Interviu klausimai apie mokyklą ir kaip į juos atsakyti

Kandidatams, kurie dar tik pradeda savo karjerą arba neturi daug profesinės patirties, mokyklinė patirtis tampa svarbiu aspektu, kuris pokalbio dėl darbo metu gali tapti privalumu. Tai, kad neturite patirties, neatima šanso jos įgyti ir tapti puikiu darbuotoju.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą
Conteúdo
Conteúdo

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip efektyviai atsakyti į interviu klausimus apie mokyklą, kaip tokie klausimai leidžia pateikti naudingą informaciją apie savo įgūdžius bei parodyti, kodėl esate tinkamas kandidatas.

Pasiruoškite tinkamai atsakyti į klausimus apie mokyklą

Svarbiausias dalykas prieš darbo pokalbį – pasiruošimas. Prisiminkite svarbiausius momentus, kuriuos patyrėte mokykloje, ir pagalvokite, kaip jie gali būti susiję su pozicija, į kurią kandidatuojate. Tikrai galima rasti daug bendrų dalykų ir juos susieti, taip pabrėžiant savo stiprybes.

1. Prisiminkite savo pasiekimus

Klausimų apie mokyklą galima sugalvoti įvairių. Kiekvienas jų, leidžia darbdaviui ar personalo atrankos specialistui per klausimą sužinoti svarbią jiems informaciją apie kandidatą. Darbo pokalbio metu galite būti paklausti:

  • Kokį projektą mokykloje atlikote, kuris jus labiausiai įkvėpė?
  • Kokios klasės veiklos jums labiausiai patiko?
  • Kokia pamoka mokykloje buvo mėgstamiausia?
Grupė paauglių diskutuoja apie universiteto projektą


Atsakydami į panašius klausimus, turėtumėte:

  • Paminėti konkretų projektą arba veiklą.
  • Paaiškinti, kokie įgūdžiai jūsų manymu buvo įgyti.
  • Susieti tai su darbo pozicija. Pavyzdžiui, jei kandidatuojate į pardavimų vadybininko poziciją, paminėkite, kaip klasės ar papildomų veiklų diskusijos padėjo jums ugdyti bendravimo įgūdžius.

Pavyzdys: Kokia pamoka mokykloje buvo mėgstamiausia?

Mano mėgstamiausia pamoka mokykloje buvo lietuvių kalba. Ypač patiko projektas, kuriame organizavome debatus apie literatūrinių kūrinių veikėjus ir jų sprendimus. Tai padėjo išmokti aiškiai reikšti mintis, logiškai dėstyti argumentus ir dirbti komandoje.

Šie įgūdžiai man ypač praverstų pardavimų vadybininko darbe – gebėjimas įtaigiai pristatyti idėjas ir prisitaikyti prie skirtingų žmonių yra būtinas tokioje pozicijoje.


Paauglys dalijasi idėja su draugais

2. Pabrėžkite komandinio darbo patirtį

Darbdaviams svarbu žinoti, kaip kandidatui sekasi dirbti su kitais. Komandinis darbas leidžia pasiekti geresnių rezultatų, tačiau komanda turi dirbti išvien. Jei dar neteko dirbti ir įgyti realios darbinės patirties, akivaizdu, kad komandinio darbo įgūdžių gali trūkti. Vis dėlto, mokykloje tenka atlikti nemažai įvairių projektų, kuriuos mokiniai ar studentai paskiriami atlikti poromis ar didesnėmis grupelėmis.

Norint sužinoti apie komandinio darbo įgūdžius, gali būti užduoti klausimai, tokie kaip:

  • Kaip mokykloje bendravote su kitais mokiniais ?
  • Ar lengviau projektus įgyvendinti komandoje ar vienam pačiam?
  • Apibūdinkite situaciją, kurioje dalyvavote grupės projekte ir kaip sekėsi jį atlikti.

Šie klausimai padeda sužinoti apie kandidato bendradarbiavimo gebėjimus.

Pavyzdys: Ar lengviau projektus įgyvendinti komandoje ar vienam pačiam?

Manau, kad projektus lengviau įgyvendinti komandoje, nes dirbant kartu galima pasidalinti užduotis ir pasiekti geresnį rezultatą. Mokykloje dalyvavau grupės projekte, kuriame kūrėme aplinkosaugos kampaniją. Mano atsakomybė buvo sukurti plakatus ir koordinuoti informacijos dalinimąsi socialiniuose tinkluose.

Šis darbas išmokė mane veiksmingai komunikuoti su komandos nariais, dalintis idėjomis ir spręsti kylančias problemas.


Jei mokykloje sekėsi sunkiau bendrauti su kitais, jei darbas grupėse kėlė stresą, gali būti, kad darbas komandoje nėra jūsų stiprioji pusė, nes tiesiog labiau patinka dirbti individualiai. Jei viskas sekėsi sklandžiai, tinkamai pasiskirstėte užduotis ir kiekvienas prisidėjote prie projekto įgyvendinimo, tuomet esate komandos žmogus ir darbas komandoje turėtų sektis gana neblogai.

3. Pademonstruokite mokymosi gebėjimus

Kai patirtimi dar negalite pasidžiaugti, verta pakalbėti apie mokymosi pasiekimus ir gebėjimus. Mokymosi gebėjimai yra viena svarbiausių savybių, kurias vertina darbdaviai. Klausimai apie gebėjimus gali būti:

  • Kas jums buvo sunkiausia mokykloje ir kaip tai įveikėte?
  • Kodėl konkretus mokymosi dalykas patiko labiausiai?

Atsakymai į klausimus gali pademonstruoti kandidato atkaklumą ir gebėjimą spręsti problemas. Taip pat apie gebėjimą įsisavinti informaciją.

Pavyzdys: Kas jums buvo sunkiausia mokykloje ir kaip tai įveikėte?

Sunkiausia mokykloje man buvo suderinti gerus rezultatus tiek tiksliuosiuose, tiek humanitariniuose moksluose. Abi sritys reikalavo skirtingų įgūdžių ir pasiruošimo, tačiau man pavyko rasti balansą.

Tai išmokė mane planuoti, greitai įsisavinti skirtingas žinias ir prisitaikyti prie įvairių situacijų. Šios savybės yra nepaprastai svarbios bet kuriame darbe, ypač jei reikia spręsti problemas ir greitai reaguoti į pokyčius.


Verslininkai diskutuoja dirbdami biure


Sunkumai darbe taip pat neišvengiami, ypač pačioje pradžioje, kai daug naujos informacijos ir ją reikia įsisavinti gana greitai. Gebėjimas prisitaikyti naujoje aplinkoje ir greitas informacijos įsisavinimas, padės nesunkiai prisitaikyti naujoje darbo vietoje.

Klausimų ir atsakymų pavyzdžiai

Nors klausimai labai priklauso nuo konkrečios darbo pozicijos dėl kurios kreipiamasi, tam tikri klausimai yra lengvai nuspėjami, nes kandidatas neturi darbinės patirties. Vadinasi, daugiausiai klausiama apie mokymosi pasiekimus, pažymius, mėgstamiausius dalykus ir pan. Pateikiame keletą klausimų su galimais atsakymų variantais:

1. Koks jūsų mėgstamiausias dalykas mokykloje?

Atsakant į šį klausimą, gerai pagalvokite, koks dalykas gali būti konkrečiai susietas su darbu į kurį kandidatuojate. Paminėkite konkretų dalyką ir paaiškinkite kodėl jis buvo įdomus. Jei jums patiko istorija, tai gali reikšti, kad pasižymite analitiniu mąstymu. Jei mėgote matematiką - pasižymite loginiu mąstymu.

„Mano mėgstamiausias dalykas buvo matematika. Ji mane išmokė sistemiškai mąstyti ir spręsti problemas. Pavyzdžiui: kaip išskaidyti sudėtingus uždavinius į mažesnes, lengviau išsprendžiamas dalis. Šie įgūdžiai puikiai praverčia dirbant pardavimų vadybininku, nes padeda efektyviai analizuoti pardavimų duomenis, numatyti tendencijas ir kurti strategijas, kurios padėtų pasiekti numatytus tikslus. Be to, matematikos dėka išlavinau loginį mąstymą, manau tai padėtų geriau suprasti klientų poreikius ir rasti jiems optimaliausius sprendimus. Pavyzdžiui: paskaičiuoti nuolaidas, įvertinti pardavimų prognozes ar analizuoti rinkos rodiklius."

2. Kodėl pasirinkote tiksliuosius mokslus?

Galbūt baigęs mokyklą, nusprendėte mokytis universitete, o laisvu laiku ieškote darbo, kuris padėtų užsidirbti nuomai ir būtiniausioms išlaidoms padengti. Šis klausimas leidžia parodyti jūsų motyvaciją ir aistrą tam tikrai krypčiai. Atsakant į tokį klausimą, turėtumėte paminėti savo susidomėjimą pasirinkta sritimi, taip pat paaiškinti kaip tas susidomėjimas padėjo pasiruošti darbo rinkai ir tolimesnėms studijoms.

Atsakymas, kandidatuojant į pardavimų vadybininko poziciją:

„Pasirinkau tiksliuosius mokslus, nes mane visada žavėjo galimybė rasti konkrečius, aiškius sprendimus sudėtingoms problemoms. Ypač matematika ir fizika išmokė mane analitinio mąstymo - kaip sistemingai nagrinėti situacijas ir priimti duomenimis pagrįstus sprendimus. Šis loginis mąstymas vėliau tapo puikiu pagrindu studijuojant verslo vadybą, kur reikia analizuoti rinkos tendencijas ir kurti pardavimų strategijas.



Tikslieji mokslai išugdė manyje svarbius įgūdžius, kurie dabar ypač naudingi pardavimų srityje - tai gebėjimas greitai skaičiuoti, analizuoti statistiką. Pavyzdžiui, kai reikia įvertinti klientų poreikius ar apskaičiuoti optimalius pasiūlymus, šie įgūdžiai man labai praverčia. Be to, šios pamokos išmokė kruopštumo ir atsakingo požiūrio į darbą."

3. Kaip jums sekėsi bendrauti ir sutarti su klasės draugais?

Atsakydami į šį klausimą, galite atskleisti savo socialinius įgūdžius, ypač jei esate komandos žmogus. Apibūdinkite, kaip sprendėte konfliktus ar padėjote kitiems. Paminėkite, kaip bendravimas mokykloje ugdė jūsų gebėjimą dirbti komandoje.

„Su klasės draugais puikiai sutariau ir aktyviai įsitraukdavau į grupines veiklas, kurios išmokė svarbių komandinio darbo principų. Kai ruošėme klasės projektus, pastebėjęs, kad kai kurie klasiokai susiduria su sunkumais, visada padėdavau jiems, organizuodavau papildomas repeticijas ar mokymus. Konfliktinėse situacijose stengiausi išklausyti visų nuomones ir ieškoti kompromiso, o šie įgūdžiai - gebėjimas išklausyti, suprasti skirtingus požiūrius ir rasti bendrą sprendimą - dabar puikiai praverstų dirbant komandoje."

4. Koks buvo pažymių vidurkis?

Klausimas apie pažymius, taip pat gali dominti darbdavius, todėl pasiruoškite tinkamai į jį atsakyti. Kadangi ne visi turi vienodus mokymosi gebėjimus, pažymių vidurkiai gali būti skirtingi. Pateikiame keletą skirtingų atsakymo variantų:

„Mano pažymių vidurkis mokykloje buvo 8,0. Nors tai nėra aukščiausias įmanomas rezultatas, jis atspindi mano nuoseklų darbą ir sugebėjimą suderinti mokslus su užklasinėmis veiklomis. Šis balansas man padėjo išsiugdyti ne tik akademinius gebėjimus, bet ir svarbius socialinius įgūdžius, kurie būtini pradedant profesinį kelią."



„Mano pažymių vidurkis mokykloje buvo 9,5. Mano nuomone tai yra pakankamai aukštas rezultatas. To Pasiekiau atsakingai žiūrint į mokslus. Taip pat stengiausi kaip įmanoma geriau suplanuoti savo laiką. Nepaisant aukšto vidurkio, aktyviai dalyvavau popamokinėje veikloje, lankiau muzikos mokyklą, šokių būrelį ir viskas sekėsi gerai. Rezultatais buvau patenkintas."

Kaip mokyklinę patirtį paversti privalumu?

Jūsų mokyklos metai yra tikras įgūdžių ir patirties lobynas – tereikia mokėti viską tinkamai pateikti. Mokykloje įgyta patirtis yra daugiau nei tik namų darbai ir kontroliniai. Tai vieta kur tobulėjame, bendraujame ir mokomės begalės naujų dalykų. Štai keletas patarimų, kaip tai pateikti kaip privalumą:

Pabrėžkite lyderystės savybes

Prisiminkite visas situacijas, kai ėmėtės iniciatyvos. Galbūt organizavote klasės šventes, vadovavote projektams, ar buvote tas žmogus, į kurį visi kreipdavosi pagalbos. Štai jums ir lyderystės įrodymai, kurių ieško darbdaviai. Net paprastas grupinio darbo koordinavimas gali tapti puikiu gebėjimo vadovauti komandai pavyzdžiu. Gerai apgalvokite visas situacijas ir paminėkite tai darbo pokalbyje.

Įveikti iššūkiai mokykloje

Kiekviena nesėkmė sukuria susidūrėte mokykloje ir kurią pavyko įveikti, yra jūsų stipraus charakterio įrodymas. Galbūt matematika jums buvo sunki pamoka, bet laikas, kurį skyrėte papildomam mokymuisi namuose arba su korepetitoriumi, padėjo pagerinti rezultatus. Tokie pavyzdžiai parodo jūsų atkaklumą ir ryžtą – savybes, kurias vertina kiekvienas darbdavys.

moteris kandidatė kalba per darbo pokalbį atsakinėja į klausimus jauna rimta kandidatė kalba su hr pasakoja apie darbo patirties pristatymą ir pirmojo įspūdžio koncepciją

Gebėjimas suderinti keletą dalykų vienu metu

Mokyklinė veikla – tai ne vien pamokos. Galbūt derinote sporto treniruotes su mokslais. Kelių dalykų derinimas, atskleidžia laiko planavimo įgūdžius. Jei dainavote mokyklos chore, tikriausiai gerai jaučiatės komandoje. Galbūt savanoriavote mokyklos renginiuose arba po pamokų, tai atspindi jūsų iniciatyvumą ir socialinę atsakomybę.

Mokyklinė patirtis yra vertinga ne tik kaip pasiruošimas gyvenimui – tai jau yra gyvenimas, pilnas pamokų, kurias galite pritaikyti profesinėje veikloje. Darbo pokalbio metu pateikite konkrečius pavyzdžius, kaip mokykloje įgyti įgūdžiai formavo jus kaip specialistą. Įrodykite, kad jūsų mokyklinė patirtis gali būti naudinga jūsų karjerai.

Pabaigai

Interviu klausimai apie mokyklą nėra tik formalumas – tai kandidato proga sužibėti. Kiekviena pamoka, projektas ar užklasinė veikla formavo jūsų asmenybę ir įgūdžius, kurie dabar gali tapti raktu į sėkmingą karjerą. Nebijokite drąsiai dalintis savo mokykline patirtimi – ji atskleidžia jūsų potencialą, parodo, kaip sprendžiate iššūkius ir dirbate komandoje.

Atminkite – darbdaviai ieško ne tik patirties, bet ir potencialo. Jūsų mokyklos metai yra įrodymas, kad mokate mokytis, prisitaikyti ir augti kaip asmenybė. Tai yra būtent tos savybės, kurių ieško šiuolaikinės įmonės. Ženkite į darbo pokalbį su pasitikėjimu.

📌 Pasinaudokite mūsų CV kūrėju, sukurkite akį traukiantį gyvenimo aprašymą ir gaukite kvietimą į darbo pokalbį, kuriame jau žinote kaip reikės atsakinėti į jums užduodamus klausimus.

Sukurkite savo CV naudodami geriausius šablonus

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar galiu gauti gerai apmokamą darbą tik baigęs mokyklą?

Viskas priklauso nuo to, kaip save pristatysite per darbo pokalbį. Tinkamai pasiruošiant darbo pokalbiui, net ir neturint patirties, galima įtikinti darbdavį, kad esate puikus kandidatas, turintis didelį potencialą. Vadinasi, galima gauti ir gerai apmokamą darbą. Jei darbdavio neįtikinsite, prarasite galimybę įsidarbinti.

Kokio darbo galiu tikėtis tik baigęs mokyklą?

Šiuolaikinėje darbo rinkoje, įgūdžiai tampa kur kas svarbesni nei diplomas. Vadinasi, turite puikias galimybes įsidarbinti pardavimų, reklamos, turinio kūrimo srityse. Bet taip pat nereikėtų atmesti ir darbų gamyboje ar statybose, nes čia nuolat reikia motyvuotų darbuotojų.

Ar pavyksta suderinti mokslus ir studijas?

Yra daugybė pavyzdžių, kai studentai dirba ir mokosi. Iš tiesų, vis mažiau atsiranda tokių, kurie studijų metu nieko nedirba ir visą savo laiką skiria mokymuisi. Vadinasi, jei turite noro, viskas yra labai realu. Lieka tik apsispręsti nuo kokio darbo norėtumėte pradėti savo darbinę karjerą.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą

Laiškų pavyzdžiai atsisiųsti

Taotluskirja mall
kaaskirja kujundus
Motivatsioonikirja mall üliõpilastele – ülikool
Töölevõtmise kaaskirja mall