Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių
Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.
Aiškiai nustatyti tikslai ir prioritetai
Prieš pradedant darbo paieškas, skirkite šiek tiek laiko apmąstyti savo karjeros tikslus ir prioritetus. Kas jums patinka? Kokių įgūdžių ir patirties trokštate įgyti? Apibrėždami savo tikslus, galite pritaikyti savo darbo paiešką taip, kad ji atitiktų jūsų ilgalaikius siekius. Tokiu būdu paieškos kelionė bus tikslingesnė ir teiks daugiau pasitenkinimo.
Įtikinamas gyvenimo aprašymas
CV vis dar yra vienas svarbiausių profesinių dokumentų ieškantiems darbo. Jūsų gyvenimo aprašymas sukuria pirmąjį įspūdį darbdaviams, todėl skirkite pakankamai laiko aiškaus, glausto ir įtikinamo dokumento kūrimui. Pabrėžkite savo pagrindinius pasiekimus, įgūdžius ir patirtį, susijusią su jūsų užimamomis pareigomis. Pritaikykite savo gyvenimo aprašymą kiekvienai skirtingai pozicijai, pabrėždami, kaip jūsų unikali kvalifikacija ir įgūdžiai paverčia jus idealiu kandidatu.
Darbdavių tikslas yra kuo greičiau rasti tinkamą kandidatą, o darbuotojų tikslas, kuo greičiau tapti kokiu kandidatu, kurio ieško įmonės.
Puikus gyvenimo aprašymas – glaustas ir gerai sutvarkytas dokumentas, kuris iškart patraukia darbdavių dėmesį. Jame yra aiškus ir profesionalus išdėstymas su įskaitomu šriftu, leidžiančiu lengvai rasti dominančią informaciją. Pabrėžiami atitinkami pasiekimai, įgūdžiai ir patirtis, pritaikyta konkrečiam darbui, parodant kandidato vertę ir tinkamumą pareigoms.
Buvimas internete ir socialinėse medijose
Skaitmeninėje eroje, darbdaviai prieš priimdami sprendimus dėl įdarbinimo, dažnai tyrinėja kandidatų profilius socialiniuose tinkluose. Įsitikinkite, kad jūsų Linkedin profilis yra profesionalus, atnaujintas ir papildo jūsų gyvenimo aprašymą. Parodykite savo pasiekimus, kontaktuokite su savo srities profesionalais ir dalyvaukite atitinkamose grupėse, kad padidintumėte savo matomumą internetinėje profesionalų bendruomenėje.
Jei aktyviai vedate Facebook ar Instagram profilį, taip pat pasistenkite, kad jis atrodytų profesionalus ir atspindėtų jūsų profesiją ar susijusius pomėgius. Stiprus ir profesionalus buvimas socialinėse medijose, gali teigiamai paveikti jūsų darbo perspektyvas, nes suteikia darbdaviams papildomų įžvalgų apie jūsų asmenybę, pomėgius ir profesinius siekius.
Ypač svarbu tinkamai vesti Linkedin profilį, nes jis dažnai naudojamas kaip išplėstinis gyvenimo aprašymas. Tačiau taip pat svarbu užtikrinti, kad ir kiti socialinės žiniasklaidos profiliai pateiktų profesionalų įvaizdį, nes darbdaviai gali juos atidžiai išnagrinėti.
Jei manote, kad jūsų socialinės medijos neatrodo profesionaliai arba nenorėtumėte, kad profilis būtų nuodugniai nagrinėjamas darbdavių, tuomet verčiau pagalvokite apie paskyrų privatumo nustatymus ir pasirinkite, kad ne visi galėtų jus matyti/rasti socialinėje erdvėje.
Motyvacinio laiško kūrimas
Gerai parengtas motyvacinis laiškas leidžia perteikti savo asmenybę, entuziazmą ir susidomėjimą patinkančia pozicija. Kiekvieną motyvacinį laišką pritaikykite konkrečiam darbo skelbimui ar pozicijai, kuri jus domina. Atsižvelkite į įmonės poreikius ir pademonstruokite kaip jūsų įgūdžiai atitinka darbo skelbimo reikalavimus. Pasinaudokite šia galimybe, kad pabrėžtumėte savo unikalią vertę, o tuo pačiu papildykite ir savo CV.
Nors motyvacinis laiškas nėra privalomas dokumentas ieškantiems darbo, tačiau jis tikrai gali padidinti galimybes būti pakviestam į darbo pokalbį. Šis dokumentas gali papildyti CV pateiktą informaciją apie kandidatą ir įnešti kandidatūrai naujų spalvų. Nereikia ilgų teksto blokų ir pasakojimų, pakanka keleto įtikinamų sakinių, papildančių kandidatūrą ir parodančių kandidato motyvaciją ir norą prisijungti prie organizacijos.
Pasitikėkite savimi, bet kartu pasiruoškite iššūkiams
Darbo paieškos procesas dažnai yra nenuspėjamas, nes jame yra nemažai pakilimų ir nuosmukių. Išlikite pasitikintys savimi ir priimkite iššūkius. Pažvelkite į kandidatūros atmetimą kaip į galimybę mokytis ir tobulėti. Pasinaudokite nesėkmėmis kaip motyvacija tobulinti savo požiūrį ir atkakliai siekti savo tikslų.
Darbo paieškoms reikia skirti pakankamai laiko. Kartais tai užtrunka. Apskritai, darbo paieška yra toks dalykas, kuris labai nenuspėjamas ir kuris priklauso nuo daugybės faktorių. Tam turi įtakos gyvenamoji vieta, profesija, situacija darbo rinkoje, turima patirtis ir kiti veiksniai. Net ir lyčių skirtumas kartais gali būti kliūtimi greičiau rasti darbą. Tiesiog pasitikėkite savimi, tai gali padėti susidoroti su iškylančiais iššūkiais.
Nebūtinai privalote atitikti visus darbo skelbime nurodytus reikalavimus
Ne visada būtina griežtai atitikti visus darbo skelbime nurodytus reikalavimus. Pareigybių aprašymuose dažnai pateikiamas idealus kandidato profilis, nurodantis, kokių įgūdžių ir patirties darbdavys norėtų. Atitikti visus reikalavimus yra siekiamybė, tačiau didelė dalis darbdavių supranta, kad kandidatai gali turėti ne visus išvardintus įgūdžius ar kvalifikaciją.
Visgi, labai naiviai tikėtis, kad visiškai neatitinkant skelbime nurodytų reikalavimų pavyks gauti norimą darbą, taip pat nėra labai realu. Labai svarbu glaudžiai atitikti bent jau pagrindinius reikalavimus ir tai pabrėžti savo CV. Jei neturite konkrečios kvalifikacijos, bet turite panašių įgūdžių ar atitinkamą patirtį, labai svarbu pabrėžti, kaip visa tai padėtų jums susitvarkyti su norimomis pareigomis.
Daugeliu atvejų darbdaviai ieško kandidatų, kurie galėtų greitai mokytis, prisitaikyti prie naujų iššūkių, būtų pozityvūs ir motyvuoti. Kreipiantis dėl pozicijos, kurioje atitinkate daugumą, bet ne visus reikalavimus, jūs taip pat galite būti stiprus kandidatas. Nepamirškite parodyti savo entuziazmo ir motyvacijos.
Darbdaviai vertina kandidatų norą mokytis ir tobulėti. Jeigu jie mato, kad žiba kandidato akys, dažnai suteikia galimybę pabandyti. Žibančios akys kartais yra kur kas daugiau nei sukaupta patirtis, nes tokie kandidatai linkę mokytis ir tobulėti.
Potencialių darbdavių analizė
Prieš kandidatuojant ar vykstant į darbo pokalbį, atidžiai pasidomėkite potencialiu darbdaviu. Supraskite įmonės kultūrą, vertybes ir misiją. Pasiruoškite pokalbiui, kad paklausti apie įmonę galėtumėte pademonstruoti savo žinias. Toks pasiruošimas parodo, kad kandidatas tikrai domisi įmone.
Taip pat, tai parodo ne tik domėjimąsi, bet kartu ir kandidato norą dirbti ne tik tam, kad reikia darbo, o ir todėl, kad sutampa požiūris ir vertybės. Renkantis kandidatą, įmonė būtinai apsvarstys šį aspektą.
Nuolatinis mokymasis ir žinių gilinimas
Sparčiai besivystančioje darbo rinkoje nuolatinis mokymasis yra būtinas. Sekite naujausias savo profesijos tendencijas, įgykite naujų įgūdžių ir dalyvaukite mokymuose, atitinkamiems sertifikatams įgyti. Šis įsipareigojimas nuolat mokytis ne tik padidina jūsų įsidarbinimo galimybes, bet ir parodo darbdaviams, kad esate iniciatyvus ir investuojate į savo profesinį tobulėjimą.
Nepaisant to, kad įmonės dažnu atveju suteikia savo darbuotojams galimybę dalyvauti įvairiuose mokymuose ir taip gilinti bei atnaujinti turimas žinias, pats kandidatas taip pat privalo domėtis ir rodyti iniciatyvą. Toks kandidatas tampa savo srities profesionalu.
Neklausykite ką sako kiti
Nuolatiniai aplinkinių ar net šeimos narių patarimai ieškantiems darbo, kartais skamba ne itin motyvuojančiai. Daugelis netgi pataria likti ten, kur esate, nes juk bet koks darbas yra geriau nei jokio darbo. Kuo greičiau apeikite tokius pasisakymus ir jų neklausykite.
Siekiant profesinės sėkmės, būtina rizikuoti. Kandidatuokite ten, kur visuomet svajojote dirbti. Plėskite savo pažinčių ratą. Išeikite iš savo komforto zonos. Siekite tikslų ir mažiau klausykite ką sako aplinkiniai. Kartais jie gali suteikti naudingų patarimų, tačiau jeigu jaučiate, kad yra priešingai ir jų patarimai slopina motyvaciją darbo paieškoms, užkirskite tam kelią.
Už savo sprendimus atsakote tik jūs, tad kitų patarimai ne visuomet yra tai, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį. Ypač kalbant apie darbo paieškas.
Apibendrinimas
Geriausi karjeros patarimai dažnai būna skirtingi, atsižvelgiant į individualius siekius, profesinį augimą ir asmeninį pasitenkinimą. Tačiau rekomenduojama atkreipti dėmesį į šiuos:
Siekite tikslų. Siekite karjeros, kuri atitiktų jūsų aistrą ir pomėgius. Kai nuoširdžiai mėgaujiesi tuo, ką darai, tai tampa motyvacijos ir pasitenkinimo šaltiniu, vedančiu į labiau pasitenkinimą teikiančią ir sėkmingą karjerą.
Nuolat mokykitės. Įsisavinkite nuolatinio mokymosi mąstyseną. Būkite smalsūs, ieškokite galimybių tobulinti įgūdžius ir išlikite prisitaikantys prie besikeičiančių tendencijų.
Priimkite iššūkius. Naujų ir kartais nepatogių situacijų ar sprendimų priėmimas skatina asmeninį ir profesinį augimą. Iššūkiai – tai galimybė parodyti savo atsparumą ir problemų sprendimo įgūdžius.
Darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra. Siekite subalansuotos darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros. Nors atsidavimas karjerai yra svarbus, pusiausvyros išlaikymas prisideda prie bendros gerovės. Pirmenybę teikite rūpinimuisi savimi, šeima ir asmeniniais interesais, kad išvengtumėte perdegimo ir išlaikytumėte ilgalaikę karjeros sėkmę.
Derėkitės. Ugdykite tvirtus derybų įgūdžius, ypač kai kalbama apie atlyginimą. Žinodami savo vertę ir užtikrintai pasisakydami už save, už savo įgūdžius ir indėlį, gausite tinkamą atlygį.
Atminkite, kad geriausi karjeros patarimai dažnai būna individualizuoti pagal jūsų unikalias aplinkybes ir tikslus. Laikykite šiuos principus kaip pagrindinius principus ir pritaikykite juos, kad jie atitiktų jūsų individualius siekius ir pasirinktos srities dinamiką.