Šiai pozicijai reikalingas atitinkamas išsilavinimas, o darbo patirtis yra didelis privalumas. Darbo pasiūlymų šioje srityje gana nemažai, tad galima teigti, jog odontologų asistentų darbo vieta yra populiari ir paklausi. Vienas iš pirmųjų žingsnių ieškant odontologo padėjėjo darbo, yra parašyti stiprų gyvenimo aprašymą, kuris jus išskirtų iš kitų kandidatų.
Mūsų parengti gyvenimo aprašymo pavyzdžiai padės įvertinti, kaip ir kokius įgūdžius bei kvalifikacijas įtraukti, taip pat, kaip formatuoti ir sisteminti informaciją, kad dokumentas atkreiptų darbdavio dėmesį ir atvertų galimybes prisijungti prie specialistų komandos.
Nesvarbu, kiek turite profesinės patirties. Šis rašymo gidas padės sukurti savo CV nuo pat pradžių, arba pakoreguoti jau turimą. Suprantame, kad CV rašymas ne visada yra lengva užduotis, tačiau naudojantis mūsų sukurtais šablonais arba CV kūrimo įrankiu, rašymas taps daug lengvesnis.
Pasinaudokite šiais gyvenimo aprašymų pavyzdžiais ir patarimais, kad sukurtumėte įspūdingą gyvenimo aprašymą odontologo padėjėjo pareigoms užimti.
Odontologo asistentų darbo svarba
Odontologų asistentai leidžia pacientams jaustis ramiau, kur daugelis jaučia įtampą. Jie atlieka svarbias funkcijas ir prisideda prie sklandaus gydytojų odontologų darbo. Taip pat jie teikia įvairią informaciją pacientams apie tinkamą burnos higieną namuose.
Šioje pozicijoje yra gana didelės galimybės, be to, didžioji dalis šios srities darbuotojų jaučia didžiulį pasitenkinimą darbu. Atlyginimas priklauso nuo odontologijos klinikos, krūvio ir kitų faktorių.
Nors daugelis sveikatos priežiūros specialistų dirba pamainomis, odontologų padėjėjai dažniausiai dirba įprastu grafiku, 5 ar 6 dienas per savaitę. Kartais tenka dirbti ir popietinėje pamainoje arba savaitgalį. Dirbant 1,0 etato darbo krūviu, dažniausiai dirba įprastu grafiku nuo pirmadienio iki penktadienio.
Paprastai šiai pozicijai reikalingas medicininis arba sveikatos priežiūros išsilavinimas bei odontologo padėjėjo licencija.
Norint užimti šią poziciją, reikalingas gyvenimo aprašymas, kuriame atsispindi turimos žinios, įgūdžiai ir profesinė patirtis. Kaip tokį parašyti? Apie viską netrukus.
Nuo ko pradėti?
Pradėti nuo balto lapo gali būti kiek painu. Viskas taps kiek paprasčiau, kai žinosite kokia turėtų būti gyvenimo aprašymo struktūra. Pagrindinės CV dalys yra šios:
Ieškant naujų darbo galimybių ir pildant gyvenimo aprašymą, rekomenduojama perskaityti ir daugiau CV pavyzdžių. Tai puikus būdas sužinoti, kaip turėtų atrodyti geras CV.
Kiekvieną kartą kuriant CV, įsitikinkite, kad turinys atitinka konkrečią specialybę. Odontologo asistento gyvenimo aprašyme svarbu patirtis ir turimi įgūdžiai.
Svarbu ne tik tinkama CV struktūra, tačiau taip pat ir formatas. Jei turite darbo patirties, rekomenduojama rinktis chronologinį gyvenimo aprašymo formatą. Darbo patirtis suskirstoma į konkrečius tarpsnius su darbo laikotarpiu, funkcijomis, atsakomybėmis. Šią informaciją rekomenduojama pateikti atvirkštine chronologine tvarka, nuo naujausios informacijos iki seniausios.
Jei patirtis yra minimali, arba jos visai nėra, tuomet rekomenduojama daugiau dėmesio skirti kitoms CV dalims, tokioms kaip išsilavinimas, įgūdžiai.
Geras gyvenimo aprašymas tai ne tik patirties ir įgūdžių pristatymas, geras CV yra toks, kuris išsiskiria iš kitų. Pasaulyje, kuriame darbo rinka yra labai konkurencinga, negalite sau leisti siųsti bendrai parašyto gyvenimo aprašymo. Siunčiant bendro pobūdžio gyvenimo aprašymą, gerokai sumažinami šansai gauti darbo pasiūlymą. Tada ir prasideda klausimai: „o kodėl man niekas neskambina“? „kiek CV išsiųsti, kad gaučiau darbą?“. Jūsų tikslas – kuo mažiau išsiųstų CV.
O dabar apžvelkime kiekvieną gyvenimo skyrių išsamiau. Pateiksime pavyzdžių ir patarimų. Jie padės palengvinti CV rašymo procesą, kuris kartais tampa galvos skausmu ir kelia įtampą.
Kontaktinė informacija
Kontaktinė informacija leidžia greitai identifikuoti kandidatą, taip pat jos dėka galima susisiekti su kandidatu. Tinkamai užpildyta kontaktinė informacija garantuoja, kad sėkmės atveju, darbdavys lengvai susisieks nurodytais kontaktais ir galės pakviesti aplikantą gyvam pokalbiui.
Kadangi gyvenimo aprašymo tikslas yra patekti į darbo pokalbį, atidžiai užpildykite kontaktinės informacijos skyrių, kad vėliau netektų graužtis dėl praleisto skaičiaus ar pasikeitusių kontaktų. Darbdaviui nepavykus susisiekti – prarasite šansus dalyvauti tolimesniame etape dėl svajonių darbo.
Kontaktinė skiltis yra trumpa ir aiški, tad šioje vietoje nereikia veltis į pernelyg didelius asmeniškumus. Svarbiausia informacija yra:
Venkite informacijos pertekliaus. Ūgis ir svoris neturi nieko bendro su jūsų turima patirtimi ir gebėjimais, tad tokia informacija nereikalinga.
Štai kaip gali atrodyti trumpa kontaktinė informacija:
Kad būtumėte tikri, jog pateikta informacija yra teisinga, patikrinkite ją keletą kartų. Beje, įsitikinkite, kad nuardytas el. paštas yra profesionalus. Laikas nustoti naudoti mokyklos laikais kurtus el. pašto adresus, kurie dažnu atveju yra juokingi, su pernelyg daug papildomų ženklų ir atrodo labai neprofesionaliai.
Trumpas savęs pristatymas
Savęs pristatymo skyrius skirtas trumpai pristatyti save ir sudominti CV vertintoją. Tai vieta, kurioje galima save pristatyti šiek tiek kūrybiškiau nei kitose CV dalyse. Sudominkite skaitytoją, kad jūsų karjerą aprašantis dokumentas nebūtų padėtas į šalį. Kadangi pretenduojant į norimą poziciją, paprastai tenka įveikti ne vieną konkurentą, CV turi išsiskirti ir patraukti skaitytojo dėmesį.
Ką rašyti šioje dalyje? Trumpai save pristatykite ir pabrėžkite savo tinkamumą pozicijai. Išskirkite turimą patirtį, pristatykite pasiekimus, darbo įvairiapusiškumą, gebėjimą dirbti įvairiose darbo aplinkose ir su įvairiais specialistais. Tekstą rašykite savais žodžiais, vengdami pabodusių, internete rastų frazių.
Kiekvienam CV skiriamos vos kelios sekundės, tad stenkitės išlaikyti dėmesį ir sudominti vertintoją skaityti iki galo. Ši vieta tai tarsi galimybė save parduoti. Nors odontologo darbas nėra susijęs su pardavimais, norint gauti darbą, nors ir netiesiogiai, tačiau turite save parduoti.
Manote, kad jūsų turima patirtis ir įgūdžiai yra būtent tai ko tikisi potencialus vadovas? Pademonstruokite tai savęs pristatymo skyriuje. Štai trumpas pavyzdys:
Savęs pristatymas turi būti trumpas ir konkretus. Vos keleto sakinių pagalba pabrėžkite savo privalumus ir išskirtinumą.
Darbo patirtis
Jei jau turite patirties, šią skiltį užpildysite kur kas paprasčiau, jei visgi neturite patirties, arba jos turite labai mažai, tuomet labiau padirbėkite ties įgūdžių skiltimi.
Darbo patirtį rekomenduojama pildyti atvirkštine chronologine tvarka, kai naujausia informacija rašoma viršuje, o po ja seka ankstesnės darbovietės. Šis skyrius yra vieta kurioje galite pademonstruoti profesinį augimą. Pateikite darbovietės pavadinimą, išvardinkite darbo funkcijas, atsakomybes, pasiekimus bei nuo kada iki kada dirbote.
Odontologų padėjėjai gali dirbti su įvairiais burnos priežiūros specialistais, todėl įvairiapusė patirtis šiuo atveju yra privalumas, nes darbuotojas lengviau prisitaikytų prie naujos aplinkos, tuo pačiu turėtų daugiau žinių.
Kaip paprastai pateikti darbo patirtį? Pavyzdys:
Kuo geriau aprašytos darbo funkcijos, tuo lengviau įvertinti kandidato patirtį ir tinkamumą. Tik jūs geriausiai žinote už ką buvote atsakingas, paminėkite šiuos dalykus.
Bet juk ne visi kandidatai jau turi reikiamos patirties. O kas, jei jos stinga? Tokiu atveju, pagalvokite apie patirtį, kurią įgijote studijuojant, praktikos metu. Pabrėžkite turimus įgūdžius ir gebėjimus, kurie reikalingi dirbant odontologo asistentu. Vadovui svarbu, kad darbuotojas būtų patikimas ir gebėtų susitvarkyti su jam paskirtomis užduotimis.
Išsilavinimas odontologo padėjėjo gyvenimo aprašyme
Puikus specialistas visuomet labiau vertinamas, jei šalia savo gebėjimų jis turi ir atitinkamą išsilavinimą. Ši profesija ne išimtis. Baigęs su medicina susijusius mokslus, darbuotojas geriau išmano būsimą darbo specifiką, turi reikalingų žinių, kurios bus pritaikytos darbe. Be to, jei įsigilinsite į darbo skelbimus, beveik kiekviename iš jų rasite reikalavimą dėl atitinkamo išsilavinimo.
Visi papildomi kursai ir sertifikatai taip pat labai vertinami, jie parodo domėjimąsi savo profesija, norą tobulėti ir siekti daugiau nei tik paprastas asistentas. Be to, tai parodo ir kandidato motyvaciją, kuri vertinama kiekviename darbe.
Išsilavinimo pateikimo pavyzdys:
Išsilavinimo skiltis užpildoma gana paprastai, todėl tai neturėtų sukelti didesnių problemų, galite peržiūrėti ir daugiau pateiktų pavyzdžių arba pasinaudoti CV kūrimo įrankiu. Taip pat, pradėkite išsilavinimą vardinti nuo naujausios kvalifikacijos iki seniausios. Jei vis dar studijuojate ir planuojate darbą derinti su studijomis, pažymėkite, kad studijuojate iki dabar.
Įgūdžiai
Odontologija, tai sritis, kur reikalingos išskirtinės žinios ir įgūdžiai, kurie padėtų atlikti įvairias dantų gydymo procedūras. Darbo skelbimas yra didžiulis pagalbininkas rašant savo CV šioms ir kitoms pareigoms. Tai puiki vieta kur galima patikrinti kokių gebėjimų ir savybių vadovas tikisi iš kandidatų. Žinodami reikalavimus, pasistenkite, kad jūsų karjerą aprašantis dokumentas būtų kuo arčiau to, ko tikis potencialus darbdavys.
Kiekvienas darbdavys gali nurodyti skirtingus reikalavimus, tačiau daugiau ar mažiau, jie yra panašus. Kad neprašautumėte pro šalį, atidžiai skaitykite darbo skelbimą.
Įvertinkite turimus įgūdžius, kurie būtų naudingi siūlomame darbe ir įrašykite juos į gyvenimo aprašymą. Kad būtų lengviau skaityti, įgūdžius išskirkite ženkleliais ir vardinkite stulpeliu. Pavyzdys:
Įgūdžių sąrašas leidžia greitai įvertinti kandidato tinkamumą pagal pateiktus reikalavimus. Jei kandidatas atitinka daugiau nei pusę darbo skelbime nurodytų reikalavimų, didelė tikimybė, kad CV vertintojas susisieks su kandidatu ir aptars tolimesnes atrankos galimybes.
Gydytojo odontologo padėjėjas atlieka svarbų darbą, todėl reikalingi įvairūs įgūdžiai. Išnagrinėkite darbo pasiūlymą ir pabrėžkite turimus gebėjimus. Jei dar neištobulinote tam tikrų įgūdžių, nereiškia, kad neturite šansų.
Naujų įgūdžių galima išmokti darbo vietoje, dauguma darbdavių suteikia tokią galimybę. Taip pat, pabandykite trūkstamus įgūdžius kompensuoti kitais, kurie taip pat svarbūs norint dirbti šį darbą.
Papildoma informacija
Aptarėme pagrindinius CV skyrius, tačiau dažnai nutinka, kad į juos nepavyksta sutalpinti viso to, ką norime apie save pasakyti potencialiam darbdaviui. Tam skirti papildomos informacijos skyriai. Kokie tai skyriai ir ką į juos įtraukti? Prie papildomos informacijos dažnai įtraukiama:
Ši informacija papildo gyvenimo aprašymą ir įgūdžių sąrašą. Ar reikalinga įtraukti visus šiuos papildomus skyrius? Jei manote, kad kiekviename iš jų yra tai, ką būtų svarbu paminėti, tuomet nedvejodami įtraukite.
Trumpai apžvelkime kiekvieną iš jų ir kodėl jie yra svarbūs.
Darbo kompiuteriu įgūdžiai
Dažnai tenka pildyti įvairius medicininius dokumentus, suvesti juos į atitinkamas programas. Šiam darbui atlikti reikalingi darbo kompiuteriu įgūdžiai. Nors šiais laikais visi daugiau ar mažiau moka dirbti kompiuteriu, paminėtos atskiros programos ir darbo jomis lygis, leis lengviau įvertinti kandidato tinkamumą.
Įrašykite visas programas, kuriomis dirbate ir kurios yra susijusios su siūlomu darbu. Taip pat, atkreipkite dėmesį ar darbo skelbime yra nurodyta kokia programa reikia dirbti siūlomoje pozicijoje. Jei nurodyta ir esate susipažinęs arba gerai valdote minėtą programą, nepraleiskite progos tai įrašyti į savo gyvenimo aprašymą.
Įvardinkite kompiuterinę programą ir jos mokėjimo lygį arba kiek metų su ja dirbate. To visiškai pakanka.
Užsienio kalbų mokėjimas
Odontologinės paslaugos atliekamos ne tik lietuviškai kalbantiems asmenims, tačiau taip pat ir kitataučiams bei kita kalba kalbantiems pacientams. Jūsų tikslas – kuo malonesnis ir geresnis paciento aptarnavimas. Negebant susikalbėti su pacientu, negalėsite tinkamai suteikti paslaugų, bus sunku išsiaiškinti paciento nusiskundimus ar tiesiog nuraminti jį prieš procedūrą.
Užsienio kalbų mokėjimas, leidžia pašalinti kalbos barjerą ir pacientui sukurti pačią geriausią patirtį vizito metu. Kalbų skyrius nereikalauja specialių gebėjimų, kadangi kalbas galima įtraukti labai paprastai:
Jei svarstote ar ši dalis yra reikalinga, tikriausiai dabar bus lengviau apsispręsti.
Pažymėjimai, kursai, sertifikatai
Odontologijoje, kaip ir bet kurioje kitoje su medicina susijusioje srityje būtina nuolat atnaujinti žinias. Visus išklausytus kursus įtraukite į šią sritį. Nors kartais išklausyti kursai, seminarai įtraukiami prie išsilavinimo, rekomenduojama juos atskirti ir surašyti į atskirą skyrių. Tokia informacija lengviau skaitoma, galima lengviau atskirti kursus nuo pagrindinės edukacijos.
Kursus, sertifikatus ir susijusią informaciją išskirkite ženkleliais. Taip pat parašykite pavadinimą, laikotarpį ir vardinkite nuo naujausių iki seniausių. Paminėkite ar turite galiojančią gydytojo odontologo padėjėjo licenciją.
Apibendrinimas
Gyvenimo aprašymo rašymas nėra toks sudėtingas procesas, kaip gali pasirodyti pačioje pradžioje. Minėti pavyzdžiai ir patarimai turėtų palengvinti rašymo procesą.
Tinkamai pasirinktas formatas, CV struktūra ir dizainas, sustiprina gyvenimo aprašymą, paverčia jį profesionalesniu.
Be šių dalykų, labai svarbu vengti klaidų. Bet kurioje pozicijoje ieškoma profesionalaus kandidato, su puikiomis raštvedybos žiniomis.
Šiuolaikiniai rašymo ir CV kūrimo įrankiai padeda ištaisyti rašybos klaidas, tačiau net ir jais nereikėtų aklai pasitikėti. Kiekvieną kartą parengtą gyvenimo aprašymą reikėtų perskaityti bent keletą kartų, kad būtumėte tikri, jog visa informacija teisinga ir nėra rašybos ar gramatikos klaidų.
Puiku, kai gyvenimo aprašymo apimtis neviršija 2 puslapių. Rekomenduojama tilpti į 1.
Išsaugokite šį dokumentą PDF formatu. Tai tinkamiausias formatas gyvenimo aprašymui. Galima naudoti ir kitą populiarų formatą, tai MS Word tipo failus, tačiau yra tikimybė, kad skirtingos programinės įrangos iškraipys CV ir jis neatrodys taip kaip tikėjotės, galimi teksto iškraipymai. Būkite profesionalai ir rinkitės profesionalų PDF formatą.
CV tai tik pirmas žingsnis siekiant karjeros. Jūsų tikslas, paversti šį žingsnį užtikrintu.