Į panašias pareigas kandidatuoja daug kandidatų, todėl turėtumėte parašyti ir suformatuoti savo gyvenimo aprašymą, kad jis būtų lengvai skaitomas, aiškus ir traukiantis dėmesį. Venkite nereikšmingos informacijos. Įsitikinkite, kad jūsų gyvenimo aprašymas yra pritaikytas konkrečiai pozicijai, į kurią pretenduojate.
Taip pat, venkite rašybos klaidų. Rašybos klaidos gyvenimo aprašyme parodo, kad kandidatas nepastebi detalių ir yra nepakankamai atidus, išsiblaškęs. Nors kartais į tai gali būti nekreipiama dėmesio, kiti gali to neatleisti ir nesuteikti šanso.
Gerai parašytas CV padės perteikti turimas kompetencijas ir įgūdžius, bei greičiau gauti norimą darbą. Aptarkime pagrindinius CV rašymo aspektus.
CV formatas ir struktūra
Geriausia rinktis švarų ir šiuolaikišką gyvenimo aprašymo dizainą. Dažnai kandidatai naudojasi iš anksto parengtais šablonais ir CV kūrimo įrankiu, todėl CV rašymas tampa gerokai lengvesnis. Belieka pateikti trūkstamą informaciją į tam skirtas vietas. Jei CV kuriate patys, įprastine teksto redagavimo programa, tuomet jums reikės šiek tiek daugiau informacijos ir daugiau laiko sukurti savo CV. Tačiau, tai tikrai nereiškia, kad jis bus prastesnis.
Pagrindinės gyvenimo aprašymo dalys, kuriomis reikėtų vadovautis kuriant šį profesinį dokumentą:
- Kontaktinė informacija
- Trumpas savęs pristatymas
- Darbo patirtis
- Išsilavinimas
- Įgūdžiai
- Papildoma informacija
Turėtumėte užtikrinti, kad visos nurodytos dalys suguls į jūsų gyvenimo aprašymą ir bus pateiktos tokia seka, kaip nurodyta. Toks pateikimas yra įprastas ir puikiai pažįstamas asmenims, vertinantiems gyvenimo aprašymus.
Kontaktinė informacija
Tai turėtų būti pirmas dalykas, kuris nuguls jūsų gyvenimo aprašyme. Čia turėtumėte nurodyti savo:
- Vardą, pavardę
- Tel. numerį
- El. pašto adresą
- Miestą
Įsitikinkite, kad pateikta informacija teisinga ir aktuali. Jei pateiktas tel. numeris bus neteisingas, atsakingi asmenys negalės su jumis susisiekti.
Ankščiau buvo įprasta gyvenimo aprašyme matyti profilio nuotrauką, šiandien tai nebėra būtinas reikalavimas. Ar pridėti nuotrauką sprendžia pats kandidatas. Tačiau, jei nuspręsite tai padaryti, įsitikinkite, kad turite profesionaliai padarytą nuotrauką su tinkamu apšvietimu. Nuotrauka iš vakarėlio ar atostogų nėra tinkama.
Trumpas savęs pristatymas
Restorano vadovas/savininkas/personalo specialistas ar kitas asmuo, atsakingas už CV vertinimą pamatęs kandidato gyvenimo aprašymą, nori jausti, kad asmuo yra tinkamas siūlomam darbui.
Šis skyrius yra vieta, kuri gali patraukti CV vertintojo dėmesį. Tai trumpas ir konkretus skyrius, apibendrinantis kandidato galimybes ir pasiekimus, siekiant sudominti potencialų darbdavį. Ši dalis turėtų būti ne ilgesnė kaip trijų ar keturių eilučių.
Į šią trumpą pastraipą turėtumėte sutalpinti kuo daugiau vertingos informacijos. Susikoncentruokite į savo pasiekimus ir būkite konkretūs.
Darbo patirties pristatymas
Šiame skyriuje turėtų atsispindėti ankstesnė patirtis, susijusi su siūlomu darbu. Idealiu atveju, tai turėtų būti analogiško darbo patirtis, bent jau to tikisi gyvenimo aprašymo vertintojai. CV rašymo ekspertai siūlo darbo patirtį vardinti atvirkštine chronologine tvarka, pradedant nuo naujausios, tai yra paskutinės darbovietės.
Tokia seka padės aiškiau suvokti kandidato karjeros pokyčius ir kilimą pareigose. Jei dirbote kitose pramonės šakose, nesusijusiose su maitinimo paslaugomis, arba klientų aptarnavimu, geriau jų nenurodyti. O jeigu nusprendėte įtraukti, tuomet aprašykite jas taip, kad būtų matyti, jog darbo funkcijos gludžiai susijusios ir ankstesnė patirtis bus naudinga.
Maisto paslaugų pramonėje patirtis yra bene svarbiausias rodiklis norint įsidarbinti. Jei keletą metų sėkmingai dirbote restorane, tikėtina, kad turėsite didesnes galimybes įsidarbinti nei ką tik baigęs kandidatas. Tačiau tai priklauso nuo daugybės faktorių.
Išvardydami visas ankstesnes darbovietes, būtinai nurodykite restorano/kavinės pavadinimą, darbo laikotarpį, pareigas, darbo funkcijas ir reikšmingus pasiekimus. Detalizuodami savo patirtį, įtraukite raktinius žodžius, kurie yra darbo aprašyme. Taip turėsite didesnes galimybes gauti kvietimą į interviu.
Išsilavinimas
Nors išsilavinimas gali labai papuošti gyvenimo aprašymą, daugeliui pozicijų jis nėra būtinas. Jei jūs turite reikiamus sertifikatus, ar esate išklausę susijusius kursus, taip pat turite didelius šansus.
Vadinasi, tie kandidatai kurie turi daug patirties restoranų sektoriuje, turi dideles galimybes įsidarbinti aukštesnėse pareigose net ir neturėdami atitinkamo išsilavinimo.
Vis dėlto, darbo skelbimas yra kelrodis. Vadinasi, kuriant gyvenimo aprašymą, vadovaukitės juo kiekviename žingsnyje. Jei skelbime nurodoma, kad vienos ar kitos srities išsilavinimas yra būtinas, vadinasi tai yra reikšminga ir CV vertintojai to ieškos gyvenimo aprašyme. Jeigu tai nenurodyta kaip vienas iš reikalavimų, vadinasi išsilavinimas šioje pozicijoje nėra reikšmingiausias dalykas.
Pagal ką sudaromas įgūdžių sąrašas?
Šis darbas reikalauja įvairių gebėjimų. Kai kurie iš jų yra:
- Komunikabilumas
- Gebėjimas dirbti komandoje
- Personalo valdymo įgūdžiai
- Problemų sprendimas
Tačiau šios pareigos neapsiriboja tik minėtais įgūdžiais. Turite atkreipti dėmesį, kad restorano valdymas apima viską – žmonių mokymą, bendravimą su klientais, turite organizuoti darbus, dėlioti grafikus, spręsti įvairias situacijas ir užtikrinti sklandų maitinimo įstaigos darbą. Vadinasi, sąrašas gali būti labai spalvingas.
Paprastai, skelbime nurodomi svarbiausi reikalavimai kandidatams, todėl pagal pateiktus reikalavimus galima lengviau užpildyti šį sąrašą.
Sąrašą išskirkite ženkleliais. Įgūdžių sąrašas turi būti glaudžiai susijęs su siūlomomis pareigomis, neįtraukite tų įgūdžių kurie yra nereikšmingi restorano vadybininkui.
Papildoma informacija, kurią turėtų įtraukti restorano vadovas/vadybininkas
Šioms pareigoms gali būti naudinga įtraukti papildomų skyrių į savo gyvenimo aprašymą. Tai gali būti:
- Pomėgiai
- Užsienio kalbų mokėjimas
- Rekomendacijos
- Kursai, mokymai
- Kompiuteriniai įgūdžiai
Kiekvienas papildomas skyrius gali sukurti pridėtinė vertę. Jei papildomų skyrių neįtrauksite, CV vertintojas gali manyti, jog kandidatas nepakankamai geras darbui, nes trūksta tam tikrų gebėjimų, kurie gali būti identifikuojami būtent papildomuose skyriuose.
Norint dirbti šį darbą labai svarbus užsienio kalbų mokėjimas, nes dažnai tenka aptarnauti klientus, kurie yra turistai, miesto svečiai ir kalba kita kalba. Užsienio kalbos mokėjimas gali pagerinti jų aptarnavimo patirtį ir pasitenkinimą apsilankymu.
Gyvenimo aprašymo kūrimo apibendrinimas
Nesvarbu, ar pretenduojate į šias pareigas pirmą kartą, ar užėmėte šias pareigas ankščiau ir jau turite reikiamų įgūdžių, jums vis tiek reikės gyvenimo aprašymo kandidatuojant. Kad sukurtumėte tobulą gyvenimo aprašymą, skirkite tam pakankamai laiko. Kiekvieną skyrių pildykite atidžiai. Kiekvienas jis yra svarbus, nes jame pateikiama tam tikra informacija, kuri svarbi vertinant kandidatus.
Kad ir koks geras specialistas būtumėte ir pasižymėtumėte atitinkama patirtimi, jei negalite to perteikti savo gyvenimo aprašyme, bus sunku gauti kvietimą į interviu.
Galite drąsiai rinktis įvairius iš anksto paruoštus gyvenimo aprašymo šablonus, kurie palengvins CV kūrimą. O jei kuriate gyvenimo aprašymą nesinaudojant šablonais, pateikta informacija turėtų padėti sukurti šį profesinį dokumentą.
Svarbu susikoncentruoti ties kiekvienu atskiru skyriumi ir pademonstruoti, kad sukaupta patirtis bei žinios atitinka tai, ko ieško darbdavys.