Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių
Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Šiame straipsnyje pasidalinsime patarimais kaip užmegzti ryšius su personalo specialistais, kaip padaryti jiems įspūdį ir atsakysime į dažniausiai užduodamus klausimus.
Kaip užmegzti ryšius su personalo specialistais
Norint greičiau rasti darbą arba siekti platesnių karjeros galimybių, ryšiai su personalo specialistais gali būti labai vertingi. Tačiau, kad ryšių mezgimas būtų naudingas, jis turi būti strategiškas ir apgalvotas. Štai keletas naudingų patarimų, kurie padės tinkamai pasiekti personalo specialistus ir su jais užmegzti naudingus ryšius:
1. Dalyvavimas profesiniuose renginiuose
Kasmet organizuojami įvairūs profesiniai renginiai. Karjeros mugės, konferencijos, seminarai, įmonių atvirų durų dienos, tai puiki proga prisistatyti ir susipažinti su potencialiais darbdaviais. Prieš renginį pasidomėkite kokios įmonės dalyvaus ir su kurių atstovais norėtumėte susipažinti. Dalyvaudami tokiuose renginiuose, turėkite ir savo CV, kurį greitai sukursite su mūsų CV kūrėju.

Per tokius renginius personalo specialistai vertina ne tik profesines kompetencijas, bet ir socialines savybes, ar kandidatas sugeba užmegzti pokalbį, ar geba aiškiai komunikuoti, ar rodo susidomėjimą. Būtent tokie neformalūs susitikimai neretai tampa galimybėmis, net jei tuo metu nėra atvirų pozicijų.
2. Aktyvumas profesiniuose socialiniuose tinkluose
Socialiniai tinklai, ypač Linkedin, tampa neįkainojama platforma pirmajam kontaktui su personalo specialistais. Linkedin profilis yra tarsi vizitinė kortelė, kurią personalo specialistai dažnai peržiūri dar prieš susitikimą. Būti aktyviam profesiniame tinkle reiškia ne tik atnaujinti savo profilį, bet ir:
- Dalyvauti diskusijose;
- Rašyti komentarus;
- Dalintis įžvalgomis bei sekti įmones, kuriose norėtumėte dirbti;
- Pakomentuoti personalo specialisto įžvalgas;
- Pasidalinti naudingais straipsniais;
- Pasveikinti su profesiniais pasiekimais.

3. Profesionalus laiškas arba žinutė
Kai nusprendžiate užmegzti kontaktą su personalo specialistu, nepakanka tik išsiųsti kvietimo prisijungti. Kai personalo specialistas priima į savo kontaktų ratą, naudinga parašyti trumpą prisistatymą ir padėkoti už tai, kad priėmė jūsų kvietimą. Svarbu tinkamai suformuluoti pasisveikinimą ir patį laišką, visai nesvarbu ar tai žinutė socialiniame tinkle, ar el. laiškas personalo specialisto nurodytu el. pašto adresu.
4. Kreipimasis į agentūras
Personalo specialistai dirba ir organizacijose, ir privačiose įdarbinimo agentūrose. Kai kurie vis dar vengia įdarbinimo agentūrų, tiksliai neįvertindami jų naudos ir suteikiamų galimybių. Įdarbinimo specialistai kasdien ieško darbuotojų įvairioms pozicijoms, todėl naudinga jiems atsiųsti profesionalų laišką ir prie jo prisegti savo gyvenimo aprašymą.
Profesionalus prisistatymas gali sudominti ir palikti teigiamą įspūdį, todėl net jei tuo metu ir nėra laisvų darbo vietų atitinkančių jūsų specialybę, netrukus tokia vieta gali atsirasti. Jei prisistatymas bus įsimintinas, personalo specialistas su jumis susisieks ir aptars tolimesnę atrankos eigą.

5. Ryšio palaikymas
Užmezgus kontaktą svarbu jį išlaikyti. Kartkartėmis parašykite personalo specialistui, pasidalykite savo profesinėmis naujienomis ar pasiekimais. Taip priminsite apie save, nes tarp daugybės kandidatų ankstesnis laiškas galėjo pasimesti ir pasimiršti.
- Sveikinkite su profesinėmis šventėmis;
- Atsiųskite atnaujintą CV;
- Nuolat sekite ar personalo specialistai savo profilyje dalinasi naujomis profesinėmis galimybėmis;
- Nebūkite įkyrus, turi būti išlaikomas profesionalumas.
6. Atgalinis ryšys, atsakymas į laiškus ir žinutes
Žmogiškųjų išteklių specialistai dažnai vienu metu dirba su dešimtimis pozicijų ir šimtais kandidatų. Labai svarbu suprasti, kad net ir po to kai įsidarbinote, turėtumėte operatyviai atsakyti į žinutes ar laiškus. Nes puikūs profesiniai įgūdžiai, bet prastos bendravimo savybės dažnai tampa kliūtimi gauti norimą poziciją ateityje.
Jei nebeieškote darbo arba tam tikras darbo pasiūlymas jūsų nedomina, atsakykite ir tiksliai iškomunikuokite situaciją. Jei neatsakysite, o ateityje vėl ieškosite darbo, tai gali atimti galimybę gauti norimą darbo pasiūlymo, nes įmonės ieško atsakingų žmonių.
7. Karjeros konsultacijos
Į personalo specialistus galima kreiptis ir norint gauti išsamias karjeros konsultacijas. Kuo daugiau aiškumo ir konkretumo, tuo lengviau jiems bus suprasti jūsų profesinį profilį ir siekius. Darbuotojai, gebantys aiškiai formuluoti savo karjeros tikslus, turi didesnes galimybes būti pastebėti. Karjeros konsultacijos metu, yra daug šansų likti pastebėtam ir netrukus gauti darbo pasiūlymą. Vadinasi, tokia konsultacija ne tik nukreips tinkama linkme, bet ir atvers karjeros galimybes.
Kodėl svarbu užmegzti ryšius su personalo specialistais
Personalo specialistų tikslas, surasti darbuotojus įvairioms pozicijoms. Tokie specialistai gali dirbti įmonėje arba įdarbinimo agentūroje. Jie ne tik įmonėms padeda rasti tinkamus kandidatus, bet ir darbuotojams padeda atrasti tinkamas galimybes bei pasiruošti darbo pokalbiui. Štai kelios pagrindinės priežastys, kodėl verta užmegzti ryšius:
- Didesnės darbo galimybės. Net jei šiuo metu neieškote darbo, personalo specialistai gali padėti jums ateityje.
- Svarbi informacija apie darbo rinką. Jie pirmieji susipažįsta su naujausiomis tendencijomis rinkoje, stebi atlyginimų pokyčius ir žino, ko kokie yra darbdavių lūkesčiai.
- Profesinio tobulėjimo galimybės. Jie gali patarti, kaip tobulėti, kokias žinias gilinti ir kokie įgūdžiai svarbiausi šiandieninėje darbo rinkoje.

Tikslinė personalo specialistų paieška pagal specializaciją
Svarbu bendradarbiauti su personalo specialistu, kuris išmano jūsų sritį. Toks specialistas geriau supranta rinkos tendencijas, darbdavių lūkesčius ir gali pasiūlyti tinkamiausias darbo galimybes. Jis dažnai turi platesnį kontaktų tinklą konkrečioje srityje, todėl gali greičiau rasti jums tinkantį darbą ar net pateikti pasiūlymų, kuris dar nėra viešai paskelbtas.
Be to, specializuotas personalo atrankos specialistas gali suteikti vertingų įžvalgų apie tai, kokie įgūdžiai ar kvalifikacijos yra paklausiausi jūsų srityje, ir patarti, kaip sustiprinti savo poziciją darbo rinkoje. Jei ieškote darbo IT srityje, kreipkitės į tas agentūras, kurios specializuojasi informacinių technologijų specialistų paieškose, jei ieškote darbo pardavimų srityje - kreipkitės į atitinkamą agentūrą.
Ko vengti dirbant su personalo specialistais
1. Nepaisyti patarimų
Jei personalo specialistai pataria koreguoti CV, įgyti papildomų įgūdžių ar duoda kitų vertingų patarimų, verta į tai atsižvelgti. Jie gerai išmano darbo rinką ir žino, kas turi įtakos kandidatų sėkmei darbo paieškoje.
2. Būti įkyriais
Užmegzti ryšį svarbu, bet neperkraukite specialistų žinutėmis ar skambučiais. Jei jie neturi tinkamo pasiūlymo dabar, tai nereiškia, kad jo nebus ateityje. Pernelyg įkyriai primenant apie save, specialistas gali prarasti susidomėjimą kandidatu, net jei jo patirtis atitinka įmonės profilį. Asmeninės savybės darbe yra ne mažiau svarbios.
3. Meluoti ar pervertinti savo įgūdžius
Personalo specialistai greitai pastebi neatitikimus tarp realių įgūdžių ir to, kas parašyta CV. Net jei gyvenimo aprašymas pasirodys įtikinamas, visos melagystės gali paaiškėti jau pirmojo susitikimo metu. Būkite sąžiningi, tai padės rasti darbą, kuris jums tikrai tinka ir užtikrins pasitikėjimą jumis, kaip patikimu kandidatu.
4. Ignoruoti grįžtamąjį ryšį
Jei gaunate grįžtamąjį ryšį apie darbo pokalbį, gyvenimo aprašymą ar kompetencijas, verta į tai atsižvelgti. Net jei kritika atrodo nemaloni, ji gali padėti patobulinti savo įvaizdį ir padidinti galimybes gauti norimą darbą.

Nesitikėkite, kad personalo specialistai padarys viską už jus
Jie gali jums patarti, nukreipti, suteikti naudingos informacijos, padėti parašyti gyvenimo aprašymą ar motyvacinį laišką, tačiau jų darbas nėra visko padaryti už jus. Kandidatai dažnai kreipiasi į įdarbinimo specialistus ir mano, kad to pakanka. Personalo specialistai ieško žmonių, tačiau jei žmogus visiškai neatitinka darbo reikalavimų, specialistas negali jam pasiūlyti norimo darbo.
Turėtumėte vadovautis specialistų patarimais, gairėmis kandidatuojant ir pristatant save konkrečiam darbdaviui, tačiau jie už jus darbo pokalbyje nesudalyvaus ir negarantuos sėkmingo įdarbinimo. Žmogiškųjų išteklių specialistai yra papildomas įrankis ieškant darbo, tinkamai juo pasinaudojant, darbo paieška gali būti labai sėkminga. Tačiau rezultatas priklauso nuo kandidato ir jo pastangų bei gebėjimų.
Pabaigai
Ateityje ryšių su personalo specialistais mezgimas ir palaikymas taps dar svarbesnis karjeros aspektas. Automatizacija ir dirbtinis intelektas perima rutinines užduotis, todėl žmogiškasis ryšys ir gebėjimas kurti vertingus santykius tampa vis reikšmingesnis.