CV kūrimas konkurencinėje darbo rinkoje - kas svarbiausia?

Šiandieninė darbo rinka išlieka konkurencinga, todėl norint išsiskirti ir pelnyti darbdavio susidomėjimą - reikalingas geras CV. Kaip tokį parašyti, užpildyti ir pritaikyti darbui dėl kurio kreipiamasi? Susikurti profesionalų CV nėra labai sudėtinga, tačiau tam reikia žinių. Šiame straipsnyje aptarsime CV svarbą ir rašymo ypatumus.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą
Conteúdo
Conteúdo

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą

Gyvenimo aprašymas nėra tik dokumentas. Tai priemonė padedanti pateikti savo karjeros ir įgūdžių apžvalgą. Profesionaliai sukurtas CV tai pirmasis įspūdis darbdaviui. Norite, kad jis būtų geras? Skaitykite iki galo.

Pagrindinė CV paskirtis. Ar tinkamai ją suprantame?

Prieš gilinantis į CV rašymo subtilybes, labai svarbu suprasti šio dokumento tikslą. CV yra jūsų profesinio gyvenimo momentinė nuotrauka, apimanti jūsų išsilavinimą, darbo patirtį, įgūdžius ir pasiekimus. Tai pirmasis kontaktas tarp kandidato ir būsimo darbdavio, suteikiantis priminę kvalifikacijos ir tinkamumo eiti pareigas apžvalgą.

​CV leidžia lengviau identifikuoti ir atfiltruoti kandidatus, ypač kai yra daug kandidatų į tą pačią poziciją. Nors gyvenimo aprašymas jau skaičiuoja daug metų, kai kuriems vis dar stinga žinių arba tiesiog dar niekada nesusidūrė su CV kūrimu, todėl kyla begalė klausimų. Netrukus į visus juos atsakysime.

CV kūrimas

Tinkama CV struktūra

Gerai sutvarkytas CV yra lengviau skaitomas ir palieka teigiamą įspūdį personalo specialistams arba įmonių vadovams. Taip pat, tinkama struktūra padeda susisteminti informaciją ir pateikti ją tam skirtose vietose. Taip galima greičiau rasti svarbiausius CV faktus ir nuskenuoti kandidatą. Pagrindiniai CV skyriai turėtų būti šie:

Kontaktinė informacija. Įtraukite savo:

 • vardą, pavardę
 • telefono numerį
 • el. pašto adresą
 • miestą

Profesinė santrauka arba trumpas savęs pristatymas. Glaustas, vos 3-4 savęs pristatymas potencialiam darbdaviui, pabrėžiant savo karjeros tikslus, profesinę patirtį ir tinkamumą pozicijai.

Darbo patirtis. Apibūdinkite savo darbo patirtį, nurodykite įmonės pavadinimą, metus, pareigas, darbo funkcijų aprašymą.

Išsilavinimas. Nurodykite savo akademines kvalifikacijas, pradedant nuo naujausios.

Įgūdžiai. Pabrėžkite tiek techninius įgūdžius, tiek asmenines savybes, kurios būtų naudingos dirbant konkretų darbą.

Papildoma informacija. Čia būtų galima išskirti šiuos poskyrius:

 • Užsienio kalbų mokėjimas
 • Vairuotojo pažymėjimas
 • Darbo kompiuteriu įgūdžiai
 • Kursai, sertifikatai
 • Rekomendacijos

Laikantis tokios CV struktūros gyvenimo aprašymą parašyti bus kur kas lengviau. Be to, puiki išeitis - CV šablonai. Paprastai juose jau pateikiamos visos reikiamos CV dalys, belieka jas užpildyti savo asmenine informacija. Tokiu būdu sutaupomas laikas ir CV atrodo patraukliau.

CV pritaikymas konkrečiai profesijai ir darbo pasiūlymui

Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurias daro ieškantys darbo asmenys, tai vieno ir to paties gyvenimo aprašymo naudojimas visiems darbo pasiūlymams.

Pritaikykite savo CV kiekvienai pozicijai, pabrėždami įgūdžius ir patirtį, atitinkančią darbo reikalavimus. Pritaikant CV, nebūtina keisti viso dokumento, pakanka pritaikyti konkrečius skyrius, tokius kaip: trumpas savęs pristatymas, įgūdžiai. Suasmeninkite šias vietas ir gyvenimo aprašymas bus pritaikytas konkrečioms pareigoms bei įmonei.

Pritaikytas CV yra kur kas labiau pastebimas ir išsiskiria iš kitų. Tokie gyvenimo aprašymai geriau vertinami darbdavių. O darbo rinka išties konkurencinga.

Pasiekimai

Vertinant kandidatą, įdomu ne tik ankstesnės užimtos pareigos, bet ir tai kaip su jomis sekėsi tvarkytis. Pabandykite įtraukti kiekybiškai įvertinamus pasiekimus, kad parodytumėte ankstesnių pareigų pasiekimus. Užuot sakę, kad „padidinote įmonės pardavimus“, sakykite, kad „per šešis mėnesius padidinote pardavimus 20 % ir įgyvendinote tikslinę rinkodaros strategiją“. Toks pasiekimų pateikimas yra kur kas labiau įtikinamas ir patrauklesnis.

Skaičiai visada suteikia labiau įtikinamą poveikį, todėl jie yra gana paveikūs. Įtraukite konkrečius pasiekimus skaičiais ir pamatysite kaip išaugs CV efektyvumas.

Aiškus ir glaustas gyvenimo aprašymas

CV vertintojai vienam gyvenimo aprašymui skiria vos keletą sekundžių. Ribotas laikas kiekvienai CV peržiūrai verčia sukonkretinti gyvenimo aprašymą ir stengtis jį užpildyti kuo aiškiau, telpant į 1-2 puslapius.

Taip, 1-2 puslapiai yra ideali gyvenimo aprašymo apimtis. Jei patirties dar neturite, 1 puslapio gyvenimo aprašymas yra idealus variantas. Sutelkite dėmesį į aktualiausias ir svarbiausias detales. Naudokite ženklelius ir trumpas pastraipas, kad palengvintumėte skaitomumą.

CV kūrimas


Dažnu atveju, ypač jei yra daug kandidatų, CV pirmiausia yra skenuojami, ieškant svarbiausios informacijos. Atrinkti gyvenimo aprašymai skaitomi detaliau, tačiau tai jau sekantis etapas. Pirmiausia turite įtikinti skaityti toliau.

Būtent dėl to, sutelkite dėmesį į esminius dalykus. Stenkitės, kad CV būtų pritaikytas konkrečiam darbo pasiūlymui ir atitiktų kuo daugiau keliamų reikalavimų, taip padidinsite savo šansus būti pastebėtam.

Profesionalus tonas tavo gyvenimo aprašyme

Nors kuriant gyvenimo aprašymą, svarbu draugiškas tonas, nepamirškite, kad pirmiausiai CV svarbu profesionalumas. Venkite vartoti žargoną, netaisyklingus sakinius. Užuot sakę, kad „drebinote pardavimų skyrių“, rinkitės profesionalesnį toną, pvz.: „pasiekėte nuoseklius pardavimo tikslus ir viršijote veiklos lūkesčius“.

Tai profesinis dokumentas. Profesionalus tonas turėtų būti išlaikomas nuo pradžios iki galo. Profesionalus, nereiškia, įmantrus. Naudojama kalba turėtų būti glausta, aiški ir suprantama.

Korekcijos ir redagavimas

Klaidos gyvenimo aprašyme gali pakenkti kandidato profesionalumui. Atidžiai perskaitykite dokumentą, patikrinkite, ar nėra gramatinių, rašybos klaidų, ar taisyklingas formatavimas. Palyginkite savo gyvenimo aprašymą su kitais CV pavyzdžiais. Klaidų pasitaiko visiems, tačiau joms turėtumėte skirti ypatingai didelį dėmesį.

Nei vienas vadovas nenori savo komandoje turėti žmogus, kurio laiškus ar dokumentus reikėtų redaguoti dėl rašybos klaidų. Net ir kandidatuojant į paprastesnes pozicijas, darbdaviai vertina tvarkingus gyvenimo aprašymus, kuriuose nėra klaidų. Tai rodo kandidato atsakomybės jausmą.

Naudokite iš anksto parengtą šabloną, taip sumažinsite tikimybę padaryti rašybos klaidų. Taip pat, atidžiai tikrinkite rašybą. Nors dažniausiai blogai parašyti žodžiai pavingiuojami kita spalva, kartais programinė įranga gali to nepastebėti, už tai atsakingas pats CV kūrėjas.

CV šablonai labai dažnai pateikiami nemokamai, o juos galite atsisiųsti į savo įrenginį norimu formatu.

Kodėl svarbus gerai parašytas CV

Gerai parengtas CV yra jūsų pagrindinis profesinis dokumentas, leidžiantis siekti profesinių galimybių. Tai kartu ir rinkodaros priemonė, kuri ne tik parodo jūsų kvalifikaciją, bet ir išskiria jus iš kitų kandidatų. Įtikinamas CV gali atverti duris, užtikrinti pokalbius ir galiausiai paskatinti darbdavius suteikti galimybę įsidarbinti. Konkurencingoje darbo rinkoje profesionaliai parašytas CV yra esminė investicija į jūsų karjerą.

CV pavyzdys

Vardas Pavardė
Tel. +37068888888
El. paštas: vardaspavarde@mail.com
Vilnius, 29m.

Apie mane:
Į rezultatus orientuotas rinkodaros profesionalas, turintis daugiau nei 8 metų patirtį kuriant ir vykdant sėkmingas skaitmeninės rinkodaros kampanijas. Per pirmą ketvirtį pavyko padidinti prekės ženklo žinomumą 40%, taip pat dvigubai padidinti potencialių klientų skaičių ir optimizuoti jų buvimą internete. Norėčiau panaudoti savo strateginės rinkodaros įgūdžius ir prisidėti prie dinamiškos Jūsų organizacijos augimo.

Darbo patirtis:

Rinkodaros vadovas
ABC įmonė
[Darbo laikotarpis]
 • Vadovavimas daugiafunkcinei komandai, vykdančiai integruotas rinkodaros kampanijas, todėl klientų įtraukimas padidėjo 30 %.
 • Įdiegtos duomenimis pagrįstos strategijos, padedančios 25 % padidinti potencialių klientų konversijų rodiklius internete.
 • Vadovavimas naujo produkto pristatymui, per pirmąjį ketvirtį pardavimai išaugo 40%.
Skaitmeninės rinkodaros specialistas
Reklamos agentūra
[Darbo laikotarpis]
 • Tvarkomos SEO ir PVR kampanijos, dėl kurių 50 % padidėjo natūralus svetainės srautas.
 • Sukurtos ir įgyvendintos socialinės žiniasklaidos strategijos, dėl kurių auditorijos įtraukimas padidėjo 20 %.
 • Atlikta rinkos tyrimus ir analizė, įžvalgas padėjo nustatyti produkto vietą ir siųsti pranešimus.
Išsilavinimas:
Rinkodara
Vilniaus universitetas
Aukštasis universitetinis (bakalauras)
[mokymosi laikotarpis]

Įgūdžiai:
 • Skaitmeninės rinkodaros strategijų valdymas
 • Socialinės žiniasklaidos valdymas
 • SEO/SEM optimizavimas
 • Duomenų analizė
 • Vadovavimas komandai
 • Prekės ženklo kūrimo įgūdžiai
Kalbos:
Lietuvių - gimtoji
Anglų - puikiai
Rusų - labai gerai

Sertifikatai:
Google Analytics sertifikatas
„HubSpot“ atvykstamosios rinkodaros sertifikatas

Apibendrinimas

Išskirtinio CV kūrimas yra labai svarbus žingsnis pradedant arba tobulinant savo karjerą. Suprasdami CV paskirtį, efektyviai jį struktūrizuodami, pritaikydami darbui, pademonstruodami pasiekimus ir išlaikydami profesionalumą, galite sukurti dokumentą, kuris išsiskiria.

CV kūrimas


Atminkite, kad jūsų CV nėra tik kvalifikacijų sąrašas, tai galingas įrankis, perteikiantis jūsų unikalią vertę potencialiems darbdaviams. Skirkite laiko ir pastangų kurdami įtikinamą CV, ir pastebėsite, kad pastangos bus įvertintos.

Tikimės, kad mūsų patarimai padės sukurti tobulą CV ir gauti tą darbo pasiūlymą apie kurį jau senai svajojote. CV kūrimas nėra baubas, tai užduotis, kuri nėra neįveikiama. Pasitelkiant šiuolaikines technologijas, CV šablonus ir pavyzdžius, galite sukurti puikų dokumentą. Skirkite tam pakankamai laiko, būkite atidūs detalėms ir kurkite šį dokumentą taip, kad pirmiausia jums paitems būtų įdomu jį skaityti.

Sukurkite savo CV naudodami geriausius šablonus

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą