Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių
Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Šiame straipsnyje aptarsime šio tipo asmenybes, geriausius ir blogiausius darbus, atsižvelgiant į INFP asmenybės tipą ir atsakysime į dažniausiai užduodamus klausimus.
INFP asmenybės tipo apžvalga
Tai smalsūs, žingeidūs ir novatoriški žmonės. Dažniausiai yra optimistai, galintys įkvėpti kitus. Tokie žmonės yra kūrybingi, išsiskiria abstrakčiu mąstymu. Šio tipo žmonės užmezga tvirtus tarpasmeninius santykius, tačiau yra intravertai, todėl renkasi žmones su kuriais galėtų atvirauti ir atsiveria ne visiems. Tai empatiškos asmenybės.

Profesinėje aplinkoje INFP dažniausiai sutelkia dėmesį į bendrą vaizdą, todėl ne itin didelį dėmesį skiria detalėms. Tokie žmonės nori pakeisti pasaulį, nuolat mokosi ir nori įgyti naujų įgūdžių. Sprendimus dažnai priima atsižvelgdami į asmenines vertybes. INFP linkę būti labai ištikimi žmonėms, kuriuos myli, taip pat ir savo įsitikinimams.
INFP geriausi darbai
Tyrimai rodo, kad INFP gerai atlieka darbus, kurie yra kūrybiški ir susieti su asmenine prasme. Kadangi INFP yra jautrūs kitų emocijoms, jie gali būti labai puikūs komandos nariai. Renkantis karjerą, INFP turėtų ieškoti darbų, kurie leistų išreikšti kūrybiškumą, padėti kitiems ir atitiktų jų vertybes. Štai keletas profesijų, kurios dažnai tinka INFP:
1. Rašytojas, tekstų kūrėjas
INFP dažnai turi talentą rašyti ir mėgsta išreikšti savo mintis bei jausmus žodžiais. Rašymas leidžia tyrinėti idėjas ir dalintis savo pasaulėžiūra su kitais. Rašymas tinka INFP tipui ir todėl, kad tai darbas, kuris yra gana ramus, paprastai dirbama ramioje aplinkoje. Jų vienatvės troškimas puikiai dera su šia profesija.

Rašytojai gali dirbti savarankiškai, taip pat galima dirbti agentūrose, privačiose įmonėse. Kadangi INFP mėgsta dirbti vienumoje, labiau priimtinas variantas gali būti dirbti individualiai. Tai puikiai suderinama su šiuo karjeros pasirinkimu. Toks darbas turėtų būti malonus ir nenuobodus.
2. Psichologas arba psichoterapeutas
Dėl savo empatijos ir noro padėti kitiems, INFP gali būti puikūs psichologai, terapeutai. Jie geba suprasti kitų jausmus ir padėti žmonėms spręsti emocines problemas. Kadangi vis daugiau žmonių skundžiasi nerimu, perdegimu, jaučia nuolatinį stresą, jie jaučia poreikį rasti gerą specialistą, su kuriuo būtų galima pasikalbėti, išsakyti savo jausmus, gauti reikiamus atsakymus. INFP vertina gilų, prasmingą bendravimą, todėl individualios psichoterapijos sesijos gali būti itin įkvepiančios ir praturtinančios.
Kadangi ši profesija reikalauja ne tik žinių, bet ir tikro nuoširdumo bei gebėjimo klausytis, INFP gali tapti gerais ir itin gerbiamais specialistais. Vienintelis iššūkis su kuriuo gali būti sunku tvarkytis šiame darbe, tai emocinis balansas. Šio tipo žmonės linkę stipriai perimti kitų emocijas.
3. Menininkas
INFP žmonės turėtų save gerai išreikšti būtent per per meną. Yra įvairių meno sričių, tai gali būti tapyba, muzika, šokiai, skaitmeninis dizainas. Jų vidinis pasaulis yra labai turtingas, kupinas emocijų ir idėjų, kurias jie gali perteikti per savo kūrybą.

Kadangi INFP nemėgsta griežtų taisyklių, menininko profesija gali suteikti visišką laisvę išreikšti save taip kaip tuo metu norisi. Be to, meno kūriniai gali perduoti gilesnę žinutę ir įkvėpti kitus, tai INFP asmenybėms labai svarbu.
4. Mokytojas
Nors mokytojo profesija reikalauja nuolatinės sąveikos su žmonėmis, INFP dažnai atranda prasmę šiame darbe. Ypač kai moko tuos dalykus, kurie jiems patiems yra svarbūs. INFP gali būti puikūs humanitarinių mokslų, literatūros, meno ar filosofijos mokytojai bei dėstytojai.
Kadangi yra jautrūs ir empatiški, jiems lengviau suprasti mokinių jausmus, o jų kūrybiškumas padeda pateikti informaciją įdomiais ir netradiciniais būdais

Blogiausi darbai, arba darbai, kurių INFP asmenybės turėtų vengti
Kai kurios profesijos gali būti mažiau tinkamos INFP ir nors kito tipo asmenybėms šios pozicijos galėtų būti artimos, visgi INFP verčiau vengti profesijų iš kurių gali būti pernelyg daug reikalaujama, kur pernelyg griežta struktūra ir taisyklės, ar kurios neatitinka jų vertybių. Štai keletas darbų, kurių INFP geriau vengti:
1. Finansų analitikas
Ši profesija reikalauja itin stiprių analitinių įgūdžių, dėmesingumo detalėms, mokėjimo gerai skaičiuoti. INFP, kurie labiau orientuoti į kūrybiškumą ir emocijas, gali jaustis suvaržyti tokioje profesinėje aplinkoje. Be to, finansų sektorius dažnai reikalauja griežtos disciplinos, taisyklių, strateginio mąstymo, viso to, kas šiek tiek svetima šioms asmenybėms.
Jie gali jausti, kad šis darbas neturi pakankamai prasmės arba kad jų asmeniniai įsitikinimai nesutampa su finansų analitiko vertybėmis. Ir nepaisant to, kad jie galėtų gerai atlikti šį darbą, tačiau jie tokiame darbe jaustųsi nepatogiai.
2. Pardavimų vadybininkas
Pardavimuose svarbiausia konkurencingumas ir geri rezultatai. Tai reiškia, kad geri pardavėjai turi nuolat siekti numatytų pardavimo tikslų, dirbti su klientais, kurie gali būti nemandagūs ar reiklūs, ir dažnai taikyti strategijas, kurios gali neatitikti INFP vertybių.
Kadangi šis tipas yra nuoširdus, nemėgsta agresyvaus pardavimo, manipuliacijų, dirbant tokį darbą gali jaustis itin nepatogiai. Be to, nuolatinis bendravimas ir spaudimas gali sukelti didelį stresą ir emocinį išsekimą. Šio tipo žmonės mieliau renkasi darbus, kuriuose yra mažiau privalomojo bendravimo, įtikinėjimo.
3. Teisininkas
INFP patinka teisingumas, jie nori kovoti už svarbias vertybes, bet teisininko darbas dažnai reikalauja intensyvių argumentų, dėmesio detalėms ir ilgo darbo su techniniais dokumentais. INFP gali jausti stresą nuolat bendraudami su klientais, kurie reikalauja greitų ir praktiškų sprendimų. Jiems gali būti sunku dirbti aplinkoje, kurioje emocijos dažnai nustumtos į šalį, o svarbiausia yra faktai ir įstatymai.
Dirbant tokį darbą reikia gebėti atskirti darbą ir asmenines emocijas, todėl šioms asmenybės tai padaryti gali būti kiek sudėtinga.
4. IT specialistas, programuotojas
IT srityje daugiausia dėmesio skiriama techniniams aspektams, problemų sprendimui, kodo kūrimui, griežtiems algoritmams, todėl kūrybinės laisvės čia mažokai. Taip, reikia sukurti kodus, bet ar tai galima pavadinti kūrybiškumu, labai abejotina. Čia labiau reikia loginio mąstymo, nei kūrybinio polinkio.

Šis darbas gali atrodyti monotoniškas ir pernelyg struktūruotas. Be to, dažnas užduočių atlikimas vienumoje, vien tik su kompiuteriu, gali sumažinti jų motyvaciją, nes jie linkę ieškoti gilesnio ryšio su žmonėmis ir prasmingų užduočių.
Kas padeda INFP asmenybės darbe jaustis geriau
INFP ne itin mėgsta triukšmingą aplinką, jiems reikia asmeninės erdvės, o biure dažnai to trūksta, todėl darosi sunkiau atlikti užduotis. Tačiau yra būdų, kaip padaryti savo darbo vietą patogesnę ir produktyvesnę.
- Ribų nustatymas. Kadangi tai empatiški žmonės, jiems labai svarbu nepervargti ir neperdegti. Tokie žmonės turėtų išmokti pasakyti „ne“, kai to reikia, ir pirmenybę teikti savo emocinei gerovei.
- Prasmingo darbo paieška. INFP į priekį veda tikslo siekimas ir prasmė. Tokioms asmenybėms reikia ieškoti darbo, atitinkančio tvirtas vertybes ir leidžiančio daryti teigiamą įtaką pasauliui.
- Lankstumas. INFP nelabai mėgsta dirbti pagal kitų taisykles, jiems patinka laisvė. Jei išmoktų prisitaikyti ir darbo vietoje būtų lankstūs, pavyktų išvengti konfliktų, darbo vietoje būtų produktyvesni. Nors tai ir nekonfliktiškos asmenybės, konfliktus gali išprovokuoti nenoras priimti kitų taisyklių ir tvarkos.
Pabaigai
INFP asmenybės tipas turi unikalių savybių, kurios gali būti didelis privalumas tam tikrose srityse, tokiose kaip psichologija, mokymai, rašymas, menas. Jei šios asmenybės rinksis darbus, kurie daugiau ar mažiau atitinka išvardintas sritis, darbo vietoje jie turėtų jaustis patenkinti. Visgi, renkantis mažiau jų asmenybę atspindinčias profesijas, gali jausti stresą, nuolatinį nuovargį, chaosą ir net perdegimą.