Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių
Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Perskaitę straipsnį sužinosite kokias profesijas rinktis ir kurių geriau vengti.
ESFJ asmenybės tipo apžvalga
ESFJ linkę bendrauti yra draugiški ir atviri žmonėms. Jie ne tik puikiai supranta kitus, bet ir stengiasi padaryti viską, kad juos supantys žmonės jaustųsi gerai. Tai atsakingi, pareigingi žmonės. Gali būti puikūs grupių lyderiai, nes padeda visiems jaustis patogiai.
Svarbiausios ESFJ savybės yra empatija ir emocinis intelektas. Jie jaučia kitų žmonių emocijas ir elgiasi taip, kad kiti jaustųsi geriau. Jie vertina tvarką, aiškumą ir struktūrą, todėl geba gerai planuoti į priekį.
5 geriausi darbai ESFJ asmenybės tipui
ESFJ dažnai renkasi darbus, kuriuose gali padėti kitiems, bendrauti su žmonėmis ir kurti pozityvią aplinką. Paprastai, labiausiai tokio asmenybės tipo žmonėms reikėtų ieškosi savęs tokiose pozicijose, kur netrūksta bendravimo ir žmogiškojo ryšio. Aptarkime vienas labiausiai tinkančių pozicijų šiam asmenybės tipui.

1. Mokytojas
Mokytojo darbas yra vienas geriausių pasirinkimų ESFJ asmenybėms. Jie jaučia didelį pasitenkinimą, kai gali perduoti savo žinias ir matyti kitų tobulėjimą, o mokytojo darbe būtent taip ir yra. Šio asmenybės tipo žmonės lengvai užmezga ryšį su kitais žmonėmis, šiuo atveju mokiniais, todėl gali juos motyvuoti ir įkvėpti.
Aiškios taisyklės ir struktūra ugdymo procese yra labai svarbus, o šio tipo žmonės mėgsta ir laikytis taisyklių ir dirbti pagal aiškią struktūrą. Dėl šios priežasties, jiems būtų sunku užsiimti menu, kur nėra apibrėžtumo.
Mokytojo darbas gali būti tiek mokykloje, tiek suaugusiųjų švietimo srityje. Bet nereiktų apsiriboti vien tuo, tai gali būti privatūs kursai, studijos.
2. Slaugytojas
Slaugytojo darbas labai tinka šiam asmenybės tipui. Tokiame darbe reikia padėti žmonėms, parodyti savo empatiją ir prisidėti prie kitų gerovės. Slaugytojo darbas nėra lengvas, priešingai, čia reikia pasiaukojimo, tačiau šio asmenybės tipo žmonėms dirbant tokį darbą apima pasitenkinimas.
ESFJ gali būti puikūs slaugytojai, nes mėgsta rūpintis kitais ir natūralus jų noras padėti puikiai tinka sveikatos priežiūros sektoriui. Jie gerai dirba komandoje ir gali palaikyti teigiamą atmosferą tarp kolegų, šiame darbe pozityvumas itin svarbus. Kadangi yra organizuoti ir atsakingi žmonės, jie gali tiksliai vykdyti savo pareigas ir padėti sergantiems. Tokių žmonių labai reikia mūsų visuomenei ir kasmet jų poreikis auga.
3. Personalo specialistas
Personalo specialistai dirba su darbuotojų atrankomis, mokymais, sprendžia konfliktines situacijas tarp darbuotojų ir vadovų bei atlieka daugybę kitų užduočių susijusių su žmonėmis ir jų gerove darbe. Šiame darbe labai svarbu išgirsti kitus ir juos suprasti teisingai. Kadangi šio asmenybės tipo žmonės linkę įsiklausyti į kitų poreikius, šioje pozicijoje jie turėtų jaustis itin gerai.
Personalo specialistai gali dirbti tik su atrankomis, kur reikia gerai įsiklausyti į vadovo poreikius ir atrinkti tinkamą kandidatą. Taip pat, gali papildomai dirbti ir su dokumentais, o organizuotumas leidžia lengvai valdyti visą personalo dokumentaciją ir susijusius procesus. Personalo specialistas, tai žmonių žmogus, būtent taip būtų galima apibūdinti ir ESFJ tipo asmenybes.

4. Socialinis darbuotojas
Socialinis darbas, tai galimybė tiesiogiai prisidėti prie bendruomenės gerovės. ESFJ, nori ir jaučia pareigą padėti kitiems, todėl šiame darbe gali jaustis ypatingai gerai. Tokioms asmenybėms nėra sunku sukurti šiltą bei palaikančią atmosferą, kuri yra būtina dirbant su pažeidžiamomis grupėmis. Jie nebijo kalbėti ir gali padėti spręsti socialines problemas, bendraujant su įvairiomis institucijomis bei siekiant geresnių sąlygų žmonėms, kuriems reikia pagalbos.
Socialiniai darbuotojai bendrauja ne tik su tais, kurie yra socialiai pažeidžiami, tačiau neretai jie bendradarbiauja su kitomis įstaigomis ir specialistais, pavyzdžiui policininkais, gydytojais, psichologais. Tam reikalingi geri komandinio darbo įgūdžiai, kuriais šio asmenybės tipo žmonės ir pasižymi. Socialinis darbas gali būti įvairių formų, galima dirbti su vaikais globos namuose ar vaikų dienos centruose, galima dirbti su senjorais, neįgaliaisiais. Lankyti socialiai pažeidžiamas šeimas jų namuose.
5. Renginių organizatorius
Renginių organizavimas gana gerai tinka būtent ESFJ asmenybės tipo žmonėms. Čia daug planavimo, bendravimo. Viskas turi būti suplanuota nuo pradžios iki galo, suderintos net smulkiausios detalės. Darbas įdomus ir dinamiškas. Šiame darbe tokie žmonės gali puikiai save atskleisti ir išreikšti.
ESFJ asmenybėms turėtų būti nesunku organizuoti ir koordinuoti tiek mažus, tiek didelius renginius. Kadangi šio asmenybės tipo žmonės mėgsta stengtis dėl kitų, jie džiaugiasi matydami kitų pasitenkinimą, kai darbas būna atliktas taip, kaip jie ir tikėjosi. Galbūt nesvarstėte apie tokią profesiją, todėl pats metas pagalvoti.
Profesijos, kurių geriau vengti ESFJ asmenybėms
ESFJ asmenybės tipas puikiai jaučiasi darbovietėse, kuriose gali bendrauti, padėti žmonėms ir dirbti pagal aiškias taisykles. Tačiau yra tam tikrų profesijų, kurios gali jiems kelti iššūkių arba nesuteikti tokio pasitenkinimo kokio jie tikisi iš savo darbo.

1. Programuotojas, rašytojas, mokslininkas arba laisvai samdomas darbas namuose
ESFJ svarbus bendravimas ir darbas komandoje. Darbas, kuriame didžiąją laiko dalį reikia praleisti vienumoje, be tiesioginio kontakto su kitais žmonėmis, gali sukelti stresą arba sumažinti motyvaciją darbui.
2. Teisėjas, tyrėjas, advokatas
ESFJ siekia harmonijos ir gerų santykių su žmonėmis, o įvardintose profesijose nuolat tenka susidurti su konfliktinėmis situacijomis, kritika ar spaudimu priimti griežtus ir ne visada teigiamus sprendimus.
3. Startuolio kūrėjas, investuotojas, biržos makleris
ESFJ mėgsta struktūrą, stabilumą ir saugumą. Darbai, kuriuose dažnai keičiasi sąlygos, kyla rizika ar reikia greitai prisitaikyti prie pokyčių gali kelti stresą, todėl ne itin gerai atspindi šį asmenybės tipą.
4. Menininkas, dizaineris, kūrybininkas
ESFJ labiau orientuoti į praktinius sprendimus. Profesijos, kurios reikalauja abstraktaus mąstymo, eksperimentavimo ir kūrybiškumo be aiškių gairių, gali būti nelabai tinkamos.
Kaip visuomet, yra išimčių ir aklai vadovautis tik rekomendacijomis nėra visiškai tikslu. Tačiau šie pavyzdžiai gali padėti apsispręsti, ypač dar tik pradedant profesinį kelią. Tiesa, jei manote, kad išvardintos pozicijos jus domina, visuomet turite galimybę save išbandyti skirtingose srityse ir tokiu būdu nuspręsti kas tinka labiausiai.

Patarimai, kurie ESFJ asmenybėms pravers darbe
ESFJ asmenybės tipo žmonės linkę padėti kitiems ir puikiai jaustis komandoje. O norint pasiekti karjeros tikslus, verta darbe:
- Įsitraukti į komandinius projektus ir palaikyti kolegas.
- Priimant profesinius sprendimus, nepasiduoti jausmams ir valdyti emocijas.
- Rūpintis savimi, skirti laiko poilsiui, o ne tik darbdavio ir klientų poreikiams.
- Prisitaikyti prie naujovių, net ir mėgstant pastovumą, turėkite omenyje, kad lankstumas padės tobulėti.
- Nubrėžti ribas ir kartais mokėti pasakyti „ne", kai darbo krūvis per didelis.
Laikantis šių patarimų, ESFJ tipo žmonės darbe turėtų jaustis geriau, o kartu pasiekti ir geresnių rezultatų.
Pabaigai
ESFJ turėtų rinktis profesijas, kuriose jie gali bendrauti, padėti žmonėms ir dirbti pagal pateiktus nurodymus. Norint jaustis gerai, verčiau vengti darbo, kuriame jaustųsi vieniši, kuriame mažai bendravimo su kitais, bei tų, kur jaučiamas nuolatinis stresas.
Kai darbe galima jaustis pozityviai ir tuo užkrėsti kitus, ESFJ asmenybėms tai yra didžiausias apdovanojimas. Ieškokite darbo, kuriame galima padėti kitiems ir išnaudoti savo bendravimo gebėjimus. Renkantis profesiją, atitinkančią savo asmenybės tipą, lengviau pasiekti profesinį pasitenkinimą ir sėkmę.