Kaip sukurti efektyvų CV Pardavimų atstovui: nuo šablono iki galutinio varianto

Pardavimų atstovas yra neatsiejama dalis bet kokio verslo, kuris siekia pelningai augti ir plėstis. Šis darbuotojas turi turėti puikius tarpasmeninius įgūdžius, gebėti įtikinamai komunikuoti ir mokėti tinkamai atstovauti įmonės produktus bei paslaugas. Be to, svarbu, kad Pardavimų atstovas gebėtų efektyviai dirbti tiek individualiai, tiek komandoje, bei turėtų analitinio mąstymo sugebėjimų.

Žemiau pateikiamas pardavimų atstovo gyvenimo aprašymo pavyzdys, kurį galite pritaikyti pagal savo poreikius.

Treniruotės:
Dydis:
Pritaikoma:
Žodis (Microsoft)
A4
tai yra

Pardavimų atstovo CV šablonas

Asmeninė informacija:

Vardas Pavardė: Jonas Jonaitis
Adresas: Gedimino pr. 1, Vilnius
Telefono numeris: +370 600 00000
El.paštas: jonas.jonaitis@gmail.com

Darbo patirtis:

Pardavimų atstovas, UAB "Verslo sprendimai", Vilnius, 2017-2021

 • Dirbau su dideliu pardavimų portfeliu, įskaitant tiek mažas, tiek didelias įmones.
 • Kūriau ir įgyvendinau pardavimų strategijas, kurios padėjo padidinti pardavimus 30%.
 • Teikiau klientų aptarnavimo ir pardavimų konsultacijas.
 • Atlikau rinkos tyrimus ir analizę, siekdamas rasti naujas pardavimų galimybes.

Pardavimų konsultantas, UAB "Verslas ir partneriai", Vilnius, 2014-2017

 • Organizavau ir vykdžiau pardavimus, teikdamas klientams konsultacijas.
 • Palaikiau ryšius su esamais klientais ir užmezgau naujus, siekdamas plėsti pardavimų bazę.
 • Sekiau pardavimų tendencijas ir analizavau konkurentus, siekdamas optimizuoti pardavimų strategijas.

Švietimas:

Vilniaus universitetas, Verslo administravimo bakalauras, 2010-2014

Įgūdžiai:

 • Pardavimų strategijų kūrimas
 • Klientų aptarnavimas
 • Rinkos tyrimai
 • Komunikaciniai įgūdžiai

Kalbos:

 • Lietuvių (gimtoji)
 • Anglų (sklandi)
 • Rusų (pažengusi)

Referencijos pateikiamos pagal prašymą.

CV rašymas pardavimų atstovui yra esminis žingsnis siekiant profesionalios karjeros, nes tai pirmas dokumentas, kurį matys potencialūs darbdaviai. Jis gali būti skaitomas tiek pardavimų kompanijų vadovų, tiek personalo atrankos specialistų, kurie ieško talentingų pardavimų atstovų. CV turi atspindėti jūsų komunikacinius sugebėjimus, pardavimų patirtį, produktų ir rinkos žinias bei gebėjimą pasiekti rezultatus.

Artėjančioje straipsnio dalyje bus smulkiai išanalizuoti visi reikalingi žingsniai, kaip pasiruošti tobulą CV pardavimų atstovui. Ši tema yra labai aktualu, kadangi gerai parengtas CV yra pirmasis žingsnis siekiant sėkmės šioje srityje. Straipsnyje bus detaliai aprašyta, kaip pritaikyti savo CV formatavimą, kaip efektyviai pateikti savo darbo pavadinimą, kaip tinkamai aprašyti savo patirtį, kokį išsilavinimą pabrėžti, kokie specifiniai įgūdžiai yra labiausiai vertinami pardavimų sektoriuje ir kokias frazes naudoti, kad CV būtų išskirtinis. Be to, bus pateikti patarimai, kaip parašyti įtikinamą motyvacinį laišką, kuris padėtų išsiskirti tarp kitų kandidatų.


CV struktūros ir formatavimo svarba Pardavimų atstovui

Be Pardavimų atstovo gyvenimo aprašymo šablono, turime ir kitų panašių šablonų, kuriuos galite peržiūrėti.

Pardavimų atstovas darbui reikalauja svarbių įgūdžių ir patirties, kurie turi būti sklandžiai ir aiškiai pateikti CV. Gera struktūra padeda potencialiam darbdaviui greitai ir efektyviai peržiūrėti CV ir suprasti kandidato gebėjimus ir kompetencijas. Be to, CV su aiškia ir logiška struktūra leidžia atkreipti dėmesį į svarbiausius kandidato pasiekimus ir patirtį, labiausiai atitinkančią Pardavimų atstovas pareigas. Netinkama CV struktūra gali sukelti painiavą, kliūtis skaitant ir netgi sukelti neigiamą pirmą įspūdį. Tuo tarpu gerai struktūruotas CV gali padėti išskirti kandidatą iš kitų ir padėti jam pasiekti savo karjeros tikslus. Taigi, CV struktūra yra gyvybiškai svarbi sėkmingai karjerai pardavimų sektoriuje. Apskritai, tinkamai struktūruotas CV gali padėti potencialiam Pardavimų atstovui ne tik parodyti savo profesinį patobulėjimą, bet ir įrodyti savo strateginį mąstymą ir organizacinius įgūdžius, kurie yra būtini šioje srityje.

Kaip efektyviai suformatuoti CV, norint įkūnyti idealų Pardavimų atstovą

 1. Šriftai: CV turėtų būti parašytas aiškiai skaitomu šriftu, tokiu kaip Arial ar Calibri. Pardavimų atstovui rekomenduojama naudoti profesionalų ir lengvai skaitomą šriftą. Tai padeda potencialiam darbdaviui lengvai peržiūrėti Jūsų CV ir susipažinti su Jūsų gebėjimais ir patirtimi.
 2. Formatas: CV turėtų būti tvarkingai suformatuotas. Informacija turėtų būti pateikta aiškiai ir struktūrizuotai, kad būtų lengva skaityti. Pardavimų atstovui rekomenduojama naudoti chronologinį formatą, kad būtų lengva sekti darbo patirtį ir pasiekimus.
 3. Paraštės: Kiekvienas CV skyrius turėtų prasidėti aiškia parašte. Pardavimų atstovų CV turėtų būti parašės, tokios kaip "Darbo patirtis", "Išsilavinimas" ir "Gebėjimai", kad būtų lengva rasti reikiamą informaciją.
 4. Punktyras ir skyrikliai: CV turėtų būti aiškiai suskirstytas į atskirus punktus ir skyrikliais atskirtas svarbiausias informacijas. Pardavimų atstovui rekomenduojama naudoti bulleted sąrašus, kad būtų lengva skaityti ir sekti darbo patirties punktus.
 5. Patarimai: CV turėtų būti trumpas ir glaustas. Pardavimų atstovui rekomenduojama įtraukti tik svarbiausią informaciją ir vengti nereikalingų detalių.
 6. Šablono tipas: Pardavimų atstovui rekomenduojamas šablonas, kuris pabrėžia rezultatus ir pasiekimus.
 7. Šriftų spalvos: Rekomenduojama naudoti neutralias šriftų spalvas, pavyzdžiui, juodą, kad CV atrodytų profesionaliau.
 8. CV turėtų būti ne daugiau kaip 1-2 puslapių ilgio, kad būtų lengva peržiūrėti.

Kaip struktūrizuoti efektyvų CV Pardavimų atstovui: svarba ir patarimai

Švietimas ir mokymai:

Čia turėtum nurodyti savo išsilavinimą ir papildomus mokymus, kurie yra susiję su Pardavimų atstovas pozicija. Pavyzdžiui, "Baigiau Verslo administravimo bakalauro studijas Universitete X, kur specializavau pardavimus. Taip pat esu dalyvavęs daugelyje pardavimų mokymų ir seminarų."

Rekomendacijos:

Jei turite galimybę, pateikite rekomendacijas iš ankstesnių darbdavių ar kolegų, kurie gali patvirtinti jūsų gebėjimus ir kompetenciją Pardavimų atstovas pozicijoje.

Asmeninė informacija:

Nepamirškite pateikti savo kontaktinės informacijos, įskaitant vardą, elektroninio pašto adresą, telefono numerį ir LinkedIn profilio nuorodą.

Kita informacija:

Jei manai, kad tai gali būti naudinga, čia gali pateikti papildomą informaciją, pvz., kalbas, kuriomis kalbi, ar kokiais laisvalaikio užsiėmimais užsiimi. Tačiau nepamirškite, kad ši informacija turėtų būti susijusi su Pardavimų atstovas pozicija.

Ši struktūra padės tau sukurti aiškų ir informatyvų CV, kuris padės potencialiems darbdaviams greitai suvokti tavo kompetenciją ir tinkamumą Pardavimų atstovas pozicijai.

Svarbi CV antraštė: kaip efektyviai ją parengti pardavimų atstovui


Antraštės svarba Pardavimų atstovui yra esminė - ji turi būti aiškiai matoma ir joje turi būti pateikta visa kontaktinė informacija. Antraštės kūrimas yra tiesmukas procesas, kuris turėtų atspindėti asmeninę informaciją ir profesinį identitetą.

Pirma, antraštėje turi būti nurodytas Pardavimų atstovo vardas ir pavardė. Tai suteikia skaitmeninei komunikacijai asmeniškumo ir profesionalumo, o potencialiam darbdaviui padeda lengviau susieti informaciją su konkrečiu asmeniu.

Antra, antraštėje turi būti nurodyta profesija ir disciplina. Tai svarbu siekiant aiškiai nusakyti savo kompetenciją ir specializaciją. Pardavimų atstovas turėtų nurodyti savo profesiją ir konkrečią pardavimų sritį, kurioje jis yra specialistas.

Trečia, antraštėje turi būti nurodytas pašto adresas. Tai suteikia galimybę susisiekti su Pardavimų atstovu ne tik elektroniniu būdu, bet ir tradiciniu poštu.

Ketvirta, antraštėje turi būti nurodytas telefono numeris. Tai suteikia papildomą kontaktinę priemonę ir leidžia potencialiam darbdaviui greitai ir tiesiogiai susisiekti su Pardavimų atstovu.

Galiausiai, antraštėje turi būti nurodytas elektroninio pašto adresas. Tai yra esminė kontaktinė priemonė šiandieninėje darbo rinkoje, leidžianti lengvai ir greitai keistis informacija.

Jonas Jonaitis
Pardavimų atstovas, specializuojantis prekių pristatymo ir pardavimų srityje
Pardavėjo gatvė, LT-03214 Vilnius, Lietuva
+370 77777777
jonas@pastas.com

Nuotraukos svarba Pardavimų atstovo CV: kaip pasirinkti tinkamą?

Nuotraukos įtraukimas į Pardavimų atstovo CV nėra privalomas, tačiau tai lieka kandidato sprendimo reikalu. Jei nutarta įtraukti nuotrauką, svarbu pasirinkti profesionalią, o ne atostogų ar asmenukių nuotrauką. Rekomenduojamas nuotraukos dydis yra 6,5 cm x 4,5 cm. Nors anksčiau gyvenimo aprašymuose dažnai būdavo matomos kandidatų nuotraukos, dabartinė tendencija yra mažiau dėmesio skirti šiai CV daliai. Taigi, net jei įtraukta geriausia kandidato nuotrauka, tai neįtakoja darbo paraiškos sėkmingumo šiuolaikinėje darbo rinkoje.

Patirties svarba rašant CV Pardavimų atstovui

Kaip efektyviai sudaryti patirties skiltį Pardavimų atstovas CV

Patirties skiltis yra viena svarbiausių CV dalių, ypač Pardavimų atstovui, nes darbdaviai nori matyti jūsų sėkmes ir patirtį pardavimų srityje. Šioje srityje turėtumėte pateikti detalią informaciją apie jūsų patirtį, įgūdžius ir pasiekimus pardavimų sektoriuje.

Pardavimų atstovas, "UAB Pardavimų sprendimai", 2017 m. sausis - 2020 m. gruodis

 • Veiksmingai palaikiau klientų ryšius ir plėtojau naujus.
 • Organizavau ir vykdžiau prezentacijas potencialiems klientams.
 • Analizavau pardavimų duomenis ir parengiau ataskaitas.
 • Dėl pardavimų strategijos patarėjau vadovavimui.
 • Atlikau pardavimų prognozes ir siekiau nustatytų tikslų.

Kaip sėkmingai sukurti CV Pardavimų atstovui neturint darbo patirties?


Įdarbinimo procese svarbų vaidmenį vaidina kokybiškas CV, ypač jei siekiate įsitvirtinti pardavimų atstovų profesijoje, bet neturite patirties. Naujokams gali būti sunku pradėti, todėl žemiau pateiksime keletą naudingų patarimų, kurie padės sukurti efektyvų ir tinkamą CV. Šie patarimai padės jums išsiskirti tarp kitų kandidatų ir įgyti potencialaus darbdavio dėmesį.

 1. Akcentuokite savo mokymosi patirtį: Jei tik ką baigėte studijas ir dar neturite pardavimų patirties, nepamirškite paminėti savo švietimo. Nurodykite savo specializaciją, kursus, seminarus ar mokymus, kuriuose dalyvavote.
 2. Iškelkite savo stažuotes: Jei turite stažuotės patirties, tai yra puikus būdas parodyti, kad turite praktinės patirties, net jei ji nebuvo tiesiogiai susijusi su pardavimais.
 3. Paminėkite savanorišką veiklą ir renginius: Dalyvavimas su pardavimais susijusiuose renginiuose ar savanoriavimas gali rodyti jūsų iniciatyvą, atsidavimą ir norą mokytis. Tai gali būti labai vertinga pardavimų atstovui.
 4. Naudojite motyvacinį laišką: Motyvacinis laiškas yra puiki vieta paaiškinti, kodėl neturint patirties, esate tinkamas kandidatas. Čia galite paaiškinti, kaip jūsų asmeninės savybės, įgūdžiai ir motyvacija gali pakeisti trūkstamą patirtį.
 5. Būkite atviri ir sąžiningi: Nors norite pateikti patraukliausią įmanomą kandidatą, svarbu išlikti sąžiningi. Melavimas ar klaidingos informacijos pateikimas gali sukelti problemų ateityje.
 6. Paminėkite kultūrinius mainus ar edukacinę veiklą: Jei dalyvavote kultūriniuose mainuose ar kitose edukacinėse veiklose, tai gali būti vertinama kaip privalumas. Tai rodo jūsų norą išmokti ir adaptuotis.

Kaip efektyviai perteikti savo išsilavinimą Pardavimų Atstovo CV

Išsilavinimo pabrėžimas Pardavimų atstovo CV

Išsilavinimas yra svarbus aspektas kandidato CV pardavimų atstovo pozicijai. Tai rodo kandidato gebėjimą mokytis ir taikyti naują informaciją, kuris yra būtinas pardavimų srityje, kur reikia nuolat atnaujinti produktų žinias ir pardavimų strategijas. Nors konkrečio išsilavinimo laipsnio gali ir nereikėti, bet verslo, rinkodaros arba komunikacijos laipsnis gali būti naudingas, nes jis teikia teorinę pagrindą pardavimų procesui ir suteikia pranašumą rinkoje.

Pirmenybinis išsilavinimas, kurį reikėtų nurodyti Pardavimų atstovo CV

Išsilavinimo skilties pateikimas CV pradžioje nėra būtinas Pardavimų atstovui. Daugelis darbdavių, ieškodami pardavimų atstovų, dažniausiai dėmesį skiria kandidato patirčiai pardavimų srityje, gebėjimui bendrauti su klientais ir pardavimų rezultatams, o ne formaliam išsilavinimui. Taigi, pardavimų atstovo CV turėtų prasidėti nuo patirties ir pasiekimų skilties, kurioje kandidatas gali pateikti konkrečius pavyzdžius apie savo pardavimų rezultatus ir gebėjimus, reikalingus šiai pareigai.

Vis dėlto, yra situacijų, kai išsilavinimas gali būti svarbus. Pavyzdžiui, jei Pardavimų atstovas siekia dirbti specializuotoje srityje, kurioje reikalingas specifinis išsilavinimas, tokiu atveju išsilavinimo skiltis turėtų būti pateikta CV pradžioje. Pavyzdžiui, pardavimų atstovui farmacijos pramonėje gali būti reikalaujamas farmacijos ar biomedicinos išsilavinimas. Tokiu atveju, išsilavinimo skiltis tampa svarbi ir turėtų būti pateikta CV pradžioje, nes tai parodo kandidato kompetenciją specifinėje srityje.

Asmeniniai Duomenys:

Vardas Pavardė: Jonas Jonaitis
Adresas: Vilniaus g. 1, Vilnius
Telefonas: +370 600 00000
El. paštas: jonas.jonaitis@gmail.com

Darbo Patirtis:

2018-2021 - Pardavimų atstovas, UAB "Pavyzdys"

 • Atsakingas už naujų klientų pritraukimą ir ilgalaikių santykių su jais palaikymą
 • Siekiau ir viršijau nustatytus pardavimų tikslus
 • Organizavau ir dalyvavau renginiuose, skirtuose potencialiems klientams
 • Dirbau su pardavimų ir marketingo komandomis, siekiant maksimaliai padidinti pardavimus

2015-2018 - Pardavimų asistentas, UAB "Pavyzdys"

 • Teikiau palaikymą pardavimų komandai, atliekant duomenų analizę ir ataskaitų rengimą
 • Sekiau pardavimų tendencijas ir teikiau rekomendacijas dėl pardavimų strategijos koregavimo
 • Palaikiau ryšius su esamais klientais ir rūpiniausi jų lojalumu

Išsilavinimas:

2011-2015 - Verslo administravimas, Vilniaus universitetas

Įgūdžiai:

 • Puikus sugebėjimas bendrauti ir užmegzti santykius
 • Sugebėjimas dirbti komandoje ir individualiai
 • Sugebėjimas efektyviai organizuoti laiką ir prioritizavimas
 • Geri įgūdžiai dirbant su kompiuteriu, įskaitant MS Office paketą
 • Lietuvių ir anglų kalbos žinios

Referencijos pateikiamos pagal prašymą.


Svarbūs įgūdžiai, kuriuos turėtų pabrėžti pardavimų atstovas savo CV

Pardavimu Atstovas

Išsilavinimo įgūdžių pabrėžimas rašant Pardavimų atstovas CV

Įgūdžiai yra esminiai bet kokio gyvenimo aprašymo elementai, nes jie padeda atskleisti, ką galite pasiūlyti potencialiam darbdaviui. Įdarbinantys asmenys ieško specifinių įgūdžių atitinkančių laisvą darbo vietą ir nori matyti, kaip jų kandidatai panaudojo šiuos įgūdžius savo ankstesnėse pareigose, projektuose ar savanoriškumo darbe. Be to, sugebėjimas efektyviai komunikuoti savo įgūdžius ir patirtį gyvenimo aprašyme yra lemiamas veiksnys sėkmingai perėjus per atrankos procesą.

Pardavimų atstovo pozicijai ypatingą svarbą turi įgūdžiai, susiję su komunikacija, įtikinėjimu ir klientų aptarnavimu. Darbdaviai ieško kandidatų, kurie gali rodyti, kad sugebės efektyviai bendrauti su klientais, suprasti jų poreikius ir pateikti produktus ar paslaugas, kurios atitinka šiuos poreikius. Taip pat svarbu, kad pardavimų atstovas būtų orientuotas į rezultatus ir sugebėtų pasiekti pardavimų tikslus. Todėl šių įgūdžių pabrėžimas ir aiškus jų aprašymas gyvenimo aprašyme yra būtinas norint sėkmingai pretenduoti į šią poziciją.

Esminiai įgūdžiai, kuriuos turėtų pabrėžti Pardavimų atstovas savo CV

Kalbant apie Pardavimų atstovo darbo pareigas, svarbu pabrėžti ir techninius, ir asmeninius įgūdžius.

Techninių įgūdžių sąrašas:

 • Gebėjimas suprasti ir paaiškinti sudėtingus produktus ar paslaugas
 • Patirtis dirbant su pardavimų valdymo sistema (CRM)
 • Gebėjimas analizuoti pardavimų statistiką ir prognozuoti pardavimus
 • Patirtis kurti ir įgyvendinti pardavimų strategijas ir planus
 • Gebėjimas dirbti su skaitmeninėmis pardavimo platformomis ir socialinėmis medijomis
 • Puikūs derybų įgūdžiai
 • Įgūdžiai atlikti pardavimų pristatymus ir produktų demonstracijas
 • Gebėjimas kurti ir palaikyti klientų bazę
 • Gebėjimas dirbti su pardavimų tikslais ir juos pasiekti

Asmeninių savybių sąrašas:

 • Puikūs bendravimo įgūdžiai
 • Gebėjimas užmegzti ir palaikyti klientų santykius
 • Atkaklumas ir drąsa priimti iššūkius
 • Gebėjimas dirbti komandoje ir individualiai
 • Kantrybė ir gebėjimas tvarkyti stresą
 • Iniciatyva ir noras nuolat mokytis
 • Gebėjimas spręsti problemas ir priimti sprendimus
 • Lankstumas ir prisitaikymo prie pokyčių gebėjimas
 • Organizacinių įgūdžių turėjimas
 • Puikūs tarpasmeniniai įgūdžiai ir klientų aptarnavimas.

Svarba įtraukti santrauką į Pardavimų atstovo CV

Santrauka pardavimų atstovo CV yra labai svarbi, nes tai yra pirmas dalykas, kurį darbdavys mato, peržiūrėdamas CV. Tai yra trumpas ir glaustas jūsų profesinio pasiekimų, įgūdžių ir patirties aprašymas, kuris padeda potencialiems darbdaviams greitai suprasti, ar jūsų kandidatūra atitinka jų poreikius.

Santrauka yra gera vieta pabrėžti savo pardavimų rezultatus, klientų aptarnavimo įgūdžius, produktų ir paslaugų žinias bei kitus svarbius aspektus, kurie gali padėti jums išsiskirti tarp kitų kandidatų. Be to, gerai parašyta santrauka gali padėti atkreipti dėmesį į jūsų CV ir padidinti šansus gauti pokalbį.

Santrauka taip pat gali būti naudojama kaip galimybė parodyti savo komunikacinius įgūdžius ir sugebėjimą aiškiai ir efektyviai perduoti informaciją. Tai yra ypač svarbu pardavimų atstovo darbe, kuris reikalauja nuolatinio bendravimo su klientais ir komanda.

Galų gale, santrauka yra vieta, kurioje galite pristatyti save kaip profesionalų pardavimų atstovą ir parodyti, kodėl būtent jūs turėtumėte būti pasirinktas.

Ambicingas ir rezultatais grįstas pardavimų atstovas su 5 metų patirtimi B2B pardavimų sektoriuje. Įrodyta gebėjimo generuoti naujas verslo galimybes ir užmegzti ilgalaikes partnerystes su klientais galia. Puikūs tarpasmeniniai ir derybų įgūdžiai, taip pat gebėjimas dirbti tiek komandoje, tiek ir savarankiškai. Motyvuotas prisidėti prie jūsų komandos ir padėti jai pasiekti pardavimo tikslus.

Papildomi skyriai, kuriuos reikėtų įtraukti į Pardavimų atstovo CV

Papildomos antraštės, kurias siūlau įtraukti į Pardavimų atstovo CV, yra "Klientų aptarnavimo sertifikatai" ir "Pomėgiai ar interesai". Pridėdami šias kategorijas savo CV, galite išsiskirti iš kitų kandidatų ir parodyti savo unikalumą bei profesionalumą. Taip pat, tai padeda darbdaviui geriau suprasti jūsų asmenybę ir kaip jūs galėtumėte praturtinti komandą.

Klientų aptarnavimo sertifikatai

Pardavimų atstovei svarbu ne tik mokėti parduoti, bet ir mokėti gerai aptarnauti klientą. Sertifikatai, susiję su klientų aptarnavimu, rodo, kad esate orientuotas į klientus ir investavote laiko bei pastangų, siekdami tobulėti šioje srityje. Taip pat, tai gali padėti įtikinti darbdavį, kad jūsų įgūdžiai yra aukščiausio lygio ir kad jūs esate pasirengęs nuolat tobulėti.

Pomėgiai ar interesai

Pomėgiai ar interesai gali padėti darbdaviui geriau pažinti jus kaip asmenį ir suprasti jūsų vertybes. Tai gali būti naudinga, nes gali padėti atskleisti jūsų charakterio bruožus, kurie gali būti naudingi pardavimų atstovei, pavyzdžiui, komunikacijos įgūdžiai, kūrybingumas ar problemų sprendimo gebėjimai. Be to, tai gali padėti darbdaviui įvertinti, kaip gerai jūs galėtumėte tilpti į komandą.

Kaip sukurti efektyvų CV Pardavimų atstovui: esminiai patarimai ir gairės

Įžanginė frazė: Siekiant išsiskirti tarp daugybės kandidatų, savo CV turite pateikti kuo įtikinamiau ir profesionaliau. Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti:

 1. Pateikite konkrečius pardavimų rezultatus: Pateikite skaičius, procentus ar kitus matavimo vienetus, kad galėtumėte parodyti savo darbo rezultatus. Tai gali būti pardavimų augimas, naujų klientų pritraukimas ar pardavimų ciklo sutrumpinimas.
 2. Paminėkite technologijas, su kuriomis dirbate: Dabar daugelis pardavimų procesų yra automatizuoti ir naudoja įvairias technologijas. Paminėkite, su kuriomis jums teko dirbti, pvz., CRM sistemomis, pardavimų automatizavimo įrankiais.
 3. Paryškinkite mokymus ir sertifikatus: Jei turite specializuotų pardavimų mokymų ar sertifikatų, tai paryškinkite savo CV. Tai gali būti pardavimų metodikų, tokių kaip SPIN ar Challenger, mokymai.
 4. Paminėkite savo komandinio darbo įgūdžius: Dažniausiai pardavimų atstovai dirba komandoje, todėl svarbu pabrėžti savo sugebėjimą dirbti su kitais.
 5. Priskirkite laiko savo CV maketui: Nors turinys yra svarbiausias, tačiau ir išvaizda turi reikšmės. Pasirinkite aiškų, profesionalų maketą, kuris padėtų jūsų informacijai išsiskirti.
 6. Parengkite individualų pristatymą kiekvienam darbdaviui: Nors tai gali atrodyti darbo užduotis, bet individualus pristatymas gali padėti jums išsiskirti. Pritaikykite savo CV kiekvienam konkretaus darbo skelbimui, pabrėždami tuos įgūdžius ir patirtis, kurios yra labiausiai reikalingos.
 7. Paprašykite atsiliepimų: Prieš siųsdami savo CV, paprašykite kitų žmonių perskaityti ir duoti atsiliepimų. Jie gali pastebėti klaidų, kurių jūs nepastebėjote, arba pateikti naudingų pastabų, kaip galėtumėte patobulinti savo CV.

Pagrindiniai elementai rašant CV Pardavimų atstovui


Svarbiausias veiksnys, sudarant CV, yra aiškumas ir konkretumas, todėl pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas jūsų profesiniam išsilavinimui, patirčiai ir įgūdžiams. Štai keletas patarimų, kaip sukurti efektyvų pardavimų atstovo CV:

 1. Pradėkite nuo trumpo apibendrinimo, kuris apibūdina jūsų profesinį profilį ir karjeros tikslus. Šiame skyriuje turėtų būti paminėta, kad esate pardavimų atstovas.
 2. Pateikite savo darbo patirtį išsamiai, tačiau konkrečiai, nurodydami darbdavius, pareigas, datą ir aprašant atliktas užduotis bei pasiektus rezultatus.
 3. Pateikite savo išsilavinimą, pridedant kvalifikacijas, kursus ir sertifikatus, susijusius su pardavimais.
 4. Paminėkite savo technines ir tarpasmenines įgūdžius. Tai gali būti CRM sistemos, pardavimų strategijų supratimas, puikūs derybų įgūdžiai, klientų aptarnavimas ir tt.
 5. Prisiminkite paminėti savo pasiekimus ir apdovanojimus, jei tokių turite. Pavyzdžiui, "Metų pardavimų atstovas" arba "Aukščiausias kvartalinis pardavimų augimas".
 6. Būkite proaktyvūs ir pateikite rekomendacijas, jei turite. Tai gali būti buvę vadovai, kolegos ar klientai, kurie gali patvirtinti jūsų gebėjimus ir įgūdžius.
 7. Pabaigoje įsitikinkite, kad jūsų CV yra tvarkingai suformatuotas, be klaidų ir lengvai skaitomas. Prieš siųsdami darbdaviui, perskaitykite kelis kartus ir paprašykite kito asmens įvertinti.

Kaip parašyti efektyvų motyvacijos laišką Pardavimų atstovo pozicijai

Motyvacinis laiškas yra būtinas dokumentas, papildantis jūsų gyvenimo aprašymą, kandidatuojant į pardavimų atstovo poziciją. Šis laiškas leidžia pabrėžti jūsų entuziazmą ir motyvaciją dirbti pardavimų srityje, kartu atskleidžiant jūsų karjeros siekius. Motyvacinio laiško metu galite išdėstyti, kodėl manote, kad esate tinkamas kandidatas pardavimų atstovo pareigoms, paminėti savo patirtį šioje srityje ir kaip jūs galite prisidėti prie įmonės rezultatų. Jei susiduriate su sunkumais rašant savo motyvacinį laišką, peržiūrėkite mūsų pavyzdžius, kurie gali būti naudingi kaip šaltinis įkvėpimui ir struktūrai.

Sukurkite savo CV naudodami geriausius šablonus

DUK apie CV rašymą Pardavimų atstovui

Koks turėtų būti mano pardavimų atstovo CV formatas?

Pardavimų atstovo CV formatas priklauso nuo to, kaip ketinate pateikti paraišką: Jei ketinate kreiptis tiesiogiai, Word formatas gali būti tinkamesnis. Jei ketinate siųsti paraišką elektroniniu būdu, PDF yra labiau pageidautinas, kad išlaikytumėte CV formatą ir dizainą nepriklausomai nuo įrenginio, kuriuo CV yra peržiūrimas.

Koks yra idealus mano pardavimų atstovo CV ilgis?

Pardavimų atstovo CV ilgis priklauso nuo jūsų patirties ir įmonės, kurioje kandidatuojate, reikalavimų: Jei jūs dar tik pradedate savo karjerą pardavimų srityje, CV neturėtų viršyti vieno puslapio. Jei turite daug metų patirties pardavimų srityje, gali būti tinkamiau pateikti detalesnį CV, kuris gali užimti du puslapius.

Kaip gauti darbą pardavimų atstovo pozicijoje?

Tai priklauso nuo įmonės, kurioje kandidatuojate, reikalavimų: Daugelis įmonių reikalauja, kad pardavimų atstovai turėtų aukštojo mokslo diplomą, tačiau kai kurioms pozicijoms gali būti pakankama vidurinio išsilavinimo. Būtina turėti gebėjimą bendrauti, taip pat gebėjimą dirbti komandoje ir siekti pardavimų tikslų. Taip pat gali būti naudinga turėti patirties pardavimų srityje.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą