Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių
Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.
Šiame straipsnyje pateiksime pagrindinius patarimus, kuriais vadovaujantis, darbą rasti bus kur kas paprasčiau. Patarimai padės išsiskirti darbo rinkoje, suteiks įžvalgų apie darbo paieškos strategijas ir leis į darbo paieškos procesą pažvelgti kitu kampu.
Svarbiausi aspektai:
- Išsigryninti savo norus ir poreikius, tai palengvins paieškos procesą.
- Atnaujinti savo CV ir pritaikyti konkrečiam darbo pasiūlymui.
- Išsiųsti mažiau, bet kokybiškų gyvenimo aprašymų.
Pradėkite nuo efektyvaus pasiruošimo darbo paieškai
Prieš pradėdami siųsti gyvenimo aprašymą darbdaviams, turite tinkamai pasiruošti. Nusistatykite tikslus, išanalizuokite savo stipriąsias puses, įgūdžius. O taip pat:
1. Aiškiai apibrėžkite, ko ieškote
Prieš pradedant ieškoti darbi, apgalvokite kokios pozicijos domina. Tiesiog paklauskite savęs:
- Kokioje srityje norėčiau dirbti?
- Kokią darbo patirtį jau turiu?
- Kokie įgūdžiai man suteikia pranašumą darbo rinkoje?
- Noriu dirbti komandoje ar individualiai?
- Kokie mano atlyginimo lūkesčiai?
Konkrečiai nustatyti tikslai leis sutelkti dėmesį į tinkamus darbo skelbimus ir geriau pasiruošti darbo pokalbiams.
2. Patobulinkite savo CV
Kadangi prieš nusprendžiant pakviesti kandidatą į darbo pokalbį, darbdavys arba jo įgaliotas asmuo pirmiausiai peržiūri gyvenimo aprašymą. Sudarykite teigiamą įspūdį, sudominkite ir paskatinkite pakviesti susitikimui. Įsitikinkite, kad gyvenimo aprašymas:
- Yra aiškiai struktūruotas.
- Pabrėžia svarbiausią jūsų darbo patirtį ir įgūdžius.
- Yra pritaikytas konkrečiai pozicijai, į kurią kreipiatės.
Jei neturite gyvenimo aprašymo, sukurkite. Tai ką pažymėsite gyvenimo aprašyme, padės perteikti darbdaviui, kad esate tas, kurio ieško įmonė ar organizacija, todėl galėsite sėkmingai įsidarbinti.
3. Atnaujinkite savo Linkedin profilį
Linkedin tampa viena iš svarbiausių socialinių tinklų platformų darbo paieškoms. Įsitikinkite, kad jūsų profilis:
- Yra užpildytas iki galo, įskaitant darbo patirtį ir įgūdžius.
- Sukuria aiškų profesinį įvaizdį.
- Turi profesionalią profilio nuotrauką.
Dar neturite paskyros Linkedin platformoje? Pats metas ją susikurti ir savo kandidatūrą sustiprinti profesionaliai sutvarkytu profiliu. Paskyrą sukurti nėra sudėtinga, daug patarimų kaip tai padaryti galima rasti internete.
Susitelkite ties efektyvia darbo paieškos strategija
Kai jau esate pasiruošę, nusistatę tikslus, susitvarkę savo CV ir socialinių tinklų profilius, laikas pradėti aktyviai ieškoti darbo. Efektyviai paieškai pasitelkite šiuos metodus:
1. Darbo skelbimų portalai
Lietuvoje yra daugybė darbo skelbimų portalų. Norėdami efektyviai išnaudoti tokių portalų privalumus:
- Kasdien tikrinkite darbo skelbimų portalus, geriausia ryte, arba į darbo dienos pabaigą.
- Filtruokite skelbimus pagal norimą sritį, darbo pobūdį ir miestą ar šalį.
- Užsiprenumeruokite darbo skelbimų naujienlaiškius, kad nepraleistumėte naujų galimybių ir apie naujus darbo pasiūlymus sužinotumėte pirmieji.
Kol kas, darbo skelbimų portalai vis dar išlieka viena efektyviausių darbo paieškos priemonių, tačiau tendencijos kinta, todėl neapsiribokite vien tik skelbimų portalais.
Kadangi įmonės dažnai naudojasi portalų duomenų bazėmis (tai reiškia, kad ieško darbuotojų iš ten jau užsiregistravusių asmenų), rekomenduojama susikurti savo gyvenimo aprašymą bent jau pagrindiniuose darbo skelbimų portaluose. Yra didelė tikimybė, kad jūsų gyvenimo aprašymas sudomins potencialų darbdavį ir gausite kvietimą pokalbiui.
2. Kontaktų ratas
Dažnai darbo galimybių atsiranda diskutuojant su pažįstamais, draugais ar buvusiais kolegomis. Nebijokite apie norą susirasti darbą pasikalbėti su žmonėmis, kuriuos pažįstate. Jei Linkedin kontaktų rate taip pat turite žmonių, kurie dirba vienoje ar kitoje įmonėje, kur galbūt norėtumėte dirbti, pažymėkite savo Linkedin profilį #Opentowork ženkleliu. Tai parodys, jog esate atviras naujiems darbo pasiūlymams ir padidins galimybes greičiau gauti norimą darbą. Taip pat:
- Dalyvaukite profesiniuose renginiuose ir seminaruose.
- Plėskite kontaktų ratą Linkedin platformoje.
- Dalyvaukite įmonių atvirų durų dienose.
3. Kreipkitės į darbdavius tiesiogiai
Jei yra konkreti įmonė, kurioje norėtumėte dirbti, nedvejokite ir susisiekite su ta įmone tiesiogiai. Nusiųskite savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką net jei nėra viešai paskelbtų darbo skelbimų. Tai parodys jūsų iniciatyvumą ir susidomėjimą.
Galbūt įmonė dar tik svarsto ir vertina naujų darbuotojų poreikį. Darbdavį gali sudominti jūsų profilis ir tuomet jis gali pasiūlyti prisijungti prie jo įmonės. Nebijokite ir siekite savo svajonių.
Su įmonių vadovais galite susisiekti el. paštu arba Linkedin platformoje. Parašykite įtikinamą oficialų laišką su tinkamu pasisveikinimu, pademonstruokite savo profesionalumą ir kartu išlaikykite mandagų bendravimo toną.
Išsiskirkite iš kitų kandidatų
Rinka yra konkurencinga, ypač tam tikrose srityse. Vien tik rasti patrauklų darbo skelbimą nepakanka, reikia išsiskirti iš kitų kandidatų, kurių kartais gali būti išties daug.
1. Pademonstruokite savo pasiekimus
Gyvenimo aprašyme ir motyvaciniame laiške pateikite konkrečius pasiekimus. Vietoj bendrų frazių, tokių kaip „pasiekiau gerų rezultatų“, rašykite:
- „Per 6 mėnesius padidinau pardavimus 20%.“
- „Sukūriau naują sandėliavimo sistemą, kuri pagerino procesų efektyvumą.“
2. Pabrėžkite minkštuosius įgūdžius
Turbūt kyla klausima, o kas gi tie minkštieji įgūdžiai. Minkštieji įgūdžiai, tai asmeninės savybės ir socialiniai gebėjimai, kurie padeda efektyviai bendrauti, bendradarbiauti ir prisitaikyti prie kintančių situacijų darbe. Darbdaviui svarbu ne tik jūsų techniniai įgūdžiai, bet ir gebėjimai dirbti komandoje, spręsti problemas. Įtraukite šiuos įgūdžius į savo gyvenimo aprašymą. Įtraukite tik gerai apgalvoję.
Pasiruoškite darbo pokalbiui
Darbo pokalbis yra tai, ko siekiate savo gyvenimo aprašymu. Tai galimybė įtikinti darbdavį, ar įgaliotą įmonės atstovą, kad būtent jūs esate tinkamiausias kandidatas. Pasiruoškite darbo pokalbiui, tai vienas svarbiausių žingsnių, norint gerai pasirodyti darbo pokalbio metu. Svarbiausi žingsniai ruošiantis:
- Iš anksto pasidomėkite apie įmonę.
- Pasipraktikuokite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.
- Apgalvokite, kokius klausimus norėtumėte užduoti įmonei.
Kodėl susirasti darbą gali būti sudėtinga?
Per pastarąjį dešimtmetį technologijų bumas paveikė ekonomiką, įskaitant išaugusį interneto naudojimą ir pritaikymą. Dėl to pasikeitė galimų darbo vietų tipai, taip pat būdai, kaip jų ieškoti skaitmeniniame amžiuje. Ankščiau darbo paieška dažniausiai apsiribodavo skelbimais laikraščiuose, skelbimų lentose. Dabar darbo paieška kur kas pažangesnė.
Darbo skelbimų portalai tapo pagrindiniu darbo paieškos įrankiu. Pagrindiniu, bet ne vieninteliu. Tai, kad daugelis žmonių vis dar sunkiai naudojasi internetu (taip, perskaitėte teisingai), įtakoja nesėkmes darbo paieškoje. Didelė dalis darbingo amžiaus žmonių, yra perkopę 50 metų amžiaus ribą, todėl darbo paieška internete, jiems kelia sunkumų.
Net ir jaunesnio amžiaus žmonės neretai susiduria su sunkumais, o dažniausiai dėl to, kad nemoka sukurti gero gyvenimo aprašymo, nemoka perteikti savo gebėjimų, nepritaiko savo CV kiekvienai pozicijai atskirai ir dar daug panašių priežasčių. Tinkamas pasiruošimas darbo paieškai, gerokai palengvina situaciją.