Sąskaitų vadybininko gyvenimo aprašymas yra būtinas norint gauti darbą šiandieninėje konkurencingoje darbo rinkoje. Tai reiškia, kad kiekviena organizacija, įmonės ieškos kandidatų, kurie būtų patikimi, kvalifikuoti ir tinkami pozicijai. Jei turite atitinkamus įgūdžius ir reikiamą patirtį, greičiausiai gausite darbą, tačiau to gali nepakakti.
Norint gauti darbą arba įsidarbinti įmonėje, kurioje dirbti jaus senai svajojote, jums reikės gero gyvenimo aprašymo. Sukūrėme šį straipsnį, kad padėtume jums parašyti gyvenimo aprašymą, kuris padės jums rasti norimą darbą. Taip pat galite peržiūrėti ir kitus mūsų gyvenimo aprašymų pavyzdžius ir šablonus.
Kiekvienas darbo ieškantis asmuo ankščiau ar vėliau įsidarbina, bet ne visuomet įsidarbina ten, kur svajojo. Labai daug lemia ir tai, ar gerai parašytas gyvenimo aprašymas, nes jis yra pirmas dalykas, kurį pamato ir vertina potencialus darbdavys.
Geras gyvenimo aprašymas yra toks, kuris atskleidžia jūsų stipriąsias puse, įgūdžius ir patirtį. Dažnai kandidatai net ir turėdami daug patirties, nesugeba to perkelti į gyvenimo aprašymą. Tai yra labai liūdna.
Darbo rinkos tapo labai konkurencingos. Norint gauti norimą darbą, reikia darbdaviui kažką pasiūlyti, išsiskirti iš kitų. Jei pateiksite save įdomiai ir įtikinamai, didelė tikimybė, kad darbas bus ranka pasiekiamas.
Gyvenimo aprašymo struktūra
Kiekvienas gyvenimo aprašymas turi atitikti reikiamą struktūrą. Tuomet jis bus tvarkingas, o visa informacija pateikta tam skirtose vietose bei lengvai randama. Laikantis numatytos tvarkos, bus paprasčiau sukurti gyvenimo aprašymą, nes žinosite kur kokią informaciją pateikti.
Naudojantis iš anksto pateiktu CV šablonu, pagrindiniai skyriau jau būna įtraukti ir telieka juos užpildyti, kuriant CV nuo nulio, teksto redagavimo programa, juos turite įtraukti patys. Pagrindiniai skyriai yra šie:
- Kontaktinė informacija
- Trumpas savęs pristatymas
- Darbo patirtis
- Išsilavinimas
- Įgūdžiai
- Papildoma informacija
Kai kursite savo gyvenimo aprašymą, įsitikinkite, kad visi skyriai įtraukti. Netrukus aptarsime kiekvieną iš jų bei kokią informaciją juose pateikti.
Kontaktinė informacija
Kontaktinė informacija turėtų būti pateikiama dokumento viršuje. Į šią informaciją turėtumėte įtraukti:
- Vardą, pavardę
- Tel. numerį
- El. pašto adresą
- Miestą
Kai pildote šią informaciją, atidžiai perskaitykite ir patikrinkite ar viskas įrašyta teisingai. Čia svarbus kiekvienas simbolis ar skaičius. Beje, reikėtų paminėti, kad el. pašto adresas taip pat yra svarbus aspektas, į kurį kreipiamas dėmesys. Nors retai su kandidatais kontaktuojama el. paštu, tačiau jis gali parodyti kandidato profesionalumą arba neprofesionalumą.
Kodėl taip yra? Jei naudosite šmaikštų ar sunkiai įsimenamą, o gal mokyklos laikais kurtą el. pašto adresą, didelė tikimybė, kad atrodysite neprofesionaliai. Jūs kreipiatės dėl darbo, todėl pademonstruokite profesionalumą. Susikurkite naują el. pašto adresą, kuris būtų profesionalus ir tinkamas nurodyti gyvenimo aprašyme bei tolesniame karjeros kelyje.
Trumpas savęs pristatymas
Profesionali jūsų gyvenimo aprašymo santrauka arba savęs pristatymo skyrius, turėtų būti parašytas tiksliai ir glaustai. Čia svarbu pabrėžti patirtį ir turimas žinias, galite paminėti pasiekimus ar net įvardinti konkrečius skaičius, kurie gali būti labai paveikūs skaitytojui.
Ši pastraipa turi būti trumpa, vos keletas sakinių. To pakanka trumpai save pristatyti ir sudominti CV vertintoją skaityti dokumentą toliau. Nors šios profesijos darbuotojų darbas nėra labai kūrybiškas, vis dėlto, šioje dalyje galima save pristatyti kiek laisviau ir kūrybiškiau nei kituose skyriuose. Išnaudokite šią galimybę ir parodykite, kad jūs įdomus ir vertas dėmesio kandidatas.
Darbo patirtis
Ne paslaptis, kad visų CV vertintojų žvilgins labiausiai krypstą būtent į šį skyrių. Jis gali pasakyti labai daug. Dauguma darbdavių nori rasti darbuotoją su atitinkama patirtimi analogiškoje srityje, kad darbuotojas galėtų pradėti dirbti iš karto ir jam nereiktų daug papildomų mokymų. Tiesa, ne visi kandidatai besikreipiantys dėl tos pačios pozicijos jau turi sukaupę patirties, todėl šį skyrių gali būti užpildyti kiek sunkiau.
Turint mažiau patirties, reikėtų susikoncentruoti į praktikos arba studijų metu įgytą patirtį ir ją detalizuoti. Net ir nedidelė patirtis gali būti naudinga. Galbūt teko dirbti su analogiškomis programomis ir spręsti panašias problemas. Įtraukite visą šią informaciją ir nepalikite patirties skyriaus tuščio.
Kandidatams su patirtimi, šį skyrių užpildyti bus lengviau. Turėtumėte nurodyti ankstesnių darboviečių pavadinimus, pareigas, laikotarpius nuo kada iki kada dirbote bei darbo funkcijas. Jas rekomenduojama vardinti stulpeliu, išskiriant ženkleliais.
Išsilavinimas
Apskaitos specialistų darbo pobūdis paprastai reikalauja atitinkamo išsilavinimo. Dažniausiai darbo skelbimo reikalavimai išsilavinimui yra tie patys, įmonės tikisi, kad kandidatas bus įgijęs išsilavinimą buhalterijos, finansų ar ekonomikos srityje. Daugeliui darbų reikalingas bakalauro ar jam prilygstantis studijų laipsnis. Jūsų išsilavinimas yra svarbus, nes būtų sudėtinga visko išmokti savarankiškai. Studijuojant paprastai įgyjami apskaitos pagrindai, kurie vėliau pritaikomi praktiškai.
Pildydami šio skyriaus informaciją, pirmiausia nurodykite mokymo įstaigos pavadinimą. Tada paminėkite studijų kryptį, įgytą laipsnį bei metus kada studijavote. Jei dar nebaigėte studijų, nurodykite, kad vis dar studijuojate.
Įgūdžiai
Įgūdžiai, kurių jums reikia šioms pareigoms užimti, paprastai nurodomi skelbimo aprašyme. Tai gali būti techniniai ir asmeniniai gebėjimai bei savybės, todėl turėtumėte įtraukti ir tokius, ir tokius.
Sąrašą sudaryti bus lengviau, atsižvelgiant į skelbime pateiktus reikalavimus. Kuo daugiau jų atitiksite, tuo didesni šansai dalyvauti tolimesniame atrankos etape.
Papildoma informacija, kurią rekomenduojama įtraukti į savo CV
Pagrindiniai skyriai jau aptarti, todėl metas pereiti prie papildomos informacijos, kuri gali papuošti jūsų gyvenimo aprašymą ir sustiprinti teigiamą įspūdį apie jūsų kandidatūrą.
Štai rekomendacija, kokius skyrius įtraukti papildomai:
- Užsienio kalbos
- Kursai, mokymai
- Pomėgiai
- Darbo kompiuteriu įgūdžiai
Kalbų mokėjimas ir kompiuteriniai įgūdžiai suteikia papildomos vertės
Šioje darbo vietoje greičiausiai teks dirbti ne tik su Lietuvos, bet taip pat ir su užsienio sąskaitomis. O jos paprastai rašomos anglų arba kita užsienio kalba. Kuo daugiau kalbų mokėsite, tuo bus lengviau tvarkyti ir administruoti sąskaitas.
Kompiuteriniai įgūdžiai taip pat būtini šiai pozicijai, nes tenka dirbti su įvairiomis kompiuterinėmis programomis. Jei mokate dirbti skelbime nurodytomis programomis, būtinai jas įtraukite į gyvenimo aprašymą, jei ne - įtraukite panašias. Kartais samdanti įmonė siūlo papildomus mokymus darbui su viena ar kita programa, tačiau tai labai individualu, jei turite galimybę, mokykitės dirbti įvairiomis programomis savarankiškai.
Apibendrinimas
Baigę rašyti savo gyvenimo aprašymą, būtinai keletą kartų jį perskaitykite ir patikrinkite rašybos, gramatines klaidas, kontaktinius duomenis. Rašydami CV pasinaudokite ir šiuo straipsniu bei pateiktas pavyzdžiais, kurie turėtų palengvinti CV kūrimą.
Galite perskaityti ir daugiau gyvenimo aprašymo pavyzdžių, kuriuos rasite mūsų tinklapyje. Būkite unikalūs ir originalūs. Nekopijuokite kitų parašytų minčių ar tekstų, rašykite savais žodžiais ir nuoširdžiai. Turite pateikti geriausią savęs versiją, tačiau nepersistenkite, kad realybėje nebūtų nusivylimo. Aprašykite save profesionaliai, bet kartu taip, kaip yra iš tiesų.
Tiek iš anksto parengti šablonai, tiek teksto redagavimo programomis sukurti gyvenimo aprašymai yra tinkami kandidatūrai dėl darbo, tačiau rekomenduojame juos išsaugoti PDF formatu. Šis formatas padės užtikrinti, kad dokumentas išliks toks, kokį sukūrėte.