Net ir turint nemažai profesinės patirties, norint gauti kvietimą į darbo pokalbį, pirmiausia save turite pristatyti siunčiant gyvenimo aprašymą. Jei dar niekada tokio neturėjote, gali kilti klausimas, o nuo ko gi pradėti. Taip pat, tikriausiai sunku nuspręsti ką įtraukti į savo gyvenimo aprašymą, kas yra svarbiausia, kas labiausiai traukia dėmesį ir panašiai.
Svarbu žinoti ir kaip formatuoti savo CV, kokius duomenis įtraukti. Jūsų tikslas – patraukti potencialaus darbdavio dėmesį ir sulaukti kvietimo į darbo pokalbį, todėl paruošėme patarimus bei atrinkome konkrečius pavyzdžius, kurie padės sukurti nepriekaištingą dokumentą.
Statistika
Finansų srityje, nemažai laisvų darbo vietų, pradedant žemesnio lygio ir baigiant aukšto lygio specialistais. Kalbant apie finansų analitiko darbą, ši pozicija apmokama gana neblogai, todėl vidutiniškai atlyginimas siekia nuo 1200 iki 2200 Eur atskaičius mokesčius. Tiesa, aukštesnis atlyginimas nurodo ir tai, jog darbas išties atsakingas ir reikalaujantis tam tikrų gebėjimų, keliami aukštesni reikalavimai.
Į šias pozicijas kandidatuoja nemažai kandidatų, todėl jaučiama rimta konkurencija. Nesijaudinkite dėl konkurencijos, jei jaučiatės stiprūs profesinėje srityje, vadinasi geras gyvenimo aprašymas padės įveikti konkurentus ir patekti į darbo pokalbį.
Sudarėme CV rašymo vadovą, kuris padės jums parašyti puikų finansų analitiko gyvenimo aprašymą. Apžvelgsime kaip parašyti, suformatuoti ir teisingai perteikti profesionalų gyvenimo aprašymą, kuris padės išsiskirti iš kitų konkurentų!
Išanalizavome daugybę finansų analitiko gyvenimo aprašymų pavyzdžių, kad pateiktume jums konkrečius pavyzdžius ir naudingus patarimus.
Nuo ko pradėti?
Kuriant naują gyvenimo aprašymą, pradžia visuomet yra sunkiausia. Ypač, jei CV reikia sukurti nuo nulio. Žinoma, visada galite pasinaudoti mūsų šablonais, kurie palengvins CV kūrimo procesą ir sutaupys daug laiko.
Visa svarbi asmeninė informacija, gebėjimai ir patirtis turėtų būti įtraukti į gyvenimo aprašymą. Prieš įtraukiant informaciją, apsvarstykite ar ji yra aktuali, susijusi su siūlomu darbu.
Personalo specialistai kiekvieno kandidato CV vertina labai greitai ir skiria vos kelias sekundes, todėl pasistenkite išlaikyti jų dėmesį ir susidomėjimą jau nuo pirmų eilučių.
Jūsų gyvenimo aprašymas turi būti pritaikytas konkrečiai darbo pozicijai ir konkrečiai įmonei. Nenaudokite bendrinio varianto, jis apsunkins darbo paieškas.
Turėtumėte suformatuoti ir struktūrizuoti savo CV taip, kad skaitytojas galėtų lengvai rasti jį dominančią informaciją. Gyvenimo aprašymas turi būti aiškus, tvarkingas ir tinkamai suformatuotas. Štai keletas paprastų patarimų:
Struktūra
Norint kad CV būtų aiškus ir tvarkingas, tokia turi būti ir dokumento struktūra. Suskirstykite savo CV turinį į šias pagrindines dalis:
Kontaktinė informacija. Ši informacija turėtų būti dokumento viršuje ir reikalinga tam, kad darbdaviai galėtų su jumis susisiekti.
Trumpas savęs pristatymas. Šioje dalyje turite parduoti save, nurodykite savo įgūdžius ir pasiekimus taip, kad sudomintumėte skaitytoją.
Darbo patirtis. Tai viena svarbiausių CV skilčių, kuri iš dalies parodo kandidato tinkamumą darbui.
Išsilavinimas. Turimų kvalifikacijų ar profesinio išsilavinimo apžvalga.
Įgūdžių skiltis. Paminėkite svarbiausius turimus įgūdžius, kurie būtų naudingi pozicijai į kurią ruošiatės kandidatuoti.
Papildoma informacija. Papildoma informacija, kuri gali būti svarbi jūsų kandidatūrai (neprivaloma).
Dabar peržvelgsime kiekvieną atskirą skyrių ir paaiškinsime kaip ir ką įtraukti į kiekvieną iš jų.
Kontaktinė informacija
Nurodykite savo kontaktinius duomenis, kad personalo specialistams būtų lengviau su jumis susisiekti. Su šia informacija nepersistenkite, išvardykite pagrindinius dalykus:
Šios informacijos visiškai pakanka. Štai realūs kontaktinės informacijos pavyzdžiai:
Tikriausiai nesunku pastebėti skirtumą ir įvertinti kuris pavyzdys yra tinkamas, o kuris netinkamas. Jei norite daugiau pavyzdžių, galite peržiūrėti ir kitus mūsų paruoštus gyvenimo aprašymus. Esame tikri, kad jie nukreips jus teisinga linkme!
Trumpas savęs pristatymas
Personalo specialistai ir patys darbdaviai, paprastai yra labai užimti ir vienam gyvenimo aprašymui skiria vos keletą sekundžių, todėl turite atkreipti jų dėmesį jau nuo pirmų sakinių.
Tvirtas įžanginis savęs pristatymas yra pirmas dalykas, į kurį jie atkreips dėmesį, todėl jau šioje vietoje galite palikti teigiamą įspūdį.
Tai turėtų būti trumpa, bet išsami jūsų pagrindinių įgūdžių, atitinkamos patirties ir pasiekimų finansų srityje santrauka. Be to, tai turėtų įrodyti jūsų tinkamumą darbui ir CV vertintoją sudominti skaityti toliau. Štai kaip gali atrodyti finansų analitiko santrauka:
Esu finansų analitikas su dviejų metų patirtimi šioje srityje. Patirtis didelėje tarptautinėje kompanijoje, atlikau įmonės rezultatų analizę, ruošiau ir pristatinėjau ataskaitas, dirbau su didelės apimties duomenimis. Sukūriau sėkmingus verslo modelius, dėl kurių nuo 2020 m. iki 2022 m. pajamos padidėjo 10%.
Stenkitės neišsiplėsti ir vos kelių sakinių pagalba save pristatyti. Visą kitą informaciją galėsite pateikti vėliau, tam bus atskiri skyriai.
Darbo patirtis
Profesinė patirtis labai svarbi, ypač jei pretenduojama į aukštesnes pozicijas. Šiai skilčiai reikėtų skirti daugiau dėmesio. Čia galite pademonstruoti visą tą sunkų darbą, kurį atlikote per visus ankstesnius karjeros metus.
Sukurkite išsamų atitinkamos patirties aprašymą, kad parodytumėte savo tinkamumą šioms pareigoms. Pradėkite nuo paskutinės, arba esamos darbovietės, o tada išvardinkite visas ankstesnes pareigas.
Galite nurodyti ir tas darbovietes, kuriose dirbote panašiose, bet ne analogiškose pareigose. Svarbiausia, jog patirtis būtų susijusi su siūloma pozicija. Jeigu ankščiau dirbote aptarnavimo srityje restorane ar parduotuvėje, vargu ar ši patirtis yra labai aktuali finansų specialistui. Na, nebent ten buvote atsakingas už įmonės finansinę padėtį, o ne už klientų aptarnavimą.
Štai paprastas pavyzdys, kaip aprašyti savo darbo patirtį:
Pagrindinės finansų analitiko užduotys paprastai būna:
Pozicija reikalaujanti analitinių gebėjimų ir loginio mąstymo. Darbas paprastai įtemptas, nuolat tenka galvoti, planuoti. Pasistenkite, kad jūsų aprašyta patirtis atitiktų tai ko tikisi darbdavys. Atidžiai skaitykite darbo skelbimą ir jį analizuokite.
Darbo patirties skiltis šioje pozicijoje svarbi, nes paprastai vadovai tikisi, jog kandidatas bus bent jau su dviejų metų patirtimi finansų planavimo pozicijoje. Jei tiek patirties neturite, savo pasiekimais parodykite, kad sugebėtumėte atlikti pavestas užduotis ir būtumėte puikus darbuotojas.
Jei jūsų įgyta patirtis nepakankama, tačiau žinote jog puikiai susitvarkytumėte su šiomis atsakingomis pareigomis, paminėkite kitą susijusią patirtį, kuri šioje pozicijoje būtų svarbi ir aktuali. Galbūt didelėje įmonėje atlikote praktiką, kuri buvo puikiai įvertinta. Galbūt laisvu laiku kuriate strateginius projektus įmonėms, kaip laisvai samdomas darbuotojas. Ši patirtis netgi labai svarbi.
Visuomet apgalvokite kaip sudominti darbdavį ir parodyti, kad esate tinkamas darbui. Nepamirškite, kad likę kandidatai taip pat stengiasi gauti šį darbą, tačiau jūsų tikslas – išsiskirti iš kitų kandidatų ir parodyti, kad ne jie, o jūs vertas šios pozicijos.
Išsilavinimas
Finansų analitiko darbui visada reikės išsilavinimo, tiesiogiai susijusio su finansais. Paprastai pageidaujama, kad kandidatas turėtų aukštąjį išsilavinimą ekonomikos, finansų valdymo, taikomosios matematikos, statistikos ar kitoje tiksliųjų mokslų srityje.
Jei turite ne tik bakalauro, tačiau ir magistro laipsnį, tuomet rekomenduojama vidurinio išsilavinimo neminėti, jis tik užima papildomos vietos. Jei turite magistrantūros laipsnį, turėtumėte jį įtraukti išsilavinimo skilties viršuje, o visas papildomas kvalifikacijas vardinkite po juo. Jei esate baigę nemažai kursų ar išklausę daug seminarų, juos įtraukite į papildomos informacijos skiltį.
Pavyzdys, kaip teisingai aprašyti išsilavinimą:
Jei neseniai baigėte mokslus, arba šiuo metu dar studijuojate, tuomet verta paminėti akademinius pasiekimus. Galbūt net pažymių vidurkį.
Nors šiame darbe svarbiausia analitiniai gebėjimai ir patirtis, visos sukauptos žinios studijų metu, taip pat labai vertinamos darbdavių. Pademonstruokite jas.
Įgūdžiai jūsų gyvenimo aprašyme
Finansų analitiko karjera pareikalaus kur kas daugiau nei tik darbo patirties ir išsilavinimo. Turite pademonstruoti ir savo įgūdžius. Įgūdžių skiltis yra puiki vieta įvardinti turimus įgūdžius ir gebėjimus, susijusius su finansais. Perskaitę patirties skiltį, darbdaviai mielai peržvelgs ir jūsų turimus įgūdžius, tad nepraleiskite šios skilties.
Atidžiai perskaitykite darbo skelbimą, kuriame aiškiai nurodyta, ko reikalaujama iš kandidatų. Įgūdžių skiltyje pademonstruokite, kad pasižymite reikiamomis savybėmis ir gebėjimais. Tiesa, tai turi būti realūs gebėjimai, jei pridėsite daugiau įgūdžių, tačiau negalėsite jų pademonstruoti, pokalbio metu jausite gėdą. Kad taip nenutiktų, vardinkite tik tuos, dėl kurių jaučiatės užtikrintai.
Vieni dažniausių įgūdžių, kurių reikalauja darbdaviai yra:
Nors šie gebėjimai dažnai pastebimi darbo pasiūlymuose, nereškia, kad kiekvienas darbdavys reikalaus to paties, todėl kiekvieną skelbimą skaitykite labai atidžiai. Darbo skelbimas yra didžiulis pagalbininkas kuriant gyvenimo aprašymą.
Papildoma informacija
Tikriausiai jau supratote, kad labai svarbu pritaikyti savo gyvenimo aprašymą pagal konkretų darbo skelbimą. Norint paminėti visus svarbius dalykus, gali prireikti papildomų antraščių. Išanalizuokite darbo aprašymą, reikalavimus ir apsvarstykite, ar gali prireikti papildomos antraštės, kad pademonstruotumėte jog atitinkate reikalavimus.
Dabar aprašysime dažniausiai naudojamas papildomos informacijos skiltis.
Kompiuteriniai įgūdžiai
Šiais laikais finansų analitiko darbas neįsivaizduojamas be kompiuterio. Todėl darbe į kurį kandidatuojate, kompiuterinės žinios yra be galo svarbios. Nors dažniausiai prašoma mokėti naudotis pagrindiniu MS Office paketu, o ypač Excel programa, kiekviena papildoma programa ir jos valdymas gali būti laikomas privalumu.
Dažnai tenka dirbti su įvairiomis statistinėmis duomenų bazėmis, bei kitomis finansų ar apskaitos programomis, todėl įvardinkite konkrečias programas, kad darbdaviams arba personalo specialistams būtų paprasčiau identifikuoti jūsų kompiuterinius įgūdžius ir tinkamumą, bei įvertinti ar turimų žinių pakanka.
Jei kažkada teko naudotis viena ar kita programa, tačiau nesate gerai jos įvaldę, nebūtina to įtraukti. Tokias programas, su kuriomis esate tik susipažinę įtraukite tik tuo atveju, jei darbo skelbime reikalaujama, kad kandidatas gebėtų valdyti nurodytą programą. Net ir minimalios žinios kartais tampa privalumu prieš kitus kandidatus.
Užsienio kalbų mokėjimas
Užsienio kalbos taip pat yra dažnas reikalavimas darbo skelbimuose. Dirbant finansininku, tenka stebėti rinkos pokyčius, domėtis pasaulio naujienomis, todėl tam reikalinga užsienio kalba. Taip pat, dažnai tenka komunikuoti su užsienio partneriais aptariant svarbius finansinius klausimus bei ateities perspektyvas.
Dažniausiai reikalaujama mokėti anglų kalbą, tačiau nebūtinai. Nepamirškite paminėti visų kalbų, kuriomis gebate kalbėti. Jeigu esamuoju momentu lankote anglų kalbos ar kitos užsienio kalbos kursus, taip pat tai paminėkite.
Na, o įtraukti užsienio kalbas į savo CV įtraukti labai paprasta. Pildant šią skiltį nereikia didelių sugebėjimu. Ji gali atrodyti maždaug taip:
Rekomenduojama nurodyti ne tik kalbą, tačiau ir jos mokėjimo lygį, tai padeda išvengti papildomų klausimų ir leidžia lengviau įvertinti potencialaus kandidato tinkamumą arba netinkamumą.
Į ką dar atkreipti dėmesį?
Jei norite gauti kvietimą į darbo pokalbį, jūsų sukurtas finansų analitiko CV turi būti vizualiai patrauklus, aiškus ir lengvai skaitomas. Daugiau pavyzdžių ir patarimų galite rasti mūsų portale.
Jame turi aiškiai matytis visos svarbiausios skiltys (kontaktinė informacija, išsilavinimas, patirtis).
Prieš kandidatuojant, nepamirškite atidžiai peržiūrėti darbo skelbimo, kad įsitikintumėte, jog jame yra viskas, ko tikisi darbdavys.
Santrauka
Norėdami pelnyti trokštamą poziciją, turėsite paruošti nepriekaištingą gyvenimo aprašymą. Patrauklus gyvenimo aprašymas bus tuomet, kai jis išsiskirs iš kitų ir patrauks vadovo arba personalo specialisto dėmesį.
Pritaikykite savo gyvenimo aprašymą kiekvienam darbo pasiūlymui. Darbdaviai mėgsta, kai tokie dokumentai adresuoti būtent jiems ir nėra šabloniniai.
Venkite perteklinės informacijos. CV turi būti glaustas, tačiau kartu ir informatyvus. Gerai apgalvokite, kuri informacija yra verta būti įtraukta į gyvenimo aprašymą. Taip pat, venkite ilgų sakinių ar pastraipų. Tai neturi būti vientisas tekstas. Stenkitės, kad visą aktualią ir svarbiausią informaciją būtų paprasta rasti ir perskaityti.
Pridėkite papildomų skilčių, kad dar labiau įrodytumėte savo tinkamumą.
Jei pasikliausite šiais patarimais, nuolat seksite skelbimus ir būsite motyvuoti darbo paieškoms, artimiausiu metu turėtumėte patirti sėkmingus karjeros pokyčius.