Originalus gyvenimo aprašymo šablonas - patarimai kurie padės sukurti tobulą gyvenimo aprašymą

Ieškote darbo? O gal keičiate darbovietę? Dar neturite darbinės patirties ir tik pradedate savo karjerą? Bet kuriuo iš šių variantų, pirmiausia jums reikės stipraus gyvenimo aprašymo, kuris gerokai palengvins darbo paieškas. Bet pirmiausia - kaip tokį sukurti?

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą
Conteúdo
Conteúdo

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą

Tyrimai rodo, kad vidutiniškai personalo specialistai vienam gyvenimo aprašymui skiria vos kelias sekundes. Kodėl tiek mažai? Paprastai, į vieną poziciją gaunama daug CV, todėl norint greit atrinkti tinkamesnius ir ne tokius tinkamus kandidatus, greitai praskanuojami CV ir ieškoma kuo daugiau atitikimų, atsižvelgiant į pateiktus reikalavimus darbo vietai.

Tiesa, daug ką lemia ir laiko sąnaudos, nes CV tikrinimas ir vertinimas užima nemažai laiko. Kuo trumpesnis, bet teisingai parašytas ir informatyvus CV, tuo geriau jis bus vertinamas.

Kartais gali atrodyti nesąžininga, kad praleidžiate keletą dienų ar net savaičių, kuriant ir tobulinant savo CV, o personalo specialistai jį tik peržvelgia ir padeda į šoną, tiesa? Galite viską pakeisti. Tobulinimas ir šlifavimas, neatsižvelgiant į CV rašymo reikalavimus, gali atimti daug brangaus laiko, tačiau taip ir nesukurti norimo rezultato.

Parengėme šį straipsnį, kad supažindintume su pagrindiniais CV rašymo aspektais ir subtilybėmis, bei tuo į ką labiausiai atkreipti dėmesį.

CV kūrimas ir tobulinimas

Nuolatinis CV tobulinimas ir pritaikymas konkrečiai darbo pozicijai yra labai geras dalykas, nes tai padeda suasmeninti gyvenimo aprašymą, kas šiandien labai vertinama. Gaunant šimtus gyvenimo aprašymų, malonu gauti suasmenintą ir pritaikytą konkrečiam darbo pasiūlymui, o ne tik šabloninį variantą, kuris siunčiamas visiems darbdaviams iš eilės.

Originalus gyvenimo aprašymo šablonas

Pagrindinės gyvenimo aprašymo dalys

Kiekvienas gyvenimo aprašymas turi atitinkamą struktūrą, kurios reikėtų laikytis, kad CV būtų nuoseklus ir tvarkingas. Pagrindinės CV dalys yra:

 • Kontaktinė informacija
 • Trumpas savęs pristatymas
 • Darbo patirtis
 • Išsilavinimas
 • Įgūdžiai
 • Papildoma informacija

Savo kuriamame gyvenimo aprašyme turėtumėte įtraukti visus šiuos skyrius, nes kiekvienas jų pažymi tam tikrą informaciją, kuri reikalinga vertinant kandidato tinkamumą pozicijai.

Jei gyvenimo aprašyme nebus vienos iš minėtų dalių, didelė tikimybė, kad trūks informacijos, todėl gyvenimo aprašymas nebus toks geras, koks galėtų būti.

Šiandieninės technologijos mums siūlo galybę CV šablonų, kurie labai gelbėja kuriant savo profesinį dokumentą. CV šablonai pasižymi tuo, kad juose galima rasti jau iš anksto parengtą šabloną su atitinkamomis antraštėmis, o likusias vietas reikia užpildyti tik įvedant tekstą į tuščius laukelius, kuriuose nurodyta kas turėtų būti pateikta. Visas atrodo labai parasta, tiesa?

CV šablonai išties gelbsti daugybę kandidatų, ieškančių darbo ir susiduriančių su CV rašymu, vis dėlto, geras šablonas dar ne viskas. Turinį kuria pats kandidatas, šablonas pateikia tik gaires kas turėtų būti rašoma, todėl pats rašymo procesas yra svarbus ir atsakingas darbas.

Kaip tinkamai suformatuoti gyvenimo aprašymą?

Kalbant apie CV formatavimą, reikia atsižvelgti į pagrindinius veiksnius. Trumpai visus juos aptarkime:

Tinkamas šriftas ir jo dydis

Jūsų CV turi būti įskaitomas ir aiškus. Norint pagerinti skaitomumą, geriausia rinktis šriftą nuo 10 iki 11 dydžio. Pats šriftas turėtų būti švarus ir paprastas be daug detalių ar dekoro elementų. Kadangi gyvenimo aprašymas yra profesinis dokumentas, pagalvokite ar norėtumėte skaityti dokumentą, kuris yra padrikas, raidės mažos ir vos įskaitomos, o tekstas pernelyg įmantrus.

Originalus gyvenimo aprašymo šablonas


Puikiai tinka šie įprasti šriftai: Arial, Kalibri, Times New Roman, Verdana, Helvetica.

Tvarka ir eiliškumas

CV gali būti ilgas, ypač jei sukaupėte didelę patirtį. Norėdami užtikrinti, kad dokumento erdvė būtų išnaudota efektyviai, pasinaudokite šiais patarimais:

 • Paryškinkite antraštes. Tekstas bus lengviau atskiriamas, jei antraštės, tokios kaip: kontaktinė informacija, trumpas savęs pristatymas, darbo patirtis ir pan. bus išskirtos ir paryškintos. Antraštėms rekomenduojama rinktis šiek tiek didesnį arba paryškintą šrifto dydį, tačiau patį šriftą išlaikyti tokį pat ir nekeisti.
 • Naudokite ženklelius. Vardinant informaciją, pavyzdžiui, darbo funkcijas ar įgūdžius išskirkite juos ženkleliais. Taip informacija atrodys labiau organizuota ir tvarkinga.
 • Paryškinkite raktinius žodžius. Jei kuriate dokumentą naudojantis teksto redagavimo programa, tuomet rekomenduojama paryškinti tam tikrus raktinius žodžius arba kontaktinius duomenis, kad jie atkreiptų dėmesį ir būtų geriau pastebimi. Jei redaguojate CV šabloną, tuomet tuo rūpintis nereikės, nes daugeliu atvejų CV šablonas bus sukurtas taip, kad visos reikiamos vietos būtų paryškinamos arba kitaip išskiriamos.
 • Venkite nereikšmingos informacijos. CV apimtis yra ribota. Idealiu atveju tai 1-2 puslapiai. Įtraukite tik aktualiausią ir labiausiai vertą dėmesio informaciją, kuri būtų reikšminga darbui į kurį pretenduojate.
 • Klaidos. Prieš siunčiant CV, skirkite laiko atidžiai patikrinti rašybą ir gramatiką. CV parašytas su klaidomis, neatrodys patraukliai. Kadangi CV sukuria pirmąjį įspūdį apie kandidatą, atidžiai tikrinkite klaidas dokumente.

CV suasmeninimas

Kiekviena jūsų CV dalis turėtų būti pritaikyta pozicijai į kurią kandidatuojate. Vadovaukitės darbo skelbimu, kuris lyg kelrodis kuriant savo CV. Stenkitės, kad CV atitiktų kuo daugiau keliamų reikalavimų, tuomet jis bus pastebėtas.

Taip pat, nepamirškite pakoreguoti ir suasmeninti savęs prisistatymo informacijos bei įgūdžių skyriaus. Šios abi dalys turėtų būti pritaikytos konkrečiam darbo pasiūlymui ir darbdaviui.

CV turi atspindėti, kad rimtai žiūrite į darbo paieškas. Nesiųskite vieno ir to paties CV šablono visoms įmonėms iš eilės. Tai didžiulė klaida, kurią daro kandidatai. Skirkite laiko ir pakoreguokite savo gyvenimo aprašymą. Tai užima papildomo laiko, tačiau jei norite to darbo, argi ne verta pasistengti?

Dokumento viršuje aiškiai nurodykite savo kontaktinę informaciją

Pirmas dalykas, į kurį turite atkreipti dėmesį pradedant pildyti kontaktinę informaciją, tai jos aktualumas. Darbdaviai turi žinoti, kas jūs esate ir kaip su jumis susisiekti, kitu atveju jie negalės pasiūlyti jums susitikti ir plačiau aptarti darbo galimybių.

Originalus gyvenimo aprašymo šablonas


Įtraukite šiuos kontaktinius duomenis:

 • Vardas ir pavardė
 • Telefono numeris
 • Elektroninio pašto adresas
 • Linkedin profilis (neprivaloma)
 • Portfolio (jei pozicijai į kurią kandidatuojate tai yra reikalinga)

Prieš įtraukdami visus šiuos duomenis, įsitikinkite, kad el. pašto adresas bei Linkedin profilis profesionalūs. Jei naudojamas el. paštas yra pernelyg sudėtingas arba vaikiškas, pats metas susikurti profesionalų. Tam tam puikiai tinka vardo ir pavardės kombinacija

Jei turite Linkedin profilį, tačiau juo nesinaudojate, verčiau neįtraukti, nes jis nesuteiks jokios papildomos vertės.

Trumpai prisistatykite kaip tinkamas kandidatas

Ši pastraipa skirta savęs pristatymui ir skaitytojo sudominimui. Pateikite glaustą ir tikslingą įvadą ir taip sudominkite skaitytoją. Jau nuo primų sakinių parodykite, kad esate tinkamas žmogus šiam darbui. Šios pastraipos tikslas, greitai, trumpai ir tiksliai pabrėžti jūsų aktualią patirtį ir įgūdžius, kad įtikintumėte darbdavius ir toliau skaityti jūsų CV.

Paminėkite kokia jūsų patirtis metais, kokie pagrindiniai įgūdžiai, pasiekimai. Taip pat pademonstruokite ir savo motyvaciją darbui.

Darbo patirtis ir jos svarba gyvenimo aprašyme

Nors visi skyriai gyvenimo aprašyme yra reikšmingi, darbo patirties skyrius visgi yra svarbiausias jūsų CV skyrius. Pagal šį skyrių darbdaviai vertina jūsų kvalifikaciją, ieško informacijos apie pagrindinius jūsų profesinius pasiekimus ir ankstesnes pareigas.

Norėdami parašyti tvirtą darbo patirties skiltį, išvardinkite kiekvieną ankstesnę darbovietę, kuri susijusi su darbu dėl kurio kreipiatės. Pradėkite nuo naujausios darbovietės. Daugeliu atvejų savo CV turėtumėte nurodyti daugiausia keturias unikalias pozicijas. Jei nurodysite labai daug skirtingų darboviečių, gali kilti įtarimas, kad esate nepastovus žmogus.

Įmonės ieško lojalių darbuotojų, atkreipkite į tai dėmesį. Pildant šį skyrių, įtraukite tokią informaciją:

 • Įmonės pavadinimas
 • Pareigos
 • Darbo pradžios ir pabaigos data (mėnuo ir metai)
 • Tada įtraukite nuo 3 iki 5 punktų kiekvienai pozicijai, apibūdindami pagrindinius pasiekimus ir pareigas dirbant tą darbą.

Išsilavinimo skyrius

Aiškus išsilavinimo skyrius yra dar viena svarbi jūsų CV dalis, ypač jei esate ką tik baigęs mokslus arba turite minimalią darbo patirtį.

Originalus gyvenimo aprašymo šablonas


Jei turite mažiau darbo patirties, jūsų išsilavinimo skyrius turėtų būti pakankamai išsamus, įtraukite visus savo akademinius pasiekimus. Jei jau dirbate kelerius metus, savo išsilavinimo skyrių galite pildyti kiek trumpiau, tačiau vis tiek rekomenduojama įtraukti visą susijusią akademinę informaciją. Svarbiausia yra ši:

 • Jūsų universiteto, kolegijos ar profesinės mokyklos pavadinimai
 • Studijų kryptis
 • Baigimo data (mėnuo ir metai)
 • Laipsnis (-ai)

Įtraukite susijusius įgūdžius

Darbdaviai visada ieško kandidatų, turinčių tvirtus profesinius įgūdžius, susijusius su darbu, kuriam ieškomas darbuotojas.

Nors įgūdžių išvardijimas CV įgūdžių skiltyje dar neįrodo, kad esate kvalifikuotas šiam darbui, tikslinių, specifinių įgūdžių paryškinimas rodo darbdaviams, kad bent jau suprantate darbo specifiką ir ši sritis jums nėra visiškai nauja ar nepažįstama.

Įgūdžių sąrašas kaskart turėtų būti koreguojamas, pagal pareigas į kurias kandidatuojate. Atidžiai skaitykite darbo skelbimą ir pagal tai sudarykite reikiamų įgūdžių, kuriuos turite sąrašą.

Įtraukite papildomos informacijos į savo gyvenimo aprašymą

Jei perskaitėte iki čia, vadinasi, jau susipažinote su pagrindiniais gyvenimo aprašymo skyriais ir jų rašymo ypatumais. Dabar atėjo laikas papildomoms detalėms.

Papildomos skilties įtraukimas į savo CV yra neprivalomas, tačiau tinkama informacija gali padėti pabrėžti jūsų kvalifikaciją arba išskirti jus iš kitų kandidatų.

Papildomi skyriai, kuriuos galima įtraukti į savo gyvenimo aprašymą:

Originalus gyvenimo aprašymo šablonas


Kalbos
. Kandidatai, kalbantys keliomis kalbomis, yra vertingi įvairiose pramonės šakose. Jei esate poliglotas, apsvarstykite galimybę įtraukti kalbas į atskirą savo CV skyrių, kad parodytumėte turimus įgūdžius ir gebėjimą komunikuoti ne tik savo gimtąja kalba.

Pomėgiai. Pomėgių įtraukimas į savo CV yra puikus būdas išsiskirti iš kitų kandidatų ir parodyti darbdaviams, kad esate tinkamas jų įmonei. Tačiau prieš įtraukdami pomėgių skiltį į savo CV, pagalvokite, ar jūsų pomėgiai yra svarbūs įmonei, į kurią kandidatuojate, ir ar tinkami darbui. Taip pat atsižvelkite į įmonės formalumo lygį.

Savanoriškas darbas. Savanoriško darbo skyrelio įtraukimas į savo CV yra puikus būdas pabrėžti kai kuriuos asmeninius įgūdžius ir parodyti, kad dalyvaujate neatlygintinoje veikloje. Savanoriškas darbas puikiai papildo jūsų CV, ypač jei kreipiatės neturėdami didelės darbo patirties.

CV pavyzdys ir šablonas padės jums sukurti tobulą gyvenimo aprašymą

Kad geriau suprastumėte, kaip turėtų atrodyti jūsų tobulas gyvenimo aprašymas, peržiūrėkite CV pavyzdžius ir šablonus mūsų tinklapyje. Čia rasite daugybę pavyzdžių, kuriais galite pasinaudoti ir pasisemti įkvėpimo.

Skirkite pakankamai laiko šio dokumento pildymui, jei darbas kurio siekiate jums svarbus, skirtas laikas labai greitai atsipirks.

Sukurkite savo CV naudodami geriausius šablonus

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą