Programuoti galima iš bet kurios pasaulio vietos, todėl šis darbas gali tapti jūsų svajonių darbu, beje ir gerai apmokamu. Programuotojų atlyginimas „į rankas“ siekia maždaug 1100-3000 Eur per mėnesį. Atlyginimas priklauso nuo turimos patirties, įgūdžių, kompetencijos bei pasirinktos programavimo kalbos. Per pastaruosius metus, gerokai išaugo IT specialistų paklausa, panašu, jog poreikis tik didės. Vadinasi, karjeros galimybės šioje sferoje perspektyvios ir gera žadančios.
Išaugus paklausai, ima augti ir besimokančiųjų programavimo. Tai reiškia, kad konkurencija taip pat didėja. Programavimas reikalauja specifinių įgūdžių ir patirties, o programuotojo gyvenimo aprašymas, atspindintis šiuos dalykus, padidina jūsų šansus gauti nuostabų darbą. Šiuo straipsniu, stengsimės padėti jums susikurti savo gyvenimo aprašymą, kuris pelnytų svajonių poziciją.
Bendra informacija apie programuotojo darbą
Programuotojas kuria žiniatinklio ir kitas programas, bei tobulina esamą programinę įrangą. Programuotojai taip pat daug dėmesio skiria trikdžių šalinimui ir programų kodo priežiūrai. Kurdami programas, programuotojai naudoja keletą programavimo kalbų. Ir nors su technologijomis bei kompiuterine įranga šios srities specialistai problemų neturi, visgi CV kūrimas kartais tampa tikru iššūkiu. Dažnas susiduria su problema ir klausimu: „nuo ko pradėti?“. Žiūrint į baltą lapą susidėlioti mintis gali būti išties sudėtinga.
Geras gyvenimo aprašymas yra būtinas norint užtikrinti, kad potencialūs darbdaviai gautų reikiamą informaciją ir pakviestų jus darbo pokalbiui. Šiame straipsnyje apžvelgsime CV rašymo ypatumus ir kaip patobulinti savo programuotojo CV.
Norite sutaupyti laiko ir savo gyvenimo aprašymą paruošti greičiau? Išbandykite mūsų CV kūrimo įrankį, kuriuo naudotis labai paprasta. Peržiūrėkite gyvenimo aprašymų šablonus ir išsirinkite jums tinkamiausią.
Patarimai, kaip sukurti puikų programuotojo CV
Specialybė labai populiari ir paklausi, o tai reiškia, kad darbą susirasti nėra sudėtinga, tereikia padirbėti ties gyvenimo aprašymu ir laukti skambučio, kviečiančio į darbo pokalbį. Štai keletas patarimų, kaip sukurti efektyvesnį CV:
Tinkamas programuotojo gyvenimo aprašymo formato pasirinkimas
Kai kuriate programuotojo gyvenimo aprašymą, svarbu pasirinkti ir tinkamą formatą bei struktūrą. Tokiu būdu užtikrinsite, kad jūsų gyvenimo aprašymas būtų lengvai skaitomas, tvarkingas ir jame būtų pateikta tik svarbiausia ir neperteklinė informacija.
Geriausias būdas susisteminti savo gyvenimo aprašymą, tai naudoti atvirkštinį chronologinį formatą, toks formatas yra populiariausias jau kurį laiką. Atvirkštinė chronologija reiškia, kad pildant informaciją apie darbo patirtį, paskutinė darbovietė turėtų būti pačiame viršuje, o po ja sekti ankstesnės darbo vietos ir trumpi aprašymai apie juos.
Svarbu ne tik tai, štai dar keletas patarimų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti ir į kuriuos itin didelį dėmesį kreipia įdarbinimo specialistai.
Informacijos išdėstymas
Jūsų gyvenimo aprašymo išdėstymas yra antras veiksnys, į kurį turite atsižvelgti. Jūsų, kaip ir kitų kandidatų gyvenimo aprašymui bus skirtos vos kelios sekundės, pasistenkite, kad jų pakaktų sudominti potencialų darbdavį ir galėtumėte dalyvauti tolimesniame atrankos etape. Jūsų programuotojo gyvenimo aprašymo struktūroje turėtų būti šie skyriai:
Labai svarbu tinkamai susisteminti savo gyvenimo aprašymą. Naudodami profesionalius gyvenimo aprašymų šablonus, būsite tikri, kad nepraleisite jokių svarbių skyrių. Taip pat galite peržiūrėti gyvenimo aprašymų pavyzdžius su išsamia informacija ir patarimais, kurie padės parašyti gyvenimo aprašymą įvairioms pozicijoms.
Kontaktinė informacija ir ką joje įrašyti
Tai labai svarbi skiltis, kurios negalite praleisti. Čia informacija turi būti glausta ir aiški. CV vertintojui svarbu matyti Jūsų:
Tai esminė informacija, kuri privalo būti teisinga. Šią informaciją rekomenduojama peržiūrėti kelis kartus, kad nepaliktumėte klaidų ar praleistų skaičių bei simbolių. Jei jūsų kontaktiniai duomenys yra neteisingi, personalo specialistas ar kitas darbdavio įgaliotas asmuo negalės su jumis susisiekti. Todėl turėtumėte perskaityti savo gyvenimo aprašymą kelis kartus ir įsitikinti, kad informacija yra tiksli.
Pateiksime pavyzdį, kaip galėtų atrodyti kontaktinės informacijos skiltis:
Informacijos skiltis turėtų būti trumpa ir joje turi būti tik atitinkami kontaktiniai duomenys, kurių reikalauja įdarbinimo specialistas, kad galėtų su jumis susisiekti. Venkite perteklinės ir nereikalingos informacijos, kuri tik užimtų papildomos vietos, tačiau būtų visiškai netikslinga, o kartais ir neprofesionali.
Kartais tokia smulkmena kaip elektroninis paštas, gali atskleisti kandidato neprofesionalumą. Jei vis dar neturite profesionaliai atrodančio elektroninio pašto, pats metas jį susikurti.
Programuotojo CV santrauka
CV santrauka yra pastraipa, kurioje trumpai galite save pristatyti darbdaviui bei sudominti jį skaityti toliau. Santraukoje turėtų būti apibendrinti jūsų pasiekimai, įgūdžiai ir patirtis. Gera santrauka CV vertintojui padeda apsispręsti ar bus įdomu ir verta skaityti Jūsų CV ar jis nuobodus ir nevertas dėmesio. Stenkitės šia pastraipa sudominti potencialų darbdavį ir išlaikyti jo dėmesį. Padirbėkite ties šia skiltimi.
Tai turėtų būti vos 2-3 sakiniai jūsų manymu svarbiausios informacijos, kuri reikalinga būsimoms pareigoms užimti.
Pateikite trumpą, aiškią informaciją, kuri parodo jūsų stipriąsias puses ir įrodo, kad esate tas kandidatas, kurio ieško įmonė.
Pažiūrėkite gerą ir blogą pavyzdį 👇:
Akivaizdu, kad pirmasis pavyzdys yra informatyvus ir gali sudominti skaitytoją. Antrasis pavyzdys nepateikia jokios konkrečios informacijos, todėl neaišku kuo jis gali būti naudingas įmonei. Jei nežinote ką rašyti šioje skiltyje, peržiūrėkite mūsų gyvenimo aprašymų pavyzdžius ir pasisemkite idėjų.
Darbo patirtis programuotojo gyvenimo aprašyme
Įdarbinimo specialistai gyvenimo aprašymo peržiūrai skiria vos kelias sekundes. Nors tai atrodo neteisinga, tačiau pasistenkite, kad šių kelių sekundžių pakaktų. Potencialiam darbdaviui programuotojo darbo patirtis yra labai svarbi. Jei norite gauti šį darbą, jūsų CV skiltis apie darbo patirtį turi būti parašyta aiškiai ir suprantamai. Keletas patarimų:
Programuotojo gyvenimo aprašymo patirties skilties pavyzdys:
Originalios programinės įrangos kūrimas, programavimas, diegimas dideliuose komandiniuose projektuose. El. parduotuvių modulių kūrimas, esamų modulių tobulinimas, individualizuotų sprendimų kūrimas, jau sukurtų sistemų optimizavimas, tobulinimas, naujų funkcijų kūrimas.
Darbo patirties skyriuje turėtų būti išsami jūsų darbo patirties santrauka. Jei esate patyręs programuotojas, tai jūsų galimybė personalo specialistui parodyti atliktus darbus ir pasiekimus. Išvardinkite savo ankstesnius darbus, pradedant naujausiomis pareigomis ir atsakomybėmis.
Jei patirties šioje srityje dar neturite, tuomet labai svarbu išskirti svarbiausius įgūdžius ir turimas žinias, kurios pasitarnautų įmonei. Be to, patirtis įgyjama su laiku, todėl tol, kol susirasite norimą darbą, galite tapti laisvai samdomu specialistu ir pradėti nuo smulkių darbelių, taip gilinant savo žinias ir tobulinant įgūdžius. Laikui bėgant įgūdžiai stiprės, o sukaupta patirtis padės lengviau užpildyti šią gyvenimo aprašymo skiltį bei sudominti potencialų darbdavį.
Aprašykite savo išsilavinimą
Išsilavinimo skiltis programuotojui išties svarbi. Daugeliui programavimo darbų reikalingas bakalauro laipsnis, o jei turite ir magistro laipsnį, tai laikoma didžiuliu privalumu. Pateikti išsilavinimą labai paprasta, todėl šią skiltį turėtumėte užpildyti gana lengvai. Aprašant išsilavinimą, reikia nurodyti aukštosios mokyklos pavadinimą, studijų programą ir metus.
Nors dažnu atveju išsilavinimas gana svarbus aspektas, visgi, jis nėra pagrindinis dalykas į kurį pirmiausia žiūri potencialūs darbdaviai ar personalo specialistai.
Paprastai, išsilavinimo skiltis atrodo taip:
O kas, jei esate savamokslis programuotojas? Viskas puiku, yra nemažai pavyzdžių, kuomet savamoksliai programuotojai yra puikūs specialistai. Internetinių mokymosi programų, kursų bei seminarų pakanka parodyti savo įgytoms žinioms. Tačiau, jei esate išklausę daug kursų, seminarų ir mokymų, verčiau juo įrašykite į papildomą skiltį, apie kurią pakalbėsime šiek tiek vėliau.
Kaip į programuotojo gyvenimo aprašymą įtraukti turimus įgūdžius
Programuotojai turi turėti tam tikrų įgūdžių, leidžiančių sėkmingai dirbti su įvairiais projektais. Įrašant įgūdžius, rekomenduojama juos išskirti ženkleliais, taip bus aiškiau ir įdarbinimo specialistas galės lengvai perskaityti jūsų turimus įgūdžius bei įvertinti jų tinkamumą pozicijai.
Pirmiausia ką reikėtų padaryti, tai atidžiai perskaityti gyvenimo aprašymą ir peržvelgti ko iš kandidato tikisi galimas darbdavys. Jei pasižymite reikalaujamais įgūdžiais, būtinai juos įtraukite, jei turite ir kitų skelbime nepaminėtų, tačiau jūsų manymu svarbių įgūdžių programuotojo pozicijai, įtraukite ir juos.
Visgi, kartais įvardinti turimus įgūdžius gali būti šiek tiek sudėtinga. Kodėl? Tarkime, esate susipažinę su 10 ir daugiau programavimo kalbų ir norėtumėte tai pademonstruoti potencialiam darbdaviui. Pavyzdžiui:
Sąrašas gana įspūdingas, tačiau ar įtraukus visas šias programavimo kalbas nepadarysite klaidos?
Nors mokate visas minėtas kalbas, tikriausiai nesate kiekvienos iš jų ekspertas, dauguma jų greičiausiai net nesusijusios su siūlomu darbu. Todėl, ši informacija nebus labai aktuali, stenkitės pritaikyti savo gyvenimo aprašymą ir įgūdžius taip, kad jie atitiktų darbdavio poreikius.
Papildomi gyvenimo aprašymo skyriai
Papildomi skyriai tai ta vieta, kurioje galite nurodyti papildomą informaciją, kvalifikaciją ir panašią informaciją, apie kurią nekalbėjote ankstesniuose skyriuose. Puikus programuotojo gyvenimo aprašymas turėtų būti papildytas papildoma informacija, tai padės jums išsiskirti iš kitų kandidatų, o jūsų tikslas toks ir yra.
Apžvelkime kai kuriuos skyrius, kuriuos galite pridėti prie savo gyvenimo aprašymo.
Kursai, sertifikatai
Ši skiltis ypač reikalinga tiems, kurie neturi aukštojo mokslo diplomo, tiems, kurie yra savamoksliai, tačiau yra išklausę begales kursų, mokymų. Čia galite pateikti turimus sertifikatus bei išvardinti išklausytus mokymus ir kursus. Rekomenduojama pateikti tik tuos, kurie artimi siūlomam darbui.
Užsienio kalbos
Ši skiltis taip pat labai aktuali programuotojo gyvenimo aprašymui. Dauguma darbdavių teikia pirmenybę keliomis kalbomis kalbančiam kandidatui, todėl savo gyvenimo aprašyme pabrėžkite kalbinius įgūdžius. Dažnai vienas iš darbdavių reikalavimų kandidatui yra anglų kalbos mokėjimas, tačiau kiekviena papildoma kalba taip pat yra didžiulis privalumas. Kalbas galite įtraukti labai paprastai:
Pomėgiai
Jei dar negalite pasigirti itin didele patirtimi, verta pridėti pomėgių skyrių. Tai gali parodyti, kad atitinkate įmonės vidinę kultūrą. Šiais laikais tai darosi vis svarbiau. Visgi, pomėgius taip pat reikėtų rašyti apgalvotai. Ir nors kai kurie laisvalaikio pomėgiai užima didelę dalį jūsų gyvenimo, jie nebūtinai papildys jūsų gyvenimo aprašymą programuotojo pozicijai.
Vargu ar žvejyba turi ką nors bendro su programavimu. Na, taip, čia galima įžvelgti kantrybę, tačiau verčiau įtraukti tuos pomėgius, kurie būtų artimesni pozicijai. Pavyzdžiui: domėjimasis technologijų naujienomis.
Unikalus gyvenimo aprašymas kiekvienai pozicijai
Svarbu pritaikyti savo programuotojo gyvenimo aprašymą kiekvienai laisvai darbo vietai. Pateikdami unikalų, gerai suformatuotą gyvenimo aprašymą, gerokai padidinsite savo galimybes gauti darbą.
Neišsigąskite, tai nereiškia, kad kiekvieną kartą reikia kurti naują gyvenimo aprašymą. Pakanka pakoreguoti, įtraukti arba pridėti tam tikros informacijos, kad įsitikintumėte, jog ji atitinka darbo skelbimą į kurį pretenduojate. Kai kurie skyriai, kuriuos galite pritaikyti kiekvienai pozicijai yra šie:
Apibendrinimas
Net jei turite puikius programavimo įgūdžius, pirmiausia turite sudominti potencialų darbdavį, o tai galite padaryti parengę profesionalų CV.
Tikimės, kad mūsų gyvenimo aprašymo patarimai padės jums sukurti puikų programuotojo gyvenimo aprašymą, kuris padės gauti norimą darbą.