8 ISFP geriausi ir blogiausi darbai

Turbūt esate pastebėję, kad vieni darbai teikia džiaugsmą, o kiti greitai nusibosta arba yra pernelyg sudėtingi ir neatitinka asmenybės. Mūsų charakteriai dažnai nulemia, kurie darbai sekasi geriau, o kurių verčiau vengti.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą
Conteúdo
Conteúdo

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie tai, kokie darbai geriausiai tinka unikaliam ISFP charakteriui ir kurių geriau vengti, atsakysime į dažniausiai kylančius klausimus ir pateiksime naudingų patarimų.

ISFP asmenybės tipo apžvalga

ISFP asmenybės tipo žmonės išsiskiria savo kūrybiškumu ir jautrumu - jie dažnai yra tie, kuriuos žmonės vadina meniškos sielos asmenybėmis. Iš jų natūraliai sklinda gebėjimas suprasti grožį, jausti kitų emocijas ir išreikšti save per praktinę veiklą. Šie žmonės ypač vertina galimybę laisvai kurti ir būti savimi, tačiau kartu neblogai jaučiasi kitų žmonių apsuptyje.

ISFP asmenybės tipas greitai mokosi, o kai randa sau artimą sritį - darbui atiduoda visą save. Nors daugelis šio tipo žmonių renkasi karjeros kelią, kuris leidžia dalintis idėjomis ir daryti teigiamą įtaką pasauliui, įprastas darbas biure dažnai yra per daug varžantis. ISFP darbuotojai puikiai gali planuoti savo laiką, bet geriau jaučiasi dirbdami su trumpalaikiais projektais, kur gali matyti greitus rezultatus

ISFP geriausi darbai

ISFP asmenybės geriausiai atsiskleidžia darbuose, kur galima kurti, kur jaučiama saviraiškos laisvė. Jei jaučiama aistra, kuriam nors kūrybiniam projektui, turėtumėte jo imtis. Nors ISFP dažnai nori dirbti savarankiškai, dirbdami su kitais ISFP nori, kad jų kolegos būtų lankstūs, palaikantys ir lojalūs komandai. Štai keletas profesijų, kuriose ISFP galėtų jaustis kaip žuvis vandenyje:

Moteris produktų fotografė studijoje

1. Interjero dizaineris, fotografas

ISFP asmenybės tipui, kuris vertina kūrybiškumą, spontaniškumą ir saviraišką, fotografo darbas yra puikus pasirinkimas. Šis darbas leidžia tyrinėti pasaulį ir įamžinti įsimintinas akimirkas. Fotografija leidžia būti savo laiko šeimininku, o tai labai svarbu ISFP žmonėms, kurie dažnai vertina nepriklausomybę ir galimybę dirbti savo tempu.

ISFP paprastai turi stiprų estetinio grožio pajautimą ir moka sukurti jaukias erdves, todėl interjero dizainerio profesija taip pat galėtų būti geras pasirinkimas. Interjero dizaineriai dažnai dirba individualiai arba su nedidelėmis komandomis, o tai leidžia ISFP mėgautis asmenine kūrybine laisve. Kadangi ši profesija apima įvairių projektų įgyvendinimą, ISFP gali išvengti monotonijos ir nuolat atrasti naujų būdų savo talentams realizuoti.

2. Virėjas, virtuvės šefas

ISFP asmenybės tipui, mėgstančiam eksperimentuoti ir kurti unikalius dalykus, virėjo ar virtuvės šefo profesijos yra labai geras pasirinkimas. Virėjo darbas leidžia išreikšti savo kūrybiškumą per maisto gaminimą, skonių derinimą ir patiekalų pateikimą. Be to, darbas virtuvėje yra dinamiškas ir kupinas iššūkių, todėl ISFP niekada nenuobodžiaus.

Jie gali rinktis dirbti restoranuose, kavinėse ar net atidaryti savo pačių restoraną, o galbūt išleisti kulinarines knygas. Virėjų poreikis kasmet išlieka didelis, o nuo virėjo dažnai priklauso ir restoranų sėkmė. Nors virėjai dirba ne vieni, komandos nėra didelės, darbas intensyvus ir nėra laiko bereikšmiams pokalbiams, kurie gali varginti.

3. Slaugytojas, slaugytojo padėjėjas

Nors ISFP dažnai ieško darbo kūrybinėse industrijose, jų empatija ir gebėjimas suprasti kitų žmonių emocijas galėtų būti vertingi dirbant visuomenei naudingą slaugytojo darbą. Slaugytojo darbe svarbu ne tik medicininės žinios, bet ir šiluma, rūpestis bei gebėjimas padėti pacientams jaustis saugiau ir pasitikėti jais besirūpinančiu personalu.

Kadangi ISFP linkę veikti praktiškai ir padėti kitiems, slaugos sritis gali suteikti didelį pasitenkinimą. Be to, darbas ligoninėje ar klinikoje yra įvairus, kiekviena diena atneša naujų situacijų, todėl ISFP išvengia rutinos ir gali jaustis naudingi. Šių specialistų poreikis tik didėja, todėl rasti darbą turint slaugytojo ar slaugytojo padėjėjo profesiją, neturėtų būti sudėtinga.

4. Architektas

Kadangi ISFP turi estetinį polinkį ir dažnai yra meniški, jie galėtų puikiai pritaikyti savo gabumus ir architektūros srityje. Architektai kuria vizualiai patrauklius, o kartu funkcionalius pastatus bei erdves. Architektai dirba tiek individualiai, tiek komandose, todėl atranda sau reikalingą balansą.

Šiame darbe daug dėmesio skiriama detalėms ir inovatyviems sprendimams, kas gali labai patikti ISFP žmonėms, kurie vertina subtilumą ir originalumą darbe. Be to, architekto profesija gali padėti susikurti finansinį stabilumą, nes šios profesijos atstovai gali uždirbti gana nemažai, ypač jei pavyksta pasiekti tarptautinį pripažinimą.

Nekantraujate pradėti ISFP asmenybės svajonių darbo paiešką? Pradėkite nuo profesionalaus gyvenimo aprašymo, kurį galite sukurti su mūsų CV kūrėju.

Profesijos, kurių ISFP geriau vengti

Kai kurios profesijos savo darbo pobūdžiu yra artimesnės ISFP žmonėms, o kurios visgi svetimos. Profesijos, kuriose nėra kūrybiškumo, arba pernelyg varžo, bei neatitinka ISFP charakterio, gali būti ne koks pasirinkimas. Šio asmenybės tipo žmonėms, verčiau vengti šių profesijų:

Moteris žiūri į grafikus ir naudoja skaičiuotuvą

1. Buhalteris, apskaitininkas

Darbas buhalterijos srityje dažnai siejamas su monotonija ir pasikartojančiomis kasdienėmis užduotimis, mėnesinėmis bei metinėmis finansinėmis ataskaitomis. Tokio pobūdžio darbas dažnai pernelyg nuspėjamas, todėl nelabai pavyksta imtims spontaniškų idėjų ar veiksmų, nes yra nustatyta tvarka.

Buhalteriai įprastai dirba su skaičiais, loginėmis sekomis, o tai kiek nuobodu ISFP asmenybėms. Be to, tai nuolatinis darbas biure, prie kompiuterio, mažai aktyvumo, daug pasikartojimų. Ilgiau dirbant tokioje pozicijoje, ISFP asmenybėms gali pasidaryti ankšta.

2. Teisininkas, teisėjas

Geri teisėjai privalo atsisakyti asmeninių jausmų ir laikytis įstatymų. Empatija ir sveikas protas reikalingi šiame darbe, tačiau pernelyg pasikliauti savo jausmais teisėjai negali. Kadangi ISFP yra linkę nepaisyti išorinių taisyklių, o verčiau laikosi savo moralinių įsitikinimų, jiems gali būti pernelyg sunku išlikti nešališkiems teismo salėje.

Nors ISFP yra sąžiningi ir principingi žmonės, jie kartu spontaniški ir impulsyvūs, todėl tai irgi gali kliudyti priimant verdiktus.

3. Pardavimų vadybininkas

ISFP žmonės yra intravertai, todėl vien jau šis faktas įspėja apie tai, kad tokiame darbe gali kilti daug iššūkių. Prekybos ir pardavimų srityje nuolat bendraujama su klientais, pardavėjai turi juos įtikinti pirkti siūlomas prekes, derėtis dėl kainų. Tai didžiąja dalimi yra svetima ISFP asmenybėms.

ISFP yra draugiški ir ši savybė galėtų būti naudinga pradavimų vadybininkui, bet vien to nepakanka. Pardavėjai turi būti atkaklūs ir įvairiais būdais siekti parduoti. Norint sėkmingai vykdyti pardavimus, reikia laikytis griežto plano ir kalbėti iš anksto paruoštomis frazėmis. Visgi, pabandžius dirbti pardavimų srityje, vėliau dažnai geriau sekasi dirbti kitus darbus, kuriuose tenka bendrauti su klientais ir juos aptarnauti.

4. Inžinierius

Inžinerijai reikia racionalių sprendimų ir analitinių gebėjimų. Inžinieriai kuria ir prižiūri įvairių sričių technologines sistemas, o tai yra daug pastangų reikalaujantis, bet kartais monotoniškas darbas. Nors ISFP labiau linkę sutelkti dėmesį į faktus, o ne į abstrakčias idėjas, jie verčiau eikvos savo energiją kurdami tikrus santykius ir ieškodami autentiškų būdų išreikšti save, o ne tikrins technines detales.

Inžinerija reikalauja šiek tiek kūrybiškumo, ir ties šiuo punktu galėtų sudominti ISFP asmenybes, visgi ilgainiui dirbant inžinerijos srityje, vargu ar jaustų didelį pasitenkinimą darbu ir norėtų karjeros pokyčių.

Jauna laiminga moteris dėvi baltą megztinį ir sėdi viena prie stalo

Kas padeda ISFP žmonėms geriau jaustis darbe

ISFP asmenybės tipo žmonėms darbe svarbiausia jaustis laisvai, turėti galimybę kūrybiškai išreikšti save ir išvengti pernelyg griežtos struktūros. Jiems gali padėti šie dalykai:

  1. Kūrybinė veikla. Kadangi tai dažnai yra meniškos sielos, kūrybiniai elementai darbe, padeda pajusti įkvėpimą, jie tampa labiau motyvuoti.
  2. Teigiama darbo aplinka. Jiems labai svarbi emocinė atmosfera, todėl draugiški ir palaikantys kolegos, ramus darbo tempas ir jauki aplinka leidžia jiems jaustis geriau.
  3. Kuo mažiau taisyklių. Pernelyg griežtos taisyklės, daug dokumentacijos, susitikimų ir ataskaitų varžytų ISFP žmones, todėl jiems svarbu dirbti darbą, kuris leidžia daugiau veikti nei analizuoti.
  4. Galimybė dirbti individualiai. Nors ISFP mėgsta būti tarp žmonių ir jų nevengia, dažnai geriausiai jaučiasi dirbdami vieni arba su nedidelėmis komandomis.

Tinkama darbo aplinka ir profesijos pasirinkimas gali padėti ISFP jaustis laimingais ir motyvuotais savo profesiniame kelyje.

Pabaigai

ISFP asmenybės geriausiai atsiskleidžia kūrybinėse ir lanksčiose darbo aplinkose. Renkantis karjeros kelią, ISFP svarbu įsiklausyti į save ir ieškoti darbo, kuris ne tik atitinka jų įgūdžius, bet ir leidžia jaustis laisvai. Tai gali būti fotografija, interjero dizainas, slauga ar kita panaši profesija, svarbiausia, kad darbas leistų išreikšti save ir kurti teigiamą poveikį kitiems.

Galiausiai, vertėtų prisiminti, kad net ir dirbant ne pačioje tinkamiausioje pozicijoje, ISFP žmonės gali rasti būdų pritaikyti savo stipriąsias puses ir paversti darbą malonesniu. Jei perskaitę straipsnį atradote patrauklią profesiją, norint įsidarbinti, jums prireiks gyvenimo aprašymo, kurį galite sukurti su mūsų CV kūrėju.

Sukurkite savo CV naudodami geriausius šablonus

Dažniausiai duodami klausimai

Koks yra ISFP asmenybės tipo paplitimas pasaulyje?

ISFP asmenybės tipas pasaulyje nėra pats dažniausias, tačiau sutinkamas gana dažnai - jį turi maždaug 5-10% žmonių. Įdomu tai, kad tarp vyrų šis tipas pasitaiko rečiau ir sudaro 6-8%, o moterų tarpe jis šiek tiek dažnesnis - apie 9-10% visų moterų priskiriamos šiam asmenybės tipui.

Kokie garsūs žmonės priskiriami ISFP asmenybės tipui?

ISFP asmenybės tipo žmonės dažnai yra kūrybingi, meniški ir jautrūs, todėl nemažai garsių menininkų, aktorių, muzikantų ir sportininkų priskiriami šiam tipui. Štai keletas žinomų ISFP asmenybių: Lana Del Ray, Lady Gaga, Rihanna, Brad Pitt, Johnny Depp, Kobe Bryant. Žinomi žmonės tik patvirtina šio asmenybės tipo polinkį menui ir kūrybai.

Ar ISFP žmonėms tinka statybininko, apdailininko profesija?

Šios pozicijos tam tikra prasme taip pat reikalauja kūrybiškumo, todėl tikrai galėtų būti rekomenduojamos kaip vienas ir gerų pasirinkimų ISFP asmenybėms. Be to, darbas gana dinamiškas. Statybose jie gali jaustis motyvuoti, nes greitai pamato savo darbo rezultatą – išgriautas sienas paverčia naujomis, tuščias erdves padaro jaukiomis.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą

Laiškų pavyzdžiai atsisiųsti

Taotluskirja mall
kaaskirja kujundus
Motivatsioonikirja mall üliõpilastele – ülikool
Töölevõtmise kaaskirja mall