Kur galima savanoriauti ir kaip tai padeda sėkmingai karjerai

Darbo patirtis yra labai svarbi norint siekti karjeros tikslų. Tačiau ar žinojote, kad savanoriaudami taip pat galite įgyti daug vertingų įgūdžių, kurie gali būti panaudoti darbe?

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą
Conteúdo
Conteúdo

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą

Kandidatai, turintys savanoriško darbo patirties, turi didesnes galimybes rasti darbą greičiau nei tie, kurie nesavanoriavo.

Savanoriška veikla yra labai naudinga patirtis. Laikas, dovanotas kitiems, gali padėti fizinei ir emocinei gerovei. Taip pat, savanorystė padeda plėtoti santykius, dažnu atveju ji suteikia džiaugsmo bei pilnatvės.

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie tai, kur galima atlikti savanorišką veiklą ir kaip ji padeda ieškant darbo. Paaiškinsime kodėl savanorystė yra svarbi ir kaip ji gali padėti atrasti savo karjeros kryptį. Smagaus skaitymo.

Kas yra savanoriška veikla ir kodėl ji svarbi?

Savanorystė – tai prasminga veikla, kurią asmuo atlieka savo noru ir be atlygio, siekdamas prisidėti prie tam tikros žmonių grupės gerovės. Tai ne tik pagalba kitiems – tai galimybė augti, mokytis ir atrasti naujas galimybes.

Verslo vadovai su rankomis sukrauti

Pagrindinės savanoriškos veiklos naudos:

  • Ugdo naujus įgūdžius, tokius kaip komunikacija, organizaciniai gebėjimai, problemų sprendimas.
  • Padeda užmegzti vertingus profesinius ryšius ir susipažinti su naujais žmonėmis.
  • Leidžia jaustis naudingu ir kuria prasmę, taip pat skatina asmeninį augimą.

Kur galima savanoriauti Lietuvoje?

Lietuvoje egzistuoja daugybė savanorystės galimybių. Lengvai galima rasti veiklą pagal asmeninius interesus ir vertybes. Štai keletas sričių, kuriose yra galimybė savanoriauti:

1. Socialinės paslaugos

Šios veiklos dažnai orientuotos į pagalbą socialiai pažeidžiamiems asmenims, dažniausiai tai vaikai, senjorai ar neįgalieji.

piktogramos patikrinimasPavyzdžiai:
  • Maisto bankas – savanoriai padeda rinkti, rūšiuoti ir dalinti maistą nepasiturintiems žmonėms.
  • Caritas – galimybė padėti žmonėms, patiriantiems socialinę atskirtį, įgyvendinant labdaros ir paramos veiklą. Dažnai tai pagalba senyvo amžiaus žmonėms.
  • Jaunimo linija - tai nemokama, anoniminė pagalbos tarnyba, skirta jaunimui, kuris susiduria su emociniais sunkumais, psichologinėmis problemomis ar krizinėmis situacijomis.

2. Aplinkosauga

Jeigu jums rūpi gamta, galite įsitraukti į veiklas, kurios prisideda prie ekologijos išsaugojimo.

piktogramos patikrinimasPavyzdžiai:
  • Miškų sodinimas ar šiukšlių rinkimas, padedant gamtą saugančioms organizacijoms.
  • Dalyvavimas renginiuose, skatinančiuose ekologinį švietimą.

3. Švietimas ir kultūra

Šioje srityje savanorystė leidžia prisidėti prie švietimo, kultūros renginių ar istorinio paveldo išsaugojimo.

piktogramos patikrinimasPavyzdžiai:
  • Savanorystė edukaciniuose renginiuose ar muziejuose.
  • Pagalba organizuojant kultūrinius festivalius ir kitus panašius renginius.

4. Sveikatos priežiūra

Sveikatos sektoriuje savanoriai dažnai padeda ligoninėse ar teikia emocinę pagalbą pacientams.

piktogramos patikrinimasPavyzdžiai:
  • Niekieno vaikai - tai iniciatyva, skirta teikti emocinę paramą vaikams, kurie yra ligoninėse ir likę be tėvų ar teisėtų globėjų priežiūros.
  • Dalyvavimas donorystės akcijose.

5. Sporto renginiai

Sporto renginiuose savanoriai užtikrina sklandžią renginių eigą.

piktogramos patikrinimasPavyzdžiai:
  • Pagalba maratonuose, sporto varžybose ar kituose didelio masto renginiuose.

Kaip savanorystė padeda siekti karjeros tikslų?

Savanorystė gali tapti pagalbininke naujame karjeros kelyje. Savanoriškos veiklos metu, galima įgyti patirties, kurios kartais trūksta pradedant savo karjerą ir darbo paieškas. Savanoriška veikla naudinga ir persikvalifikuojant arba drastiškai keičiant karjeros kryptį. Savanoriška veikla, tai:

Vadovas, vedantis būrį į mišką ieškoti įrodymų

1. Įgūdžių ugdymas

Savanorystė dažnai reikalauja įvairių kompetencijų, kurios tiesiogiai pritaikomos darbe. Pavyzdžiui:

  • Vadovavimo įgūdžių ugdymas koordinuojant komandą.
  • Projektų valdymo patirtis organizuojant renginius.
  • Komunikacijos gebėjimų lavinimas bendraujant su įvairiais žmonėmis.

2. Profesiniai kontaktai

Atliekant savanorišką veiklą, susipažįstama su žmonėmis, kurie gali padėti rasti darbą ar tapti jūsų mentoriais. Tai – puiki galimybė užmegzti ryšius su įvairių organizacijų vadovais ar specialistais. O laikui bėgant prisijungti prie jų komandos.

3. Patirtis gyvenimo aprašymui

Darbdaviai teigiamai vertina kandidatus, kurie turi savanoriško darbo patirties. Tai rodo kandidato iniciatyvumą, atsakingumą, atjautos jausmą. Tokie žmonės gerai dirba komandoje, geriau linkę spręsti konfliktines situacijas.

4. Tinkama karjeros kryptis

Savanoriaudami galite išbandyti įvairias veiklas ir geriau suprasti, kas jums tinka, kokioje veikloje jaučiatės geriausiai. Pavyzdžiui, jei dirbate renginių organizavimo srityje, tačiau savanoriškos veiklos metu suprantate, kad jums artimesnė socialinė veikla, tai gali padėti persiorientuoti.

Darbo ir savęs paieška yra gana sunkus laikotarpis, kuomet turime apsispręsti ką norime veikti gyvenime. Neturint profesinės patirties, dauguma profesijų atrodo patraukliai, tačiau arčiau su jomis susipažinus - nuomonė dažnai pasikeičia.

Kaip pradėti savanoriauti?

Pagalvokite apie savo tikslus ir atsakykite į keletą svarbių klausimų:

  • Kiek laiko galiu skirti savanoriškai veiklai ir ką tuo noriu pasiekti?
  • Ką man patinka veikti?
  • Ar noriu įgyti patirties tam tikroje srityje? O gal noriu susieti savanorystės patirtį su savo pomėgiais?

Pradėti savanoriauti yra paprasta. Atsakę sau į šiuos klausimus, galite susiaurinti paiešką. Dar keli papildomi žingsniai:

Dvi besišypsančios kolegės diskutuoja

1. Išsiaiškinkite kokia veikla jums artimiausia

Pagalvokite, kodėl norite imtis savanoriškos veiklos ir kokia veikla jums teikia malonumą. Gal tai pagalba kitiems, o gal pagalba gamtai. Galbūt esate kultūros žmogus ir savanoriška veikla renginiuose yra būtent tai, ko ieškote.

2. Pasirinkite organizaciją

Internete galima rasti daugybę informacijos apie įvairias organizacijas. Lietuvoje veikia savanorystės portalai, kur galite rasti savanorystės galimybių pagal savo miestą ar veiklos pobūdį.

3. Susisiekite su organizacija

Nusiųskite organizacijai el. laišką arba užpildykite paraišką organizacijos tinklalapyje. Dauguma organizacijų mielai priima savanorius ir suteikia jiems reikalingus mokymus.

Savanorystės pritaikymas profesinei sričiai

Daugelis sėkmingų žmonių pradėjo savo karjerą būtent nuo savanoriškos veiklos. Savanoriškos programos leidžia išsigryninti savo siekius. Štai keli pavyzdžiai, kaip tai pritaikoma praktiškai:

  • Jauni specialistai dažnai pasirenka savanoriauti organizacijose, kurios atitinka jų studijų sritį. Pavyzdžiui, savanoriavimas verslo renginiuose leidžia susipažinti su verslininkais ir galbūt potencialiais darbdaviais.
  • Vidurinės mokyklos moksleiviai savanoriauja, kad praturtintų savo asmenybę, o taip pat todėl, kad tai gali papildyti stojimo į universitetus paraiškas.
  • Asmenys, keičiantys karjeros kryptį, pers savanorystę atranda naujas galimybes. Tai labai naudinga norint įsidarbinti į socialinę, edukacinę ar kultūrinę sritis.

Kaip įtraukti savanorišką veiklą į savo gyvenimo aprašymą?

Įtraukti savanorišką veiklą į gyvenimo aprašymą yra svarbu, nes tai nors ir nėra tiesioginio darbo patirtis tačiau tai patirtis, leidusi įgyti tam tikrų įgūdžiu, leidusi pažinti vienokią ar kitokią darbo specifiką iš arčiau ir išugdžiusią vertingų įgūdžių. Štai keli patarimai, kaip įtraukti savanorišką veiklą į savo CV:

Krūva rankų darbo komandoje ir verslo žmonės biure su solidarumo motyvacija

  • Nurodykite poziciją ir organizacijos pavadinimą: pirmiausia nurodykite, kokią savanorišką poziciją užėmėte, ir kokioje organizacijoje dirbote. Pavyzdžiui:  Savanoris - Jaunimo linija arba Savanoris - Lietuvos raudonasis kryžius. Įvardinkite ir laikotarpį.
  • Aprašykite atsakomybes ir veiklos pobūdį.  Paminėkite ką tiksliai darėte, kokias užduotis atlikote. Nurodykite, kaip jūsų veikla padėjo organizacijai ir kokie įgūdžiai buvo naudojami.
  • Pabrėžkite įgūdžius ir pasiekimus. Įtraukite įgūdžius, kuriuos įgijote savanoriaudami. Tai leis geriau įvertinti ar atitinkate reikalavimus ir turimų įgūdžių pakanka darbui atlikti.

Savanoriška veikla gali būti puikus priedas prie jūsų gyvenimo aprašymo. Nesugalvojate kaip parašyti gyvenimo aprašymą? Dalinamės puikiais patarimais, kurie padės sukurti savo gyvenimo aprašymą ir pademonstruoti motyvaciją.  

Savanorystės patirtis - neįkainojama

Savanorystė - tai neįkainojama patirtis, kuri atveria naujas galimybes augti ir geriau pažinti save. Tai puiki galimybė ne tik išmokti kažko naujo, bet ir pritaikyti jau turimas žinias bei gebėjimus. Savanorystėje laukia iššūkiai, įkvepiantys žmonės ir pokalbiai, kurie gali visiškai pakeisti jūsų mąstymą ir požiūrį į aplinkinį pasaulį.

Kai ieškote darbo ir savo gyvenimo aprašyme nurodote savanorišką veiklą, darbdaviai mato, kad jums ne tik rūpi aplinka, bet ir esate iniciatyvus bei motyvuotas kandidatas. Nesvarbu, kokiame gyvenimo etape esate ar kokių profesinių tikslų siekiate – savanorystė visada yra puikus būdas tobulėti ir atrasti naujas galimybes. Norite pradėti savo savanorystės kelionę ir įtraukti ją į gyvenimo aprašymą? Pasinaudokite mūsų gyvenimo aprašymo kūrimo įrankiu ir ženkite drąsų žingsnį link naujo karjeros etapo.

Sukurkite savo CV naudodami geriausius šablonus

Dažniausiai užduodami klausimai

Kiek laiko reikia skirti savanorystei?

Laikas savanorystei priklauso nuo jūsų pasirinktos veiklos. Kai kurios savanoriškos veiklos užtrunka vos kelias valandas per savaitę, kitoms reikia skirti daugiau laiko. Pa[prastai apie tai informuojama jau kreipiantis dėl savanorystės. Arba leidžiama pasirinkti laiką, pagal asmenines galimybes.

Ar reikia turėti kokių nors specialių įgūdžių savanoriaujant?

Priklauso nuo savanorystės tipo. Kai kuriose veiklose reikalinga specializuota patirtis, ypač kalbant apie medicinos sritį, tačiau daugelyje kitų, svarbiausia yra noras padėti, atjautos jausmas.

Ar savanoriauti gali visi asmenys?

Taip, savanoriauti gali visi, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar išsilavinimo. Daugelyje organizacijų vertinami tiek patyrę, tiek pradedantys savanoriai.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą

Laiškų pavyzdžiai atsisiųsti

Taotluskirja mall
kaaskirja kujundus
Motivatsioonikirja mall üliõpilastele – ülikool
Töölevõtmise kaaskirja mall