Pardavėja - kasininkė CV patarimai ir efektyvus rašymo gidas

Kasininko profesija, vis dar labai paklausi. Nepaisant, to, kad prekybos centrai ir mažesnės parduotuvės tampa vis labiau automatizuoti, kasininko profesija, vis dar išlieka populiari. Norint gauti kasininko darbą, reikia sukurti tvirtą gyvenimo aprašymą, kuris padės greičiau įsidarbinti.

Treniruotės:
Dydis:
Pritaikoma:
Žodis (Microsoft)
A4
tai yra

CV pavyzdys

Vardenis Pavardenis (-ė)
Tel. +37066666666
elektroninispastas@gmail.com
Šilutė, 25m.

Apie
Esu kasininkė, turinti 1 metų patirtį klientų aptarnavimo srityje. Dirbau pardavėja-konsultante maisto prekių parduotuvėje. Gerai dirbu kasos aparatu, programa Rivilė. Turiu puikius komunikacinius įgūdžius ir gerai mokų anglų kalbą.

Darbo patirtis:

Pardavėjas-kasininkas
UAB „Maisto prekės Jonava“
2022 05 – 2023 05

 • Profesionalus ir kokybiškas klientų aptarnavimas ir prekių pardavimas;
 • Darbas su kasa ir grynaisiais pinigais;
 • Prekių lentynose papildymas.

Išsilavinimas
Maisto pramonės ir prekybos mokymo centras Vilnius
Pardavėjas-kasininkas
2021 – 2022

Vidurinis išsilavinimas
Gimnazija Utena
Metai

Įgūdžiai

 • Gebėjimas dirbti su kasa;
 • Puikios lietuvių ir anglų kalbos žinios;
 • Pozityvumas;
 • Puikius bendravimo įgūdžiai, kantrumas, pagarba klientui;
 • Atidumas, kruopštumas bei sąžiningumas;
 • Energingumas ir pozityvumas.

Papildoma informacija
Vairuotojo pažymėjimas B kategorija.

Kalbos
Lietuvių – gimtoji
Anglų – puikiai
Rusų – gerai

Kasininkas dirba įvairaus profilio prekybos vietose ir parduotuvių kasose. Jis atsakingas už greitą ir profesionalų klientų aptarnavimą, atsiskaitymo operacijų tvarkymą, prekių skenavimą.

Nors daugeliui atrodo, kad kasininko profesija labai paprasta ir nereikalaujanti ypatingų įgūdžių, ši pozicija reikalauja greitos reakcijos, apsukrumo, dėmesingumo ir kitų svarbių įgūdžių. Kasininkas dirba su pinigais, todėl pozicija yra atsakinga.

Dauguma kasininkų turi vidurinės mokyklos arba jam prilygstantį išsilavinimą ir to visiškai pakanka. Šiai pozicijai nėra keliami dideli reikalavimai, bet tai nereiškia, kad gyvenimo aprašymas ir jo turinys yra mažiau svarbus.

Kiekvienos profesijos atstovas turi gebėti parengti profesionalų gyvenimo aprašymą, todėl nieko nelaukime ir aptarkime kasininko gyvenimo aprašymo kūrimą ir svarbiausius elementus.

Kasininko CV

Nusprendėte išbandyti kasininko darbą? O gal jau teko dirbti kasininku ankščiau? Tai veikla, kuri yra gana dinamiška, nes nuolat tenka aptarnauti įvairius klientus. Nors pats darbo pobūdis gana monotoniškas, klientai neleidžia nuobodžiauti.

Kasininko pozicijai paprastai nėra keliami dideli reikalavimai, labiau siekiama tiesiog pritraukti darbuotojus. Kadangi šios specialybės darbuotojų kaita gana didelė, jaučiama konkurencija tarp įmonių, siekiančių išlaikyti savo darbuotojus.

Čia atsiranda didesnė pasirinkimo laisvė kandidatams, ieškantiems kasininko darbo. Nepaisant to, kad galima rinktis iš keleto pozicijų, svarbu turėti tvirtą gyvenimo aprašymą, kuris garantuotų norimą darbą. Šiame straipsnyje būtent tai ir aptarsime. Mūsų specialistų atrinkti praktiški patarimai ir pavyzdžiai leis sukurti savo CV lengvai ir greitai.

Kasininkas gali uždirbti nuo 650 iki 1000 Eur ir daugiau. Atlyginimas priklauso nuo prekybos vietos ir miesto, kuriame dirbama. Kaunas, Vilnius ir kiti didieji miestai, gali pasiūlyti vienokius atlyginimus, tuo tarpu Alytus, Utena, Šilutė tokius pačius arba mažesnius.

Kasininko CV

Pradėkime nuo pradžių

Pirmiausia, dar prieš rašant CV, susipažinkite su tinkama gyvenimo aprašymo struktūra. Teisinga struktūra leis visą informaciją pateikti tam skirtose vietose, todėl CV vertintojui bus kur kas lengviau ją skaityti ir atrinkti tinkamą kandidatą.

CV struktūra turėtų būti:

 • Kontaktinė informacija
 • Trumpas savęs pristatymas
 • Darbo patirtis
 • Išsilavinimas
 • Įgūdžiai
 • Papildoma informacija


Tokia struktūra yra tinkama praktiškai visoms profesijoms, todėl ja gali vadovautis ne tik ieškantys kasininko darbo. Tai yra pagrindinės gyvenimo aprašymo dalys, rekomenduojama įtraukti jas visas

Jei kuriate gyvenimo aprašymą naudojantis iš anksto paruoštu CV šablonu, tuomet šios dalys jau bus įtrauktos į gyvenimo aprašymo kūrimą, o jums liks tik įrašyti trūkstamą informaciją.

Pasirikus CV kurti savarankiškai, naudokite pateiktą CV struktūrą, kad nepamirštumėte įtraukti nei vienos iš nurodytų gyvenimo aprašymo dalių.

Rašant gyvenimo aprašymą, taip pat svarbu pasirinkti tinkamą formatą. Labiausiai paplitęs ir populiariausias kasininko gyvenimo aprašymo formatas yra atvirkštinis chronologinis. Mes taip pat rekomenduojame rinktis būtent jį.

Atvirkštinė chronologija skamba kiek sudėtingai? Viskas labai paprasta, šio formato esmė, informaciją pateikti atvirkštine chronologine tvarka, pradedant naujausia informacija ir po ja vardinant ankstesnę. Tai taikoma darbo patirčiai, išsilavinimui.

Šis formatas rekomenduojamas ne tik kasininkams, bet ir kitų profesijų atstovams, nes CV parašytus atvirkštine chronologija skaityti lengva, greitai randama reikalinga informacija.

Dabar pakalbėkime apie kiekvieną CV dalį atskirai. Pateiksime konkrečių pavyzdžių, kurie padės geriau įsisavinti informacijos pateikimą.

Kasininko CV

Kontaktinė informacija

CV rašymą pradėkite nuo kontaktinės informacijos. Pateikite šią informaciją gyvenimo aprašymo viršuje, kad CV vertintojui ar įmonės vadovui nereikėtų ilgai ieškoti. Kontaktų skiltis turėtų būti trumpa, tik su svarbiausia informacija, kuri yra:

 • Vardas, pavardė
 • Telefono numeris
 • El. pašto adresas
 • Miestas, amžius


Tokios informacijos pakaks, kad būtų galima susisiekti su kandidatu ir pakviesti jį pokalbiui dėl darbo. Štai mūsų pavyzdys:

Vardenė Pavardenė
Tel. +37066666666
vardas.pavarde@gmail.com
Vilnius, 25m.


Tai tarsi vizitinė kortelė potencialiam darbdaviui. Jei gyvenimo aprašymas sudomins vertintoją, jis būtinai norės pakviesti jus susitikimui. Nepraleiskite progos gauti norimą darbą, todėl visą informaciją pateikite labai atidžiai. Nepraleiskite skaičių.

Nors nurodomas ne tik telefonas, bet ir el. pašto adresas, ne visi darbdaviai siunčia el. laiškus. Pirmenybė teikiama skambučiui telefonu. Keletą kartų patikrinkite parašytą telefono numerį, kad būtumėte ramūs, jog kontaktai yra teisingi ir sudominus darbdavį, bus galima jums paskambinti.

Trumpa informacija apie save arba trumpas savęs pristatymas

Šioje dalyje panaudokite savo įgūdžius, geriausias savybes, pasiekimus, profesinę patirtį ir keliais sakiniais save pristatykite.

Kasininko CV

Tai jūsų galimybė trumpai prisistatyti ir pademonstruoti kodėl būtumėte puikus kasininkas. Šioje dalyje pakanka vos 2-4 sakinių, atskleidžiančių didžiausius profesinius pasiekimus bei stipriąsias puses.

Kiekvieną kartą kandidatuojant į skirtingą darbo skelbimą, rekomenduojama savęs pristatymo skyrių pakoreguoti, atsižvelgiant į siūlomo darbo pobūdį bei reikalavimus. Ši dalis turi sudominti skaitytoją ir išlaikyti jo dėmesį.

Reiktų pabrėžti, kad nors internete gausu pavydžių ir raktinių frazių, kurios labai dažnai įtraukiamos į šį savęs pristatymo skyrių, nukopijuoti sakiniai jau senai pabodę personalo specialistams. Būsite labiau vertinamas kandidatas, jei šią skiltį užpildysite savais žodžiais, nenaudojant internete rastų frazių.

Mūsų pavyzdys:

Esu kasininkas, turintis 1 metų patirtį klientų aptarnavimo srityje. Dirbau pardavėju-konsultantu maisto prekių parduotuvėje. Gerai dirbu kasos aparatu, programa Rivilė. Turiu puikius komunikacinius įgūdžius ir gerai mokų anglų kalbą.


Tiesą sakant, CV vertintojai kiekvienam gyvenimo aprašymui paprastai skiria vos kelias sekundes. Taip, ta yra tiesa. Tačiau yra būdų pritraukti ir išlaikyti skaitytojo dėmesį. Šioje pozicijoje svarbu ne tik tam tikri įgūdžiai, bet ir asmenybė, komunikabilumas, žmogiškumas, pademonstruokite tai.

Pristatykite ankstesnę darbo patirtį

Visos CV dalys yra svarbios, tačiau ne paslaptis, kad šiam skyriui skiriamas didžiausias dėmesys. Ši dalis labiausiai domina vadovus ir personalo specialistus. Ką daryti, jei niekada neteko dirbti panašaus darbo? O gal apskritai neturite darbo patirties? Tai ne bėda!

Kasininko CV

Nors visi darbdaviai ieško darbuotojų, kurie turėtų bent minimalios patirties, atitinkančios skelbimo reikalavimus, kalbant apie kasininko poziciją, čia dažnai į darbą priimami ir tie asmenys, kurie niekada ankščiau nėra dirbę šio darbo.

Neturint ankstesnės patirties, galite sutelkti dėmesį į savanorišką darbą ar veiklą, kuriai reikėjo panaudoti darbdavių ieškomus įgūdžius. Taip pat įtraukite pareigas (net jei jos ir nebuvo oficialios), kur turėjote organizuoti, vadovauti arba planuoti susitikimus ar renginius. Tai gali būti veikla mokykloje ar studijuojant.

Kandidatams, kurie jau turi šiek tiek patirties, šią skiltį užpildyti lengviau. Aprašant darbo patirtį, nurodykite pareigas, darbovietę, laikotarpį ir aprašykite darbo funkcijas. Net jei nedirbote su pardavimais, tai vis tiek yra naudinga informacija, parodanti, kad jau turite darbinės patirties, suprantate ką reiškia dirbti ir užsidirbti.

Yra atvejų, kuomet kandidatas gali pasigirti didžiule profesine patirtimi, tačiau kitoje srityje. Pavyzdžiui, gamybos darbuotoja, nusprendžia persikvalifikuoti ir tapti kasininke. Arba mokytoja, pavargusi nuo psichologinės įtampos, viską meta ir ima ieškoti kasininkės darbo. Tai yra tikros istorijos. Tokie kandidatai neturi analogiško darbo patirties, tačiau tai kompensuoja didžiule kitos profesijos patirtimi.

Idealiu atveju, patirties skyrius gali atrodyti štai taip:

Darbo patirtis:
Pardavėjas-kasininkas
UAB „Maisto prekės Klaipėda“
2022 05 – 2023 05
 • Profesionalus ir kokybiškas klientų aptarnavimas ir prekių pardavimas;
 • Darbas su kasa ir grynaisiais pinigais;
 • Prekių lentynose papildymas.


Darbo funkcijas pateikite stulpeliu ir išskirkite ženkleliais. Pamatysite, kaip tvarkingai tai atrodys gyvenimo aprašyme, o CV vertintojui bus daug paprasčiau skaityti taip parašytą darbo patirties skyrių.

Šis skyrius leis įvertinti kandidato gebėjimus ir padės nuspręsti ar kandidatas galimai tinkamas darbui ir tolimesniam atrankos etapui.

Kasininko CV

Kasininko išsilavinimas svarbus ar ne?

Nors paprastai norint tapti kasininku atitinkamas išsilavinimas nėra būtinas, turint akademinių pasiekimų, visuomet išsiskirsite iš kitų kandidatų. Tai nėra pagrindinis reikalavimas norint įsidarbinti kasininku, tačiau darbdaviai kreipia dėmesį į tai ar kandidatas yra baigęs tik vidurinę mokyklą ar ir kažką daugiau.

Galbūt įgijote profesiją profesinėje mokykloje? O gal studijuojate universitete ar kolegijoje ir ieškote darbo, kurį būtų galim derinti su studijomis? Įtraukite savo akademinius pasiekimus ir būkite laipteliu aukščiau. Tai padaryti paprasta:

Išsilavinimas

Maisto pramonės ir prekybos mokymo centras Vilnius
Pardavėjas-kasininkas
2021 – 2022

Vidurinis išsilavinimas
Gimnazija Kaunas
Metai


Jei įgijote tik vidurinį išsilavinimą, nurodykite jį. CV vertintojas matys kokią mokyklą/gimnaziją lankėte, kuriame mieste. Galbūt tai puikiai vertinama mokykla, ruošianti labai gabius absolventus.

O jei turite kur kas aukštesnių akademinių pasiekimų? Kartais kyla dvejopų nuomonių dėl to, ar įtraukti savo aukštesnius pasiekimus, kandidatuojant tiesiog dėl kasininko darbo. Yra manančių, kad gali atrodyti keista, kaip žmogus, turintis aukštąjį išsilavinimą, ieško tiesiog kasininko darbo, kuriam nėra keliami aukšti reikalavimai.

Yra įvairių situacijų. Labai dažnai kandidatai atsako, kad tiesiog pavargo nuo nuolatinės įtampos darbe, sudėtingų darbo sąlygų ir ieško mažiau sudėtingo darbo, kuriame būtų mažiau pareigų ir atsakomybių.

Įgūdžių sąrašas

Jei išsilavinimas ir nėra svarbiausias punktas, įgūdžių skiltis gali būti net labai įdomi CV vertinančiam asmeniui. Įgūdžiai parodo kandidato gebėjimus atlikti tam tikras užduotis, tai[ pat, atskleidžia šiek tiek asmeninių savybių.

Kasininko CV

Kokius įgūdžius įtraukti į kasininko gyvenimo aprašymą? Pirmiausia, atidžiai skaitykite darbo skelbimą. Reikalavimų skiltyje matysite reikalavimus, kuriuos darbdavys keli būsimiems kandidatams. Pagal šį skyrių įvertinkite turimus gebėjimus ir juos išvardinkite.

Dažnai darbo skelbimuose kandidatų prašoma, kad atitiktų šiuos reikalavimus:

 • Gebėjimas dirbti su kasa;
 • Puikios lietuvių ir anglų kalbos žinios;
 • Pozityvumas;
 • Puikius bendravimo įgūdžiai, kantrumas, pagarba klientui;
 • Atidumas, kruopštumas bei sąžiningumas;
 • Energingumas ir pozityvumas.


Pasižymite šiais įgūdžiais? Valio! Įtraukite juos. Čia, kaip ir savęs pristatymo skyriuje, reikėtų atkreipti dėmesį, kad kandidatuojant į skirtingų įmonių darbo pasiūlymus, reikėtų atlikti minimalias korekcijas. Pakoreguokite įgūdžių skyrių, pritaikant jį pagal konkrečios įmonės, verslo reikalavimus. Taip turėsite didesnius šansus būti pastebėtu.

Papildoma informacija kasininko gyvenimo aprašyme

Jau susipažinote su pagrindiniais gyvenimo aprašymo skyriais ir ką juose reikėtų rašyti. Tačiau, dažnai būna informacijos, kuri dar nepaminėta, tačiau pakankamai svarbi ir norisi apie ją papasakoti darbdaviui. Papildomos CV dalys tam puikiai tinka. Kokie gali būti papildomos informacijos skyriai ir ar įtraukti juos visus?

Kasininko CV

Dažniausiai įtraukiami šie:

 • Užsienio kalbos
 • Laisvalaikio pomėgiai
 • Kompiuterinės žinios
 • Kursai, mokymai

Nėra taisyklės, kad būtina įtraukti visas minėtas antraštes. Tai laisvas pasirinkimas. Šiuos skyrius įtraukite tik tada, kai tikrai žinote, kad turite ką juose paminėti ir, kad tokia informacija gali sudominti skaitytoją.

Užsienio kalbos

Šis skyrius gali būti labai naudingas. Dirbant kasininku aptarnaujami klientai, kurie kalba ne tik lietuviškai, bet ir kitomis kalbomis. Jei klientui nekyla papildomų klausimų, tuomet aptarnaujant tokį klientą, pakanka tik pasisveikinti ir atsisveikinti, palinkint jam geros dienos.

Jei klientas prašo pagalbos ar tam tikros informacijos, bus labai naudinga, jei kasininkas gebės atsakyti jam suprantama kalba. Sutikite, nuvykus į svečią ir reikalui esant, džiaugiamės, kai aptarnaujantis personalas su mumis bendrauja mums suprantama kalba, nebūtinai gimtąja, tačiau ta, kuria galime susikalbėti.

Užėjus į parduotuvę Lietuvoje, kitos šalies piliečiai, arba gyventojai nekalbantys lietuviškai, įvertins jį aptarnaujantį kasininką, kuris kalbės jam suprantama kalbą. Kalbas įtraukti galima paprastai:

Kalbos
Lietuvių – gimtoji
Anglų – puikiai
Rusų – gerai


Nors kalbos taip pat nėra pagrindinis kriterijus, renkantis darbuotoją, kandidatas mokantis užsienio kalbą, bent minimaliai, turės didesnius šansus gauti darbo pasiūlymą.

Kasininko CV

Darbo kompiuteriu įgūdžiai

Kasininkai dirba su kasa ir tam tikra jos programa. Kompiuterinės žinios padeda lengviau įsisavinti naujas programas ir tampa lengviau išmokti jomis dirbti.

Jei teko dirbti su kasa, nurodykite tai. Galbūt dirbote tokia pačia programa, kurią naudoja ir įmonė siūlanti darbą? Būtinai tai įtraukite.

Santrauka

Artėjame prie pabaigos, tačiau prieš tai, dar kartą atkreipkime dėmesį į svarbiausius CV rašymo aspektus:

 • CV turi būti informatyvus, bet kartu glaustas;
 • Informacija pateikta tam skirtose vietose;
 • Ideali gyvenimo aprašymo apimtis 1-2 puslapiai, ypač kasininko profesijai;
 • Rinkitės kuo paprastesnius šriftus, nemaišykite jų tarpusavyje;
 • Venkite daug spalvų, tai trukdo sutelkti dėmesį į tekstą;
 • Tikrinkite rašybos klaidas, CV atrodo labai neprofesionaliai, jei jame yra rašybos klaidų;
 • Laikykitės numatytos struktūros ir formato.


Atsižvelgiant į minėtus aspektus, CV rašymas bus paprastesnis. Jei visgi trūksta idėjų CV rašyme, perskaitykite daugiau gyvenimo aprašymo pavyzdžių. Ir nepamirškite, kad kasininkai, labai paklausi profesija, todėl vien jau tai, kad turėsite gerai parašytą gyvenimo aprašymą, suteiks jums didesnius šansus greičiau gauti norimą darbą.

CV, tai tik pirmas žingsnis darbo paieškoje. Bet šis žingsnis labai svarbus. Gyvenimo aprašymas sudaro pirmą įspūdį apie kandidatą, parodykite, kad esate dėmesio vertas kasininkas ir gaukite darbą.

Netinkamai parašytas CV, net ir turint patirties, negarantuos darbo, o štai geras CV net ir su mažiau patirties, gali akimirksniu pelnyti darbdavio susižavėjimą.

Sukurkite savo CV naudodami geriausius šablonus

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar reikalingas motyvacinis laiškas?

Kandidatuojant į kasininko skelbimą, motyvacinis laiškas dažniausiai nėra privalomas. Jei tokį turite, arba ketinate rašyti, puiku. Tai parodo kandidato motyvaciją ir norą dirbti siūlomose pareigose.

Motyvacinis laiškas neturėtų būti gyvenimo aprašymo atkartojimas. Motyvaciniu laišku stenkitės perteikti savo potencialą ir motyvaciją siūlomam darbui. Pateikite stiprių argumentų, kodėl turėtų pasiūlyti darbą būtent jums.

Ar nemokant užsienio kalbos, galima dirbti kasininku?

Užsienio kalba nėra pagrindinis kriterijus, pagal kurį renkamasi kandidatą. Tai tikrai yra privalumas, tačiau yra daugybė kasininkų, kurie dirba šį darbą net ir nemokėdami užsienio kalbos. Nenuleiskite rankų tik dėl to, kad nekalbate užsienio klaba.

O jei kalbos nemokate, niekada nevėlu ją išmokti. Ateityje tai taps didžiuliu privalumu. Bet kuriuo atveju, gauti kasininko darbo pasiūlymą galite ir be užsienio kalbos, priklauso nuo to, į kokią prekybos įmonę kandidatuojate.

Kuri gyvenimo aprašymo dalis yra svarbiausia, kur skirti daugiausiai dėmesio?

Nereikėtų išskirti tik vienos pagrindinės CV dalies, kadangi visos jos vienodai svarbios. Nors darbdaviai dažnu atveju pirmiausia tikrina kandidato patirtį, tai dar nereiškia, kad kitos dalys yra ne tokios svarbios.

Kiekvienoje dalyje yra tam tikra informacija, kuri svarbi atrenkant tinkamą kandidatą, todėl siūlome į visas gyvenimo aprašymo dalis žiūrėti rimtai.

Ar Kaunas, Vilnius gali pasiūlyti didesnes perspektyvas dirbant kasininku nei kitas, mažesnis miestelis?

Perspektyvos neturėtų apsibrėžti tik miestu. Asmuo, siekiantis karjeros ir didesnių perspektyvų, jas gali pasiekti bet kuriame mieste, nepriklausomai nuo jo dydžio.

Visoms įmonėms visuose miestuose ir miesteliuose reikalingi geri, perspektyvūs specialistai. Pradėkite kaip kasininkas, o paskui tapkite parduotuvės vadovu. Tai visiškai įmanoma, ir nesvarbu koks tai miestas.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą