Nors įprastai medicina reikalauja atitinkamos kvalifikacijos ir net papildomos licencijos, yra darbų, kuriuos gali dirbti ir medicinos studentai. Tikriausiai tokių kaip jūs yra ne vienas, visi jūs išklausėte tuos pačius mokymus ir pasižymite panašia patirtimi, arba jokios patirties, tad kaip gi išsiskirti ir parodyti, kad esate pakankamai kvalifikuotas darbui?
Jei skaitote šį straipsnį, vadinasi, kad jūsų noras dirbti medicinoje yra stiprus ir siekiate savo tikslo. Paaiškinsime kaip parašyti slaugos studento gyvenimo aprašymą. Be konkrečių pavyzdžių, pateiksime ir vertingų patarimų, kad rašymo procesas taptų lengvesnis ir kiltų mažiau papildomų klausimų.
Pasaulio gyventojams senstant ir plečiantis sveikatos priežiūros pramonei, slaugos specialistai taps itin populiari ir paklausi specialybė. Rinkoje jau pastebima nemažai laisvų darbo vietų medicinos sektoriaus specialistams. O slaugos specialisto profesija jums gali tapti visą gyvenimą trunkančiu prasmingu darbu.
Kaip slaugos studentas, dar negalite dirbti aukštesnėse pozicijose, tačiau tai puiki galimybė pradėti nuo žemesnių pareigų, kurios nemažiau svarbios ir reikšmingos. Patirties trūkumas nėra kliūtis rasti darbą medicinos srityje, ypač kai jaučiamas itin didelis šių specialistų poreikis.
Visgi, tokiems specialistams taikomi atitinkami reikalavimai. Kai kurios medicinos įstaigos turi mažiau reikalavimų ir lengviau priima į darbą norinčius įgyti patirties.
Šiuo metu darbų, į kuriuos galite pretenduoti tipai greičiausiai priklausys nuo to, kiek toli esate pažengęs slaugos studijų studentas. Jei jau baiginėjate mokslus, turėsite daugiau galimybių įsidarbinti ligoninėse, slaugos namuose, poliklinikose, slaugant ligonius privačiai.
Net ir neturint atitinkamos licencijos, jūs jau turite daug galimybių įsidarbinti. Vadinasi, belieka paruošti puikų medicinos studento gyvenimo aprašymas ir imti ieškoti darbo.
Kaip sukurti slaugos studento gyvenimo aprašymą?
Studento gyvenimo aprašymo kūrimas gali būti tam tikras iššūkis, nes tikėtina, jog dar neturite daug patirties. Tačiau medicinos srityje yra daug galimybių, kurios gali padėti jums apšilti kojas ir toliau tęsti savo karjerą.
Kadangi tikėtina, jog darbai į kuriuos kandidatuosite skirsis, būtinai prieš kandidatuojant į atskiras pozicijas, pakoreguokite savo gyvenimo aprašymą, kad jis būtų pritaikytas pagal konkretų darbo pasiūlymą.
Taip pat labai svarbu gyvenimo aprašymo formatas, išdėstymas ir struktūra. Pakalbėkime apie viską išsamiau.
Struktūra, formatas ir išdėstymas
Imtis bet kokios užduoties tampa lengviau, kai geriau su ja susipažįstama. Šiuo atveju, jūsų užduotis – CV kūrimas. Kad viskas taptų aiškiau, susipažinkite su pagrindine CV struktūra:
Tokios yra pagrindinės dalys gyvenimo aprašyme. Turėtumėte laikytis nurodytų dalių eiliškumo, nes taip pateikta informacija yra nuosekli ir įprasta CV vertintojams. Skaitant dokumentą nesunku rasti labiausiai dominančią informaciją.
Be teisingo informacijos išdėstymo yra it kitų svarbių aspektų, kuriuos norime paminėti:
Šie patarimai padės viso CV rašymo procesu. Dabar aptarkime kiekvieną gyvenimo dalį atskirai.
Kontaktų skyrius bendrosios praktikos medicinos studento gyvenimo aprašyme
Pirmoji gyvenimo aprašymo dalis, dar vadinama kontaktinės informacijos skyriumi. Šioje dalyje pateikiama asmeninė informacija, kontaktai, kuriais galima su kandidatu susisiekti ir aptarti tolimesnes karjeros galimybes.
Visada rekomenduojama užpildytą kontaktinės informacijos skyrių patikrinti keletą kartų prieš siunčiant CV. Tai rekomenduojama tam, kad būtumėte tikri, jog pateikta informacija teisinga ir be klaidų ar praleistų skaičių telefono numeryje.
Čia svarbiausia:
Turint tokią informaciją, galima susisiekti su kandidatu dėl tolimesnio atrankos etapo. Nenorite prarasti šanso dalyvauti toliau? Įsitikinkite, kad pateikta informacija teisinga. Trumpas pavyzdys:
Viskas labai paprasta, ši skiltis nereikalauja ypatingų gebėjimų, tik informacijos glaustumo ir trumpumo. Dažnai pateikiama per daug informacijos, kuri nereikalinga. Jei vadovausitės mūsų pateiktu kontaktinės informacijos pavyzdžiu, informacija bus tiksli ir neperteklinė.
Savęs pristatymas
Iš visų įgūdžių, kuriuos galite įgyti būdamas slaugos studentas, vienas iš naudingiausių yra tas, kurį jau turite: atsidavimas ir noras padėti kitiems. Dirbant medicinos srityje, bus pergalingų ir iššūkių kupinų dienų. Tačiau visų pirma turite mylėti tai, ką darote.
Šioje dalyje kalbama būtent apie atsidavimą. Trumpas savęs pristatymas tai vieta, kurioje galite perduoti turimą emociją darbdaviui ir įtikinti jį, kad esate tinkamas kandidatas.
Šioje trumpoje pastraipoje pateikiami geriausi jūsų asmenybės bruožai, gebėjimai, įgyta patirtis susijusi su konkrečiu darbu. Kadangi kitos jūsų gyvenimo aprašymo dalys bus paprastesnės ir sutelktos į konkrečią informaciją, tokią kaip profesinė patirtis, išsilavinimas, įgūdžiai, trumpu prisistatymu galite prisistatyti bendriniu pobūdžiu ir suasmeninti prisistatymą, pritaikant jį konkrečiam darbo skelbimui.
Žemiau pateikiamas slaugos studento gyvenimo aprašymo prisistatymo pavyzdys:
Taip pat, rašant savęs pristatymo informaciją:
Darbo patirtis
Ši dalis gyvenimo aprašymo kūrime gali kelti daugiausiai iššūkių. Greičiausiai, šiuo metu jūsų turima patirtis yra ribota ir panaši į daugelio kitų slaugos studentų. Todėl labai svarbu tinkamai save pristatyti, išvardinti pasiekimus arba asmeninę patirtį.
Jei profesinė patirtis labai ribota ir dar neturite kuo pasigirti, apmąstykite asmeninę patirtį. Galbūt artimoje aplinkoje turėjote žmonių, kuriuos slaugėte ar teikėte kitokią medicininę pagalbą. Galbūt dirbote savanoriu ligoninėje ir atlikote jums priskirtas užduotis. O gal slaugėte senyvo amžiaus žmogų jo namuose?
Tokia ir panaši patirtis yra labai vertinga. Net jei ir neturėjote oficialaus darbo, už kurį būtų mokamas atlyginimas, jau įgijote tam tikros patirties, pagilinote teorines žinias.
Gali būti, kad jau turėjote ir oficialų darbą. Tokiu atveju, jį aprašyti bus paprasčiau. Bet kuriuo atveju, apmastykite visus galimus variantus ir parodykite, kad sukaupta ankstesnė patirtis būtų labai vertinga atliekant darbą tam tikroje medicinos įstaigoje.
Pavyzdys, kaip gali atrodyti darbo patirties pavyzdys, neturint oficialios patirties:
Turint oficialios patirties, ją aprašyti galima labai panašiai:
Kadangi studentai dar neturi daug profesinės patirties, įmonės samdančios tokius darbuotojus į patirties skyrių žiūri ne taip griežtai. Kaip bebūtų ankstesnė patirtis visuomet laikoma privalumu.
Reikėtų paminėti dar vieną dalyką, kuris svarbus pildant patirties skyrių. Jei ankstesnė profesinė patirtis nėra susijusi su siūlomu darbu, geriau jos neįtraukti. Ypač kalbant apie medicinos sritį. Pavyzdžiui, jei vasaros sezonu dirbote lauko prekyboje, vargu ar tai kuo nors gali papildyti medicinos darbuotojo pareigybę. Čia vertingesnė patirtis būtų prižiūrint vaikus, dirbant prieglaudoje, vedžiojant šunis ir pan.
Kai kurie mano, kad bet kokia patirtis, geriau nei jokios patirties. Čia būtų galima ginčytis. Jei ankstesniame darbe neatlikote darbo funkcijų, kurios susijusios su darbu į kurį pretenduojate, pagalvokite ar verta tai minėti ir netikslingai išnaudoti CV apimtį.
Išsilavinimas
Jūsų, kaip slaugos studento išsilavinimas yra vienas svarbiausių aspektų gyvenimo aprašyme. Jis ne tik sukuria papildomą vertę, bet ir yra būtinas.
Čia turėtų atsispindėti akademinė kvalifikacija, įskaitant studijų pavadinimą, mokymosi įstaigą, mokymosi laikotarpį.
Čia galite įtraukti studijų pasiekimus ar apdovanojimus. Galima potencialius darbdavius sužavėti ir skaičiais. Tai reiškia, kad galima įvardinti tam tikrų mokomųjų dalykų, kurie glaudžiai susiję su siūlomu darbu įvertinimus. Tokie įrašai gali suteikti gyvenimui papildomos vertės ir padėti išsiskirti. Būkite kūrybingi.
Elementarus ir dažnai pritaikomas gyvenimo aprašymo išsilavinimo skyriaus pavyzdys:
Įgūdžiai
Studijų metu mokomasi teorijos bei įgyjama tam tikrų praktinių įgūdžių, kuriuos turite perkelti į savo gyvenimo aprašymą.
Kartais kyla klausimų, ar tikrai įtraukti šį skyrių, ypač turint mažiau profesinės patirties arba visai jos neturint. Geriau pagalvojus, tikrai galim atrasti savyje gebėjimų, kurie yra naudingi dirbant siūlomą darbą.
Lengviau užpildyti šį skyrių gali padėti darbo skelbimas. Ten rasite reikalavimus darbuotojui, o žinant reikalavimus, galima įvertinti ar juos atitinkate. Tai reiškia, kad lengviau įvertinti ar pasižymite įgūdžiais, kurių iš kandidatų tikisi darbdaviai ir medicinos atstovai.
Šį skyrių reikėtų rašyti atidžiai ir kiekvieną kartą kandidatuojant į skirtingą darbo pasiūlymą, jį pakoreguoti, pritaikant konkrečiam pasiūlymui, medicinos įstaigai.
Turint mažiau darbinės patirties, įgūdžių skyrius gali būti naudingas, siekiant parodyti darbdaviui, kad turite tiksliai tinkamas savybes vienam ar kitam darbui.
Bendrinio pobūdžio įgūdžiai galėtų būti:
Tinkamai parinktų įgūdžių sąrašas papuoš CV ir padės geriau įvertinti kandidato gebėjimus ir tinkamumą.
Papildoma informacija
Šie skyriai suteikia galimybę įtraukti papildomas sritis, kurios gali papildyti gyvenimo aprašymą ir atskleisti vertingos informacijos apie kandidatą.
Kokios tai gali būti sritys?
Tai tos sritys, kurios dažniausiai įtraukiamos kaip papildoma informacija. Kadangi šie skyriai pasirenkami, galite įtraukti vos vieną ar keletą jų.
Užsienio kalbų mokėjimas
Užsienio kalbų mokėjimas yra vienas iš labiausiai reikalingų gebėjimų medicinos srityje. Jei mokate papildomas užsienio kalbas, o ne tik savo gimtąją kalbą, turėtumėte tai aiškiai nurodyti gyvenimo aprašyme.
Dirbant medicinos srityje, labai naudinga kalbėti angliškai arba rusiškai, tai dvi populiariausios kalbos Lietuvoje. Jas įtraukti labai paprasta:
Vairuotojo pažymėjimas
Dirbant medicinos srityje, vairuotojo pažymėjimas taip pat gali būti vienas tų privalumų, kuriais negali pasigirti visi kandidatai.
Priklausomai nuo darbo pobūdžio, automobilis gali būti net vienas iš darbo įrankių, jei pavyzdžiui vykstama pas pacientą į namus. Rekomenduojama įtraukti šią informaciją.
Kursai, mokymai
Galbūt išklausėte papildomus mokymus tam tikra medicinos tema, kurie suteikė žinių ir tam tikrų įgūdžių. Šis skyrius puikiai tinka pateikti tokią informaciją.
Rekomenduojama vardinti stulpeliu, pradedant nuo naujausių. Nurodykite kursų pavadinimą, datą, organizatorių. Galite išskirti ženkleliais.
Narystė organizacijoje, savanoriška veikla
Slaugytojai, turintys savanoriško darbo patirties, dar labiau parodo, jog turi kilnią širdį ir yra pasiaukojantys. Savanorystė vertinama ne tik norint įsidarbinti medicinos srityje, tačiau ir bet kurioje kitoje.
Dažnai savanoriška veikla laikoma tokia pat svarbia kaip ir darbo patirtis.
Kompiuteriniai įgūdžiai
Slaugytojams tenka dirbti ne tik su pacientais, tačiau taip pat ir atlikti tam tikras užduotis kompiuteriu. Geri kompiuteriniai įgūdžiai papildys gyvenimo aprašymą. O jei mokate dirbti tam tikra, darbo skelbime nurodyta programa, taip pat ją įtraukite. Galite ne tik išvardinti kompiuterines programas, kuriomis dirbate, bet taip pat ir nurodyti kokiame lygmenyje mokate naudotis viena ar kita programa.
Apibendrinimas
Norite, kad jūsų gyvenimo aprašymas išsiskirtų ir atkreiptų vertintojų dėmesį? Puiku! Vienas iš paprasčiausių būdų tai padaryti – pridėti lašelį kūrybiškumo. Tam gali padėti šiuolaikiškas, bet ne pernelyg įmantrus dizaino pasirinkimas. Arba, galite tiesiog rinktis jau iš anksto paruoštą šabloną, kuris palengvins rašymo procesą ir sutaupys laiko.
Tiesa, kūrybiškumas turėtų būti naudojamas saikingai, atsižvelgiant į pareigas, medicinos įstaigą ir kitus reikalavimus.
Vadovaukitės pateiktais patarimais ir pavyzdžiais, jie turėtų padėti parašyti savo gyvenimo aprašymą medicinos srities darbui. CV rašymas nėra neįveikiamas dalykas! Jį galima sukurti visai paprastai! Tiesiog skirkite pakankamai dėmesio atskiroms gyvenimo aprašymo dalims ir pabrėžkite visus savo privalumus. Darbas jau ranka pasiekiamas.