Kaip tokį sukurti? Kaip nepasimesti tarp daugybės dizainų, šablonų ir kūrimo priemonių? Netrukus viską aprašysime ir palengvinsime rašymo procesą. Praktiniai patarimai padės į CV rašymą pažvelgti paprasčiau ir parašyti jį taip, kad sudomintumėte skaitytoją.
Pradėti kurti CV gali būti lengviau, nei manote. Jei jau turite biuro, registratūros darbuotojo, ar panašios patirties, jūsų galimybės dar didesnės. Profesionalus registratūros darbuotojo CV padės jums greičiau gauti norimą darbą.
Esame tam, kad padėtume jums išsiskirti iš minios. Skaitykite iki galo ir pasinaudokite mūsų ekspertų patarimais.
Gyvenimo aprašymas nuo nulio
Pirmas žingsnis yra suprasti, kokias dalis įtraukti į savo gyvenimo aprašymą. Jūsų gyvenimo aprašyme turėtų būti šie komponentai:
Registratūros darbuotojo CV savo struktūra yra panašus į bet kurį kitą gyvenimo aprašymą. Tačiau tonas ir turinys turėtų būti priraikytas konkrečiam pasiūlymui. Šiuo atveju gyvenimo aprašymą skaitys personalo specialistas, atstovaujantis medicinos įstaigą, vadovas arba kitas įgaliotas asmuo.
Registratoriaus darbo vieta jau pati iš savęs diktuoja tam tikras raštvedybos taisykles ir jų laikymąsi, tad atidžiai formuokite šį profesinį dokumentą.
Kontaktinė informacija
Įtraukiant kontaktinę informaciją į gyvenimo aprašymą, labai svarbu pateikti tikslią ir naujausią informaciją, kuri leistų potencialiems darbdaviams lengvai su jumis susisiekti. Štai ką turėtumėte įtraukti į kontaktinės informacijos skyrių:
Įtraukite tik tą informaciją, kuri yra aktuali. Pateikite profesionalų el. pašto adresą, kurį reguliariai tikrinate. Venkite neprofesionalių ar pernelyg sudėtingų, vaikiškų el. pašto adresų. Vardo ir pavardės derinys yra pats geriausias pasirinkimas, kaip pvz.: vardaspavarde@mail.com
Minėta informacija yra aktualiausia ir svarbiausia. Rekomenduojama įtraukti tik nurodytus kontaktus, visa kita kontaktinė informacija jau gali būti perteklinė ir tik apsunkinanti gyvenimo aprašymo skaitymą. Kam to reikia?
Nepamirškite dar kartą patikrinti visos jūsų pateiktos kontaktinės informacijos tikslumo. Netgi nedidelė klaidelė įrašant telefono numerį ar el. pašto adresą, gali sutrukdyti potencialiems darbdaviams su jumis susisiekti.
Trumpas savęs pristatymo skyrius
Asmenybė registratoriaus darbe yra svarbi, nuolat tenka bendrauti su įvairiausiais pacientais ir juos tinkamai patarnauti, nukreipti pas reikiamą gydytoją, atsakyti į jų užklausas ir panašiai.
Šioje vietoje galite pristatyti save, savo asmenybę ir motyvaciją norimam darbui. Tai jūsų galimybė parodyti, kas esate ir kodėl būtumėte puikus darbuotojas. Visada norisi atrodyti profesionaliai, todėl dabar tam yra tinkamiausia proga.
Pristatykite save taip, kad CV vertintojas būtų įtikintas jūsų kandidatūra ir nedelsiant pakviestų jus į interviu.
Šioje trumpoje, vos 3-4 sakinių pastraipoje turėtumėte pabrėžti šiuos aspektus:
Nurodant patirties metus, skaitytojui suteikiamas supratimas apie kandidato kompetencijos lygį ir ar jis yra pakankamas. Pabrėžkite stipriąsias savybes įgūdžius, kurie būti naudingi dirbant šį darbą.
Šios pastraipos tikslas – vos kelių sakinių pagalba save pristatyti taip, kad skaitytojas būtų sudomintas skaityti toliau, jūsų tikslas išlaikyti skaitytojo dėmesį.
Nepamirškite pritaikyti šio skyriaus, kad jis atitiktų konkrečius reikalavimus ir pabrėžtų jūsų tinkamumą. Kiekvieną kartą kandidatuojat dėl skirtingo pasiūlymo arba tiesiog į tą patį bet kito darbdavio pasiūlymą, suasmeninkite šią pastraipą. Ji turėtų atspindėti, kad kreipiamasi būtent į konkretų skelbimą, o ne siunčiamas šabloninis CV variantas, kurį siunčiate ir į daugelį kitų pasiūlymų.
Trumpas savęs pristatymo pavyzdys, pabrėžiantis pagrindinius kandidato bruožus ir išskirtinumą:
Profesinė patirtis
Išsamiai aprašant savo ankstesnę patirtį, svarbu pabrėžti savo atitinkamas pareigas, pasiekimus ir pagrindines darbo funkcijas, kurios buvo priskirtos. Štai keletas pagrindinių dalykų, kuriuos reikia paminėti šioje skiltyje:
Nepamirškite įvertinti savo pasiekimų skaičiais, jei tai įmanoma. Įtraukite konkrečius skaičius, procentus ar rezultatus. Tai padidina jūsų patikimumą ir suteikia aiškesnį supratimą apie jūsų ankstesnių pareigų sudėtingumą.
Net ir turint mažiau patirties, galite pritaikyti minėtus aspektus. Jeigu patirties visai neturite, arba patirtis tik studijų praktikos metu, taip pat įtraukite tokią informaciją.
Tokia informacija yra vertingesnė nei tuščia vieta, nes parodo, kad kandidatas bent minimaliai susipažinęs su darbu ir pagrindinėmis jo funkcijomis.
Ankstesnės profesinės patirties skyrius yra vienas svarbiausių gyvenimo parašyme, todėl pasistenkite pildant šį skyrių užpildyti jį taip, kad darbdaviui jau iš CV būtų aišku, kad jūs – rimtas kandidatas, turintis dideles galimybes įsidarbinti šioje pozicijoje.
Registratoriaus pozicija gana populiari, todėl čia kandidatuoja daug kandidatų. Tačiau net ir esant dideliam kandidatų kiekiui, reikėtų nepamiršti, kad didelė dalis kandidatų gali netinkamai užpildyti savo gyvenimo aprašymą arba nesudominti skaitytojo. Pasistenkite, kad nebūtumėte vienas iš tokių kandidatų.
Pavyzdys, kaip gali atrodyti užpildytas patirties skyrius:
Išsilavinimas
Nors formalaus išsilavinimo reikalavimai registratūros darbuotojo pareigoms gali skirtis, išsilavinimas vaidina svarbų vaidmenį įrodant jūsų kvalifikaciją ir gali padidinti jūsų konkurencingumą darbo rinkoje. Todėl galima teigti, kad išsilavinimas yra svarbus šiam darbui.
Norint efektyviai bendrauti su pacientais, gydytojais ir kitais sveikatos priežiūros specialistais, daugelis medicinos registratūros darbuotojų privalo išmanyti medicininę terminiją. Atitinkamas išsilavinimas gali suteikti jums medicininės terminijos pagrindus ir padėti juos suprasti, o kartu ir tiksliai perteikti medicininę informaciją.
Šiame darbe taip pat yra didžiulis privalumas, kai kandidatas turi supratimą ir žinių apie sveikatos priežiūros sistemą, įskaitant žinias apie sveikatos priežiūros įstatymus, reglamentus. Šios žinios yra vertingos tvarkant pacientų įrašus, ir atliekant kitus svarbius sveikatos priežiūros sistemos procesus.
Nors išsilavinimas gal ir nėra pagrindinis aspektas renkantis darbuotoją šioms pareigoms ir tai gali būti diskutuotinas klausimas, visgi jis gali atverti duris siekiant aukštesnių pareigų. Turėdami papildomą išsilavinimą, po kurio laiko galite pereiti į aukštesnes pareigas su didesne atsakomybe.
Svarbu pažymėti ir tai, kad praktinė patirtis, įgūdžiai ir asmeninės savybės taip pat labai vertinamos registratūros darbuotojo pareigose. Darbdaviai dažnai ieško kandidatų su puikiais bendravimo įgūdžiais, klientų aptarnavimo gebėjimais, atidumu detalėms ir gebančių efektyviai atlikti įvairias užduotis.
Galiausiai, nors išsilavinimas ne visada yra būtinas, jis gali suteikti jums konkurencinį pranašumą. Naudinga įvertinti konkrečius jus dominančių pareigų reikalavimus, kad nustatytumėte, koks išsilavinimo lygis reikalingas.
Išsilavinimą į savo CV galima įtraukti labai paprastai:
Kandidatams, turintiems aukštesnių akademinių pasiekimų, kaip pavyzdžiui magistrantūros studijos, rekomenduojama pradėti būtent nuo jų. Toliau vardinti žemesnes kvalifikacijas.
Įgūdžiai
Labai rekomenduojama į savo gyvenimo aprašymą įtraukti įgūdžių skyrių. Šiame skyriuje galite parodyti savo įgūdžius ir kvalifikacijas, būdingas registratoriaus pareigoms. Tai padeda darbdaviams greitai nustatyti jūsų kompetenciją ir įvertinti ar turite reikiamų gebėjimų tobulėti šioje pozicijoje. Štai keletas pagrindinių įgūdžių, į kuriuos reikia atsižvelgti kuriant savo gyvenimo aprašymą:
Pritaikykite įgūdžių skyrių, kad jis atitiktų konkrečius skelbime nurodytus reikalavimus. Būkite sąžiningi apie savo sugebėjimus, įtrauktute tuos įgūdžius, kurie geriausiai jus atspindi, nepridėkite išgalvotų.
Štai mūsų siūlomas pavyzdys:
Atkreipkite dėmesį, kad tai bendro pobūdžio įgūdžiai, kurie neturėtų būti aklai įtraukiami į kiekvieną gyvenimo aprašymą. Atidžiai skaitykite skelbimo reikalavimus ir pagal tai įtraukite reikiamus įgūdžius. Koreguokite juos kandidatuojant į skirtingas pozicijas.
Papildomi skyriai
Pakalbėjome apie pagrindinius skyrius gyvenimo aprašyme. Juos turėtų įtraukti kiekvienas asmuo, kuriantis savo CV. Tačiau, daugeliu atveju, pagrindinių skyrių nepakanka, kad būtų galima pilnai pademonstruoti savo tinkamumą pozicijai, todėl siūloma pridėti papildomų skyrių, kurie gali padaryti jus išskirtiniais, prieš kitus kandidatus.
Dažniausiai siūlomi šie skyriai:
Galite įtraukti vos keletą nurodytų. Visi šie skyriai yra laisvai pasirenkami ir neprivalomi, tačiau gali papildyti gyvenimo aprašymą.
Užsienio kalbos
Užsienio kalbų įtraukimas gali būti labai naudingas ir reikalingas. Ypač jei kreipiatės į sveikatos priežiūros įstaigą, kuri aptarnauja pacientų grupę, kuriai priklauso ir kitataučiai. Štai keletas priežasčių, kodėl užsienio kalbų mokėjimas gali būti svarbus medicinos registratūros darbuotojui:
Savo gyvenimo aprašyme nurodydami užsienio kalbų įgūdžius, būkite konkretūs ir nurodykite kiekvienos kalbos mokėjimo lygį (pvz.: laisvai mokate, turite pagrindus ir pan.).
Atsižvelkite ir į tai, ar skelbime yra nurodytos konkrečios užsienio kalbos, reikalingos darbui. Paprastai, kalbos įtraukiamos ne be priežasties, jos parodo, kad darbe daugiau ar mažiau teks naudoti vieną iš nurodytų kalbų.
Kursai, sertifikatai
Kiekvienus išklausytus kursus ar mokymus, susijusia su darbu tema, galite įtraukti į šį skyrių. Kai kurie prideda šią informaciją prie išsilavinimo skyriaus, tačiau tokiu būdu išsilavinimo skyrius tampa labai apkrautas, atrodo padrikai. Išskiriant šį skyrių kaip papildomą, pateikta informacija atrodo kur kas tvarkingiau ir profesionaliau. Be to, galima lengviau įvertinti kiek kandidatas domisi savo profesine sritimi papildomai.
Papildomi kursai, parodantys kandidato domėjimąsi ir norą daugiau sužinoti profesinėje srityje, visada yra privalumas, vertinamas daugelio darbdavių.
Kompiuteriniai įgūdžiai
Kompiuteriniai įgūdžiai irgi yra labai svarbūs registratūros darbuotojui, nes technologijos atlieka svarbų vaidmenį sveikatos priežiūros administravime ir pacientų užklausų valdyme. Kompiuteriu paprastai atliekamos šios užduotys:
Tai tik dalis užduočių, kurioms reikalingi kompiuteriniai įgūdžiai. Pabrėžkite savo turimus kompiuterinius įgūdžius, pateikdami konkrečios informacijos apie programinę įrangą, sistemas ar įrankius, kuriuos naudojate.
Atkreipkite dėmesį ar skelbime nurodytos konkrečios kompiuterinės programos, kuriomis dirbs būsimas darbuotojas. Jei taip, darbdavys ar įmonė tikisi, kad kandidatai mokės jomis dirbti ir pirmenybę teiks tiems, kurie tai geba. Jei nemokate naudotis viena ar kita pareikta programa, galite įtraukti panašias.
Apibendrinimas
CV yra labai svarbus profesinis dokumentas, parodantis kandidato kompetenciją, kvalifikaciją ir gebėjimus. Šio dokumento tikslas – sudominti potencialų darbdavį.
Vadovaudamiesi pateiktais patarimais ir pavyzdžiais, baikite savo pradėto CV pildymą arba sukurkite naują dokumentą.
Atidžiai tikrinkite rašybos klaidas ir pateikite tik aktualiausią informaciją.
Idealiu atveju, CV apimtis neturėtų viršyti 1 puslapio. Jei viršijote, nieko baisaus, tačiau 3 ir daugiau puslapių CV gali pasirodyti pernelyg sunkiai skaitomas dokumentas, kuris gali likti neperskaitytas, nepaisant jame pateiktos išsamios informacijos apie tinkamumą pozicijai.
Šiame dokumente svarbus konkretumas ir glaustumas. Pasistenkite tai įgyvendinti, sudominti skaitytoją, o tada beliks planuoti interviu laiką ir pelnyti darbdavio simpatijas.