Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių
Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie tai, kaip mandagiai atidėti darbo pokalbį, kad darbdavys suteiktų galimybę toliau dalyvauti atrankoje net ir nukėlus darbo pokalbį kitai dienai.
Ką reiškia atidėti darbo pokalbį
Nukelti darbo pokalbį, reiškia mandagiai apie tai informuoti potencialų darbdavį arba atrankos specialistą ir pakeisti suplanuotą laiką. Kandidatui paprašius atidėti darbo pokalbį, tai dar nereiškia, kad jis yra nesuinteresuotas darbu. Tokį žingsnį gali lemti įvairios priežastys, nuo asmeninių aplinkybių iki profesinių įsipareigojimų ir tai gana dažnas reiškinys atrankos procesuose.
Daugelis darbdavių ir personalo specialistų teigia, jog profesionalus pokalbio perkėlimas kitai datai, neturi neigiamos įtakos potencialių darbuotojų vertinimui. O kandidatai tokiu atveju turi daugiau laiko pasiruošti darbo pokalbiui. Be to, tinkamai informavus, kandidatas iš karto pademonstruoja savo gebėjimą valdyti laiką ir dėlioti prioritetus, bei pademonstruoja socialinius įgūdžius sudėtingose situacijose.

7 patarimai kaip mandagiai atidėti pokalbį dėl darbo
Norint, kad darbo pokalbis būtų atidėtas ir galėtumėte toliau dalyvauti atrankos procese, tereikia laiku ir mandagiai informuoti samdančiąją pusę, dažniausiai tokiais atvejais yra suteikiama galimybė nukelti darbo pokalbį kitam laikui ir datai ir tai neigiamai nepaveikia kandidato. Vadovaukitės šiais patarimais:
1. Pranešti iš anksto
Vos tik supratus, kad negalėsite dalyvauti sutartu laiku, iš karto apie tai informuokite samdančią pusę. Kuo ankščiau informuosite, tuo labiau pademonstruosite pagarbą ir profesionalumą. Tai svarbu ne tik dėl to, kad pasirodytumėte kaip mandagus kandidatas, bet ir dėl praktinių sumetimų. Idealiu atveju apie numatomą neatvykimą reikėtų pranešti likus bent 24 valandoms iki paskirto susitikimo laiko.
Svarbu ir tai, kad žinutė pasiektų tinkamą asmenį, todėl rekomenduojama susisiekti ir el. paštu, ir telefonu.
2. Neslėpti priežasties, bet pernelyg nedetalizuoti
Šiuo atveju turėtumėte korektiškai užsiminti kodėl negalite dalyvauti, tačiau nepateikti pernelyg asmeninių detalių. Darbdavys vertina sąžiningumą, tačiau per daug išsami informacija apie asmenines problemas gali sukelti abejonių dėl kandidato profesionalumo.
Darbdaviui svarbu žinoti, kad priežastis rimta, bet detalės – ne visada būtinos.
3. Pasiūlyti alternatyvą
Paprašius atidėti pokalbį, iš karto pasiūlykite keletą alternatyvių datų ir laikų, taip parodant, kad esate suinteresuotas pozicija ir norite susitikti bei aptarti darbo detales bei tinkamai save pristatyti ir pelnyti įmonės pasitikėjimą. Tai padės atrankos specialistui lengviau perplanuoti susitikimą.
4. Išlaikyti mandagų toną
Laiškas ar skambutis turi būti pagarbus ir mandagus. Net jei darbo pokalbis nėra prioritetinis ir ketinate ten apsilankyti daugiau dėl smalsumo, potencialus darbdavys gali tapti svarbiu kontaktu ateityje.
Venkite gramatinių ir kitų kalbos klaidų. Juk laiškas, tai tai antra žinutė samdančiai pusei po gyvenimo aprašymo, kurį profesionaliai sukursite su mūsų CV kūrėju. Neleiskite, kad netinkamas laiškas sugadintų viską dar nė nesusitikus akis į akį. Paprastai trumpas, konkretus ir mandagus laiškas sudaro geriausią įspūdį. Venkite pernelyg formalaus tono, rašykite draugiškai, bet kartu išlaikant pagarbą.
5. Parodyti entuziazmą dėl pozicijos
Net ir prašant nukelti darbo pokalbį, nepamirškite paminėti susidomėjimo siūloma pozicija. Tai parodys darbdaviui, kad vis dar rimtai domitės įsidarbinimo galimybe, ir tai, kad norite atidėti pokalbį, neturi jokios įtakos pačiai pozicijai ar mažesniam susidomėjimui ja.

6. Padėkoti už supratimą
Nepamirškite padėkokite samdančiai pusei už supratingumą. Tokiu būdu parodomas dėkingumas ir pagarba darbdavio atžvilgiu. Toks paprastas mandagus gestas, gali palikti teigiamą įspūdį. Padėka turėtų būti trumpa, čia nereikėtų išsiplėsti, pakanka vos vieno sakinio.
7. Nepiktnaudžiauti galimybe keisti datą
Pokalbio keitimas vieną kartą yra normali praktika, nes visi susiduriame su įvairiomis priežastimis, dėl kurių esame priversti atšaukti arba nukelti susitikimus. Tačiau, jei pokalbis nukeliamas keletą ir daugiau kartų, tai jau jau gali atrodyti, kad kandidatas neturi motyvacijos, yra nepakankamai organizuotas, arba apskritai negerbia potencialaus darbdavio ir su juo tik žaidžia.
Pavyzdys kaip parašyti mandagų laišką ir kaip paprašyti nukelti susitikimą
Galite panaudoti pavyzdį ir pagal jį parašyti savo suasmenintą laišką darbdaviui arba personalo specialistui. Laiškas turi būti adaptuotas ir pritaikytas konkrečiam atvejui.
Situacijos, kai geriau neatidėti darbo pokalbių
Nors kartais atidėti darbo pokalbį yra neišvengiama, yra situacijų, kai geriau ieškoti kitų sprendimų arba tiesiog atšaukti susitikimą. Atidėti darbo pokalbį reikėtų tik tada, kai tai vienintelė išeitis, o ne dėl to, kad tądien prasta nuotaika. Interviu nebereikėtų atidėlioti šiais atvejais:
- Kai interviu jau buvo atidėtas anksčiau;
- Kai atrankos procesas yra labai trumpas ir sprendimas turi būti priimtas kelių dienų bėgyje;
- Kai priežastis nėra tikrai rimta ar neatidėliotina.
Alternatyva, kuri gali padėti išvengti atidėto interviu
Kartais, kai atrodo, kad vienintelė išeitis yra atidėti pokalbį, verta pagalvoti apie kitą variantą, plačiai paplitusį nuotolinį interviu. Šiandien tai ne tik priimtina, bet ir vis dažniau pasirenkama praktika tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.
Jei esate pasiruošęs dalyvauti darbo pokalbyje, bet matote, kad nespėsite į gyvą susitikimą dėl transporto problemų, eismo, sveikatos ar kitų priežasčių, pasiūlykite darbdaviui galimybę pokalbį surengti per internetines platformas, kurių šiandien yra ne viena, arba tiesiog telefonu. Tai gali tapti sprendimu, išsaugančiu šansą gauti darbą ir nesukelti papildomų rūpesčių darbdaviui. Darbdavys dažnai tai gali priimti kaip ženklą, kad mokate ieškoti sprendimų, o ne pasiteisinimų.

Pabaigai
Pokalbio atidėjimas nėra klaida, bet svarbu teisingai tai padaryti. Jei mandagiai paaiškinama situacija ir parodoma atsakomybė, tai gali net sustiprinti pirmą įspūdį. Vadovų akyse svarbu ne tik patirtis, bet ir darbuotojo gebėjimas kalbėti aiškiai, pripažinti problemas, mokėti suprasti situaciją ir išlikti profesionaliu.
Laiką ir komunikaciją valdyti gebantis kandidatas palieka gerą įspūdį. Jei jau tenka daryti tokį žingsnį, darykite tai mandagiai, tuomet galėsite savimi pasitikėti. Tinkamai informavus, parodysite, kad turimos asmeninės savybės atitinka įmonės lūkesčius.