Socialinės žiniasklaidos vadybininkai yra novatoriški, orientuoti į detales ir puikiai bendrauja. Jie yra atsakingi už įmonės socialinės žiniasklaidos strategijos planavimą ir vykdymą. Tai apima prekės ženklo rinkodaros kampanijų priežiūrą, turinio kūrimą bei internetinio pasiekiamumo ir buvimo matomais didinimą.
Šiomis dienomis socialinės žiniasklaidos vadybininkai yra labai paklausūs. Ekspertai tikisi, kad iki 2026 m. darbo vietų skaičius padidės daugiau nei 10 proc., o rinkai ir toliau sparčiai plečiantis į naujas turinio formas, tokias kaip TikTok ir Clubhouse, manoma, kad dabar pats laikas pasinerti ir įsitraukti į socialines medijas ir buvimą jose. Socialinėje žiniasklaidoje įmonės gali tapti stipresnės bei padidinti savo prekės ženklo žinomumą ir pardavimus.
Tai įdomi sritis, bet ir vis labiau konkurencinga. Jei norite būti socialinės žiniasklaidos vadybininku, turėsite išsiskirti iš minios. Pirmas žingsnis – puikus gyvenimo aprašymas.
Perkelkite patirtį ir žinias į gyvenimo aprašymą
Rekomenduojame pasirinkti tradicinį ir lengvai skaitomą atvirkštinės chronologijos gyvenimo aprašymą. Tai gerai pažįstamas formatas visiems CV vertintojams. Kadangi struktūra yra lengvai atpažįstama, galima greičiau rasti normą informaciją, nes ne visada CV pradedamas skaityti nuo pat pradžių.
Gramatika ir formatavimas yra labai svarbūs. Tikriausiai nesugalvotumėte paskelbti įrašo, kuriame gausu rašybos klaidų, lygiai tas pats ir su gyvenimo aprašymu. Turite atidžiai tikrinti ar nėra rašybos klaidų, nes jūsų darbe tai nėra atleistina.
Kiti veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti, yra šie:
Skyrių antraštės: nurodykite kiekvienos antraštės paskirtį. Įsitikinkite, kad pateiktas tekstas atitinka antraštės pavadinimą.
Šriftai: rinkitės tradicinius, lengvai skaitomus ir gerai pažįstamus šriftus. Nors įmantrūs šriftai gali atrodyti patraukliai ir neįprastai, jie taip pat gali apsunkinti skaitymą. To reikėtų vengti.
Pastraipos: venkite ilgų teksto blokų, suskirstykite tekstą trumpomis pastraipomis, išskirkite jas ženkleliais. Rašykite glaustais, trumpais sakiniais. Informacija turi būti pateikiama glaustai, bet aiškiai.
Spalvos ir dizainas: kadangi siekiate karjeros kūrybinėje industrijoje, savo gyvenimo aprašymą galite papildyti spalvomis. Nepamirškite, kad tai turėtų atrodyti stilingai, bet kartu neužgožti teksto ir nevarginti skaitytojo.
Failo formatas: dažniausiai šiam dokumentui naudojami MS Word, ir PDF failų tipai, tačiau siūlome naudoti pastarąjį. PDF formatas yra tinkamiausias šio tipo dokumentams. Jis atrodo profesionaliai ir neiškraipo jame pateiktos informacijos, nesvarbu kokiame įrenginyje būtų skaitomas.
Kalbant apie pagrindines gyvenimo parašymo dalis, jos yra:
- Kontaktinė informacija
- Trumpas savęs pristatymas
- Darbo patirtis
- Išsilavinimas
- Įgūdžiai
- Papildoma informacija
Kontaktinė informacija
Ši dalis yra pirmoji, nuo kurios siūloma pradėti. Paprastai kontaktinė informacija pateikiama dokumento viršuje. Verčiau nenukelkite jos į apačią. Kontaktai turi būti gerai matomoje vietoje, kad sudominus skaitytoją, jis greitai rastų kandidato tel. numerį ir galėtų su juo susisiekti. Pagrindinė informacija, kurią turite čia pateikti yra:
- Vardas, pavardė
- Tel. numeris
- El. pašto adresas
- Miestas
- Linkedin profilis
Kadangi kreipiatės dėl socialinės žiniasklaidos vadybininko pozicijos, naudinga nurodyti ir asmeninį Instagram ar Facebook profilį. Tai nėra privaloma, tačiau jei aktyviai kuriate turinį šiuose socialiniuose tinkluose, kodėl to nepademonstruoti ir CV vertintojui, kuriam ši informacija gali būti labai naudinga.
Trumpas savęs pristatymas
Tai trumpa pastraipa, kurioje aprašomi geriausi jūsų profesiniai pasiekimai bei turimi įgūdžiai. Ne daugiau kaip 3–4 sakiniais aprašykite savo:
- Patirtį
- Pasiekimus
- Laimėjimus, kuriais didžiuojatės
- Atitinkamus įgūdžius arba socialinių tinklų platformas, kurias geriausiai išmanote
Darbo patirtis
Savęs pristatymo skyriaus tikslas – padaryti įspūdį, o patirties skyrius yra skirtas išsamiai aprašyti asmeninį karjeros augimą. Parodykite, kaip pasiekėte svarbių laimėjimų. Atvirkštine chronologine tvarka išvardinkite ankstesnes darbovietes ir jas aprašykite. Būtinai nurodykite:
- Pareigybės pavadinimą
- Darbdavio/įmonės pavadinimą
- Darbo laikotarpį
- 4–5 punktus su detaliais darbo funkcijų aprašymais
Gali būti sunku susieti savo pasiekimus su konkrečiais rezultatais. Laimei, daugelis socialinės žiniasklaidos įrankių leidžia sekti savo laimėjimus. Šiuo atveju, ankstesnių klientų socialinės žiniasklaidos profiliai gali daug pasakyti apie jūsų profesionalumą. Ir labai didelė tikimybė, kad CV vertintojai juos patikrins.
Galite trumpai aprašyti kaip per trumpą laiką užauginote didelę auditoriją ir kaip pavyko pasiekti didelį įsitraukimą ar peržiūrų skaičių. Paminėkite konkrečius skaičius, jie kalba paveikiau nei žodžiai.
Ar socialinių tinklų vadybininkui išsilavinimas svarbu?
Norint tapti socialinės žiniasklaidos vadybininku, paprastai reikės bakalauro laipsnio diplomo, tokiose srityse kaip rinkodara, grafinis dizainas ar komunikacija. Personalo vadybininkai ieško kandidato, kuris jau turėtų ankstesnės skaitmeninės rinkodaros ir turinio kūrimo patirties. Tačiau, kandidatai kurie įgijo išsilavinimą ir dabar nori žinias panaudoti praktiškai, taip pat turi tam visas galimybes.
Išsilavinimą nurodyti svarbu, nes kiekvienos studijos suteikia žinių, kurios yra neįkainojamos. Išsilavinimą įtraukti labai paprasta ir šis skyrius tikrai nereikalauja ypatingų gebėjimų, tiesiog nurodykite:
- Aukštosios mokyklos pavadinimą
- Studijų kryptį
- Metus
Išsilavinimą taip pat rekomenduojama pateikti atvirkštine chronologine tvarka, pradedant nuo naujausio.
Įtraukite ir turimus įgūdžius
Šiame skyriuje nurodykite pagrindinius įgūdžiais kuriais pasižymite ir kurie leistų efektyviai atlikti paskirtas užduotis bei administruoti socialinės žiniasklaidos priemones.
Natūralu, kad dirbant socialinės žiniasklaidos vadybininku reikės panaudoti savo turimus talentus. Turite parodyti įvairiapusių įgūdžių rinkinį. Įrodykite, kad galite būti puikus pagalbininkas ir puikus komandos narys.
Vadovaukitės darbo skelbimu ir pagal jame nurodytus reikalavimus sudarykite turimų įgūdžių sąrašą. Įgūdžius išskirkite ženkleliais. Rašykite juos stulpeliu.
Papildomi skyriai
Gyvenimo aprašymu siekiama parodyti savo tinkamumą pozicijai, jeigu manote, kad sukauptos žinios ir patirtis atitinka darbdavio lūkesčius, turite pasinaudoti visomis galimybėmis tai pademonstruoti. Prie papildomos informacijos rekomenduojam įtraukti:
- Užsienio kalbų mokėjimas
- Kompiuteriniai įgūdžiai
- Rekomendacijos
- Laisvalaikio pomėgiai
- Kursai, mokymai
Kompiuteriniai įgūdžiai
Šis darbas neįsivaizduojamas be kompiuterio, tai yra pagrindinė darbo priemonė. Vadinasi, kandidatas turi pasižymėti nepriekaištingais kompiuteriniais gebėjimais ir turi mokėti dirbti atitinkamomis programomis, kurios dažniausiai nurodomos darbo skelbime.
Kruopščiai įtraukite visas reikalingas programas į savo gyvenimo aprašymą. Nors ir nemokate dirbti visomis programomis, įtraukite tas, kurias valdote geriausiai ir kurios reikalingos tokio pobūdžio darbuose.
Kursai ir mokymai
Šioje srityje nuolat vyksta pokyčiai, todėl norint būti puikiu specialistu, būtina nuolat atnaujinti žinias. Įtraukite mokymus susijusius su socialinėmis medijomis ir jų valdymu, kad būtumėte vienu žingsniu priekyje, lyginant su kitais kandidatais į tą pačią poziciją.
Apibendrinimas
Kreipiantis dėl socialinės žiniasklaidos vadybininko pareigų, svarbu pademonstruoti pasiekimus, žinias ir atitinkamą patirtį. Savo darbo patirties skiltyje įtraukite ankstesnes darbovietes kurios susijusios su pageidaujama pozicijoje.
Pademonstruokite, kad esate tas, kuris gali pagaliau padėti įmonėms susitvarkyti savo socialinius tinklus ir tinkamai juose komunikuoti. Šis darbas yra toks pats svarbus kaip ir daugelis kitų profesijų darbų, todėl taip pat svarbu tinkamai save pristatyti ir pateikti.
CV turi sudominti ir išskirti jus iš kitų kandidatų. Būkite originalus kandidatas, rašykite savais žodžiais ir neplagijuokite kitų. Originalumas vienas svarbiausių bruožų socialinių tinklų administratoriui, išnaudokite šansą save pristatyti originaliai ir gaukite darbo pasiūlymą.