Japoniško CV rašymo gidas

Japonų darbo rinka turi savo unikalios ypatybes, kurias svarbu atsižvelgti norint sukurti efektyvų CV. Skirtingai nei Vakarų šalyse, japonų CV yra labai formalus ir detalus, kuriame svarbu pateikti išsamų informaciją apie asmeninį gyvenimą, mokslus ir darbo patirtį. Kokie yra pagrindiniai reikalavimai rašant CV japonų darbo rinkai? Kokią informaciją būtina pateikti? Kaip išsiskirti iš kitų kandidatų japonų darbo rinkoje? Šie klausimai bus aptarti šiame straipsnyje.
Treniruotės:
Dydis:
Pritaikoma:
Žodis (Microsoft)
A4
tai yra

Šiame straipsnio skyriuje jūs sužinosite, kaip parašyti tobulą CV, skirtą japonų darbo rinkai. Japonijoje, kaip ir bet kurioje kitur, CV yra jūsų vizitinė kortelė, padedanti potencialiam darbdaviui susidaryti įspūdį apie jus kaip apie profesionalą. Tačiau, reikia prisiminti, kad japonų darbo rinka skiriasi nuo vakarietiškos ir turi savo unikalų etiketą. CV yra būdas pasireikšti ir parodysite, kad suprantate ir gerbiate šiuos skirtumus. Tai gali padidinti jūsų šansus gauti darbą šioje konkurencingoj darbo rinkoj. Svarbu pažymėti, kad CV Japonijoje dažnai yra pirmasis ir labai svarbus žingsnis įsidarbinimo procese.

CV pavyzdys japonų kalba

氏名:山田 太郎

生年月日:昭和50年6月10日

住所:東京都渋谷区1-2-3

電話番号:090-1234-5678

メール:taro.yamada@example.com

学歴:

 • 平成12年3月 東京都立駒込高等学校卒業
 • 平成16年3月 東京大学経済学部卒業

職歴:

 • 平成16年4月 日本銀行入行
 • - 平成20年4月~平成24年3月 海外業務部門にて通訳・翻訳業務担当
 • - 平成24年4月~平成28年3月 企画部門にてマネージャー職
 • - 平成28年4月~現在 取締役

資格:

 • 平成14年3月 日本証券アナリスト協会認定アナリスト(CMA)
 • 平成16年4月 日商簿記1級

語学力:

 • 英語 ビジネスレベル(TOEIC 900点)
 • 中国語 ビジネスレベル(HSK 6級)

自己PR:

日本銀行での長年の経験を活かして、あらゆる業務に対応することができます。特に、国際業務には自信があります。海外との交渉を任せていただければ、会社の利益を最大化することができると確信しております。また、チームマネージメントについても経験が豊富で、部下の育成に力を入れています。新たな環境でも即戦力として活躍できる自信があります。

趣味:

 • 旅行(訪れた国は20カ国以上)
 • ゴルフ(スコアは80前後)

以上、よろしくお願い申し上げます。


Naudingos frazės gyvenimo aprašymui japonų kalba: išverstos ir paaiškintos

Sveiki, brangūs skaitytojai. Šioje pastraipoje pristatysime Jums naudingų terminų, susijusių su gyvenimo aprašymo (CV) rašymu japonų kalba, sąrašą. Šie terminai gali padėti geriau suprasti, kaip tinkamai parengti CV, jei esate susidūrę su poreikiu tai padaryti japonų kalba.

Žemiau pateikiami keli pagrindiniai terminai ir jų vertimai į japonų kalbą:

 1. Gyvenimo aprašymo struktūra - 履歴書の構造 (Rirekisho no kōzō)
 2. Gyvenimo aprašymo formatavimas - 履歴書のフォーマット (Rirekisho no fōmatto)
 3. Išsilavinimas - 教育 (Kyōiku)
 4. Įgūdžiai - スキル (Sukiru)
 5. Praktika - インターンシップ (Intānshippu)
 6. Darbo patirtis - 職歴 (Shokureki)

Taip pat galite rasti ir kitų susijusių terminų, tokia kaip profesinė kvalifikacija (専門資格 - Senmon shikaku), mokymai (トレーニング - Torēningu), kalbos žinios (言語知識 - Gengo chishiki), ir kt. Tikimės, kad šis sąrašas bus naudingas Jums formuojant savo gyvenimo aprašymą japonų kalba.

Naudinga gramatika rašant gyvenimo aprašymą japonų kalba

Japonų kalba yra unikali savo gramatikos struktūra ir konjugacijomis. Rašant gyvenimo aprašymą japonų kalba, dažniausiai naudojamas praeities laikas (過去形 - kako-kei), nes aprašomos asmeninės patirtys ir įvykiai, kurie įvyko praeityje. Tačiau pristatant savo dabartinę padėtį ar profesiją, galima naudoti ir esamojo laiko formą (現在形 - genzai-kei).

Gyvenimo aprašyme teksto narracija yra trečiajame asmenyje. Pavyzdžiui, sakinyje 'Jonas studijavo Tokijo universitete' ('ジョナスは東京大学で勉強しました' - 'Jonasu wa Tōkyō Daigaku de benkyō shimashita'), 'Jonas' yra trečiasis asmuo, o veiksmažodis 'studijavo' yra praeities laikas.

Svarbu atkreipti dėmesį į japonų kalbos konjugacijas, kurios gali labai skirtis nuo europinių kalbų. Pavyzdžiui, veiksmažodžio 'mokytis' (勉強する - benkyō suru) praeities formą suformuosime pridedami '-shita' priešdėlį prie veiksmažodžio pagrindinės formos, gauname 'benkyō shimashita', kas reiškia 'mokėsi' arba 'studijavo'. Šis konjugacijos tipas vadinamas ichidan konjugacija. Taip pat yra godan konjugacija, kuri taikoma kitokio tipo veiksmažodžiams.

Japoniško gyvenimo aprašymo struktūros ir formatavimo svarba

Karjeros tikslų siekimas ir iššūkių įveikimas yra esminiai darbo paieškos aspektai. Šiame procese CV struktūra yra neatsiejama sėkmės dalis, nes būtent jos dėka galima efektyviai ir aiškiai pateikti savo profesionalumą ir kompetencijas. Gerai struktūruotas CV leidžia potencialiam darbdaviui lengviau ir greičiau suprasti kandidato patirtį, įgūdžius ir gebėjimus. Tai padidina šansus įsidarbinti norimoje darbovietėje ir pasiekti karjeros tikslus. Be to, gera CV struktūra yra svarbi ir pristatant save japonų darbo rinkoje, kur reikalingas aiškus ir sistemingas informacijos pateikimas. Suformuotas tinkamai, CV gali būti svarbus žingsnis siekiant karjeros sėkmės.

Kaip tinkamai formatuoti gyvenimo aprašymą japonų: svarbūs patarimai ir gairės

Stilistinis CV nustatymas japonų kalboje yra gana specifinis ir reikalauja atidumo detalėms. Čia yra keletas kritinių punktų, kurie padės tinkamai nustatyti CV.

 1. Formatas: Japonijoje dažniausiai naudojamas "rirekisho" formatas, kuris yra griežtai struktūrizuotas ir formalus. Tai apima asmeninius duomenis, išsilavinimą, darbo patirtį ir specialius įgūdžius. Išsami informacija pateikiama chronologiškai nuo seniausio iki naujausio.
 2. Šriftas: Japonijoje dažniausiai naudojamas "Mincho" šriftas, kuris yra labai aiškus ir lengvai skaitomas. Šis šriftas yra labai populiarus oficialiuose dokumentuose, tokiuose kaip CV.
 3. Paraštes: Japonijoje yra labai svarbu, kad paraštes būtų tvarkingos ir aiškios. Jos dažniausiai naudojamos CV apačioje, parašant savo vardą ir datą.
 4. Punktai ir skyrikliai: Japonijoje CV tekste naudojami specialūs japoniški skyrikliai ir punktai. Pavyzdžiui, informacija apie kiekvieną darbo vietą turi būti atskirta naudojant specialų simbolį, vadinamą "kuten".
 5. Spalvos: Japonijoje dažniausiai naudojamos juodos ir baltos spalvos CV. Kitos spalvos gali būti laikomos pernelyg ryškios ir netinkamos formaliam dokumentui.

Patarimas: Atminkite, kad japonų CV turi būti labai formalus ir aiškus. Vengkite nereikalingų detalių ir stenkitės pateikti informaciją kuo konkretesne ir suprantamesne forma.

Kaip sudaryti struktūrizuotą gyvenimo aprašymą japonų kalba

CV struktūra yra labai svarbi, nes ji pateikia darbdaviui informaciją apie kandidatą struktūruota, aiškią ir logiška tvarka. Vis dėlto, CV struktūra gali skirtis priklausomai nuo šalies, kurioje kandidatas ieško darbo. Japonijoje, pavyzdžiui, CV turi būti parengtas pagal tam tikras gaires.

 1. Asmeninė informacija: Japonijoje CV prasideda asmenine informacija, įskaitant pilną vardą, gimimo datą ir kontaktinę informaciją. Taip pat gali būti pridėta nuotrauka, nes tai yra įprasta japonų darbo rinkoje.
 2. Profesinė patirtis: Šiame skyriuje turėtų būti išvardintos visos ankstesnės pareigos, darbovietės ir atlikti darbai. Japonijoje rekomenduojama nurodyti darbo patirtį chronologiškai, pradedant nuo naujausios.
 3. Įgūdžiai: CV turėtų pateikti kandidato įgūdžius, susijusius su darbo vieta, kurioje jis siekia užimti. Į šį skyrių taip pat įtraukiamos kalbos, kuriomis kandidatas moka kalbėti.
 4. Išsilavinimas: Šiame skyriuje nurodoma kandidato išsilavinimo laipsnio informacija, įskaitant universitetą, specialybę ir baigimo metus. Japonijoje svarbu nurodyti visus išsilavinimo laipsnius, net jei jie nėra tiesiogiai susiję su darbo vieta.
 5. Papildomos skiltys: Šioje skiltyje kandidatai gali pateikti bet kokią papildomą informaciją, kuri gali padėti jiems išsiskirti. Tai gali būti sertifikatai, prizai, hobiai arba savanoriškas darbas. Japonijoje ypač vertinami kandidatai, kurie yra aktyvūs savanoriai.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad Japonijoje CV įprasta pateikti ranka rašytą, todėl būtina tvarkingai ir aiškiai parašyti visą informaciją.

Kaip efektyviai parašyti gyvenimo aprašymo antraštę japonų kalba

Antraštės yra nepaprastai svarbios japonų kalbos gyvenimo aprašyme, nes jos padeda struktūrizuoti ir pradėti pasakojimą apie asmenį.

GERAS

苗字 名前

職業と専門

郵便住所

電話番号

電子メールアドレス


Nuotraukos svarba gyvenimo aprašyme Japonijoje

Japonijoje yra įprasta pateikti CV su nuotrauka. Tai yra svarbi detalė, kuri atspindi kandidato profesionalumą ir rimtumą. Nuotrauka padeda potencialiam darbdaviui susidaryti pirmąjį įspūdį apie kandidatą dar prieš susitikimą.

Nuotrauka turėtų būti profesionali, tinkanti darbo aplinkai, kurioje kandidatas siekia dirbti. Tai reiškia, kad reiktų vengti atsipalaiduotų, šventinių ar laisvalaikio nuotraukų. Vienas iš dažniausiai naudojamų nuotraukos dydžių Japonijoje yra 4 x 3 cm. Paprastai nuotrauka turėtų būti spalvota, tačiau kai kuriais atvejais gali būti priimtina ir juodai baltas variantas.

Kai kurie darbdaviai gali nereikalauti nuotraukos, tačiau dažniausiai tai yra retas atvejis. Japonijoje labai vertinamas pirmasis įspūdis, todėl net jeigu darbdavys nenurodo, kad nuotrauka būtina, vis tiek rekomenduotina ją pridėti prie CV.

Jei kandidatas nusprendžia nesiųsti nuotraukos, svarbu paaiškinti šią situaciją laiške darbdaviui, kad būtų išvengta nesusipratimų. Tačiau, kaip minėta, nuotrauka yra svarbi CV dalis Japonijoje, todėl ją pridėti visada yra gera idėja.

Patirties svarba gyvenimo aprašyme japonų darbo rinkoje

Kaip tinkamai aprašyti patirtį savo CV japonų darbo rinkoje

Patirties skyrius yra vienas svarbiausių japonų CV elementų, kuris atskleidžia kandidato gebėjimus ir įgūdžius. Tai yra dalis, į kurią darbdaviai atkreipia didžiausią dėmesį, nes ji leidžia sužinoti apie kandidato darbo istoriją ir jo gebėjimą atlikti keliamas užduotis. Japonijoje labai svarbu atsižvelgti į tai, kad patirties skyriuje būtų išdėstytas visas kandidato darbo kelias, o ne tik paskutinės pareigos.

 • Kiekvienas darbo etapas turėtų būti pateikiamas chronologine tvarka, pradedant nuo naujausios patirties. Tai leidžia darbdaviui aiškiai matyti kandidato karjeros raidą.
 • Kiekvieno darbo etapo metu privaloma nurodyti sutarčių datas. Tai suteikia darbdaviui informaciją apie tai, kiek laiko kandidatas praleido tam tikroje pareigoje.
 • Pareigų pavadinimas turi būti aiškiai parašytas. Tai padeda darbdaviui įvertinti kandidato atsakomybės lygį ir jo kompetenciją atlikti panašias užduotis.
 • Sąrašas su punktais padeda išskirti pagrindines pareigas ir atliktus darbus. Tai leidžia darbdaviui greitai peržiūrėti, ką kandidatas nuveikė kiekvienoje pareigoje.
 • Pareigų aprašymas turėtų būti konkretus ir aiškus, pateikiant detalią informaciją apie kandidato atliktas užduotis ir projektus.
 • Įtraukite raktinius žodžius, kurie atspindi darbo skelbime nurodytus reikalavimus ir kvalifikacijas. Tai padeda darbdaviui lengvai identifikuoti, ar kandidatas atitinka keliamus reikalavimus.
 • Turtingas žodynas leidžia išsiskirti iš kitų kandidatų ir parodo profesinį kandidato rašymo stilių.

Šie patarimai padeda sukurti išsamią ir įtikinamą patirties skyrių japonų CV, kuris gali padėti kandidatui sėkmingai praeiti atrankos procesą.

GERAS

職務経歴書

 1. 職務:システムエンジニア
 2. 勤務先:株式会社ソフトバンク
 3. 勤務期間:2015年4月 - 現在
 4. 職務内容:
 • システム開発とメンテナンス
 • - プロジェクト管理と進行
 • - チームの指導と育成
 • - クライアントとのコミュニケーション
 • - 問題解決と改善提案

Kaip parašyti savo pirmąjį gyvenimo aprašymą japonišku stiliumi: esminiai patarimai

Įdomu, bet gąsdinantis uždavinys - užpildyti CV, ypač kai tai jūsų pirmasis CV japonų. Nors jūs galite jaustis baugu ir nežinote, nuo ko pradėti, nesijaudinkite. Štai keletas paprastų patarimų, kurie padės jums sukurti solidų CV ir padės įgyti pasitikėjimą šiame procese.

 1. Asmeninė informacija: Pradėkite nuo pagrindinės informacijos - vardo, amžiaus, kontaktinės informacijos. Japonijoje taip pat reikalinga nuotrauka, todėl įdėkite profesionalią nuotrauką.
 2. Švietimas: Čia įtraukite visą savo švietimo informaciją, pradedant nuo vidurinės mokyklos. Jei turite bet kokios papildomos akademinės patirties, pavyzdžiui, kultūrinių mainų programų, tai taip pat nurodykite.
 3. Kalbos: Nurodykite savo kalbų įgūdžius, ypač jei mokate japonų kalbą. Įtraukite savo kalbų lygį pagal JLPT (Japonų kalbos gebėjimo testą) arba TOEIC (Tarptautinį anglų kalbos komunikacijos testą).
 4. Įgūdžiai ir kompetencijos: Nurodykite visus savo įgūdžius ir kompetencijas, kurie gali būti naudingi darbo vietoje. Tai gali būti viskas nuo kompiuterių įgūdžių iki problemų sprendimo.
 5. Veikla ir pasiekimai: Įtraukite bet kokius savo pasiekimus ar veiklas, kurios gali padėti išsiskirti. Tai gali būti viskas nuo savanoriavimo iki įvairių konkursų laimėjimo.
 6. Darbo patirtis: Nors neturite darbo patirties, galite nurodyti bet kokias patirtis, kurios gali būti susijusios su darbu, į kurį kreipiatės. Tai gali būti viskas nuo projekto, kurį atlikote mokykloje, iki darbo šeimos versle.
 7. Nuorodos: Jei turite bet kokias nuorodas, kurios gali patvirtinti jūsų gebėjimus ir patirtį, nurodykite jas čia.
 8. Asmeninė laiška: Galite užbaigti savo CV asmeniniu laišku, kuriame išdėstysite, kodėl norite dirbti šioje konkrečioje darbo vietoje ir kodėl manote, kad esate tinkamas kandidatas.
 9. Formatavimas: Japonijoje labai svarbu, kad CV būtų tvarkingas ir profesionalesnis. Todėl būkite atidūs formatuojant savo CV, kad jis atrodytų kuo tvarkingiau ir profesionaliau.
 10. Koregavimas ir peržiūra: Prieš siųsdami savo CV, įsitikinkite, kad jame nėra klaidų. Patikrinkite rašybą, gramatiką ir faktus. Jei įmanoma, paprašykite kitos asmenybės peržiūrėti jūsų CV, kad užtikrintumėte jo kokybę.

Išsilavinimo reikšmė rašant gyvenimo aprašymą japonų kalba

Išsilavinimas yra vienas iš pagrindinių elementų, kurį darbdaviai įvertina peržiūrėdami CV. Tai ne tik parodo kandidato mokymosi gebėjimus ir discipliną, bet ir suteikia informaciją apie jo specializuotus įgūdžius ir žinias, kurios gali būti tiesiogiai taikomos darbo vietoje. Be to, tam tikrose srityse, pavyzdžiui, medicinoje, inžinerijoje ar teisės srityje, aukštasis išsilavinimas dažnai yra būtinas reikalavimas. Todėl išsilavinimo skiltis CV yra esminė siekiant sėkmės darbo rinkoje.

Pirmiausia pateikiamo išsilavinimo svarba japonų gyvenimo aprašymuose

Išsilavinimas Japonijoje yra labai vertinamas, todėl dažnai būna pirmas elementas, kurį japonų darbdaviai tikrina gyvenimo aprašyme (CV). Tai yra dėl to, kad Japonijoje išsilavinimas yra laikomas pagrindine priemone, leidžiančia asmeniui užimti aukštą padėtį visuomenėje ir karjeroje. Pavyzdžiui, jei asmuo yra baigęs prestižinį universitetą, tai gali būti labai svarbus faktorius, lemiantis jo galimybes gauti gerą darbą.

Tačiau ne visada išsilavinimas turi būti pirmas japonų CV. Priklauso nuo darbo pobūdžio ir darbdavio reikalavimų. Pavyzdžiui, jei asmuo siekia darbo meno srityje, jų kūrybinis potencialas ir darbų portfelis gali būti svarbesni nei formalus išsilavinimas.

Todėl, nors išsilavinimas dažnai yra svarbus japonų CV aspektas, tai nereiškia, kad jis visada turi būti pirmas. Priklauso nuo konkretaus darbo ir darbdavio reikalavimų.

GERAS

教育歴:

 • 2015年 - 2019年:東京大学、経済学部 学士
 • 2013年 - 2015年:東京高等学校、一般教育科
 • 2008年 - 2013年:中央中学校、普通科

追加資格:

 • 2020年:日本語教育能力検定試験 合格
 • 2019年:TOEIC 950点取得

セミナー・研修:

 • 2019年:東京大学キャリアセンター主催「ビジネスマナー研修」参加
 • 2018年:日本経済新聞社主催「金融市場セミナー」参加

Įgūdžių svarba japonų gyvenimo aprašymuose

Įgūdžiai yra neatsiejama japonų gyvenimo dalis. Japonų visuomenėje yra stipri darbo etikos ir nuolatinio tobulėjimo kultūra, kurioje kiekvienas individas yra skatinamas nuolat mokytis ir tobulinti savo įgūdžius. Japonai laiko, kad gebėjimas atlikti ką nors gerai yra ne tik būdas užsidirbti pragyvenimui, bet ir būdas išreikšti savo asmenybę ir pasididžiavimą savo darbu. Todėl daugelis japonų praleidžia ilgas valandas mokydami ir tobulindami savo įgūdžius, kad galėtų pasiekti aukščiausią savo profesijos lygį.

Kalbant apie Japonijos darbo rinką, įdarbintojai dažnai ieško darbuotojų, kurie ne tik gerai išmano savo sritį, bet ir yra pasirengę nuolat mokytis ir tobulėti. Darbdaviai taip pat vertina universalius įgūdžius, tokius kaip komandinis darbas, problemų sprendimas ir komunikacija. Be to, dėl Japonijos specifinės darbo kultūros, labai svarbūs yra ir tarpasmeniniai įgūdžiai. Darbuotojai turi gebėti deramai elgtis ir bendrauti su kolegomis ir klientais, o taip pat turėti sąmoningumą apie japonų socialines ir darbo normas. Taigi, tobulinant įgūdžius, ne tik techninės ar specializuotos žinios yra svarbios, bet ir platūs socialiniai įgūdžiai yra vertinami.

Žemiau pateiksime pavyzdinį sąrašą minkštųjų ir kietųjų įgūdžių, kurie gali pasirodyti itin naudingi formuojant savo CV siekiant sėkmės Japonijos darbo rinkoje.
GERAS

Minkštieji įgūdžiai (ソフトスキル):

 1. Bendravimo įgūdžiai (コミュニケーションスキル)
 2. Problemos sprendimo gebėjimai (問題解決能力)
 3. Kūrybiškumas (創造性)
 4. Komandinis darbas (チームワーク)
 5. Laiko valdymas (時間管理)
 6. Emocinis intelektas (感情知性)
 7. Kritinis mąstymas (クリティカルシンキング)
 8. Lankstumas (柔軟性)
 9. Lyderystė (リーダーシップ)
 10. Tikslo nustatymas ir siekimas (目標設定と追求)

Kietieji įgūdžiai (ハードスキル):

 1. Programavimas (プログラミング)
 2. Fremdų kalbų žinios (外国語知識)
 3. Projektų valdymas (プロジェクトマネジメント)
 4. Statistinis analizavimas (統計分析)
 5. Socialinių medijų marketingas (ソーシャルメディアマーケティング)
 6. Grafinis dizainas (グラフィックデザイン)
 7. SEO/SEM strategijos (SEO/SEM戦略)
 8. Finansų analizė (財務分析)
 9. Duomenų analizė (データ分析)
 10. Elektros ir elektronikos žinios (電気と電子の知識)

Papildomos dalys, kurias būtina įtraukti į gyvenimo aprašymą japonų kultūroje

Papildomos antraštės Japonijoje gali būti: "Kalbos", "Pomėgiai", "Sertifikatai", "Vairuotojo pažymėjimas", "Nuorodos", "IT įrankiai". Papildomų kategorijų pridėjimas yra svarbus, nes tai padeda atskleisti visą kandidato potencialą, įgūdžius ir patirtį, kuri gali neatsispindėti kitose CV dalyse. Tai gali padėti darbdaviui geriau suprasti kandidato asmenybę, interesus ir kompetencijas.

Kalbos: Japonijoje, kur dauguma gyventojų kalba tik japonų kalba, užsienio kalbų žinios gali būti didelis privalumas. Mokėjimas kalbėti anglų ar kitą užsienio kalbą gali reikšti, kad kandidatas turi patirties dirbant tarptautinėje aplinkoje, yra atviras naujoms patirtims ir gali prisitaikyti prie skirtingų situacijų.

IT įrankiai: Šiandieninėje darbo rinkoje IT įrankių žinios yra be galo svarbios. Kandidatai, kurie moka naudotis specializuotomis programomis, saugo duomenis arba turi patirties dirbant su skaitmeninėmis technologijomis, gali būti vertinami kaip labiau prisitaikę prie šiuolaikinės darbo vietos. Ši kategorija gali padėti potencialiam darbdaviui įvertinti kandidato technologinius įgūdžius ir supratimą apie skaitmeninę aplinką.

Kaip tobulinti savo gyvenimo aprašymą japonų kalba

Japonijoje darbuotojų atrankos procesas gali skirtis nuo to, prie ko esate pripratę. Štai keletas konkrečių patarimų, kaip geriau pritaikyti savo CV japonų darbo rinkai:

 1. Teisingas formatas: Japonijoje įprasta naudoti standartinį Rirekisho formatą, kurį galima rasti ir atsispausdinti internete. Nerašykite savo CV kaip laisvo stiliaus esė.
 2. Asmeninė informacija: Pateikite daugiau asmeninės informacijos nei įprasta Vakarų šalyse. Japonų CV turėtų apimti asmens kodą, gimimo datą, šeimyninę padėtį ir netgi kraujo grupę.
 3. Nuotrauka: Įtraukite savo profesionalią nuotrauką į CV. Ji turi būti aukštos kokybės ir rodyti jus oficialiame aprangoje.
 4. Darbo patirtis: Pateikite išsamų darbo patirties aprašymą, pradedant nuo naujausio. Paminėkite visus darbo užmokesčio pokyčius ir priežastis, kodėl palikote ankstesnę darbo vietą.
 5. Svarbiausia informacija pirmiausia: Japonijoje svarbu pateikti svarbiausią informaciją pirmiausia. Tai reiškia, kad jūsų išsilavinimas ir darbo patirtis turėtų būti pateikti pirmiausia.
 6. Išvengkite neformalumo: Japonų kultūra yra labai formalizuota, todėl pateikite informaciją kuo formaliau. Venkite neformalumo ir žargono.
 7. Sertifikatai ir licencijos: Jei turite bet kokius sertifikatus ar licencijas, nepamirškite jų paminėti. Japonijoje tai labai vertinama.
 8. Japonų kalba: Jei mokate japonų kalbą, tai nepamirškite paminėti. Taip pat nurodykite savo kalbos lygį, nes tai gali būti svarbu darbdaviui.

Pagrindiniai elementai rašant gyvenimo aprašymą japonų stiliumi

Rašant CV japonų darbdaviui, svarbu atsižvelgti į kultūros skirtumus, kad jūsų dokumentai būtų tinkamai suprasti ir įvertinti. Gerai paruoštas CV gali padėti jums sėkmingai pereiti pirmąjį atrankos etapą ir patekti į pokalbių sąrašą. Štai keletas svarbių aspektų, kuriuos reikėtų atsižvelgti rašant CV Japonijai:

 • Naudokite standartinį japonišką CV formatą, kuris dažnai yra labai detali ir struktūrinė anketos forma. Dažnai tai galima rasti parduotuvėse ar internete.
 • CV rašykite japonų kalba, naudodamiesi teisinga keigo (garbinga kalba), kad parodytumėte pagarba darbdaviui.
 • Pateikite visą savo darbo patirtį chronologiškai, pradedant nuo naujausios. Japonijos darbdaviai labai vertina nuoseklumą ir ištikimybę darbdaviui.
 • Paminėkite savo įgūdžius ir kompetencijas, kurios atitinka darbo aprašymą, tačiau nepamirškite paminėti ir asmeninių savybių, kurios gali būti pranašumas, pvz., atsidavimas ar užsispyrimas.
 • Įtraukite nuotrauką. Japonijoje tai yra įprasta praktika, o nuotrauka turi būti profesionali ir suteikianti rimtą įvaizdį.
 • Nenurodykite asmeninės informacijos, kuri nėra susijusi su darbu, pvz., religinių įsitikinimų ar politinių nuomonių. Japonijoje tai gali būti laikoma neprofesionalu.
 • Galiausiai, patikrinkite, ar nėra klaidų. Gramatinės ar rašybos klaidos gali sukelti neigiamą įspūdį ir pakenkti jūsų šansams gauti darbą.

Sekdami šiuos patarimus, galite padidinti savo galimybes sėkmingai įveikti CV peržiūrėjimo procesą ir žengti toliau link darbo Japonijoje.

Motyvacinių laiškų svarba ir jų rašymo ypatumai japoniškame gyvenimo aprašyme

Motyvacinis laiškas yra svarbus, nes jis suteikia galimybę išsamiau pristatyti savo įgūdžius, patirtį ir ambicijas, kurios gali būti labai svarbios japonų darbdaviui. Jis leidžia išreikšti savo entuziazmą ir motyvaciją dirbti konkrečioje srityje ar įmonėje, kurios informacija dažnai neatsispindi gyvenimo aprašyme. Be to, motyvacinis laiškas gali padėti išsiskirti tarp daugybės kitų kandidatų, nes jame galima pateikti unikalią informaciją, susijusią su asmeniniais pasiekimais ar profesiniais tikslais. Darbdaviui tai leidžia gauti geresnį vaizdą apie kandidatą, o kandidatui - geriau išreikšti savo norą ir pasiryžimą dirbti.

Kaip parašyti gyvenimo aprašymą japonų kalba: DUK ir patarimai kandidatuojant į darbą

Klausimas: Kokios yra svarbiausios taisyklės rašant CV japonų darbdaviui?

Atsakymas: Japonijoje CV rašymo taisyklės skiriasi nuo Vakarų šalių. Pirmiausia, CV turėtų būti rašomas japonų kalba, o jei reikia, pridėkite anglų kalbos versiją. Tai turėtų būti parašyta oficialia, formalia kalba. Antra, CV turėtų būti trumpas ir glaustas, pabrėžiant svarbiausius savo pasiekimus ir įgūdžius. Galiausiai, Japonijoje labai svarbu pateikti tikslų ir išsamų darbo patirties aprašymą, įskaitant visas pareigas ir atsakomybes.

Klausimas: Ar japonų darbdaviams svarbu, kad CV būtų parašytas ranka?

Atsakymas: Japonijoje CV rašymo kultūra skiriasi nuo Vakarų. Japonų darbdavys dažnai vertina, kad CV yra parašytas ranka, nes tai laikoma atsidavimo ir motyvacijos darbui rodikliu. Be to, jie mano, kad tai leidžia darbdaviui įvertinti kandidato asmenybės savybes, tokius kaip tvarkingumas ir dėmesingumas detalėms.

Klausimas: Kokia informacija turėtų būti pateikta darbo prašyme japonų darbdaviui?

Atsakymas: Japonijoje darbo prašymai yra gana formalūs. Jie turėtų apimti asmens duomenis, išsilavinimą, darbo patirtį, kvalifikacijas ir įgūdžius, taip pat motyvacijos laišką, kuriame aiškiai išdėstoma, kodėl kandidatas nori dirbti būtent šioje organizacijoje ir kaip jis gali prisidėti prie jos sėkmės. Be to, svarbu pateikti informaciją apie savo gyvenimo būdą ir pomėgius, kad darbdavys galėtų įvertinti, ar jūsų asmenybė atitinka įmonės kultūrą.

Sukurkite savo CV naudodami geriausius šablonus

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą