Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių
Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl verta pabrėžti galimybę geisti gyvenamą vietą ir kaip tai padaryti profesionaliai, taip pat paaiškinsime kokią įtaką tai gali turėti įsidarbinimo galimybėms.
Kodėl svarbu nurodyti, kad sutinkate keisti gyvenamą vietą
Personalo specialistai, bei automatinės kandidatų vertinimo sistemos (ATS) kasdien tikrina šimtus gyvenimo aprašymų ir labai dažnai gyvenimo aprašymas yra atmetamas, jei jame pasigendama reikiamos informacijos. Pavyzdžiui, jei ieškote darbo Vilniuje, tačiau gyvenamoji vieta nurodyta Šiauliai, dažniausiai toks CV bus padėtas į šoną, net jei kandidatas ir sutinka persikelti. Svarbu tinkamai iškomunikuoti svarbią informaciją.

Kaip ir kur nurodyti galimą gyvenamosios vietos keitimą savo gyvenimo aprašyme
Norint pademonstruoti savo mobilumą, svarbu tai padaryti strategiškai ir aiškiai. Žmones, kurie aiškiai nurodo savo mobilumą, darbdaviai dažniau pakviečia į pokalbius, net jei jie iš kito miesto. Štai keli būdai, kaip tai integruoti į savo gyvenimo aprašymą:
- Viršuje, kontaktinėje informacijoje
- Savęs pristatymo skyriuje
- Skiltyje Papildoma informacija
1. Kontaktinė informacija
Vienas iš paprasčiausių būdų nurodyti savo galimybę persikelti į kitą miestą, įtraukti tai į kontaktinę informaciją CV viršuje. Šios informacijos CV vertintojai paprastai nepraleidžia pro akis, todėl didelė tikimybė, kad ši dalis bus perskaityta. Po savo gyvenamąja vieta galima pridėti pastabą:
Arba jei domina konkrečios vietovės:
Jei esate atviri tarptautinėms galimybėms, galite tai nurodyti:
Kandidatuojant į konkrečią poziciją, turėtumėte pritaikyti galimybę persikelti pagal konkretų miestą ar šalį. O jei turite gyvenimo aprašymą tiesiog internete, tam tikroje darbo paieškos platformoje, tuomet sukonkretizuokite vietas, į kurias galėtumėte persikelti. Jei vieta nėra svarbi, tuomet nurodykite, kad galite persikelti į bet kurį miestą. Tačiau, miestą įvesti yra aktualu, nes tai vienas iš raktažodžių, pagal kuriuos darbdaviai gali ieškoti potencialių darbuotojų. Turėkite tai omenyje.

2. Savęs pristatymo skyrius
Trumpa profesinė santrauka, arba savęs pristatymo, prisistatymo skyrius, taip pat yra puiki vieta paminėti savo mobilumą darbui. Kadangi ši pastraipa skirta sudominti skaitytoją, taip ir darykite. Pavyzdžiui:
Dar vienas pavyzdys statybos darbų vadovui, ketinančiam dėl darbo keisti gyvenamą vietą:
Vis dėl to, trėkite omenyje, kad galimybė persikelti, neturėtų užgožti arba išmesti kitos aktualios informacijos pozicijai. Todėl šią informaciją stenkitės įtraukti trumpai, bet aiškiai.
3. Papildoma informacija
Šis skyrius skirtas įtraukti papildomą informaciją, kuri susijusi su konkrečia pozicija, tačiau dar nebuvo vietos, kuri tinkamai tai įterpti. Paprastai šiame skyriuje pateikiamos užsienio kalbų mokėjimo žinios, vairuotojo pažymėjimas, pomėgiai ir kt. Tai puiki vieta įtraukti ir tai, kad kandidatas yra pasiruošęs dėl darbo persikelti gyventi į kitą miestą.
Pavyzdys kaip tai padaryti:
Vis dėlto, yra rizika, kad asmuo, vertinantis gyvenimo aprašymą, neperskaitys jo iki galo, vadinasi, nepastebės ir šios informacijos. Dėl šios priežasties, pirmenybę įtraukti savo mobilumą dėl darbo įraukite kontaktų arba savęs pristatymo skyriuje, arba keliose vietose. Jei įtrauksite į kelias vietas, didesnė tikimybė, kad šis aspektas tikrai bus pastebėtas ir į jį bus atsižvelgta.

Kaip tai nurodyti savo motyvaciniame laiške
Motyvacinis laiškas – tai vieta, kur galite plačiau paaiškinti savo pasirengimą keisti gyvenamą vietą dėl darbo. Visgi, jis siunčiamas ne visuomet, todėl pirmenybę teikite gyvenimo aprašymui. Tais atvejais, kai darbdavys prašo motyvacinio laiško, aiškiai nurodykite savo motyvus ir tai, kad suprantate, jog darbas yra kitame mieste ir tai jums yra priimtina. Tai galima pabrėžti keliose vietose, tačiau neužgožiant kitos svarbios informacijos.
Rekomenduojama apie galimybę persikelti parašyti jau įžanginėje pastraipoje. Pavyzdys:
Tą pačią informaciją galima įtraukti ir kitos pastraipose, pavyzdžiui:
Aprašant asmenines savybes:
Šioje vietoje vėl reikėtų atsižvelgti į tai, kad gyvenimo aprašymus ir motyvacinius laiškus darbdaviai gali skaityti tik prabėgomis, ypač jei yra didelis kandidatų srautas. Todėl, kuo ankščiau pateikta informacija apie galimybę persikelti, tuo didesnė tikimybė, kad ji bus pastebėta ir perskaityta.

Pabaigai
Mobilumas dėl darbo yra vertinga savybė, kurią verta pabrėžti tiek CV, tiek motyvaciniame laiške. Tinkamai tai nurodant ir pabrėžiant, lengviau išsiskirti iš kitų kandidatų bei parodyti rimtą požiūrį į darbą. Tai kartu yra veiksmingas būdas padidinti savo galimybes gauti norimą darbą, net jei jis už kelių šimtų kilometrų nuo jūsų dabartinės gyvenamosios vietos. Tinkamai pristatant savo pasirengimą keisti gyvenamąją vietą, galite atverti duris naujoms galimybėms, kurios kitaip būtų nepasiekiamos.
Tačiau svarbu nepamiršti, kad galimybė persikelti tai tik viena iš kandidatavimo sudedamųjų dalių, todėl skirkite pakankamai dėmesio ir kitoms gyvenimo aprašymo dalims, kad jūsų kandidatūra būtų tinkamai įvertinta ir pastebėta.