Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių
Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.
Pasiruošimas darbo pokalbiui, neretu atveju gali kelti nerimą. Tačiau jei žinote pagrindines strategijas ir tinkamai jam pasiruošite, galėsite pilnai atskleisti save ir sustiprinti teigiamą įspūdį vadovui.
Šiame straipsnyje aptarsime, kaip pasiruošti darbo pokalbiui ir kokios strategijos padės jums išsiskirti iš kitų kandidatų.
Svarbiausia aspektai:
- Pasiruošimo eiga, padės suprasti kas svarbiausia ruošiantis darbo pokalbiui.
- Darbo skelbimas - lyg paruoštukas, kurį svarbu perskaityti iki galo.
- Pasiruošimas atsakyti į dažniausiai užduodamus pokalbio klausimus, suteiks pasitikėjimo.
1. Sužinokite kuo daugiau apie įmonę
Vienas pirmųjų žingsnių, ruošiantis darbo pokalbiui, yra surinkti informaciją apie konkrečią įmonę ir jos veiklą. Tai padeda ne tik suprasti, ar jūsų vertybės sutampa su įmonės kultūra, bet ir parodo darbdaviui, kad rimtai domitės pozicija ir kandidatuojate apgalvotai.
- Peržiūrėkite įmonės internetinį puslapį.
- Perskaitykite naujienas apie įmonę ar jos veiklos sritį.
- Susipažinkite su pagrindiniais įmonės produktais, paslaugomis, pozicija rinkoje.
- Ieškokite atsiliepimų apie darbdavį, juos dažniausiai rašo buvę arba esami darbuotojai, todėl informacija dažnu atveju yra pakankamai aktuali ir teisinga.
2. Pasiruoškite papasakoti apie save
Darbo pokalbis dažniausiai prasideda klausimu: "Papasakokite apie save." Tai puiki galimybė trumpai, bet kartu įtikinamai pristatyti turimą darbo patirtį, stipriąsias savybes ir siekius.
- Paruoškite trumpą, struktūruotą atsakymą (1-2 minutės).
- Pabrėžkite savo darbo patirtį, susijusią su pozicija.
- Kalbėkite entuziastingai, parodykite susidomėjimą.
3. Atidžiai perskaitykite darbo skelbimą
Kuriant savo gyvenimo aprašymą ir ruošiantis darbo pokalbiui, turėtumėte vadovautis darbdavio paskelbtu pareigybės aprašymu. Čia rasite detalų darbo aprašymą su darbo funkcijomis, taip pat, ko iš kandidato tikisi įmonė. Įvertinus šią informaciją, lengviau suprasti kuriose srityse reikėtų daugiau pasistengti ir kur yra jūsų stipriosios pusės.
Darbo aprašymas taip pat gali suteikti idėjų apie klausimus, kuriuos darbdavys gali užduoti per pokalbį. Atsižvelgiant į numanomus klausimus, galima lengviau apgalvoti atsakymus į juos.
4. Pasidomėkite konkrečia pozicija
Jeigu kandidatuojate į poziciją, kuri jums yra nauja, tuomet būtinai plačiau apie ją pasidomėkite. Svarbu įsitikinti, kad suprantate visus su darbu susijusius reikalavimus, užduotis, darbo funkcijas, gebate dirbti programomis, reikalingomis konkrečioje pozicijoje. Tai ne tik padės pasiruošti galimiems klausimams, bet ir suteiks daugiau žinių, norint užimti visiškai naujas pareigas.
Jei turite pažįstamų, kurie dirba panašioje arba identiškoje pozicijoje, paklauskite jų apie darbo dieną, užduotis ir darbus, kuriuos atlieka kasdien. Taip galėsite aiškiau suprasti kasdienę veiklą. Be to, labai svarbu ir tai, jog gerai išanalizavus pačią poziciją ir darbo aprašymą lengviau suprasite ar tikrai norite dirbti tokį darbą. Galbūt toks darbas ne jums. Taip irgi gali būti.
Paruoškite puikų gyvenimo aprašymą su mūsų gyvenimo aprašymo kūrimo įrankiu, pasiruoškite interviu ir džiaukitės sėkmingais karjeros pokyčiais.
5. Pasiruoškite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus
Nors negalėsite nuspėti kiekvieno klausimo, kurį jums užduos pokalbio metu, yra keletas dažniausiai pasitaikančių klausimų, į kuriuos galite planuoti savo atsakymus.
Kai kurių interviu metu užduodami ne tik klausimai, kai kur prašoma atlikti testus, kurių pagalba lengviau nustatyti tam tikrus įgūdžius. Padiskutuokite su pažįstamais, šeimos nariais apie klausimus ir testus, kuriuos jiems teko atlikti. Tai taip pat naudinga, ruošiantis interviu.
Taip pat turėtumėte pasiruošti aptarti savo atlyginimo lūkesčius. Jei nesate tikri dėl atlyginimo, peržiūrėkite darbo skelbimus į tokią pačią arba panašias pozicijas, taip bus paprasčiau įvertinti atlyginimų situaciją rinkoje. Būtinai pasiruoškite šiam klausimui ir nenuvertinkite savęs.
Dažniausiai užduodami klausimai darbo pokalbio metu:
- Papasakokite apie save.
- Kodėl norite čia dirbti?
- Kuo jus sudomino šis darbo pasiūlymas?
- Kokios jūsų stipriosios savybės?
- Ar turėjote konfliktinių situacijų darbe? Kaip jas sprendėte?
- Kokie jūsų atlyginimo lūkesčiai?
6. Paruoškite klausimų vadovui ar personalo specialistui
Darbo pokalbio pabaigoje, darbdaviai paprastai klausia ar kandidatas turi papildomų klausimų. Deja, daugelis kandidatų, dėl nepasiruošimo ar dėl streso, atsako, kad viskas aišku ir papildomų klausimų neturi.
Nedarykite tokios klaidos. Juk tikrai turite begalę klausimų potencialiam vadovui. Darbo pokalbis, puikus laikas išdrįsti ir paklausti.
Klausimų pavyzdžiai:
- Kaip atrodo eilinė darbo diena šioje pozicijoje?
- Kodėl ieškote žmogaus šiai pozicijai?
- Kaip įmonė skatina darbuotojų augimą ir tobulėjimą?
- Ar turite tradicijų įmonėje?
Klausimai ne tik padeda suprasti daugiau apie įmonę, bet ir darbdaviui siunčia žinutę, kad esate ne tas žmogus, kurį galima stumdyti. Esate kandidatas, kuriam svarbu ne tik pats darbas, bet ir aplinka, kurioje dirbama, požiūris į darbuotojus, galimybė realizuoti save.
7. Inscenizuokite darbo pokalbį
Kaip ir viešas kalbėjimas, interviu praktikavimas yra geriausias būdas sumažinti nerimą ir padidinti pasitikėjimą savimi. Praktika gali atrodyti nuobodoka, tačiau tai padės patogiau jaustis tikrojo darbo pokalbio metu.
Jei turite draugų ar šeimos narių, kurie gali padėti, interviu atlikite su jais. Jei neturite kito asmens, kuris tuo metu galėtų padėti, praktikuokite savo klausimus ir atsakymus garsiai, tiesiog sau. Tokiu būdu pastebėsite, kad kai kurie atsakymai skamba ne taip, kaip norėtumėte arba neperteikia to, ko norite. Praktikuojantis, turite galimybę atsakymus patobulinti. Kuo dažniau inscenizuosite interviu, tuo labiau pasitikėsite savimi.
8. Apgalvokite savo įvaizdį
Tinkamas aprangos derinių pasirinkimas priklauso nuo įmonės kultūros ir pozicijos į kurią kandidatuojama. Visada geriau rinktis labiau formalų variantą. Tačiau, pernelyg didelis formalumas, gali keistai atrodyti, jei einama į pokalbį dėl darbo gamyboje, statybose ir panašiose pozicijose.
- Jei nežinote, koks stilius tinkamas, rinkitės švarką, kelnes. Venkite plėšytų džinsų.
- Pasirūpinkite, kad drabužiai būtų švarūs ir išlyginti.
- Venkite per daug ryškių spalvų ar aksesuarų.
- Rinkitės neutralų makiažą.
Kodėl pasiruošti darbo pokalbiui yra svarbu?
Pasiruošimas darbo pokalbiui leidžia jums:
- Pasitikėti savimi: kai ruošiatės, jaučiatės labiau savimi pasitikintis ir pasiruošęs atsakyti į darbdavio klausimus.
- Pademonstruoti profesionalumą: gerai pasiruošęs darbo pokalbiui, demonstruojate rimtą požiūrį darbo paieškai.
- Pabrėžti savo stipriąsias savybes: galite tikslingai pabrėžti, kodėl būtent jūs esate tinkamiausias kandidatas, nes to labai dažnai klausiama interviu metu.
- Valdyti nerimą: pasiruošimas padeda sumažinti stresą, tampa lengviau atsakyti į užduodamus klausimus.
Susitikimas su darbdaviu ir jūsų sėkmė
Pasiruošimas darbo pokalbiui, gali labai palengvinti ir pagerinti tikrojo interviu patirtį. Kruopštus pasiruošimas rodo, kad esate rimtas, motyvuotas kandidatas, pasirengęs prisidėti prie įmonės tikslų įgyvendinimo.
Naudokite šiuos patarimus kaip pasiruošimo darbo pokalbiui vadovą, ir darbo pokalbio metu jausitės labiau savimi pasitikintis kandidatas. Pokalbio metu atskleiskite geriausias savo savybes ir atsipalaiduokite.
Interviu vykdo tokie pat žmonės kaip jūs. Neprivalome jų bijoti, priešingai, su jais turime diskutuoti ir kaip įmanoma geriau save pristatyti. Interviu padeda išsiaiškinti ar įmonė atitinka jūsų lūkesčius ar tikrai norėtumėte joje dirbti.