Svarbiausi patarimai rašant CV švedų kalba

Švedijos darbo rinka turi savo unikalumų, kurie reiškia, kad CV kūrimas gali skirtis nuo to, prie ko esame įpratę. Pavyzdžiui, švedai dažnai pabrėžia komandinio darbo gebėjimus, pateikia išsamų švietimo ir darbo patirties aprašymą ir naudoja nuosaikų stilių. Taigi, kokia turėtų būti struktūra, kaip turėtumėte pristatyti savo įgūdžius ir patirtį, o galbūt svarbiausia - ką iš tiesų reiškia „nuosaikus stilius“ švedų CV kontekste?
Treniruotės:
Dydis:
Pritaikoma:
Žodis (Microsoft)
A4
tai yra

Dabar mes pasirengę pereiti prie straipsnio dalykų, kurie itin svarbūs kiekvienam švedų darbo rinkos aspirantui - kaip parašyti tobulą CV. Švedijoje, kaip ir bet kurioje kitur, CV yra pagrindinis dokumentas, leidžiantis darbdaviams susipažinti su jūsų profesiniu profilu ir nuspręsti, ar verta jus pakviesti pokalbiui. Tobulas CV gali atidaryti duris į svajonių darbą, todėl yra gyvybiškai svarbu suprasti, ką švedų darbdaviai ieško šiame dokumente. Toliau nagrinėsime, kokie yra efektyvaus CV kūrimo principai ir kaip jūs galite juos pritaikyti savo asmeninėje karjeros paieškoje.

CV pavyzdys švedų kalba

Personliga Uppgifter:

Namn: Johan Svensson

Adress: Storgatan 1, 12345 Stockholm

Telefon: 070-1234567

E-post: johan.svensson@gmail.com

Födelseår: 1978

Nationalitet: Svensk

Arbetslivserfarenhet:

2018-nu: Projektledare, IKEA, Stockholm

 • Ledde framgångsrika projekt inom produktutveckling och marknadsföring.
 • Ansvarade för att samordna team på upp till 20 personer.

2013-2018: Produktchef, H&M, Stockholm

 • Utvecklade och implementerade produktstrategier för att öka försäljningen.
 • Samarbetade med design och marknadsföring för att säkerställa produktens framgång på marknaden.

2008-2013: Marknadsassistent, Ericsson, Stockholm

 • Stödde marknadsavdelningen i olika kampanjer och event.
 • Skapade och upprätthöll databaser för kundrelationer.

Utbildning:

2004-2008: Magister i företagsekonomi, Stockholms Universitet

 • Inriktning: Marknadsföring

2000-2004: Bachelor i företagsekonomi, Uppsala Universitet

 • Inriktning: Företagsledning

Färdigheter:

 • Flytande i engelska och svenska
 • Grundläggande kunskaper i spanska
 • Expert i Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)
 • Erfarenhet av projektledning och teamledning
 • Starka kommunikations- och presentationstekniker

Referenser:

Tillhandahålls på begäran.


Naudingos frazės gyvenimo aprašymui švedų kalba: vertimai ir patarimai

Čia esantis straipsnis yra skirtas tiems, kurie nori geriau suprasti, kaip rašyti CV švedų kalba. Jame pateiktas sąrašas, kuriame galite rasti naudingų terminų, susijusių su CV rašymu švedų kalba, išverstų į švedų.

Žemiau pateiktas terminų sąrašas:

 1. Gyvenimo aprašymo struktūra - CV-struktur
 2. Gyvenimo aprašymo formatavimas - CV-format
 3. Išsilavinimas - Utbildning
 4. Įgūdžiai - Färdigheter
 5. Praktika - Praktik
 6. Darbo patirtis - Arbetslivserfarenhet
 7. Asmeninės savybės - Personliga egenskaper
 8. Karjeros tikslai - Karriärmål
 9. Referencijos - Referenser
 10. Kalbos įgūdžiai - Språkkunskaper

Šie terminai padės jums geriau suprasti, kaip sudaryti savo CV švedų kalba ir kuo efektyviau pateikti savo asmeninę, išsilavinimo ir profesinę informaciją.

Gramatikos taisyklės rašant gyvenimo aprašymą švedų kalba

Švedų kalbos gramatika yra gana sudėtinga. Gyvenimo aprašymo rašymui reikia gerai išmanyti vartotojo laikus, taisyklingai naudoti asmenų konjugacijas ir būti atidus su lyčių ir skaičiaus suderinimu. Ypatingai svarbu teisingai vartoti praeities laiką ir būtų geriau rašyti trečiame asmenyje, kad tekstas būtų objektyvesnis ir profesionaliau skambėtų.

Pavyzdžiui, sakinys "Aš dirbau kaip mokytojas" švedų kalba skamba "Jag arbetade som lärare", bet gyvenimo aprašyme geriau rašyti "Han arbetade som lärare" (Jis dirbo kaip mokytojas). "Aš studijavau universitete" verčiamas "Jag studerade på universitetet", bet gyvenimo aprašyme turėtų būti "Han studerade på universitetet" (Jis studijavo universitete).

Be to, švedų kalboje reikia atsižvelgti į tai, kad daugelis veiksmažodžių konjuguoja pagal skirtingus modelius, todėl būtina išmokti ir taikyti šias taisykles. Skirtingi veiksmažodžių laikai ir asmenys gali turėti skirtingas formacijas, todėl reikia atkreipti dėmesį į šiuos niuansus.

Gyvenimo aprašymo struktūros ir formatavimo svarba švedų kalboje

Karjeros tikslai ir iššūkiai yra neatsiejami nuo kiekvieno darbuotojo. Sėkmingai juos įveikti ir savo karjeros tikslus pasiekti padeda gerai struktūrizuotas CV. Puikiai išdėstytas CV ne tik padeda potencialiam darbdaviui greitai ir aiškiai suvokti kandidato kompetencijas, bet ir rodo jo gebėjimą sistemingai ir logiškai mąstyti. Tinkamai parinkta CV struktūra ir tvarkingas išdėstymas yra svarbus veiksnys, lemiantis pirmą įspūdį apie kandidatą. Taigi, patogiai ir aiškiai struktūrizuotas CV gali tapti lemiamu žingsniu link sėkmingos karjeros.

Siūlome ne tik CV šablonus, bet ir kitus naudingus šablonus mūsų skaitytojams.


Kaip parengti gyvenimo aprašymą švedams: atkreipkite dėmesį į formatavimą

Stilistinis CV nustatymas švedų kalba yra svarbus, kad būtų sukurta profesionali ir įspūdinga CV versija potencialiems darbdaviams Švedijoje. Štai keletas patarimų:

 1. Šriftas: Švedijoje populiarus ir lengvai skaitomas šriftas yra Arial. Šis šriftas yra universalus, todėl jis yra lengvai skaitomas ir atrodo profesionalus. Be to, Arial yra standartinis šriftas daugumoje darbo vietų Švedijoje.
 2. Formatas: Švedijoje dažniausiai naudojamas Europass CV formatas. Šis formatas yra paprastas, bet vis dar atrodo profesionalus. Jis taip pat leidžia lengvai pridėti ir redaguoti informaciją.
 3. Paraštės: Švedijoje CV turi būti parašytas antroje pusėje. Tai reiškia, kad turite parašą parašyti po paskutiniu CV skyriumi, o ne viršuje. Tai yra tradicinis būdas, kaip švedai rašo savo CV.
 4. Punkti: Naudoti punktus yra labai svarbu CV, kad informacija būtų aiški ir suprantama. Švedijoje punktai naudojami po kiekvieno darbo patirties ar išsilavinimo punkto, kad būtų lengviau skaityti ir suprasti informaciją.
 5. Skyrikliai: Švedijos CV naudojami kableliai ir taškai, kad atskirti skirtingas informacijos detales. Pavyzdžiui, naudojant kablelius atskirti skirtingas darbo užduotis ir naudojant taškus atskirti skirtingas darbo vietas.
 6. Šablono tipas ir spalvos: Švedijoje dažniausiai naudojami neutralūs ir profesionalūs CV šablonai. Švedai vertina paprastumą ir profesionalumą, todėl rekomenduojama naudoti juodą, pilką arba mėlyną spalvą. Mėlyna spalva yra populiari Švedijoje, nes ji simbolizuoja pasitikėjimą ir profesionalumą.

Kaip sukurti struktūruotą gyvenimo aprašymą švediškai: esminiai principai

CV struktūra ir jos pagrindinės dalys yra labai svarbios, norint sėkmingai konkuruoti dėl darbo vietos. Taip yra visame pasaulyje, tačiau švedų darbo rinkoje tai yra itin svarbu, nes švedai dažnai atkreipia dėmesį į smulkius aspektus, tokius kaip CV struktūra ir išsamumas.

 1. Asmeninė informacija: Tai apima jūsų vardą, pavardę, kontaktinius duomenis, gimimo datą ir šalį. Švedijoje nėra įprasta nurodyti lytį arba civilinę būklę.
 2. Profesionalus profilis: Tai yra trumpa jūsų profesinio gyvenimo apžvalga, kurioje pateikiama informacija apie jūsų karjeros tikslus ir ambicijas.
 3. Profesinė patirtis: Čia turėtumėte pateikti visą savo darbo patirtį, pradedant nuo naujausios ir baigiant seniausia. Kiekvienam darbui turėtumėte nurodyti darbo vietas, datas, pareigas ir pagrindines atsakomybes. Švedijoje labai svarbu konkretūs darbo uždavinių pavyzdžiai.
 4. Įgūdžiai: Šioje dalyje turėtumėte pateikti savo techninius ir minkštuosius įgūdžius, susijusius su darbo vieta, kuriai pretenduojate.
 5. Išsilavinimas: Čia reikia nurodyti visus jūsų išsilavinimus, pradedant nuo naujausio ir baigiant seniausiu. Švedijoje svarbu nurodyti universiteto pavadinimą ir studijų laikotarpį.
 6. Papildomos skiltys: Tai gali būti kalbos, kursai, sertifikatai, hobiai, savanoriškas darbas ir kt. Švedijoje labai vertinamas savanoriškas darbas, todėl ši informacija gali padidinti jūsų galimybes gauti darbą.

Į šias dalis reikėtų atsižvelgti rengiant CV, kad būtų galima efektyviai pateikti savo kandidatūrą darbdaviui. Visada svarbu prisiminti, kad CV turėtų būti profesionalus, aiškus ir tvarkingas.

Svarbiausios taisyklės rašant gyvenimo aprašymą Švedijoje: kodėl antraštė yra raktas į sėkmę?

Antraštės svarba švedų kalbos gyvenimo aprašyme yra esminė, nes ji suteikia skaitytojui aiškią idėją apie teksto turinį ir padeda geriau suprasti jo struktūrą.

GERAS

Efternamn Förnamn

Yrke och disciplin

Postadress

Telefonnummer

E-postadress


Kaip pasirinkti tinkamą nuotrauką savo gyvenimo aprašymui Švedijoje?

Švedijoje nuotraukos pridėjimas prie CV nėra privalomas, tačiau tai gali būti naudinga, kadangi tai padeda darbdaviui susidaryti visapusiškesnį įvaizdį apie kandidatą. Nuotrauka gali atskleisti asmens profesionalumą, tvarkingumą ir bendravimo stilių. Tačiau, jei nuspręsite pridėti nuotrauką, svarbu, kad ji būtų aukštos kokybės ir profesionali - jokiu būdu nelikite su atsitiktinai išrinkta nuotrauka iš socialinių tinklų.

Verta paminėti, kad nuotraukos pridėjimas neturi įtakos jūsų profesionalumo vertinimui, nes Švedijoje labai rimtai vertinama lygybė ir diskriminacijos išvengimas. Todėl, jei nuspręsite nepateikti nuotraukos, tai neturėtų trukdyti jūsų kandidatūros sėkmei. Svarbiausia yra pateikti aiškų ir struktūruotą CV, kuriame pabrėžiami jūsų gebėjimai, patirtis ir kompetencijos.

Patirties svarba gyvenimo aprašyme Švedijos darbo rinkai

Kaip tinkamai aprašyti patirtį savo CV Švedijos darbo rinkai

Patirties skyrius švedų CV yra vienas svarbiausių, nes jis parodo jūsų profesinę raidą ir kompetencijas. Ši dalis leidžia potencialiam darbdaviui išsamiai įvertinti kandidato gebėjimus, pritaikomus konkrečiam darbui. Todėl, rašydami patirties skiltį, būtina atsižvelgti į tam tikrus aspektus, kurie padeda geriau atskleisti jūsų profesinį profilį.

• Chronologine tvarka: patirties skyriuje turite pateikti ankstesnius darbus nuo naujausio iki seniausio. Tai padeda darbdaviui lengvai sekti jūsų karjeros kelią.

• Sutarties datos: nepamirškite įtraukti pradžios ir pabaigos datos kiekvienai pareigai. Tai suteikia aiškų vaizdą apie jūsų darbo stabilumą ir patirties trukmę.

• Pareigų pavadinimas: kiekvienai darbo patirčiai būtina nurodyti pareigų pavadinimą. Tai suteikia darbdaviui galimybę suprasti, kokio tipo pareigas esate įgijęs.

• Sąrašas su punktais: naudokite punktus, kad pateiktumėte savo pareigų aprašymą. Tai padeda darbdaviui greitai peržiūrėti jūsų atliktus darbus ir jūsų įgūdžius.

• Pareigų aprašymas: kiekvienai pareigai suteikite trumpą aprašymą, kuriame nurodytumėte savo atsakomybes ir pasiekimus. Tai padės darbdaviui geriau suprasti jūsų įgūdžius ir patirtį.

• Raktiniai žodžiai: įtraukite raktinius žodžius, kurie susiję su jūsų sritimi ir pareigomis. Tai padeda darbdaviui greitai identifikuoti jūsų kompetencijas.

Šiame skyriuje būtina vengti pirmojo asmens ir pateikti informaciją objektyviai. Taip pat, stenkitės naudoti turtingą žodyną, kad geriau atspindėtumėte savo profesinį profilį.

GERAS

Arbetsplats: IKEA

Position: Kunderådgivare

Datum: Januari 2015 - December 2018

 • Gav kundservice via telefon och email.
 • Hanterade kundklagomål och förfrågningar.
 • Erbjöd lösningar på kundproblem.
 • Arbetade med ett team för att uppnå försäljningsmål.
 • Utbildade nya anställda i kundserviceprotokoll.

Kaip parašyti gyvenimo aprašymą švediškai: gidas pradedantiesiems

CV užpildymas yra vienas iš svarbiausių žingsnių ieškant darbo. Tačiau tai gali būti sudėtinga, ypač jei neturite patirties. Šiame straipsnyje pateikiami paprasti patarimai, kaip užpildyti CV švedų kalba neturint darbo patirties.

 1. Asmeninė informacija: Pradėkite nuo savo vardo, el. pašto adreso, telefono numerio ir gyvenamosios vietos. Ši informacija yra svarbi, kad darbdaviai galėtų su jumis susisiekti.
 2. Profesinės tikslų aprašymas: Ne visi CV privalo turėti šį skyrių, tačiau jei jūs neturite darbo patirties, tai gali būti naudinga. Trumpai apibūdinkite, ką norite pasiekti ir kokio tipo darbo ieškote.
 3. Švietimas: Čia įrašykite visus savo švietimo laimėjimus, pradedant nuo vidurinės mokyklos. Paminėkite visus mokyklinius projektus, kursus arba seminarus, kurie gali būti susiję su darbo vietos, kurios ieškote, reikalavimais.
 4. Voluntarizmas ir neformalusis mokymasis: Jei neturite formalaus darbo patirties, bet dalyvavote savanoriškose veiklose arba turite neformalaus mokymosi patirties, tai yra gera vieta ją paminėti. Be to, tai parodo, kad esate iniciatyvus ir norite mokytis.
 5. Įgūdžiai: Paminėkite pagrindinius įgūdžius, kuriuos galite pritaikyti darbo vietoje. Pvz., kalbų mokėjimas, kompiuterinių programų mokėjimas, komunikacijos ar organizaciniai įgūdžiai.
 6. Hobiai ir pomėgiai: Hobiai ir pomėgiai gali atskleisti daugiau apie jūsų asmeninį gyvenimą ir padėti darbdaviui susidaryti įspūdį apie jus kaip asmenybę.
 7. Rekomendacijos: Jei turite mokytojų, dėstytojų ar kitų asmenų, kurie galėtų jums suteikti rekomendacijas, pridėkite juos prie savo CV. Tai gali padidinti jūsų patikimumą.
 8. Teisingumas ir profesionalumas: Nors norite pabrėžti savo stipriąsias puses, svarbu būti teisingam ir profesionaliam. Venkite perdėtų teiginių arba nerealistinių tikslų.
 9. CV išvaizda ir struktūra: Įsitikinkite, kad jūsų CV yra tvarkingas, gerai struktūruotas ir lengvai skaitomas. Švedijoje dažniausiai naudojamas Europass CV formatas.
 10. Rašyba ir gramatika: Prieš siunčiant CV, įsitikinkite, kad visi žodžiai yra teisingai parašyti, o sakinių struktūra yra teisinga. Gramatikos klaidos gali sukelti neigiamą įspūdį.
 11. Galutinis patikrinimas: Prieš siunčiant CV, peržiūrėkite jį dar kartą. Ar jis atrodo tvarkingas ir profesionalus? Ar jame nėra klaidų? Ar jis atspindi jūsų įgūdžius ir patirtį? Jei į visus šiuos klausimus galite atsakyti teigiamai, esate pasiruošęs siųsti savo CV.

Išsilavinimo svarba rašant gyvenimo aprašymą švedų kalba

Išsilavinimo skiltis yra vienas iš pagrindinių elementų CV, nes tai suteikia potencialiems darbdaviams aiškų vaizdą apie kandidato akademinį pasirengimą. Ši skiltis padeda įvertinti kandidato gebėjimą spręsti problemas, analizuoti informaciją ir mokėti mokytis, kurie yra labai vertinami darbo rinkoje. Be to, tam tikri darbai reikalauja specifinių kvalifikacijų arba išsilavinimo, todėl ši informacija yra būtina siekiant patikrinti kandidato tinkamumą pozicijai.

Koks išsilavinimas turėtų būti pirmiausia pateiktas švedų gyvenimo aprašyme?

Išsilavinimas nėra būtinai pirmas elementas, kurį turėtų pateikti asmuo, rašantis savo CV Švedijoje. Daugelis darbdavių pirmiausia nori matyti patirtį, kuri yra tiesiogiai susijusi su laisva darbo vieta, todėl rekomenduojama, jog gyvenimo aprašyme būtų pateikta darbo patirtis pirmiausia. Pavyzdžiui, jei asmuo turi ilgalaikę patirtį IT sektoriuje ir kreipiasi į IT specialisto darbą, tai ši patirtis turėtų būti pateikta pirmiausia, o išsilavinimas - vėliau.

Vis dėlto, yra situacijų, kai išsilavinimas gali būti pateikiamas pirmiausia. Tai dažniausiai taikoma jauniems specialistams, kurie neturi daug darbo patirties, bet turi aukštąjį išsilavinimą, susijusį su laisva darbo vieta. Pavyzdžiui, jei neseniai baigęs studijas inžinierius kreipiasi į inžinieriaus darbą, tai išsilavinimas gali būti pateikiamas pirmiausia, kad pabrėžtų specializuotą mokymą ir kompetenciją šioje srityje.

Tačiau, tai nėra universalus modelis ir turėtų būti pritaikomas pagal kiekvieną atskirą situaciją. CV turinys ir jo struktūra dažnai priklauso nuo darbo skelbimo reikalavimų ir asmeninio kandidato pasirinkimo.

GERAS

Utbildning:

2015-2018: Kandidatexamen i företagsekonomi, Stockholms Universitet, Stockholm

Fokuserade på kursutbud inom strategisk marknadsföring och företagsledning. Avslutade med ett betyg på "Väl Godkänd".

2012-2015: Gymnasieexamen i ekonomi, Vasagymnasiet, Stockholm

Specialiserat mig på ekonomi och företagsadministration. Betyg: A i alla ekonomirelaterade ämnen.

Kurser och certifikat:

2019: Certifierad i projektledning, Projektledarinstitutet, Stockholm

Kursen inriktade sig på att hantera komplexa projekt inom olika branscher.

2018: Digital marketing kurs, Google Digital Academy, Online

Lärde mig grunderna i digital marknadsföring, inklusive sökmotoroptimering och sociala medier marknadsföring.

Språk:

Svenska: Modersmål

Engelska: Flytande

Spanska: Grundläggande


Įgūdžių svarba švediškame gyvenimo aprašyme

Įgūdžiai yra neatsiejama gyvenimo dalis Švedijoje. Tai yra vienas iš pagrindinių kriterijų, kurį įvertina darbdaviai ieškodami potencialių darbuotojų. Švedijos darbo rinka yra labai konkurencinga, tad turėti tinkamus ir pakankamus įgūdžius gali padėti išsiskirti iš minios. Šios šalies gyventojai nuo ankstyvos vaikystės skatinami mokytis, tobulėti ir lavinti įvairias savybes - nuo techninių ir kalbų iki socialinių ir emocinių. Taip pat, Švedijoje labai vertinamas nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas, todėl daugelis gyventojų nuolat investuoja į savo asmeninę ir profesinę plėtrą.

Įdarbintojai Švedijoje ieško darbuotojų, kurie ne tik atitiktų techninius reikalavimus, bet ir turėtų tam tikrų socialinių įgūdžių, tokių kaip komunikabilumas, gebėjimas dirbti komandoje, problemų sprendimo sugebėjimai ir kt. Švedijos darbo rinkoje labai svarbi yra adaptabilumas ir lankstumas, kadangi daugelis darbo vietų reikalauja nuolatinio prisitaikymo prie kintančių aplinkybių. Taip pat, darbdaviai vertina darbuotojus, kurie yra atviri naujovėms, moka kritiškai mąstyti ir yra pasirengę nuolat mokytis.

Žemiau pateiksime pavyzdinį minkštųjų ir kietųjų įgūdžių sąrašą, kuris gali būti itin naudingas formuojant CV, siekiant sėkmės Švedijos darbo rinkoje.
GERAS

Minkštieji įgūdžiai:

 1. Komunikacija (Kommunikation)
 2. Komandinis darbas (Lag arbete)
 3. Problemų sprendimas (Problem lösa)
 4. Kritinis mąstymas (Kritiskt tänkande)
 5. Kūrybiškumas (Kreativitet)
 6. Tolerancija (Tolerans)
 7. Savarankiškumas (Självständighet)
 8. Laiko valdymas (Tidsstyrning)
 9. Pasitikėjimas savimi (Självförtroende)
 10. Streso valdymas (Stresshantering)

Kietieji įgūdžiai:

 1. Programavimas (Programmering)
 2. Duomenų analizė (Dataanalys)
 3. Biudžeto planavimas (Budgetplanering)
 4. Projektų valdymas (Projektledning)
 5. Užsienio kalbų žinios (Språkkunskaper)
 6. SEO/SEM strategijos (SEO/SEM strategier)
 7. Grafinis dizainas (Grafisk design)
 8. Elektroninio verslo strategijos (E-handelsstrategier)
 9. Mokslinio tyrimo metodologija (Forskningsmetodik)
 10. Statistinė analizė (Statistisk analys)

Papildomos dalys, kurias reikia įtraukti į gyvenimo aprašymą pagal Švedijos standartus

Papildomos kategorijos CV gali padėti darbdaviui geriau suprasti kandidato įgūdžius, patirtį ir asmenybę. Jos suteikia galimybę detaliau pristatyti savo unikalumą ir pranašumus prieš kitus kandidatus.

Pasirinktos kategorijos: "Kalbos" ir "IT įrankiai".

"Kalbos" kategorija yra svarbi, nes daugumai darbų reikalinga bent viena užsienio kalba. Be to, kalbų mokėjimas rodo kandidato gebėjimą mokytis ir prisitaikyti, o tai yra vertingos savybės bet kuriame darbe. Švedijoje, kur yra daug tarptautinių įmonių, darbdaviams gali būti ypač svarbu, kad kandidatai mokėtų ne tik švedų, bet ir kitas kalbas.

"IT įrankiai" yra kita svarbi kategorija, nes technologijos yra vis dažniau naudojamos įvairiose darbo srityse. IT įrankių žinojimas gali padėti efektyviau atlikti darbą, o kai kuriose pozicijose tai gali būti būtina. Įtraukdami šią kategoriją į savo CV, kandidatai gali parodyti savo technologinį raštumą ir pasirengimą naudoti technologijas darbe.

Kaip tobulinti gyvenimo aprašymą pagal švediškus standartus

Švedijos darbo rinkoje darbdaviai vertina aiškumą, konkretumą ir profesionalumą. Pateikiame keletą patarimų, kaip pagerinti savo švedišką CV:

 1. Asmeninė informacija: pradėkite nuo savo vardo, adreso, telefono numerio ir el. pašto adreso. Švedijoje nėra įprasta pateikti savo amžių ar gimimo datą, todėl šią informaciją galite praleisti.
 2. Aiškūs darbo patirties aprašymai: Būkite kuo konkretesni aprašydami savo darbo patirtį. Pateikite darbo vietos pavadinimą, darbo laikotarpį ir konkretų aprašymą, ką atlikote. Švedijoje labai vertinamas konkretumas.
 3. Kompetencijos ir įgūdžiai: Pateikite sąrašą savo kompetencijų ir įgūdžių, kurie yra susiję su darbo vieta, į kurią ketinate kreiptis. Taip pat nepamirškite pateikti ir kalbų, kuriomis mokate, sąrašo.
 4. Švietimas: Išvardinkite savo išsilavinimą, pradedant nuo naujausio. Pateikite mokyklos ar universiteto pavadinimą, studijų programą ir laikotarpį.
 5. Rekomendacijos: Švedijoje labai vertinamos rekomendacijos, todėl, jei turite galimybę, pateikite kontaktinę informaciją su asmenimis, kurie galėtų jums rekomenduoti.
 6. Prisitaikykite CV prie darbo vietos: Nors tai gali užtrukti šiek tiek ilgiau, bet kiekvienam darbo pasiūlymui turėtumėte prisitaikyti savo CV. Darbdaviai nori matyti, kad jūsų patirtis ir įgūdžiai tiesiogiai susiję su darbo vieta, į kurią kreipiatės.
 7. Profesionalus išvaizdos stilius: Švedijoje darbdaviai vertina profesionalumą, todėl įsitikinkite, kad jūsų CV atrodo profesionaliai. Nenaudokite per daug spalvų ar netinkamų šriftų. Taip pat, jei įmanoma, įtraukite profesionalią nuotrauką.
 8. Trumpas ir aiškus motyvacijos laiškas: Švedijoje labai vertinamas trumpas ir aiškus motyvacinis laiškas, kuris pateikiamas kartu su CV. Jame turėtumėte aiškiai paaiškinti, kodėl esate tinkamas kandidatas į šią darbo vietą ir kaip galite pridėti vertės įmonėje.

Pagrindiniai elementai rašant gyvenimo aprašymą švediškai

Rašant CV švedų kalba, svarbu atsižvelgti į kultūrinius skirtumus ir darbdavio lūkesčius. Švedijos darbo rinka vertina skaidrumą, paprastumą ir konkretumą, todėl reikia pasirūpinti, kad jūsų CV atitiktų šias vertybes. Štai keletas konkrečių patarimų, kuriuos reikėtų laikytis:

 • Apie save pradėkite trumpu pristatymu. Švedai vertina glaustumą, todėl neturėtų būti daugiau nei 3-4 sakiniai.
 • Išvardinkite savo darbo patirtį chronologiškai, pradedant nuo naujausios. Pateikite darbo pavadinimą, datos, darbo vietos pavadinimą ir trumpą aprašymą.
 • Išsamiai aprašykite savo užduotis ir atsakomybes kiekviename darbe. Švedams svarbu matyti, kokius konkretūs įgūdžius ir patirtį įgijote.
 • Pateikite išsamų savo išsilavinimo aprašymą. Nurodykite mokyklą, studijų laikotarpį, gautą laipsnį ir specializaciją.
 • Įtraukite kalbų žinias. Švedai dažnai ieško darbuotojų, kurie moka kalbėti ne tik švedų, bet ir kitomis kalbomis.
 • Nurodykite savo kompiuterinius įgūdžius. Švedija yra labai technologiška šalis, todėl dauguma darbdavių tikisi, kad jūs turite gerus IT įgūdžius.
 • Pabaigoje, įtraukite nuorodas į savo profesionalius profilius internete, pavyzdžiui, LinkedIn. Tai padės darbdaviui gauti platesnį jūsų kaip profesionalo vaizdą.

Kaip parašyti motyvacinį laišką švedų kalba

Motyvacinis laiškas yra puiki galimybė atkreipti dėmesį į savo stipriąsias puses ir įtikinti darbdavį, kad esate tinkamas kandidatas. Švedijoje, kaip ir kitose šalyse, CV kartu su motyvacinio laiško pateikimas yra labai paplitęs reiškinys, kurio metu galite išsiskirti iš kitų kandidatų. Be to, motyvacinis laiškas leidžia jums detaliau aprašyti savo profesinę patirtį ir karjeros tikslus, o taip pat rodo jūsų rašymo gebėjimus. Pateikdamas motyvacinį laišką švedų kalba, parodote savo pasiryžimą integruotis į švedišką darbo rinką ir gerbti šalies kalbos kultūrą.

Kaip parašyti gyvenimo aprašymą Švedijos darbo rinkai: DUK ir kandidatavimo patarimai

Klausimas: Ar yra specifinių reikalavimų, kaip turėtų atrodyti CV Švedijoje?

Atsakymas: Taip, Švedijoje yra tam tikrų specifinių reikalavimų CV. Pirmiausia, CV turėtų būti aiškus ir koncizuotas, paprastai ne ilgesnis nei du puslapiai. Be to, CV turėtų būti struktūrizuotas chronologiškai ir turėtų apimti šią informaciją: asmens duomenis, išsilavinimą, darbo patirtį, kalbų žinias, kompiuterio įgūdžius, profesinius tikslus ir hobius. Švedijoje taip pat yra paplitusi praktika CV pateikti nuotrauką, tačiau tai nėra privaloma.

Klausimas: Ar Švedijoje yra priimtina pateikti motyvacinį laišką kartu su CV?

Atsakymas: Taip, Švedijoje yra labai pageidautina pateikti motyvacinį laišką kartu su CV. Motyvacinis laiškas yra puiki galimybė išsamiau aprašyti savo patirtį, įgūdžius ir ambicijas, taip pat paaiškinti, kodėl jūsų kandidatūra yra tinkama konkrečiai darbo vietai.

Klausimas: Ar yra būtina CV ir motyvacinį laišką rašyti švedų kalba?

Atsakymas: Tai priklauso nuo darbo skelbimo. Jei skelbimas pateiktas švedų kalba, tuomet labiausiai tikėtina, jog darbdavys tikisi gauti CV ir motyvacinį laišką švedų kalba. Tačiau, jei skelbimas pateiktas anglų kalba arba nurodyta, kad darbo vieta reikalauja anglų kalbos žinių, tuomet CV ir motyvacinis laiškas gali būti pateikti anglų kalba. Svarbu prisiminti, kad jei CV rašote švedų kalba, turite būti tikri savo kalbos žiniomis, nes klaidos gali sukelti neigiamą įspūdį.

Sukurkite savo CV naudodami geriausius šablonus

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą