Mes padėsime tokį sukurti, peržiūrėkite šį padavėjo gyvenimo aprašymo pavyzdį ir padidinkite savo galimybes greičiau gauti norimą darbą.
Lankstus darbo grafikas
Padavėjo darbą dažniausiai renkasi studentai ir jauni žmonės. Taip yra todėl, kad dirbama slenkančiu grafiku, kartais ne pilną darbo dieną, todėl darbą puikiai galima derinti su studijomis ar kitu darbu. Darbo šioje srityje netrūksta, nuolat atsiranda naujų darbo pasiūlymų įvairiose maitinimo įstaigose ir restoranuose. Padavėjo darbui paprastai nėra keliami dideli reikalavimai, todėl čia savo jėgas gali išbandyti ir neturintys patirties.
Kai kurie restoranai ar kavinės į darbą priima nereikalaudami specialių dokumentų ar išsamių gyvenimo aprašymų. Tačiau, jei kandidatuojate į aukštos klasės restoraną, kur reikalingi profesionaliai dirbantys padavėjai, tuomet reikalavimai gali būti aukštesni, o gyvenimo aprašymas kandidatuojant yra būtinas.
Net ir kandidatuojant į žemesnės klasės maitinimo įstaigas, dažniausiai yra prašoma atsiųsti savo gyvenimo aprašymą. Todėl mes esame tam, kad supažindintume jus su pagrindiniais padavėjo CV rašymo ypatumais ir padėtume rašymo procesą padaryti gerokai lengvesniu. Netrukus pamatysite padavėjo gyvenimo aprašymo pavyzdį, kurį galėsite pritaikyti padavėjo darbui.
Kokį formatą pasirinkti?
Padavėjo profesija atsakinga, tačiau nereikalaujanti itin aukštos kvalifikacijos, vadinasi CV taip pat turi būti tvarkingas, aiškiai skaitomas, tačiau nereikalaujantis įtraukti aukštojo mokslo diplomų, sertifikatų ir panašios informacijos. Gyvenimo aprašymas turi būti lengvai skaitomo formato ir vizualiai patrauklus. Tokio CV tikisi personalo specialistai.
Dažniausias gyvenimo aprašymo formatas yra atvirkštinis chronologinis, jį visada rekomenduojame ir kandidatuojant dėl darbo viešojo maitinimo sektoriuje. Iš esmės, šis formatas leidžia aiškiai pamatyti jūsų kandidatūros naudingumą, nesugaištant tam labai daug laiko. Taigi, rekomenduojame rinktis šį formatą ir pradėti pildyti savo gyvenimo aprašymą. O dabar pakalbėkime apie patį CV formatavimą:
Štai kaip suformatuoti padavėjo gyvenimo aprašymą:
Norite sutaupyti laiko ir savo gyvenimo aprašymą paruošti per keletą minučių? Išbandykite mūsų CV kūrimo įrankį. Jį naudoti paprasta ir greita. Be to, gausite paruoštą turinį, kurį galėsite pridėti vos vienu paspaudimu. Peržiūrėkite daugybę gyvenimo aprašymų šablonų ir susikurkite savo gyvenimo aprašymą.
Struktūra
Įprastai, gyvenimo aprašymo struktūra yra tokia:
Kuriant CV padavėjo pareigoms užimti, šis standartinis gyvenimo aprašymas puikiai tinka. Gyvenimo aprašymo tikslas yra išsiskirti iš kitų kandidatų ir likti pastebėtam. Tvarkinga CV struktūra tam turi nemažai įtakos. Profesionalus gyvenimo aprašymas reikalingas bet kuriai pozicijai, nesvarbu ar tai aukšto rango specialistas, vadovas, ar žemesniosios grandies, nekvalifikuotas darbininkas. Šiais laikais gyvenimo aprašymas yra svarbus, todėl mūsų misija – padėti tokį sukurti.
Kontaktinė informacija
Šiai skilčiai užpildyti, didelių žinių nereikia. Kūrybingo turinio šioje srityje taip pat nereikia demonstruoti, tai ne ta vieta. Čia svarbu teisinga ir tiksli jūsų kontaktinė informacija, kuri padės darbdaviams su jumis susisiekti. Jei kontaktinėje informacijoje paliksite klaidų, neteisingas tel. numeris, ar el. paštas, darbdaviai negalės su jumis susisiekti, todėl prarasite galimybę kandidatuoti toliau.
Kad taip nenutiktų, įsitikinkite, kad visa informacija yra tiksli. Štai ką reikėtų nurodyti kontaktinės informacijos skiltyje:
Tai yra esminė informacija, reikalinga jūsų gyvenimo aprašymui. Jos visiškai pakanka darbdaviams norint su jumis susisiekti.
Štai pavyzdys, kaip atrodo gerai ir blogai pateikta kontaktinė informacija:
Tikriausiai akivaizdu, kad antrajame pavyzdyje informacija yra perteklinė, užima per daug vietos ir neatrodo profesionaliai. Jūsų tikslas – tikslumas, tvarka, glaustumas. Venkite antrojo pavyzdžio.
Trumpa informacija apie jus
Profesionalus savęs pristatymas, gali būti priežastis, dėl kurios personalo specialistas arba potencialus darbdavys jūsų gyvenimo aprašymą skaitys iki galo. Šioje dalyje, trumpai papasakokite apie geriausias savo savybes, profesinę patirtį ir pasiekimus.
Ši trumpa pastraipa, gali parodyti, kaip savo ankstesniais pasiekimais sukursite įmonei didesnę vertę. Rašydami savęs pristatymo skiltį, visuomet galvokite, kad tai vieta, kurioje turite trumpą laiką pakalbėti apie tai, kodėl esate geriausias žmogus šiam darbui ir taip save parduoti. Šiai daliai rekomenduojama skirti vos 2-3 įtikinamus sakinius. Užduotis nėra labai lengva, tačiau jūs tikrai galite su ja susitvarkyti.
Padavėjo pareigoms trumpa informacija apie jus gali būti tokia:
O štai taip geriau neprisistatinėti:
Tai viena svarbiausių gyvenimo aprašymo dalių. Apibendrinama jūsų padavėjo/-os patirtis ir nurodoma darbdaviui, kodėl kreipiatės, ką pasiekėte ir kuo galite būti naudingas naujame darbe.
Jei patirties neturite, užuot kalbėję apie darbo patirtį, sutelkite dėmesį į savo įgūdžius, požiūrį ir motyvaciją.
Darbo patirtis
Kiekviename gyvenimo aprašyme, skyrius apie darbo patirtį yra vienas iš svarbiausių aspektų renkantis darbuotoją. Padavėjos paprastai turi daug darbo pareigų ir turėtų gebėti puikiai susitvarkyti su keliomis užduotimis vienu metu. Jei turite padavėjos darbo patirties, šioje skiltyje turėtumėte ją nurodyti ir aprašyti. Visada geriausia pradėti nuo naujausios darbovietės ir po ja vardinti ankstesnes (jei jų buvo).
Šiai gyvenimo aprašymo skilčiai, personalo specialistai skiria daugiausiai dėmesio, nes tai leidžia pamatyti, ką darėte anksčiau. Todėl labai svarbu surašyti savo pareigas, atsakomybes, darbo funkcijas ir pasiekimus.
Jei esate studentas, ar tiesiog norite persikvalifikuoti, greičiausiai patirties dar neturėsite. Viskas gerai, tai nereiškia, kad negalite gauti šio darbo. Kaip bebūtų, suprasdami situaciją, darbdaviai dažnai suteikia galimybę įsidarbinti studentams ar kitiems asmenims, be patirties šioje sferoje. Savo gyvenimo aprašyme turėtumėte nurodyti, kokie įgūdžiai ir savybės padėtų atlikti šį darbą. Visa kita galima išmokti, juk daugelis pradėjo be patirties šioje srityje.
Darbo patirties skiltis gali atrodyti štai taip:
Dar keletas patarimų kaip aprašyti darbo patirtį:
Išsilavinimas
Jūsų išsilavinimas yra vertinamas, nesvarbu į kokias pareigas kandidatuojate. Klientai ir darbdaviai visuomet vertina išsilavinusius darbuotojus. Visgi, padavėjui aukštasis išsilavinimas nėra prioritetinis dalykas. Bet jeigu turite išsilavinimą, būtinai jį paminėkite.
Jei esate studentas, tuomet įvardinant mokymosi įstaigą, reikėtų nurodyti pradžios ir numatomos pabaigos datą, arba parašyti, kad studijuojate iki dabar.
Jei turite profesinį išsilavinimą, dar geriau su padavėjo profesija susijusioje srityje, arba padavėjo išsilavinimą, jį taip pat pridėkite.
Štai kaip tai reikėtų padaryti:
Paminėkite mokymosi įstaigą, studijų kryptį bei metus, nuo kada iki kada mokėtės. Šios informacijos pakanka. Jei neturite jokio papildomo išsilavinimo, tuomet įrašykite vidurinės mokyklos pavadinimą ir baigimo metus.
Padavėjos darbui nereikia bakalauro ar kito laipsnio, nes daugumą savo pareigų galite išmokti tiesiog dirbant. Tačiau vis tiek svarbu įtraukti šią skiltį į savo gyvenimo aprašymą, ypač jei turite išsilavinimą, nes tai padės jūsų gyvenimo aprašymui išsiskirti.
Įgūdžiai gyvenimo aprašyme
Kandidatuojant dėl norimos pozicijos, svarbu pabrėžti turimus įgūdžius. Tokie įgūdžiai atskleis jūsų sugebėjimus bei padės išsiskirti iš kitų kandidatų. Jei siekiate gauti darbą puikiai vertinamame restorane, peržiūrėkite darbo skelbimą. Jame aiškiai nurodoma, ko tikimasi iš potencialaus darbuotojo. Jei turite skelbime nurodytų įgūdžių, įtraukite juos į savo gyvenimo aprašymą, kad padidintumėte savo galimybes patekti į darbo pokalbį.
Dirbant klientų aptarnavimo sferoje, tenka daug bendrauti su įvairiais klientais, atlikti daug užduočių vienu metu, gerai tvarkytis nestandartinėse situacijose bei būti nuolat maloniu savo klientams. Dėl šių priežasčių, vienos svarbiausių savybių ir įgūdžių šiai pozicijai gali būti:
Jei turite mažiau patirties, tačiau pasižymite minėtais įgūdžiais, būtinai juos įrašykite ir padidinkite savo šansus.
Padavėjo gyvenimo aprašymo įgūdžių skyriuje galite sutelkti dėmesį į visus dalykus, kuriuos išmokote ankstesnėse darbovietėse, nebūtinai analogiškose pozicijose. Ši vieta gali suteikti didžiulę vertę jūsų gyvenimo aprašymui. Aukščiau išvardinta tik dalis įgūdžių, kurie dažnai pasikartoja darbo skelbimuose, ieškant padavėjų. Jei pasižymite ir kitais reikalingais įgūdžiais, nurodykite ir juos.
Lengviausia pridėti įgūdžius tiesiog skaitant darbo skelbimą ir išanalizuojant ko reikalauja darbdavys. Reikalavimų skiltis padės jums užpildyti savo CV įgūdžių skyrių.
Papildoma informacija jūsų gyvenimo aprašyme
Papildoma informacija gyvenimo aprašyme kartais reikalinga, o kartais ne. Prieš pridedant bet kokią papildomą skiltį, gerai apgalvokite ar verta ją įtraukti ir ar ji tikrai papildys kuriamą gyvenimo aprašymą. Jei taip – tuomet viskas gerai. Prie papildomos informacijos paprastai įtraukiami tokie skyriai kaip:
Šios skiltys dažniausiai įtraukiamos kaip papildomos. Kai kurios jų – suteikia daugiau vertės jūsų gyvenimo aprašymui, todėl verta jas pridėti. Pabandykime apibūdinti kiekvieną jų ir kaip teisingai jas įtraukti.
Laisvalaikio pomėgiai
Kai kurie laisvalaikio pomėgiai gali papildyti jūsų gyvenimo aprašymą, ir parodyti, kad galite atlikti ne tik tas užduotis, kurios reikalaujamos darbe, tačiau kur kas daugiau.
Sporto užsiėmimai parodo jūsų entuziazmą, motyvaciją ir komandiškumą. Šios savybės svarbios dirbant klientų aptarnavimo srityje.
Knygų skaitymas, filmai, muzika, gali atskleisti jog nesate pilka asmenybė, o plečiate savo žinias bei lavinate vaizduotę, norite tobulėti.
Jei kolekcionuojate ką nors ir turite sukaupę nemažą kolekciją, tai gali parodyti, jog esate organizuota, bei tikslo siekianti asmenybė.
Kiekvienas papildomas laisvalaikio pomėgis gali atskleisti jūsų asmenybę ir pridėti jai papildomų spalvų. Tik prieš pridedant pomėgį, visuomet pagalvokite ar jis tikrai papildo gyvenimo aprašymą ir darbdaviui paklausus papasakoti apie šį pomėgį plačiau, turėtumėte ką pasakyti.
Kompiuterinės žinios
Šiandien be kompiuterinio raštingumo būtų sunku daugelyje darbų. Beveik kiekviename darbe daugiau ar mažiau susiduriama su darbu kompiuteriu ar tam tikromis programomis. Padavėjo darbas ne išimtis. Čia dažnai prašoma kompiuterinių žinių ir to prašoma pagrįstai. Paprastai, padavėjai ne tik aptarnauja klientus, tačiau dirba ir kasos aparatu, į sistemą suveda klientų užsakymus, generuoja sąskaitas.
Dėl šios priežasties šioje srityje reikia bent minimalių kompiuterinių žinių. Kiekviena maitinimo įstaiga gali turėti savitą programą, todėl dažniausiai darbo su specifine programa įgūdžiai įgaunami darbo vietoje, palaipsniui mokantis dirbti su viena ar kita programa.
Užsienio kalbų mokėjimo lygis
Tai vienas dažniausiai pasitaikančių reikalavimų skelbimuose dėl klientų aptarnavimo darbo. Aptarnaujančiam personalui tenka bendrauti su daugybe skirtingų žmonių. Kavinėse ir restoranuose dažnai lankosi turistai, migrantai, todėl norint juos kokybiškai aptarnauti, nepakanka vien tik lietuvių kalbos mokėjimo.
Bet kurios užsienio kalbos mokėjimas yra privalumas. Kuo daugiau kalbų mokėsite – tuo dirbti bus paprasčiau. Galbūt turite tik tam tikros kalbos pagrindus, įrašykite ir juos. Ilgainiui, bendraujant kalbiniai įgūdžiai stiprėja. Dažniausiai reikalingos anglų ir rusų kalbos žinios. Tačiau, Lietuvoje dažnai lankosi vokiečiai, prancūzai ir kitų šalių atstovai. Gavę aptarnavimą savo gimtąja kalba – jie restoranui pateiks geresnį įvertinimą.
Kalbas įtraukti labai paprasta, štai pavyzdys:
Naudokite CV šablonus
Iš anksto paruoštas šablonas padeda į savo gyvenimo aprašymą įtraukti visą esminę informaciją CV užpildyti labai paprasta, tereikia užpildyti tuščius laukelius. CV šablonas leidžia greitai atnaujinti informaciją, todėl tą patį gyvenimo aprašymą šiek tiek pakoreguojant, galima lengvai pritaikyti daugeliui skirtingų kandidatūrų. Privalumas tas, kad nereikia iš esmės keisti jau sukurto gyvenimo aprašymo, pakanka jį pakoreguoti. Tai galite atlikti bet kada.
CV šablonas taip pat padeda apibrėžti svarbiausius gyvenimo aprašymo skyrius, nė vieno iš jų nepraleidžiant. Dauguma darbų yra skirtingi, ir kiekvienas potencialus darbdavys nori kažko išskirtinio, pritaikyto būtent jam. Pasirinkite labiausiai jūsų manymu vienai ar kitai pozicijai tinkantį gyvenimo aprašymą ir tiesiog užpildykite reikiamus laukelius. Nemažas pasirinkimas tikrai leis pasirinkti tinkamiausią CV šabloną padavėjo darbui.
Papildomi patarimai gyvenimo aprašymo kūrimui
Jei laikysitės šių ir kitų patarimų, kuriuos pateikėme šiame straipsnyje, turėsite kur kas didesnius šansus būti pakviesti į darbo pokalbį greičiau nei jūsų konkurentai.
Santrauka
Padavėjų ir kitų pozicijų aptarnavimo srityje nuolat trūksta, todėl jei nusprendėte pretenduoti dėl šio darbo, tinkamai parašytas CV beveik garantuos jums skambutį dėl darbo pokalbio, Na, o darbo pokalbio metu viskas yra jūsų rankose, pasistenkite darbdaviui parodyti save iš geriausios pusės ir tik patvirtinti, jog viskas, kas parašyta gyvenimo aprašyme yra tikra.
Kandidatuojant dėl darbo, kiekvieną kartą peržiūrėkite savo turimą gyvenimo aprašymą ir šiek tiek jį pakoreguokite, taip jį konkretizuojant vienai ar kitai darbovietei. Darbdviai mėgsta, kai gyvenimo aprašymas skirtas būtent jiems. Puikiai matosi, kada kandidatai siunčia vieną ir tą patį gyvenimo aprašymą visoms įmonėms iš eilės. Tai lemia ir mažą darbdavių susidomėjimą.
Dar kartą patikrinkite savo kontaktinę informaciją, kad būtumėte tikri, jog išsiuntę puikiai paruoštą gyvenimo aprašymą, sulauksite skambučio su kvietimu į darbo pokalbį.