Bendra informacija apie nekilnojamojo turto agento profesiją
Pagrindinė nekilnojamojo turto agento užduotis yra surasti klientams idealiai tinkantį nekilnojamąjį turtą. Tam reikia gerai įsiklausyti į kliento poreikius ir puikiai išmanyti NT rinką. Brokeriai ieško geriausių variantų ir jų darbo dėka, žmonės pagaliau randa savo svajonių būstą.
Brokerių darbas įdomus, įtraukiantis ir dinamiškas. Tenka nuolat ieškoti ir bendrauti su naujais ir esamais klientais, stebėti ir analizuoti NT rinką, dalyvauti NT objektų pirkimo, pardavimo ir nuomos sandoriuose, rūpintis pasiūlymų rengimu ir sutarčių sudarymu.
Kitaip tariant, nekilnojamojo turto agentas yra patikimas partneris klientui, žengiančiam svarbų žingsnį savo gyvenime – įsigyjant svajonių namus, susirandant laikiną būstą nuomai ar patalpas verslo plėtrai.
Nekilnojamojo turto brokerių veikla leidžia gauti pajamas, gerokai viršijančias kitų sričių pardavėjų vidurkį. Atlyginimas priklauso nuo asmeninių rezultatų ir ribos nėra apibrėžtos. Tačiau, norint gauti didesnį atlyginimą, darbuotojas turi būti orientuotas į maksimaliai gerus darbo rezultatus.
Jei taip ir yra, tačiau dėl tam tikrų priežasčių norite keisti darbdavį arba dar tik ieškote naujos darbo vietos, pirmiausia jums reikės profesionalaus gyvenimo aprašymo.
Tam, kad būtų paprasčiau savo žinias perkelti ant popieriaus lapo, pateiksime jums vertingus pavyzdžius ir patarimus, kurių dėka sukurti gyvenimo aprašymą bus paprasčiau.
Apžvelgsime formatavimą, struktūrą ir kokia informacija yra verta būti paminėta.
CV kūrimas
Nuo ko pradėti? Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti kokia yra teisinga CV struktūra. Tai padės reikiamą informaciją rasti ir perskaityti lengviau bei greičiau. Pagrindinės CV dalys yra:
- Kontaktinė informacija
- Savęs pristatymas
- Darbo patirtis
- Išsilavinimas
- Įgūdžiai
- Papildoma informacija
Kad patrauktumėte CV vertintojo dėmesį, rekomenduojame pasirinkti kuo paprastesnį CV dizainą ir rinktis neutralias spalvas. Įmantrus dizainas nors ir atrodys gražiai, bet apsunkins gyvenimo aprašymo skaitymą, dėmesys kryps ne į tekstą, o į foną. Jūsų tikslas – patrauklus turinys.
Informaciją pateikite atvirkštine chronologine tvarka. Tai padės įvertinti jūsų karjeros pokyčius ir augimą. Atvirkštinė chronologija, reiškia, kad pirmiausia pateikiama naujausia informacija apie patirtį ir išsilavinimą, o po ja vardinama ankstesnė patirties ir išsilavinimo informacija.
Gyvenimo aprašymas turi būti lengvai skaitomas. Štai dar keletas patarimų apie CV rašymą:
- Rinkitės neutralias spalvas.
- Rekomenduojami teksto šriftai: Times New Roman, Verdana, Arial, Calibri.
- Antraštes paryškinkite.
- Pasirinkite tinkamą gyvenimo aprašymo apimtį. Stenkitės sutalpinti gyvenimo aprašymą į 1-2 puslapius;
- Venkite perteklinės informacijos;
- Tekstui atskirti naudokite ženklelius;
- Venkite rašybos ir gramatikos klaidų.
Kontaktinė informacija
Tai pirmasis gyvenimo aprašymo skyrius. Nors čia nėra informacijos apie jūsų žinias ir patirtį, labai svarbu šią skiltį užpildyti teisingai.
Jei jūsų gyvenimo aprašymas sudomins CV vertintoją, palengvinsite savo darbo paiešką ir greičiau būsite pakviesti į darbo pokalbį, tačiau tam reikalinga teisinga kontaktinė informacija. Tai reiškia, kad turite teisingai nurodyti savo telefono numerį ir el. pašto adresą. Vos viena klaidelė gali pakišti koją. Ši sritis labai svarbi, patikrinkite ją keletą kartų.
Ką tiksliai rekomenduojama čia įrašyti?
- Vardas ir pavardė
- Miestas, amžius
- Telefono numeris
- El. pašto adresas
Šios informacijos pakanka. Tačiau, kai kurie pernelyg persistengia ir pateikia daug nereikalingos informacijos, užimančios gyvenimo aprašymo vietą. Kad taip nenutiktų ir jums, pateiksime gerą ir blogą kontaktinės informacijos pavyzdį.
Akivaizdu, kad antrasis pavyzdys yra parašytas su gerokai per daug informacijos, kuri nėra susijusi su siūlomu darbu ir kuri nėra svarbi gyvenimo aprašymui. Tokios informacijos reikėtų vengti.
Trumpas savęs pristatymas
Nekilnojamojo turto agento gyvenimo aprašymo savęs pristatymo skyriuje turite šiek tiek laisvės pabrėžti savo profesinę patirtį ir kuo galite būti naudingas konkrečiai įmonei. CV yra profesionalus dokumentas, kuriame mažai vietos asmenybei. Todėl šioje skiltyje galite paminėti ir kai kurias asmenines savybes, susijusias su siūlomu darbu. Tai padidins jūsų galimybes.
Neišsiplėskite. Pakanka vos 2-4 sakinių savęs pristatymui. Nepamirškite, kad tai trumpas prisistatymas. Juo galite sudominti darbdavį arba atvirkščiai. Būkite kūrybingi ir pasinaudokite savo pardavimų įgūdžiais. Tai vieta, kurioje tam tikra prasme turite parduoti save potencialiam darbdaviui.
Nekilnojamojo turto brokeriai turi pasižymėti puikiais komunikaciniais įgūdžiais, kad užmegztų ryšius su potencialiais būsto pirkėjais, pardavėjais ir kolegomis. Gyvenimo aprašymo santrauka turėtų atspindėti šiuos įgūdžius. Šioje vietoje pademonstruokite kas esate ir ką galite įnešti į esamą komandą.
Rašydami atminkite, kad jūsų gyvenimo aprašymas yra tik vienas iš daugelio, kuriuos peržiūrės CV vertintojai. Norėdami atkreipti jų dėmesį, būkite kūrybingi ir venkite nuobodžių, pasikartojančių frazių, nukopijuotų nuo kitų gyvenimo aprašymų.
Štai trumpas pavyzdys:
Jei dar tik ketinate tapti nekilnojamojo turto brokeriu, tuomet šioje skiltyje reikėtų pabrėžti kodėl būtent jums turėtų būti suteiktas šansas. Išskirkite savo stipriąsias savybes bei ankstesnę patirtį, kuri būtų artima šiam darbui.
Dažnai į nekilnojamojo turto agento poziciją pretenduoja pardavimų vadybininkai. Ir pardavimų vadybininkams, ir brokeriams svarbu mokėti įtikinti klientą, parduoti paslaugas, bendrauti su klientais. Vadinasi pardavimų vadybininko patirtis labai artima brokeriui.
Jei norite daugiau pavyzdžių, peržiūrėkite kitus mūsų gyvenimo aprašymo gidus ir pasisemkite idėjų.
Darbo patirtis
Kiekviena darbo patirtis leidžia papildyti savo profesinį profilį. Pradėkite nuo naujausios darbo patirties. Aprašykite darbo funkcijas ir atsakomybes. Nepamirškite savo pasiekimų ir kokią naudą davėte įmonei.
Darbo patirtis pasakoja istoriją apie jūsų karjeros pokyčius. Padarykite, kad ši istorija būtų kuo įdomesnė. Atkreipkite dėmesį, kad įdomi karjeros istorija, nereiškia daugybės skirtingų darbo vietų. Kuo mažiau skirtingų darbdavių paminėsite, tuo lojalesnis kandidatas pasirodysite potencialaus vadovo akyse.
Jei anksčiau nedirbote nekilnojamojo turto rinkoje, paminėkite kitą patirtį, kuri galbūt artima šiam darbui. Labai dažnai panašiu darbo pobūdžiu pasižymi pardavimų vadybininkai. Galbūt ir jūs anksčiau dirbote šį darbą?
Verčiau neminėkite tų darboviečių, kuriose dirbote vos keletą mėnesių. Arba, vargu ar bus įdomi ankstesnė patirtis dirbant kavinėje ir aptarnaujant klientus. Šiuo atveju geriau kai ką nutylėti. Visgi, jei tai vienintelė patirtis, tuomet apgalvokite kuo ji galėtų būti artima siūlomam darbui ir teisingai ją pateikite.
Na, o mes taip pat turime darbo patirties pavyzdį:
Jūsų darbo patirtis turėtų atspindėti karjeros augimą. Apibūdinkite savo didžiausius profesinius pasiekimus kiekviename darbe. Kuo konkretesnis būsite, tuo geriau.
Išsilavinimas
Nors norint dirbti nekilnojamojo turto rinkoje kartais pakanka vidurinės mokyklos diplomo, norint tapti profesionalu – reikalingi specialūs mokymai, rinkos išmanymas, žinios statybų srityje ir pan. Dažnai darbo skelbime kaip vieną iš reikalavimų įmonės nurodo aukštąjį išsilavinimą verslo administravimo, statybos ar net inžinerijos srityje. Taip yra todėl, kad šių sričių žinios gerokai pasitarnauja dirbant brokeriu.
Paprastai, reikalavimai išsilavinimui priklauso nuo konkretaus darbdavio ir įmonės. Tad visa tai rasite darbo pasiūlyme. Išsilavinimą nurodyti visiškai paprasta. Nurodykite mokymo įstaigos pavadinimą, metus ir studijų pavadinimą. Štai pavyzdys:
Jei neturite patirties, pabrėžkite savo akademinius pasiekimus ir jų metu įgytas žinias. Papildomus mokymus ir sertifikatus verčiau pridėti į atskirą skiltį. Apie tai pakalbėsime jau visai netrukus.
Dažnai įmonės ir pačios siūlo tam tikrus vidinius arba išorinius darbo veiklos mokymus, tai nurodomas kaip vienas iš įmonės teikiamų privalumų.
Įgūdžiai
Įgūdžių skyrius jūsų gyvenimo aprašyme yra antras pagal svarbą po jūsų darbo patirties. Tai puiki vieta darbdaviui greitai įvertinti, ko iš jūsų galima tikėtis.
Pabrėžkite savo profesinius įgūdžius ir gebėjimus NT srityje. Nekilnojamojo turto brokeris su klientais praleidžia valandų valandas ir padeda jiems priimti vieną svarbiausių sprendimų gyvenime. Tam reikalingi puikūs derybų įgūdžiai ir komunikabilumas, bei visa puokštė kitų svarbių įgūdžių.
Kad liktumėte pastebėti, turite atitikti didžiąją dalį keliamų reikalavimų. Reikalavimus rasite darbo skelbime. Atidžiai jį perskaitykite. Jūsų tikslas, atitikti kuo daugiau reikalavimų ir pademonstruoti, kad jūsų įgūdžiai atitinka tuos, kurių tikisi vadovas. O galbūt net ir daugiau.
Iš kandidatų dažniausiai reikalaujama:
- Noras pasiekti kuo geresnių rezultatų, aktyvumas ir pozityvumas;
- Vairuotojo pažymėjimas;
- Anglų ir rusų kalbos žinios;
- Geri derybų įgūdžiai;
- Komunikabilumas;
- Gebėjimas tinkamai planuoti savo laiką;
- Praktiškas požiūris į kasdieninių darbų atlikimą;
- Aidumas detalėms, energingumas bei atkaklumas;
- Gebėjimas dirbti savarankiškai ir komandoje.
Jei pasižymite šiais įgūdžiais ir jie, kaip reikalavimai nurodyti darbo pasiūlyme, tuomet įtraukite šiuos įgūdžius į savo gyvenimo aprašymą. Tai tik dalis galimų įgūdžių, kiekvieną kartą jie gali skirtis, todėl labai svarbu išanalizuoti kiekvieną darbo skelbimą į kurį kandidatuojate.
Nepamirškite pabrėžti gebėjimo dirbti su žmonėmis nuolat kintančioje nekilnojamojo turto rinkoje. Rinkos pokyčiai turėtų būti spyris jūsų tobulėjimui profesinėje srityje.
Jei visgi stinga tam tikrų įgūdžių, praleiskite juos, tačiau pabandykite juos kompensuoti kitais. Neminėkite tų įgūdžių, kurių neturite. Nors tai ir gali papuošti gyvenimo aprašymą, tačiau jei paaiškės, kad tai išgalvota, įmonės vadovas nusivils jūsų kandidatūra, o tai atims šansą gauti norimą darbą.
Papildoma informacija
Šiai pozicijai į gyvenimo aprašymą pravartu pridėti papildomų skilčių, papildančių jūsų kandidatūrą. Kokius skyrius įtraukti? Dažniausiai pasirenkami šie:
- Kompiuteriniai įgūdžiai
- Užsienio kalbų mokėjimas
- Pomėgiai
- Pažymėjimai, sertifikatai
Tai tik siūlomos papildomos gyvenimo aprašymo skiltys, kurios nėra būtinos, tačiau gali pasitarnauti kaip privalumas. Ypač jei manote, kad yra informacijos, kuri svarbi šiai pozicijai, tačiau anksčiau nebuvo tinkamos vietos jai paminėti. Apžvelkime kiekvieną iš šių papildomos informacijos skyrių.
Kompiuteriniai įgūdžiai
Šiame technologijų amžiuje bene kiekviename darbe reikalingi kompiuteriniai įgūdžiai ir gebėjimas dirbti tam tikromis kompiuterinėmis programomis. NT rinka ne išimtis. Kompiuteris ir telefonas yra vieni pagrindinių brokerių darbo įrankių.
NT agentas neišsivers ir be socialinių tinklų bei gebėjimo juos administruoti.
Darbo skelbime dažniausiai nurodoma, kokiomis programomis reikės dirbti ir kokių kompiuterinių žinių reikia šiam darbui. Tad, atsižvelgiant į darbo skelbimą, sudarykite šių programų sąrašą. Paprastai, įmonės vadovas sutinka kandidatus apmokyti dirbti viena ar kita programa, jei ji nėra labai populiari ir naudojama tik konkrečioje įmonėje. Organizuojami specialūs mokymai.
Visgi, papildomos kompiuterinės žinios visuomet yra privalumas. Čia gali praversti ir nuotraukų apdirbimo programų įgūdžiai bei gebėjimas naudotis tam tikromis projektavimo programomis. Įgūdžius visuomet galima tobulinti. Juo labiau, kai internete yra gausus nemokamų pamokų pasirinkimas.
Užsienio kalbų mokėjimas
Nekilnojamojo turto sektorius reikalauja universalumo. Čia labai vertinamas ir gebėjimas kalbėti daugiau nei viena užsienio kalba. Užsienio kalba agentui reikalinga dėl to, kad galėtų ieškoti klientų iš viso pasaulio ir taip atverti plačias karjeros galimybes.
Esant galimybei, nepatingėkite užsirašyti į kalbos tobulinimo kursus.
Kalbas įtraukti į gyvenimo aprašymą labai paprasta ir tam nereikia specialių gebėjimų. Nurodykite užsienio kalbą ir jos mokėjimo lygį. Pavyzdys, kaip gali atrodyti šis skyrius:
Dažniausiai darbo skelbimų reikalavimų skyriuje NT sektoriui, vienas iš reikalavimų yra anglų kalbos mokėjimas, tačiau kiekviena papildoma užsienio kalba tikrai taps didžiuliu privalumu ir išskirs jus iš kitų kandidatų.
Pomėgiai
Ši skiltis tikrai nėra būtina. Galite naudoti savo pomėgius, kad parodytumėte, jog esate atsidavęs savo profesijai ir norite labiau save realizuoti. Galbūt domitės fotografija. Gebėjimas tinkamai nufotografuoti nekilnojamojo turto objektus yra privalumas, nes nereikia samdyti papildomo žmogaus šiai užduočiai atlikti.
Tačiau jei pasirinksite įtraukti tokius pomėgius kaip: muzika, filmai, teatras… Vargu ar sužavėsite CV vertintoją. Tai niekuo neišsiskiriantys pomėgiai, kurie jūsų gyvenimo aprašymui nesukuria papildomos vertės. Ar verta juos įtraukti, jei tai nepapildo šio dokumento? Mūsų atsakymas – ne.
Pažymėjimai ir sertifikatai
Kiekvieni mokymai, suteikia daugiau žinių ir pasitikėjimo savimi, srityje kurioje dirbama. Norint tapti savo srities profesionalu, reikalingas nuolatinis mokymasis ir žinių atnaujinimas. Visus su šia sritimi susijusius pažymėjimus ir išklausytus mokymus, galite nurodyti šioje skiltyje.
Apibendrinimas
NT agento sėkmę lemia ne tik profesinės žinios, tačiau taip pat ir tvarkinga išvaizda. Jūsų gyvenimo aprašymas taip pat yra dalis jūsų įvaizdžio, todėl jame taip pat svarbu tvarka ir profesionalumas.
Geras gyvenimo aprašymas turi aiškius skyrius, susistemintą informaciją ir yra lengvai skaitomas. CV vertintojai nori per kelias sekundes rasti visą jiems svarbią informaciją, tad teisinga struktūra ir tinkamas formatas, prisideda prie jūsų sėkmės ir teigiamo pirmojo įspūdžio.
Dar keletas naudingų patarimų:
- Savo gyvenimo aprašymą išsaugokite PDF formatu, kad išvengtumėte teksto iškraipymo.
- Pasinaudokite mūsų sukurtais CV šablonais, kad būtumėte tikri, jog jūsų gyvenimo aprašymas atrodys nepriekaištingai.
- Didelį dėmesį kreipkite pateiktos informacijos aktualumui. Venkite perteklinės informacijos.
- Suskaidykite tekstą mažomis pastraipomis ir venkite didelių teksto blokų. Ilgus tekstus sunku skaityti, jie blaško dėmesį.
Jūsų gyvenimo aprašymo tikslas yra ne tik priversti potencialius darbdavius jumis pasitikėti, bet kartu ir atkreipti į save dėmesį ir sudominti skaitytoją. Nepamirškite, kad jūsų CV skaito lygiai toks pat žmogus kaip ir jūs, turintis jausmus, pomėgius ir gyvenantis gyvenimą, tad kuo paprasčiau viską aprašysite, tuo bus lengviau skaityti jūsų gyvenimo aprašymą ir tuo geriau atrodys jūsų kandidatūra.