymą jūsų profesionalų komandoje.

Esu įsitikinęs, kad mano akademinis išsilavinimas kartu su praktine patirtimi atitinka marketingo vadybininko stažuotės reikalavimus. Nekantrauju savo įgūdžiais prisidėti prie jūsų [įmonės pavadinimas] ir mokytis iš jūsų patyrusios komandos. Dėkoju, kad apsvarstėte mano kandidatūrą. Nekantriai laukiu galimybės aptarti tolimesnes galimybes jūsų įmonėje.

Pagarbiai,
[Vardas Pavardė]

Suasmenintas pasisveikinimas/kreipimasis


Paprastai motyvacinis laiškas pradedamas nuo kreipimosi ir atrodo maždaug taip: „Gerb. direktoriau" arba arba „Gerb. įmonės vadove". Tai įprastas kreipimasis, kuris nėra blogas, tačiau jau kiek pabodęs, nors ir oficialus.

Suasmenintas kreipimais prideda žmogiškumo. Jei įmanoma, kreipkitės į atsakiną asmenį vardu. Jei neturite šios informacijos, apsvarstykite bendresnį, bet draugiškesnį pasisveikinimą, pvz., „Gerbiama [įmonės pavadinimas] komanda“.

Nors tai pakankamai oficialus dokumentas, visgi kibirkštėlė žmogiškumo, gali jį paversti patrauklesniu. Tuo pačiu, jis tampa draugiškesnis bei parodo, kad žmogus žino kur kandidatuoja ir į ką kreipiasi. O tai parodo kandidato motyvaciją ir tikslo siekimą.

Entuziastingas savęs pristatymas


Motyvacinį laišką pradėkite įtikinama įžanga, išreiškiančia jūsų entuziazmą dėl stažuotės, kurią norėtumėte atlikti pasirinktoje įmonėje ar įstaigoje. Nevenkite įnešti šiek tiek asmenybės į šį skyrių.

Motyvacinio laiško prisistatymo dalis, yra jūsų galimybė patraukti skaitytojo dėmesį ir perteikti nuoširdų susidomėjimą. Pradėkite nuo šilto pasisveikinimo ir išreikškite norą bei motyvaciją šiai stažuotei. Paminėkite, kaip sužinojote apie galimybę – per įmonės svetainę, renginį ar rekomendaciją ir paminėkite kodėl džiaugiatės galėdami kreiptis.

motyvacinis laiskas stazuotei


Pateikite trumpą savo akademinio išsilavinimo apžvalgą, pabrėždami visus susijusius kursinius darbus ar pasiekimus. Įkvėpkite savo asmenybe, kad padarytumėte įsimintiną pirmąjį įspūdį, ir užbaikite šią dalį sklandžiai pereidami prie motyvacinio laiško esmės, kuri skirta pabrėžti savo kvalifikaciją ir tai, kodėl jūs idealiai tinkate stažuotei. Atminkite, kad šis skyrius nustato viso laiško toną, todėl stenkitės išlaikyti profesionalumą ir kartu išlikite entuziastingai nusiteikę.

Pavyzdys:
Rašau norėdamas išreikšti savo nuoširdų susidomėjimą [stažuotės pozicija] [įmonės pavadinimas], kaip skelbiama jūsų svetainėje. Stebėdamas jūsų novatoriškus projektus ir įsipareigojimą [konkrečiai pramonei ar sričiai], džiaugčiausi galimybe prisidėti prie jūsų dinamiškos komandos.

Pabrėžkite savo įgūdžius ir kvalifikacijas, kurios padėtų išsiskirti ir sudomintų


Tai yra jūsų motyvacinio laiško esmė. Aiškiai apibūdinkite įgūdžius ir kvalifikacijas, dėl kurių esate idealus kandidatas stažuotei ar praktikai į kurią pretenduojate. Motyvaciniame laiške pabrėždami atitinkamus įgūdžius ir kvalifikacijas, sutelkite dėmesį į savo stipriąsias puses atsižvelgiant į konkrečius reikalavimus stažuotės pozicijai. Pradėkite nuo pagrindinių įgūdžių, minimų darbo aprašyme, įvertinkite ar pasižymite jais. Jei taip, įtraukite.

Būkite konkretūs, paminėkite kaip jūs įgijote šiuos įgūdžius, tai gali būti įgyto išsilavinimo arba ankstesnės patirties metu įgyti gebėjimai. Pateikite konkrečius projektų ar kursinių darbų pavyzdžius, įrodančius jūsų kompetenciją su stažuote susijusiose srityse. Naudokite veiksmažodžius, konkrečiai nusakančius savo pasiekimus ir indėlį.

Apsvarstykite galimybę įtraukti bet kokią papildomą veiklą ar sertifikatus, kurie parodytų jūsų įsipareigojimą nuolat mokytis ir tobulinti įgūdžius. Aiškiai susiedami savo įgūdžius su stažuotei keliamais reikalavimais, sukuriate įtikinamą pagrindą manyti, kad esate idealus kandidatas.

Pavyzdys:
Mano išsilavinimas [studijų sritis], suteikė man tvirtus pagrindus ir padėjo įgyti tokius įgūdžius kaip [įgūdis] ir [įgūdis], kurie, mano nuomone, yra labai svarbūs siekiant tobulėti ir dirbti [stažuotės pozicija]. Be to, mano [ankstesnė praktika arba darbo patirtis] pagerino mano gebėjimus [konkreti sritis] ir taip dar labiau prisidėjo prie mano tinkamumo šiai pozicijai.

Pabrėžkite ne tik techninius įgūdžius bet ir asmenines savybes


Be techninių įgūdžių, darbdaviai dažnai ieško kandidatų, turinčių stiprių asmeninių savybių, tokių kaip komunikabilumas, komandinis darbas ir gebėjimas prisitaikyti. Išnaudokite šią pastraipą, kad parodytumėte, kaip jūsų asmeniniai įgūdžiai/savybės paverčia jus vertingu komandos žaidėju.

motyvacinis laiskas stazuotei


Be to, jei manote, kad jūsų gyvenimo aprašyme yra spragų ar jis nepakankamai tikslus, motyvacinio laiško pagalba pasistenkite tai pataisyti, papildyti ir šias spragas paverskite augimo galimybėmis.

Pavyzdys:
Pasižymiu ne tik techniniais įgūdžiais, bet ir asmeninėmis savybėmis. Esu komunikabilus ir puikiai galiu dirbti komandoje, komandinio darbo įgūdžių įgijau [paminėkite atitinkamą veiklą, komandinius projektus ar patirtį įmonėje]. Esu įsitikinęs, kad mano bendravimo įgūdžiai ir gebėjimas prisitaikyti prie dinamiškos darbo aplinkos prisidės prie jūsų įmonės darbo efektyvumo ir papildys komandą. Be to, nors mano gyvenimo aprašyme galite pamatyti trumpų profesinių spragų, noriu paminėti, kad tą laiką išnaudojau [paminėkite atitinkamą veiklą ar įgūdžių tobulinimą], taip stiprinant savo įsipareigojimą nuolat tobulėti.

Atminkite, kad atvirumas apie galimus iššūkius ar spragas, rodo brandą ir pagirtiną požiūrį į asmeninį ir profesinį tobulėjimą.

Pademonstruokite savo domėjimąsi įmone


Darbdaviai vertina kandidatus, kurie supranta įmonės kultūrą ir vertybes. Įrodykite, kad atlikote namų darbus, paminėdami konkrečius jums aktualius projektus, prie kurių prisideda įmonė, pasiekimus ar įmonės vertybes.

Pavyzdys:
Mane traukia [įmonės pavadinimas] ne tik dėl pažangiausių [konkrečių projektų pavadinimai] projektų, bet ir dėl jos įsipareigojimo [konkrečios vertės, pvz., tvarumas ar naujovės]. Jūsų naujausia iniciatyva [paminėkite neseniai įvykusį projektą ar pasiekimą] ypač patraukė mano dėmesį, ir aš nekantrauju būti tokių sėkmingų pastangų dalimi.

Pasidalykite savo karjeros tikslais ir kaip suderinama su stažuote


Išreikšdami savo ilgalaikius karjeros tikslus parodote, kad ieškote ne tik stažuotės, bet ir tokios įmonės ir darbo pozicijos, kuri atitiktų jūsų ketinimus ir siekius. Paaiškinkite, kaip įgyta praktika prisidės prie jūsų profesinio tobulėjimo.

Pavyzdys:
Kaip [studijų kryptis] studentas, džiaugčiausi galimybe mokytis iš patyrusių [įmonės pavadinimas] specialistų. Ši praktika puikiai atitinka mano karjeros tikslą [paminėkite savo karjeros tikslą, pvz., tapti kvalifikuotu [darbo pozicijos pavadinimas]].

Užbaikite pasitikinčiai


Užbaikite motyvacinį laišką padėkodami už galimybę kandidatuoti ir pakartodami savo entuziazmą užimti šią poziciją. Nurodykite, kad norėtumėte susitikti gyvam pokalbiui ir toliau aptarti savo kvalifikaciją bei galimybę prisijungti prie įmonės kaip stažuotojas.

Pavyzdys:
Dėkoju, kad apsvarstėte mano kandidatūrą. Labai norėčiau prisidėti prie [įmonės pavadinimas] ir mielai susitikimo metu aptarčiau, kaip mano įgūdžiai ir patirtis atitinka jūsų poreikius. Nekantriai laukiu galimybės pasikalbėti, kad galėčiau paaiškinti ir įrodyti, jog puikiai papildyčiau jūsų komandą.

Profesionalus parašas


Motyvacinį laišką užbaikite profesionaliai ir taip, kaip įprasta tokio tipo dokumentuose. Jei pradėjote nuo asmeninio pasveikinimo, išlaikykite šį toną iki pat pabaigos.

Pavyzdys:

Pagarbiai,
Vardas Pavardė


Atidžiai patikrinkite parengtą motyvacinį laišką


Prieš siunčiant motyvacinį laišką, dar kartą atidžiai jį perskaitykite. Patikrinkite visas gramatines ir rašybos klaidas, jei jų yra, būtinai pataisykite. Įsitikinkite, kad jūsų motyvacinio laiško tonas yra profesionalus, o apimtis yra glausta. Motyvaciniai laiškai turi būti konkretūs ir tikslūs. Parodykite, kad turite pakankamai žinių apie tai, kaip sukurti profesinius dokumentus.

Kuo skiriasi motyvacinis laiškas ir gyvenimo aprašymas?


CV ir motyvacinis laiškas yra giminingi, bet skiriasi, o tuo pačiu ir vienas kitą papildo. CV yra išsamus dokumentas, kuriame pateikiama išsami jūsų akademinio ir profesinio išsilavinimo apžvalga, įskaitant išsilavinimą, darbo patirtį, pasiekimus, įgūdžius ir kitą svarbią informaciją. Tai dokumentas, kuriame svarbu nuoseklumas, konkretumas. Šio dokumento esmė, pademonstruoti profesinę pusę ir sudominti darbdavį.

Motyvacinis laiškas yra dokumentas, kuris pridedamas prie jūsų CV. Jis naudojamas kaip įžanga, leidžianti išreikšti susidomėjimą konkrečiu darbu ir pabrėžti svarbiausius jūsų išsilavinimo, profesinius aspektus, susijusius su pareigomis.

motyvacinis laiskas stazuotei


Motyvacinis laiškas suteikia galimybę parodyti savo asmenybę, entuziazmą ir motyvaciją užimti norimas pareigas. Jis turėtų būti pritaikytas kiekvienai darbo ar stažuotės pozicijai, atsižvelgiant į konkrečius pareigybės reikalavimus. Tokiu būdu siekiama parodyti kaip jūsų įgūdžiai ir patirtis atitinka darbdavio poreikius.

Nors CV pateikiama išsami jūsų profesinės istorijos apžvalga, motyvacinis laiškas yra jūsų galimybė įtikinamai paaiškinti, kodėl esate idealus kandidatas tam tikrai pozicijai arba, šiuo atveju stažuotei. Kartu jie sudaro galingą duetą pristatant jūsų kvalifikaciją potencialiems darbdaviams. CV pateikiama išsami jūsų profesinės patirties apžvalga, o motyvacinis laiškas suteikia asmeniškumo, todėl jūsų kandidatūra tampa patrauklesnė ir labiau pritaikyta prie konkrečių darbdavio poreikių.

Motyvacinio laiško pavyzdys programinės įrangos kūrimo stažuotei:

Gerb. [įmonės pavadinimas] komanda,

Rašau norėdamas kandidatuoti į programinės įrangos kūrimo stažuotės poziciją jūsų [įmonės pavadinimas] įmonėje. Kaip [mokymo įstaiga] kompiuterių mokslų specialybės studentas, noriu savo techninius įgūdžius ir pomėgį novatoriškam problemų sprendimui pritaikyti jūsų organizacijoje, siekiant pagerinti ir prisidėti prie sėkmingos jūsų verslo plėtros.

Turiu tvirtus pagrindus šių programavimo kalbų: Java ir Python. Taip pat turiu patirties kuriant žiniatinklio programas. Laikinai dirbau [įmonės pavadinimas], ir turėjau galimybę prisidėti prie ryšių su klientais valdymo sistemos kūrimo, ten patobulinau savo bendradarbiavimo įgūdžius ir prisitaikiau prie spartaus programinės įrangos kūrimo.

Mane žavi jūsų įsipareigojimas kurti pažangiausius sprendimus, o tai akivaizdu jūsų naujausiame projekte [projekto pavadinimas]. Norėčiau būti komandos, kuri vertina kūrybiškumą, bendradarbiavimą ir nuolatinį mokymąsi, dalimi. Esu įsitikinęs, kad mano techniniai įgūdžiai ir aistra programinės įrangos kūrimui leistų man būti puikiu kandidatu programinės įrangos kūrimo stažuotei.

Būčiau laimingas, turėdamas galimybę detaliau aptarti kaip mano patirtis atitinka jūsų komandos poreikius. Dėkoju, kad apsvarstėte mano kandidatūrą. Su nekantrumu lauksiu galimybės su jumis pabendrauti.

Pagarbiai,
[Vardas Pavardė]


Rašydami motyvacinį laišką, nepamirškite, kad tai yra savęs pristatymas. Darykite tai išradingai ir būkite unikalus kandidatas. Tačiau, neperlenkite lazdos pernelyg save girdami. Būkite nuoširdūs kalbėdami apie pasiekimus, įgūdžius ir turimą patirtį.

Motyvacinio laiško rašymas norimai pozicijai gali padidinti galimybę būti pasirinktam ir pastebėtam. Kai yra galybė panašių kandidatų, motyvacinis laiškas gali padėti išsiskirti ir padėti tai padaryti profesionaliai.

Stažuotė gali tapti ilgalaikiu darbu


Geras motyvacinis laiškas stažuotei yra labai svarbus, nes tai asmeninis įvadas potencialiems darbdaviams. Pirma, motyvacinis laiškas leidžia išreikšti savo entuziazmą dėl pozicijos, bei pademonstruoti nuoširdų susidomėjimą įmone.

Motyvacinis laiškas skirtas parodyti ne tik jūsų kvalifikaciją, bet ir asmenybę, suteikiant darbdaviams įžvalgų apie savo išskirtinumą. Be to, gerai parengtas motyvacinis laiškas leidžia tiesiogiai susieti savo įgūdžius ir patirtį su stažuotės reikalavimais, todėl įtikinamai paaiškina, kodėl esate idealus kandidatas.

motyvacinis laiskas stazuotei


Taip pat, šis dokumentas parodo ir jūsų gebėjimą bendrauti profesionaliai ir įtikinamai, tai įgūdžiai, kurie yra labai svarbūs bet kurioje darbo aplinkoje. Galiausiai, kruopščiai parašytas motyvacinis laiškas išskiria jus iš kitų kandidatų, iliustruodamas jūsų įsipareigojimą, profesionalumą ir vertę, kurią suteiktumėte stažuotės pozicijoje.

Pabaigai


Parengti įtikinamą motyvacinį laišką stažuotei nėra taip sunku, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tačiau, čia turi būti balansas, tai reiškia, kad kandidatas turėtų pademonstruoti ne tik savo profesionalumą, tačiau ir unikalią asmenybę.

Individualizuodami savo požiūrį, pabrėždami atitinkamus įgūdžius ir parodydami savo žinias apie įmonę, padidinsite tikimybę padaryti ilgalaikį įspūdį. Atminkite, kad jūsų motyvacinis laiškas nėra tik formalumas, tai jūsų galimybė sužibėti ir įtikinti darbdavius, kad puikiai tinkate stažuotei, į kurią kandidatuojate. Sėkmės!

Sukurkite savo CV naudodami geriausius šablonus

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą