Socialinius tinklus naudoja ne tik fiziniai asmenys, bet taip pat juos naudoja ir verslai. Socialinių tinklų pagalba kuriamas įmonės įvaizdis, pristatomi produktai, pritraukiami nauji klientai bei skatinami pardavimai.
Kas už viso to slypi? Socialinius tinklus turi administruoti tai išmanantys specialistai, būtent dėl to, šiandien kaip niekada išaugęs tokių specialistų poreikis. Galima sakyti, kad kiekvienai organizacijai, norinčiai būti socialiniuose tinkluose, reikalingas socialinių tinklų vadybininkas.
Jei skaitote šį straipsnį, vadinasi esate tos srities atstovas, arba kaupiate žinias, kad galėtumėte pradėti karjerą kaip socialinių tinklų vadybininkas. Padėsime sukurti gyvenimo aprašymą, kurio pagalba galėsite lengviau perkelti turimą patirtį ir žinias į šį profesinį dokumentą ir greičiau gauti norimo darbo pasiūlymą.
![Socialinių tinklų vadybininkas](https://cdn.prod.website-files.com/64f9c020e41c457b60a90cb0/6509559c9356cfba3482e64c_socialini%C5%B3-tinkl%C5%B3-vadybininkas-1.jpg)
Milijonai žmonių visame pasaulyje dirba socialinės žiniasklaidos srityje, atlieka analizes, valdymą, tyrimus, strategiją, planavimą, plėtrą ir pan. Šioje srityje yra daugybė skirtingų pozicijų ir galimybių.
Jei norite patekti į šią sritį, pirmiausia turite suprasti visas pozicijas ir tada nuspręsti, kuri iš jų jums tiks, atsižvelgiant į turimus įgūdžius. Jie jau turite patirties arba aiškiai žinote ko norite, belieka sukurti gyvenimo aprašymą ir pristatyti savo kandidatūrą. Pakalbėkite apie gyvenimo aprašymo kūrimą nuo pat pradžių.
Struktūra ir CV turinio kūrimas
Gyvenimo aprašymas turi aiškią struktūrą, kuria vadovaujantis rašymo procesas daug paprastesnis ir greitesnis. Informacija turi būti pateikiama tam skirtose vietose.
Struktūra yra gana paprasta ir aiški, ja vadovaudamiesi sukursite puikų ir tinkamai struktūruotą gyvenimo aprašymą. Pagrindinės CV dalys yra šios:
- Kontaktinė informacija
- Trumpas savęs pristatymas
- Patirtis
- Išsilavinimas
- Įgūdžiai
- Papildoma informacija (pasirinktinai)
Kadangi jau turime aiškią struktūrą, galime pereiti prie kiekvienos dalies atskirai ir ją aptarti.
Kontaktinė informacija
Šį skyrių užpildyti turėtų būti gana paprasta. Kontaktinė informacija reikalinga tam, kad sudominus potencialų darbdavį, būtų galima susisiekti su kandidatu ir aptarti karjeros galimybes.
Informacija, kurią reikėtų pateikti šioje dalyje:
- Vardas, pavardė
- Tel. numeris
- El. pašto adresas
- Miestas
Įtraukite minėtą informaciją, ir būsite tikri, kad nurodytais kontaktais bus galima su jumis susisiekti. Atidžiai užpildykite šį skyrių, kad visa informacija būtų tiksli ir teisinga. Vienas praleistas skaitmuo, gali atimti šansą bendrauti toliau. Geriau, kad taip nenutiktų.
Trumpas savęs pristatymas darbdaviui
Šioje dalyje svarbu pabrėžti kokia jūsų sukaupta atitinkama profesinė patirtis ir pagrindiniai įgūdžiai, bei pasiekimai. Galite paminėti kai kurias pagrindines ir svarbias ankstesnes darbo pareigas.
![Socialinių tinklų vadybininkas](https://cdn.prod.website-files.com/64f9c020e41c457b60a90cb0/6509561b1d15818db3d8196d_socialini%C5%B3-tinkl%C5%B3-vadybininkas-2.jpg)
Paminėkite, kaip padarėte įtaką vienos ar kitos įmonės veiklai, pasitelkiant į pagalbą socialinius tinklus, įtraukite skaičius. Jūsų santrauka turėtų būti labai trumpa, todėl rašykite trumpai, paminėkite tik svarbiausius faktus, leidžiančius susidaryti nuomonę, kad esate dėmesio vertas kandidatas. Kūrybiškumas čia taip pat svarbu, tad duokite laisvę kūrybai. Tai bene vienintelė vieta gyvenimo aprašyme, kur galima laisviau dėstyti mintis.
Tiesa, nereikėtų persistengti. Jūsų tikslas - sudominti skaitytoją ir sulaukti skambučio su kvietimu į darbo pokalbį.
Darbo patirtis
Darbo patirties skiltyje turėtų atsispindėti ankstesni jūsų projektai, idėjos ir indėlis į įmonių socialinius tinklus, vardan jų žinomumo ir populiarumo didinimo. Čia gali atsispindėti ir skaičiai bei rezultatai, kurie yra labai svarbūs renkantis darbuotoją.
Nors jūsų darbo patirtis gali apimti ir daugiau pozicijų, kurios galbūt nėra glaudžiai susijusios su socialinių tinklų administravimu, šioje dalyje verčiau pabrėžti patirtį, kuri atitiktų darbo pobūdį. Čia turi atsispindėti tai, kad jums galima patikėti administruoti įmonių socialinius tinklus, nes turite pakankamai patirties ir įgūdžių tai daryti sėkmingai ir efektyviai.
Nors naujausia darbo patirtis rodo, kad esate susipažinęs su naujausiomis socialinių tinklų metodikomis, taip pat svarbu ir tai, kaip ankščiau tvarkėtės su tuo, kas veikė tuo metu. Socialinių tinklų turinio kūrimas tai tik viena sudedamųjų šio darbo dalių, o kur dar analizė, tinklų valdymas, reklaminių kampanijų kūrimas, reklamos nustatymas, reikiamos auditorijos parinkimas, strategijos kūrimas, tendencijų sekimas ir kt.
Pademonstruokite, kad galite su visu tuo puikiai susitvarkyti, ir kad darbas su socialiniais tinklais yra tai, ką mokate geriausiai. Labai svarbu savo žinias ir įgūdžius perteikti rašytine forma, nes tik taip bus galima sudominti skaitytoją ir pelnyti jo palankumą, bei norą bendrauti toliau.
Išsilavinimas
Pildant informaciją šiam skyriui, labai svarbu vadovautis darbo skelbimu ir jame pateiktais reikalavimais. Tai galioja ir išsilavinimui. Paprastai, darbo skelbimuose matyti, kokio išsilavinimo tikimasi iš kandidatų. Jei įgijote nurodytą išsilavinimą, būtinai tai įtraukite į gyvenimo aprašymą.
![Socialinių tinklų vadybininkas](https://cdn.prod.website-files.com/64f9c020e41c457b60a90cb0/65095673753d2714d008a2e8_socialini%C5%B3-tinkl%C5%B3-vadybininkas-3.jpg)
Tiesa, šioje srityje privaloma nuolat atnaujinti žinias ir tam reikalinga daugybė kursų ir papildomų mokymų, kurie padeda gauti naujausią informaciją apie naujų tendencijų pokyčius ir algoritmų svyravimus.
Norint dirbti šį darbą, dažnai pakanka atitinkamų kursų ir mokymų, o svarbiausia - praktinė patirtis. Dalis kandidatų aplikuoja neturėdami atitinkamo išsilavinimo, tačiau yra puikūs darbuotojai, išmanantys socialinių tinklų administravimo subtilybes.
Įgūdžiai, kuriuos turėtų įtraukti socialinių tinklų vadybininkas
Atitinkamų įgūdžių rinkinys, yra ne mažiau svarbus nei darbo patirtis, išsilavinimas ir kiti gyvenimo aprašymo skyriai.
Vadovaukitės darbo skelbimu ir pagal tai įtraukite reikalingus įgūdžius, darbo skelbimas tikrai padės apsispręsti kuriuos įgūdžius įtraukti, o kurių ne.
Įgūdžius pateikite stulpeliu ir išskirkite juos ženkleliais. Tokiu būdu pateiktas sąrašas atrodys profesionaliau, įgūdžiai bus atskirti vienas nuo kito, todėl juos bus galima lengviau perskaityti ir greičiau įvertinti.
Papildoma informacija
Kaip pateikti pagrindinę informaciją gyvenimo aprašyme jau aptarėme, o dabar pakalbėkite apie tai, kaip papildyti savo gyvenimo aprašymą.
Tam puikiai tinka papildomi skyriai. Kokius skyrius įtraukti? Dažniausiai įtraukiami šie:
- Užsienio kalbų mokėjimas;
- Kursai, mokymai;
- Rekomendacijos;
- Darbo kompiuteriu įgūdžiai;
- Laisvalaikio pomėgiai.
Ar įtraukti visus šiuos skyrius? Tai asmeninis pasirinkimas. Įtraukti reikėtų tada, kai manote, kad tokia informacija papildytų gyvenimo aprašymą ir sukurtų jam papildomą vertę, bei išskirtų jus iš kitų kandidatų. Priešingu atveju, tai gali būti tik papildomas tekstas, kuris neinformatyvus ir bereikšmis. Ypač jei pateikta informacija neturi nieko bendro su siūlomomis pareigomis.
Apibendrinimas
Kaip socialinės žiniasklaidos atstovas, nuolat domitės socialinių tinklų naujienomis ir aktualijomis. Jūs geriausiai žinote kokiu laiku geriausia talpinti įrašus, kas generuoja didžiausius srautus ir kaip pritraukti tikslinę auditoriją. Visa tai reikalauja didelio įdirbio ir nuolatinio žinių atnaujinimo, nes socialinių tinklų algoritmai nuolat kinta, todėl norint eiti koja kojon su jais, stovėti vietoje negalima.
![Socialinių tinklų vadybininkas](https://cdn.prod.website-files.com/64f9c020e41c457b60a90cb0/650956d0ec4043752b53bcb4_socialini%C5%B3-tinkl%C5%B3-vadybininkas-4.jpg)
Kai kalba pasisuka apie gyvenimo aprašymo kūrimo šiai pozicijai, jūsų tikslas – išsiskirti. Ne paslaptis, kad ši profesija tampa vis populiaresnė ir atsiranda vis daugiau norinčių nerti į šią veiklą.
Vadovaudamiesi pateiktais patarimais, užpildykite arba patobulinkite jau sukurtą gyvenimo aprašymą ir nerkite į naujas karjeros galimybes.