Jei baigėte slaugytojo studijas ir ieškote naujų karjeros galimybių pagal įgytą išsilavinimą, tačiau nežinote kaip parašyti slaugytojo CV, būtinai perskaitykite šį straipsnį, kuris padės jums parašyti gyvenimo aprašymą ir gauti norimą darbą.
Vidutiniškai, slaugytojai Lietuvoje uždirba nuo 800 iki 1300 Eurų per mėnesį. Atlyginimas dažnai priklauso nuo medicinos įstaigos. Privačiame sektoriuje, atlyginimai dažnai būna didesni nei viešajame. Tai itin paklausi ir reikalinga profesija. Darbo skelbimų portaluose nuolat galima rasti darbo pasiūlymų slaugytojams įvairiose medicinos įstaigose.
Specialybė labai reikalinga ir mažai tikėtina, kad specialistų poreikis sumažės, todėl galvojantiems apie šią specialybę, durys visuomet bus atviros. Kaip žinia, vien baigti mokslus nepakanka. Norint įsidarbinti, dažnu atveju turėsite siųsti savo gyvenimo aprašymą ir taip kandidatuoti į vieną ar kitą gydymo įstaigą.
Šioje srityje visada atsiranda naujų galimybių. Todėl galvojantiems apie slaugytojo darbą, labai svarbu turėti gerą slaugytojo CV. Geras gyvenimo aprašymas svarbus kandidatuojant į bet kokią poziciją.
Kaip parašyti gerą slaugytojo CV
Gyvenimo aprašymo rašymas labai panašus į paciento hospitalizavimą. Svarbu laikytis visų nustatytų procedūrų. Asmuo skaitantis jūsų gyvenimo aprašymą, jau nuo pirmųjų eilučių turėtų pastebėti, kad esate vertas dėmesio kandidatas iš kurio tikimasi profesionalumo ir atsidavimo darbui.
Nors CV kūrimo pradžia gali atrodyti sudėtinga, po šio straipsnio, viskas turėtų būti paprasčiau. Esame tam, kad jums padėtume ir nukreiptume tinkama linkme. Gyvenimo aprašymo kūrimas vėliau atrodys paprastas procesas, su tam tikrais veiksmais ir reikalavimais.
Pirmiausia reikėtų nusistatyti savo gyvenimo aprašymo išdėstymą ir formatą. Be to, svarbu paminėti patirtį, įgytas žinias, praktiką ir kitus šiai specialybei svarbius aspektus.
Maketavimas
Slaugytojų poreikis yra labai didelis, todėl šiuo atveju, darbuotojų ieškantys asmenys greičiausiai bus linkę perskaityti ir susipažinti su visais atsiųstais gyvenimo aprašymais. Nors ir turite didesnius šansus, kad jūsų CV nebus atmestas, reikėtų atkreipti dėmesį, kad net ir kandidatuojant į pareigas, kurioms labai trūksta darbuotojų, gyvenimo aprašymas turi atrodyti profesionaliai.
Savo gyvenimo aprašyme stenkitės pateikti tokią informaciją, kokios ieško darbą siūlantis asmuo. Įsigilinkite į darbo aprašymą ir stenkitės, kad CV atitiktų darbdavio keliamus reikalavimus.
Kad jūsų gyvenimo aprašymas išsiskirtų iš kitų kandidatų, padirbėkite ties išdėstymu. Tai reiškia, kad jūsų CV turinys turėtų būti suskirstytas į tam tikrus skyrius, tokiu būdu bus lengviau susidaryti pirmą įspūdį, dokumentas atrodys tvarkingai, pateiksite tik reikalingą informaciją.
Skyriuose kurkite jiems pritaikytą turinį. Pavyzdžiui, darbo patirties skyriuje pagrindinis dėmesys bus skiriamas jūsų patirčiai, kuri susijusi su slauga, o išsilavinimo skyriuje, reikia pateikti informaciją apie akademinę patirtį ir įgytas žinias.
Gyvenimo aprašymas turi atrodyti tvarkingai, jokiu būdu nerašykite vientiso teksto, nes tai atrodys kaip viena didelė teksto dėmė, be jokių konkrečių punktų.
Štai skyriai, kuriuos turėtumėte įtraukti į savo slaugytojo gyvenimo aprašymą, kad jūsų CV atrodytų profesionaliai ir išsiskirtų iš kitų kandidatų:
Formatas ir struktūra
Kiekviename slaugytojo ir kitų specialybių gyvenimo aprašyme yra tvarka, kurios reikėtų laikytis, kad įdarbinimo specialistui būtų lengva perskaityti ir suprasti pateiktą informaciją.
Paprasčiau tariant, formatas apibrėžia tvarką, kurios turėtumėte laikytis pateikdami savo profesinę patirtį ir prisistatydami potencialiam darbdaviui.
Yra trys standartiniai gyvenimo aprašymo formatai:
Slaugytojams ir kitiems medicinos specialistams siūlome rašyti savo gyvenimo aprašymą atvirkštine chronologine tvarka, kadangi jūsų naujausia patirtis yra svarbiausia svarstant jūsų tinkamumą pareigoms.
Pavadinimas ir kontaktinė informacija
Jūsų gyvenimo aprašymo kontaktinė informacija yra viena svarbiausių dalių, čia turėtų būti jūsų vardas ir kontaktinė informacija. Kadangi tai yra informacija, kuri reikalinga norint su jumis susisiekti ir pakviesti dalyvauti tolimesniame įdarbinimo proceso etape.
Klaida, kurią šioje skiltyje daro dauguma kandidatų, yra perkrauta ir nereikalinga informacija.
Štai geras ir blogas kontaktinės informacijos pavyzdys 👇
Gera kontaktinė informacija yra aiški ir glausta, su ribota informacija, reikalinga įvertinti kandidato gyvenamąją vietą bei leidžianti duotais kontaktais susisiekti su kandidatu. Įveskite savo vardą ir pavardę. Įtraukite pagrindinę kontaktinę informaciją, tokią kaip el. pašto adresas, telefono numeris. Jei turite asmeninę svetainę arba „LinkedIn“ profilį, įrašykite tai pabaigoje.
Ar slaugytojo CV reikalinga nuotrauka?
Kandidatuojant į šias pareigas, darbdaviai nesirenka kandidatų pagal jų išvaizdą, čia svarbiausi sugebėjimai, įgytos žinios ir įgūdžiai, bei gebėjimas mandagiai komunikuoti ir užjausti į bėdą patekusius pacientus. Šiuo atveju, reikėtų sutelkti dėmesį į išvardintus dalykus, tačiau jeigu turite profesionalią nuotrauką, tinkančią gyvenimo aprašymui, tuomet galite įkelti ir ją. Vis dėlto, nuotrauka nėra būtina.
Profesinė patirtis
Šioje dalyje turėtumėte pabrėžti priežastis, kodėl potencialus darbdavys turėtų svarstyti jūsų kandidatūrą. Čia jūsų pagrindiniai įgūdžiai, kompetencija ir patirtis apibendrinama keliais sakiniais. Kodėl? Todėl, kad CV vertintojai kiekvienam gyvenimo aprašymui skiria vos keletą sekundžių, kurios lemia ar jūsų CV bus skaitoma toliau, ar visgi ją padės į šoną.
Puiki gyvenimo aprašymo santrauka, tai dalis, kuria kandidatai tarsi parduoda save darbdaviams. O kas gi norėtų įsigyti prastą produktą? Idealiu atveju santrauką turėtumėte pritaikyti prie kiekvieno darbo, į kurį kandidatuojate. Tai padės atrodyti profesionaliau, be to, darbdaviai įvertins jūsų pastangas ir norą dirbti konkrečioje pozicijoje.
Parašyti profesinę patirtį nėra sunku, tereikia atlikti tinkamus veiksmus. Pirmajame sakinyje nurodykite savo patirtį, pagrindinius įgūdžius ir norą prisijungti prie organizacijos. Antrame sakinyje reikėtų pabrėžti jūsų ankstesnius pasiekimus, problemas, kurias išsprendėte, iššūkius, su kuriais susidūrėte.
Štai geras ir blogas pavyzdžiai:
Blogas
Diplomuotas slaugytojas, turintis patirties dirbant su pagyvenusiais žmonėmis, ieško geriau apmokamo darbo.
Išsilavinimas: apibūdinkite savo išsilavinimą
Nors konkreti švietimo įstaiga nėra pagrindinis rodiklis, lemiantis jūsų tinkamumą pozicijai, jūsų išsilavinimas yra svarbus, kuo labiau išsilavinęs kandidatas, tuo didesnės jo įsidarbinimo galimybės.
Slaugytojo mokymo programa neturi būti vienintelė mokymosi dalis. Nurodykite ir vidurinės mokyklos pavadinimą.
Kursus ir papildomus mokymus galite paminėti prie papildomos informacijos, kiekvienas papildomas seminaras ir mokymai yra svarbi jūsų, kaip specialisto dalis.
Žemiau pateikiamas pavyzdys, kaip pateikti įgytą išsilavinimą:
Darbo patirtis
Užbaigus įžanginę dalį, galima pereiti prie nemažiau svarbios skilties – jūsų darbinės patirties. Šis skyrius paprastai užima daugiausiai vietos gyvenimo aprašyme, žinoma, jeigu kalbama apie kandidatus su patirtimi. Tačiau net ir neturint daug darbinės patirties, siūloma praplėsti šią skiltį įtraukiant įvairią patirtį, įgytą praktikos metu, savanorišką veiklą ar net patirtį, kurią sukaupėte slaugant artimą šeimos narį ar draugą.
Šiai pozicijai bet kokia patirtis, susijusi su žmonių sveikatos priežiūra, yra vertinga. Darbo patirties skyrius, kaip ir visi kiti turi būti parašytas teisingai ir profesionaliai. Šis skyrius yra raktas į tolesnes karjeros galimybes ir interviu dėl darbo.
Pavyzdys, kaip galima pateikti įgytą patirtį:
Šią dalį stenkitės pateikti aiškiai ir konkrečiai. Čia svarbu eiliškumas, pareigos bei detalus darbo funkcijų aprašymas.
Nurodykite privačias įmones, klinikas ir ligonines, kuriose dirbote, išryškinkite pareigų pavadinimą. Kaip ir minėta ankščiau, darbo patirtį rekomenduojama rašyti atvirkštine chronologine tvarka. Tokiu būdu bus lengviau suprasti kur dirbote vėliausiai, kaip aukštai pavyko pakilti karjeros laiptais.
Na, o jeigu oficialios profesinės patirties turite nedaug, įrašykite studijų metu įgytą praktiką, taip pat paminėkite jeigu esate slaugę artimą žmogų.
Įgūdžiai gyvenimo aprašyme
Įgūdžiai yra dar vienas svarbus aspektas kandidatuojant į norimas pareigas. Jau aprašytose skiltyse tokiose kaip kontaktinė informacija, profesinė santrauka, išsilavinimas, darbo patirtis, dar nebuvo pakankamai vietos, kur galėtumėte pilnai aprašyti savo įgytus įgūdžius, kurie atskleistų jūsų profesionalumą. Dabar tam puikus metas.
Geriausias būdas parodyti savo, slaugytojo, papildomus įgūdžius, tai gyvenimo aprašyme įtraukti įgūdžių skiltį. Tai bus geriausia vieta išvardinti savo techninius įgūdžius bei asmenines savybes. Visgi, pasistenkite, kad įgūdžiai atitiktų tai, ko tikisi darbdavys, todėl nurodykite tik tuos, kurie svarbūs slaugytojo darbe.
Kai kurie įgūdžiai čia ypač svarbūs, todėl gerai apgalvokite turimus įgūdžius ir įtraukite svarbiausius. Štai keletas pavyzdžių:
Asmeniniai įgūdžiai:
Techniniai įgūdžiai:
Papildomos informacijos skiltis
Nesvarbu, ar norite tik papildyti savo slaugytojo CV ar jį patobulinti, skiltis su papildoma informacija visuomet yra gera mintis. Čia galite pateikti svarbią informaciją, kuri netiko niekur kitur, tačiau kuri vis tiek yra vertinga ir svarbi kandidatuojant į norimą poziciją.
Kuo daugiau informacijos pridėsite, tuo profesionaliau pasirodysite potencialiam darbdaviui. Tik atminkite, pateikite tik tą informaciją, kuri yra teisinga. Jokiu būdu nemeluokite ir nepridėkite išgalvotų faktų. Juos greitai perpranta patyrę personalo specialistai, be to, tai greitai paaiškėja ir pokalbio metu. Išdėstant tik teisingą ir aktualią informaciją, išvengsite papildomos gėdos.
Šios skiltys gali būti bet kokios – nuo medicinos ir slaugos pažymėjimų įvardijimo iki kalbos mokėjimo lygio bei laisvalaikio pomėgių.
Kursai, sertifikatai
Slaugytojo profesija yra viena tokių, kurioje dirbti pakankamai sunku, medicinos įstaigose didelė personalo kaita. Taip yra dėl streso ir kandidatų nesugebėjimo susitvarkyti su greitai kintančia darbo aplinka. Žinoma, yra ir kitų veiksnių, tačiau tai vieni dažniausiai pasitaikantys.
Dėl pozicijos sudėtingumo, daugelis darbdavių prieš įdarbinant kandidatą stengiasi būti atsargūs ir nori įdarbinti kandidatus, turinčius didžiausią patirtį tiek profesinėje srityje, tiek susiduriant su nuolat kintančia darbo aplinka ir situacijomis.
Puikus būdas pagerinti slaugytojo gyvenimo aprašymą, tai įtraukti skiltį, kurioje nurodomi išklausyti kursai ir įgyti sertifikatai. Medicina, tai sritis, kur žinias reikia nuolat atnaujinti ir tobulinti, todėl kiekvieni išklausyti kursai prisideda prie asmenybės ir profesinio augimo bei yra teigiamai vertinami darbdavių.
Sertifikatai yra papildomas jūsų kompetencijos ir medicininių žinių įrodymas. Sertifikatai įdarbinimo specialistams rodo, kad esate papildomai apmokytas slaugytojas ir turite reikiamų įgūdžių sėkmingai atlikti savo pareigas.
Kalbų mokėjimo lygis
Būti slaugytoju, ypač šiandieninių aktualijų metu, gali būti gana sudėtinga ne tik dėl pačių darbo sąlygų, tačiau ir dėl pacientų, kurie yra kitataučiai ir nekalba lietuviškai. Tai, kad jie nemoka lietuvių kalbos, nereiškia, kad jie neturi teisės į gydymą, todėl slaugytojui labai svarbu yra mokėti daugiau nei tik savo gimtąją kalbą.
Labiausiai vertinamos yra rusų ir anglų kalbos, kadangi Lietuvoje šios kalbos, be lietuvių kalbos, yra sutinkamos dažniausiai. Dėl šios priežasties, net ir darbo skelbime, vienas iš reikalavimų gali būti užsienio kalbų mokėjimas. Tai visiškai normalu, nes norint geriau įsiklausyti į pacientą, reikia suprasti ką jis sako.
Taigi, papildoma užsienio kalba, visuomet yra vertinama kaip didelis privalumas prieš kitus kandidatus. Kalbų skiltyje nurodykite užsienio kalbas ir jų mokėjimo lygį.
Laisvalaikio pomėgiai
Nuomonė apie laisvalaikio pomėgius ir ar jie tikrai turi būti įtraukti į gyvenimo aprašymą yra dvejopą. Kartais jie tikrai gali papildyti CV ir atskleisti naudingos informacijos, tačiau kartais juos įtraukdami, kandidatai prisidaro sau bėdos.
Čia reikėtų įrašyti tik tuos pomėgius, kurie būtų susiję su slaugytojo darbu ir kurie jūsų gyvenimo aprašymui priduotų papildomos vertės. Jei naudojate šią skiltį tik tam, kad gyvenimo aprašymas atrodytų pilnesnis, verčiau to nedarykite.
Darbo kompiuteriu įgūdžiai
Elementarus kompiuterinis raštingumas atliekant darbo funkcijas tikrai yra reikalingas. Šioje pozicijoje tenka dirbti su įvairiomis kompiuterinėmis programomis ir programine įranga. Dauguma įstaigų naudoja ligoninių valdymo sistemas, taip pat naudojasi esveikata sistema bei kitomis programomis, tad šioje vietoje kompiuterinis raštingumas tikrai yra laikomas vienu iš privalumų.
Taip pat, dažnai tenka į sistemas suvesti pacientų duomenis, rankiniu būdu to niekas nebedaro, todėl bent minimalūs kompiuteriniai įgūdžiai yra labai svarbūs.
Apibendrinimas:
Slaugytojo profesija reikalauja labai didelio atsidavimo, aistros ir ryžto būti sveikatos priežiūros komandos dalimi, kuri rūpinasi geresne savijauta.
Slaugytojo gyvenimo aprašyme turėtų atsispindėti motyvacija ir noras dirbti šį darbą. Taip pat čia turi būti aiškiai nurodyta patirtis, turimi įgūdžiai ir kitos žinios, vertingos slaugytojo darbe.
Nors turite pakankamai žinių ir patirties dirbti šį darbą, galite susidurti su sunkumais, visą šią informaciją perkeliant į savo gyvenimo aprašymą. Tačiau, nesijaudinkite, mes esame tam, kad jums padėtume.
Papildykite savo gyvenimo aprašymą motyvaciniu laišku
Motyvacinis laiškas yra vieno puslapio dokumentas, kuriame pabrėžiamas kandidato susidomėjimas konkrečia darbo pozicija. Čia turėtumėte aprašyti savo pagrindinius įgūdžius, žinias ir patirtį, susijusią su slaugytojo darbu.
Kiekvienas motyvacinis laiškas turėtų būti skirtas konkrečiai gydymo įstaigai, pagal jų pateiktus reikalavimus. Nors šalbloniško matyvacinio laiško ir CV siuntimas sutaupo daug laiko, visgi, norint likti pastebėtiems, reikėtų skirti šiek tiek daugiau laiko ir kiekvienai pozicijai pakoreguoti minėtus dokumentus, juos suasmeninti konkrečiai įmonei ar įstaigai.
Motyvacinis laiškas neturi būti ilgas, pakanka vos 3–4 trumpų pastraipų. Jame šiek tiek plačiau galite save pristatyti nei tai padarėte gyvenimo aprašyme, tačiau vis tiek neišsiplėskite per daug. Pasistenkite sudominti potencialų darbdavį, o visą kitą palikite darbo pokalbiui.