Šiomis dienomis interjero dizainerių karjeroje yra didžiulė konkurencija. Kartais gali atrodyti, kad kreipiantis dėl darbo, beveik neįmanoma išsiskirti iš kitų kandidatų. Išsiskirti tikrai galima. Esame tam, kad jums padėtume tai padaryti. Jūs atsakingi už interjero dizaino, o mes už profesionalų jūsų gyvenimo aprašymo kūrimą.
Pateiksime jums patarimų, kaip parašyti gyvenimo aprašymą, kad jis sudomintų potencialų darbdavį. Nesvarbu, ar kuriate savo gyvenimo aprašymą nuo nulio, ar atnaujinate jau turimą, šiame vadove tikrai rasite ką nors, kas padės patobulinti interjero dizainerio CV. Pirmyn!
Interjero dizaino specialybė
Interjero dizainas yra viena iš seniausių profesijų. Čia galima panaudoti savo kūrybiškumą ir dekoravimo įgūdžius, kad erdvė atrodytų gražiai, o interjeras būtų ne tik stilingas, tačiau kartu saugus ir funkcionalus. Darbas yra įdomus, nes dirbama su įvairiais klientais, kad įgyvendintumėte jų gyvenamosios erdvės ar kitos paskirties interjero dizaino viziją.
Jeigu ieškote ieškote naujų karjeros galimybių, labai svarbu turėti akį traukiantį ir profesionaliai parašytą CV.
Jūsų gyvenimo aprašymas turėtų būti aiškus, tinkamai struktūruotas ir pabrėžiantis jūsų įgūdžius bei darbo patirtį.
Šiame straipsnyje aptarsime kaip parašyti gyvenimo aprašymą interjero dizaineriams, kad būtų galima sulaukti didesnio potencialių darbdavių susidomėjimo.
Norite sutaupyti laiko ir savo gyvenimo aprašymą paruošti per 5 minutes? Išbandykite mūsų jau paruoštus šablonus. Jais naudotis labai paprasta.
Ką tiksliai daro interjero dizaineriai?
Interjero dizaineriai yra atsakingi už interjero erdvių, tokių kaip namai ar biurai planavimą ir įgyvendinimą. Architektai daugiausia dėmesio skiria konstrukcinėms projekto sudedamosioms dalims, o interjero dizaineriams labiau rūpi estetiniai elementai, įskaitant spalvų, medžiagų parinkimą, apšvietimą, baldų išdėstymą.
Nors interjero dizaineriai dažnai tapatinami su interjero dekoruotojais, interjero dizaineriai pranašesni tuo, jog ne tik kuria erdvės apipavidalinimą, taičau kartu keičia ir patalpos išplanavimą.
Struktūra ir formatas
Teisinga CV struktūra CV vertintojams leidžia lengviau rasti informaciją, kuri juos domina. Jūsų tikslas sukurti CV taip, jog jis būtų lengvai skaitomas, o informacija būtų aiški ir lengvai suprantama.
- Idealiu atveju jūsų CV turėtų būti 2 puslapių ilgio. Į du puslapius tikrai pavyks sutalpinti svarbiausią ir aktualiausią informaciją susijusią su įgyta patirtimi ir gebėjimais. Be to, toks ilgis leis geriau įvertinti CV, o skaitytojui nebus nuobodu skaityti.
- Nerašykite ilgų teksto blokų, stenkitės juos išskaidyti. Taip pat, informacijai išskirti naudokite ženklelius. Antraštes galite paryškinti.
- Dizainas turi būti šiuolaikiškas, tačiau kartu profesionalus. Šioje vietoje turėtumėte būti ypač atsargūs, nes tai labai svarbu jūsų profesijai.
- Informacijai perteikti naudokite atvirkštinį chronologinį formatą. Tokiu būdu pirmiausia pateikiama naujausia ir aktualiausia informacija, o žemiau vardijami ankstesni įvykiai, darbovietės ir pan.
- Naudokite lengvai skaitomus šriftus, tokius kaip Cambria, Times New Roman, Calibri ir Helvetica.
- Tekstui rekomenduojama rinktis 10-12 pt dydį.
Gyvenimo aprašymą turėtų sudaryti šios pagrindinės dalys:
- Kontaktinė informacija;
- Trumpas savęs pristatymas;
- Išsilavinimas;
- Darbo patirtis;
- Įgūdžiai;
- Papildoma informacija.
Kontaktinė informacija
Kontaktinė informacija yra pirmoji jūsų gyvenimo aprašymo dalis ir viena iš svarbiausių. Jei šioje skiltyje įvedėte neteisingą informaciją, greičiausiai nesulauksite skambučio su kvietimu į darbo pokalbį. Todėl prieš siųsdami CV turite kelis kartus patikrinti šią informaciją, kad būtumėte tikri, jog ji yra aktuali ir teisinga. Štai ką reikėtų įtraukti:
- Vardas ir pavardė
- Amžius, miestas
- Telefono numeris
- El. pašto adresas
Šios informacijos pakanka, kad darbdavys galėtų su jumis susisiekti, matytų iš kurio miesto esate ir žinotų kaip į jus kreiptis. Galite pridėti ir nuorodą į savo portfolio, šiai profesijai tai išties didžiulis privalumas, nes darbdavys gali įvertinti jūsų tinkamumą ne tik iš pateiktos informacijos, tačiau ir pagal darbų pavyzdžius.
Venkite papildomos informacijos, kuri nereikalinga ir tik užima papildomos vietos, pvz: šeimyninė padėtis, pilna gimo data, pilnas adresas.
Štai pavyzdys, kaip galite pateikti kontaktinę informaciją:
Matote kuris pavyzdys yra geras, o kuris ne. Kontaktinė informacija turi būti konkreti ir neperteklinė, ji parodo darbuotojo profesionalumą bei gebėjimą atrinkti ir pateikti esminę informaciją.
Trumpas savęs pristatymas
Šioje skiltyje turite pristatyti save ir parodyti, kodėl esate vertas šios pozicijos ir sudominti potencialų darbdavį skaityti toliau. Suteikite įžvalgų apie turimus įgūdžius, kvalifikacijas ir patirtį. Vos kelių sakinių pagalba pasistenkite save parduoti darbdaviui. Venkite naudoti visiems pažįstamas, pasikartojančias frazes.
Jei norite išsiskirti, gerai apgalvokite ką ir kaip parašyti. Juk jūs interjero dizaineris, tad kūrybiškumo jums turėtų nestigti.
Štai pavyzdys, kaip galima užpildyti šį skyrių:
Rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į šią informaciją:
- Pasistenkite save pristatyti vos keliais sakiniais. Būtų idealu, jei pavyktų tai padaryti sutalpinant tekstą į 5 eilutes. Detalizuoti savo patirtį ir įgūdžius galėsite kituose skyriuose, šio skyriaus esmė – sudominti skaitytoją.
- Būkite išskirtiniai, venkite tokių klišinių frazių, kaip: „esu darbštus“ arba „galiu dirbti komandoje ir individualiai“, „tikiu, kad mano savybės… gali prisidėti prie jūsų įmonės įvaizdžio tobulinimo“ ir pan. Naudojant tokias frazes, tiesiog įsiliesite į pilką masę, o savo gyvenimo aprašymui nepridėsite jokios papildomos vertės.
Darbo patirties skyrius
Įrašykite visą savo ankstesnę darbo patirtį atvirkštine chronologine tvarka. Stenkitės įtraukti visą susijusią patirtį. Visgi, nepersistenkite. Jei per savo karjerą teko pakeisti nemažai darboviečių, tai nebūtinai bus laikoma privalumu. Nors tai padėjo jums pasiekti tai kas esate dabar, darbdaviai gali manyti, jog esate nepastovūs, todėl šioje dalyje kiekybė tikrai nėra svarbu.
Kuo mažiau darboviečių ir kuo ilgiau jose dirbote, tuo labiau būsite vertinami darbdavių. Taip jau yra, darbdaviai nori lojalių darbuotojų, tokių ir ieško.
Be to, galbūt karjeros pradžioje dirbote visai su šia profesija nesusijusį darbą, kuris niekaip neįtakoja jūsų įgytos patirties. Tokios patirties verčiau neminėti. Minėkite tik tą patirtį, kuri yra aktuali siūlomam darbui.
Abi pozicijos susijusios su dizainerio darbu, todėl vertos būti paminėtos. Taip pat, aprašant darbo patirtį, paminėkite kokias funkcijas atlikote, už ką buvote atsakingas, kokius projektus įgyvendinote, kokią naudą suteikėte įmonei. Visa ši informacija būsimam darbdaviui labai įdomi.
Interjero dizaino sritis yra konkurencinga, tačiau ankstesnė patirtis gali padėti nugalėti konkurentus. Įrodykite darbdaviui, kad galite dirbti su tokiais klientais, į kuriuos koncentruojasi potencialus darbdavys.
Nepamirškite, jog informaciją apie ankstesnes darbovietes rekomenduojama rašyti atvirkštine chronologine tvarka. Pirmiausia aprašykite naujausią darbo patirtį, o po ja vardinkite ankstesnes darbovietes.
Išsilavinimas
Šiame technologijų amžiuje, dėl įvairių programėlių, kone kiekvienas gali tapti dizaineriu. Tačiau sutikite, jog ieškant interjero dizainerio, kiekvienas nori dirbti su savo srities profesionalu. Vadinasi, nepakanka žiūrėti gražių ir įkvepiančių interjero dizainų tam tikrose programėlėse, dizainus turite kurti patys.
Žinoma, daugelis tiesiog turi pajautimą, viskas gaunasi natūraliai. Visgi, išsilavinimas atitinkamoje srityje taip pat yra labai svarbus. Beje, daugelis darbdavių iš kandidatų tikisi išsilavinimo architektūros ar dizaino srityje.
Bakalauro laipsnis yra dažniausiai reikalaujamas. Magistro laipsnis leidžia išsiskirti iš kitų kandidatų ir suteikia didesnes galimybes gauti norimą darbą.
Tačiau, kartais pakanka išklausyti ir tam tikrus kursus ar baigti trumpus mokymus. O gal tiesiog nuolat domėtis šia sritimi ir turėti talentą kurti. Jeigu net ir neturint išsilavinimo sugebėsite įtikinti darbdavį, kad jūsų darbai verti profesionalo vardo, tuomet gausite darbą ir be papildomų diplomų ar išsilavinimo.
Jei visgi esate įgiję išsilavinimą vienoje ar kitoje srityje, jį įtraukti labai paprasta:
Papildomus kursus, sertifikatus ir mokymus taip pat galite įtraukti. Tačiau, juos rekomenduojama įtraukti į papildomą skiltį. Ją aptarsime šiek tiek vėliau.
Turimi įgūdžiai
Jūsų gyvenimo aprašymo įgūdžių skiltis yra jūsų galimybė parodyti klientui arba potencialiam darbdaviui unikalius gebėjimus, dėl kurių esate geriausias kandidatas šiam darbui.
Jei galite suderinti skaitmeninius ir tradicinius dizaino įgūdžius, turite puikius šansus.
Kaip apsispręsti kuriuos įgūdžius įtraukti, o kurių ne? Pirmiausia atsiverskite darbo skelbimą. Tai jūsų vedlys, rašant gyvenimo aprašymą. Atidžiai perskaitykite darbo aprašymo reikalavimų skiltį ir pagal ten išdėstytus gebėjimus, kurių tikimasi iš kandidatų, išvardinkite savuosius.
Net jei ir negalite pasigirti absoliučiai visais ten išvardintais reikalavimais, išvardinkite tuos, dėl kurių esate tikras.
Tai gali būti:
- 3D modeliavimas,
- technologinių informacinių sistemų išmanymas,
- karkasinių-skydinių pastatų konstrukcijų išmanymas,
- interjero dizainas.
- daugiametė patirtis architektūros ir interjero projektavimo srityse.
- platus akiratis, domėjimasis kultūriniais projektais.
- drąsa į dizainą inkorporuoti technologines inovacijas.
- darbas su vizualizacijų programomis.
Šie įgūdžiai gana dažnai aprašomi darbo skelbimuose. Nebūtinai turite įvardinti juos visus. Jūsų įgūdžiai būtinai bus tikrinami praktiškai, tad išvardinkite juos nuoširdžiai.
Išvardinti gebėjimai padės lengviau išsiaiškinti, kad jų pakanka tolimesniam atrankos etapui.
Papildoma informacija
Esame tikri, kad nors ir pateikėte nemažai informacijos apie save, visgi dar yra dalykų kuriuos norėtumėte paminėti, tačiau tam neradote tinkamos vietos. Nesijaudinkite. Tam ir yra skirta papildoma informacija ir jos poskyriai.
Ką įtraukti į papildomą informaciją? Paprastai išskiriami šie skyriai:
- Užsienio kalbos
- Kompiuterinės žinios
- Kursai, sertifikatai
Jei manote, kad čia nepaminėta dar kas nors, ką reikėtų įtraukti, galite tai pridėti patys. Visgi, visuomet pagalvokite ar informacija, kurią norite pridėti, yra aktuali. Galbūt kai ką reikėtų palikti darbo pokalbiui, kuomet akis į akį susitiksite su potencialiu darbdaviu.
Užsienio kalbos
Interjero dizaineriai dirba su skirtingų šalių ir kultūrų žmonėmis. Todėl, jei galite kalbėti daugiau nei viena kalba, būtinai tai paminėkite. Geriausias būdas išvardinti kalbas yra šis:
Papildomos kalbos mokėjimas dirbant bet kokį darbą, o ypač bendraujant su klientais yra labai naudingas. Papildomos užsienio kalbos mokėjimas, gal būti jūsų kozeris prieš kitus kandidatus. Nepraleiskite progos išsiskirti.
Darbo kompiuteriu įgūdžiai
Kad tinkamai atliktumėte savo darbą, jums reikės tam tikrų kompiuterinių įgūdžių. Nors galite juos įtraukti į įgūdžių skiltį, taip pat galite pridėti ir atskirą skyrių. Taip bus paprasčiau ir lengviau juos pamatyti.
Dažniausiai reikalaujama šių kompiuterinių žinių ir gebėjimo dirbti išvardintomis programomis:
- Autodesk (3ds Max, AutoCAD, Revit, Live)
- ArchiCAD.
- Adobe InDesign.
- Adobe Photoshop.
- SketchUp.
- Studio Webware.
Kiekviena papildoma programa, gali būti laikoma privalumu. Išvardinkite tik tas programas, su kuriomis gebate dirbti profesionaliai. Jei turite tik minimalius įgūdžius dirbant su viena ar kita programa, gerai pasvarstykite ar verta ją įtraukti. Jūsų tikslas – pasirodyti kuo geriau, o jeigu visko mokate tik po truputį, vadinasi nesate geriausias.
Kursai ir sertifikatai
Tikriausiai girdėjote, kad daugelis žinomų interjero dizainerių neturi tos srities išsilavinimo ar pažymėjimo. Ar tai trukdo jiems dirbti? Nelabai. Ar pažymėjimas padeda gauti geresnį darbą? Tai labai priklauso nuo aplinkybių. Sertifikatas nėra sėkmės garantija. Šioje srityje svarbiausia gebėjimas įtikti klientui ir sukurti tokį dizainą, kuris išverstų iš kojų. Gerąja prasme.
Papildomi kursai ir seminarai apie interjero kūrimą, visuomet yra laikoma privalumu. Be to, tokiu būdu pademonstruojama, kad kandidatas domisi savo sritimi ir nuolat atnaujina žinias. Domėjimasis naujausiomis tendencijomis ir noras būti geriausiu savo srityje – nelieka nepastebėtas.
Taigi, šioje vietoje galite įtraukti jau turimus sertifikatus, pažymėjimus ir kitus įrodymus, patvirtinančius nuolatinį domėjimąsi savo profesija.
Kaip dar patobulinti savo gyvenimo aprašymą?
Visuomet siekiama, kad gyvenimo aprašymas būtų tobulas. Jei ir nepavyks tokio sukurti, pasistenkite, kad būtumėte labai labai arti to. Jūsų pastangos ir darbas kuriant CV, atsipirks puikiu darbo pasiūlymu.
- Kiekvieną gyvenimo aprašymą pritaikykite darbui, į kurį pretenduojate. Tai užims papildomo laiko, tačiau suteiks daugiau šansų būti pastebėtam.
- Stenkitės pernelyg neišsiplėsti ir gyvenimo aprašymą sutalpinti į 2, idealiu atveju į 1 puslapį.
- Jau nuo pirmų sakinių, stenkitės sudominti skaitytoją ir išlaikyti jo susidomėjimą iki pat galo.
- Pabrėžkite savo patirtį ir įgūdžius, susijusius su pozicija, į kurią pretenduojate.
- Venkite pernelyg įmantrių dizainų, kurie apsunkintų CV skaitymą.
- Atidžiai patikrinkite rašybą, gramatiką.
- Įsitikinkite, kad pateikta kontaktinė informacija yra teisinga.
Apibendrinimas
Jūsų CV yra jūsų galimybė parduoti save, todėl jis turi išsiskirti iš minios. Svarbu tinkama struktūra, patrauklus dizainas ir žinoma atitinkama informacija, pabrėžianti jūsų tinkamumą pozicijai.
Kiekvieną skyrių rašykite atidžiai, nes kiekviena gyvenimo aprašymo dalis yra vienodai svarbi.
Priklausomai kokiu būdu kandidatuojate, jei yra galimybė, pateikite darbų pavyzdžių arba pasiimkite juos kai būsite pakviesti į darbo pokalbį. Jūsų profesijai darbų pavyzdžiai yra be galo svarbūs, todėl gali suteikti didelės pridėtinės vertės.
Mūsų patarimai turėtų palengvinti CV rašymą. Peržiūrėkite ir kitus pavyzdžius, kad sukurtumėte aiškesnį vaizdą apie CV kūrimą. Kiekvienas gali dekoruoti namus, tačiau ne kiekvienas gali apjungti visus dizaino aspektus į vieną visumą. Jei tai sugebate, vadinasi esate tei, ko ieško įmonė. Pademonstruokite tai ir gaukite norimą darbą.