O kur dar gamybos pramonė ir kiti verslai, siūlantys išmanius elektronikos įrenginius ir kitus elektronikos sprendimus.
Augant išmanančių elektrikų poreikiui ir didėjant atlyginimams, vis daugiau žmonių renkasi šią sritį. Todėl vis svarbesnis tampa gyvenimo aprašymas, atspindintis kvalifikaciją ir įgūdžius. Žemiau rasite patarimų, kaip parašyti gyvenimo aprašymą, kuris padės išsiskirti iš kitų kandidatų. Taip pat pateikėme gyvenimo aprašymo pavyzdį ir praktiškų patarimų kaip sukurti savo CV, kad tai netaptų galvos skausmu.
Elektriko darbas
Elektrikai dirba techninėje srityje, kur svarbu viską atlikti tinkamai iš pirmo karto. Dėmesys detalėms, ir analitinis mąstymas yra svarbūs šios profesijos įgūdžiai. Elektrikai yra kvalifikuoti specialistai, montuojantys, prižiūrintys ir remontuojantys elektros įrangą.
Elektrikai dirba savarankiškai ir įmonėse. Kadangi jų profesija labai perspektyvi, jie turi teisę dirbti taip, kaip jiems patogiausia,
Norint tapti elektriku reikia specialių mokymų, licencijų ir sertifikatų. Augant elektrikų poreikiui ir didėjant atlyginimams, vis daugiau žmonių ateina į šią sritį, todėl gyvenimo aprašymas, atspindintis jūsų įgūdžius, tampa vis labiau reikalingas.
Ne visada lengva savo gebėjimus ir darbo patirtį perkelti į gyvenimo aprašymą. Todėl ir sukūrėme šį rašymo gidą. Siūlome jau išbandytus CV rašymo būdus, kad padidintumėte savo šansus patekti į darbo pokalbį ir įsidarbinti.
Nesvarbu, ar esate elektrikas su patirtimi ar tik planuojate pradėti elektriko karjerą, mūsų gyvenimo aprašymo kūrimo patarimai padės jums sukurti išskirtinį gyvenimo aprašymą.
Ką įtraukti į gyvenimo aprašymą?
Lengviausias būdas parašyti savo CV, tai pasinaudoti gyvenimo aprašymo kūrimo įrankiu. Tokiu būdu, jums tereikia užpildyti tuščius laukelius. Kuriant gyvenimo aprašymą nuo nulio ir naudojantis bet kuria kita dokumentų programa, kaip pavyzdžiui, MS Office Word, viskas užtruks šiek tiek ilgiau. Tačiau mūsų pateikti patarimai palengvins rašymo procesą.
Pirmiausia reikėtų pasirinkti tinkamą gyvenimo aprašymo formatą ir apgalvoti ką įtraukti į šį profesinį dokumentą. Būtinai įtraukite svarbiausias gyvenimo aprašymo dalis, kurios yra:
Dažniausiai naudojamas atvirkštinės chronologijos gyvenimo aprašymo formatas. Jis puikiai tinka įvairioms darbo pozicijoms, įskaitant ir elektriko. Atvirkštinė chronologija reiškia, kad jūsų darbo patirtis, pasiekimai ir išsilavinimas turėtų būti išdėstyti atvirkštine tvarka nuo naujausios iki seniausios informacijos.
Jau išsiaiškinome kokios gyvenimo aprašymo skiltys yra pagrindinės, tad pereikime prie kiekvienos iš jų.
Kontaktinė informacija
Nuo šios skilties rekomenduojama pradėti CV rašymą. Kam reikalinga kontaktinė informacija? Ši informacija skirta darbdaviams, kad galėtų su jumis susisiekti. Jei nepateiksite savo kontaktų – prarasite šansą gauti norimą darbą.
Ką reikėtų įtraukti į šią skiltį?
Ši informacija yra pakankama įprastam gyvenimo aprašymui. Kartais kandidatai pateikia pernelyg išsamią kontaktinę informaciją, kuri yra nereikalinga. Kad taip nenutiktų, pažiūrėkite kaip atrodo geras ir blogas kontaktinės informacijos pavyzdys:
Perteklinė informacija atrodo labai neprofesionaliai. Lygiai taip pat atrodo ir neprofesionalus el. pašto adresas. Patalpinę tik pačią svarbiausią kontaktinę informaciją, paliksite daugiau vietos profesiniams pasiekimams ir įgūdžiams. Taip pat, gyvenimo aprašymas bus tvarkingesnis.
Savęs pristatymo informacija
Ši informacija, tai trumpas savęs pristatymas potencialiam darbdaviui arba personalo specialistui. Čia pateikiama jūsų profesinė patirtis ir kodėl esate tinkamiausias kandidatas šiai pozicijai. Tai vieta, kurioje turite save parduoti, todėl šiai skilčiai yra suteikiama šiek tiek daugiau laisvės. Pasitelkite kūrybiškumą ir nenaudokite visiems pabodusių frazių. Stenkitės viską rašyti savais žodžiais, toks gyvenimo aprašymas yra nuoširdesnis ir jį skaityti yra maloniau.
Nors savęs pristatymo informacija labai svarbi ir gali būti, kad ją potencialus darbdavys perskaitys pirmiausiai, neišsiplėskite. Vos keliais sakiniais pristatykite save ir sutelkite skaitytojo dėmesį. Tai ne vieta kur reikia būti kukliam, jei turite kuo pasigirti, padarykite tai būtent čia. Tegul darbdavys lieka sužavėtas jūsų pasiekimais ir talentu.
Elektrikai tikrai labai paklausi specialybė, o jeigu jie dar turi patirties ir yra atsidavę savo specialybei – tokiems specialistams, darbdavys dažnu atveju netgi sutinka mokėti daugiau.
Pildant šią informaciją, atidžiai peržiūrėkite darbo skelbimo reikalavimus. Nepatingėkite ir pritaikykite savo CV konkrečiai įmonei. Patikėkite, tai nelieka nepastebėta. Išanalizavę darbo skelbimą, pasistenkite save pristatyti taip, kad atitiktumėte daugelį darbdavio keliamų reikalavimų, taip parodydami savo tinkamumą pozicijai.
Štai pavyzdys, kaip trumpai save pristatyti:
Jei turite mažiau patirties, tuomet paminėkite, kokie turimi įgūdžiai būtų naudingi dirbant šį darbą. Galbūt praktikos metu atlikote analogiškas užduotis, kurioms reikalingas darbuotojas. Kadangi tokie specialistai itin paklausūs, jūs turite didesnius šansus būti pastebėti, tačiau tinkamai parašytas CV pagerina pirmą įspūdį apie potencialų darbuotoją ir jo tinkamumą.
Darbo patirtis
Nesvarbu, ar jūs tik pradedate savo profesinę veiklą, ar dirbate jau ne vienerius metu ir esate profesionalas, čia galite parodyti ir aprašyti darbo funkcijas bei profesinį augimą.
Jūsų darbo patirtis skirta parodyti ne tik įmones, kuriose dirbote, tačiau ir pasiekimus ir iššūkius su kuriais teko susidurti. Greičiausiai, kad teko ne tik pakeisti laidus, bet ir išklausyti kliento nusiskundimus, nustatyti gedimus, priimti teisingus sprendimus, informuoti apie tai klientą ir neviršijant nustatyto biudžeto pašalinti elektros gedimą.
Aprašykite visą tai. O, kad būtų lengviau įsivaizduoti kaip tai padaryti, peržiūrėkite pavyzdį:
Šiuo atveju nurodyta viena darbovietė, tačiau jei jūsų sąskaitoje daugiau darbo vietų, nurodykite tai. Atkreipkite dėmesį, kad darbdaviai ieško lojalių darbuotojų, tad jeigu nuolat keičiate darbovietes, pasiteisindami tuo, jog „einate kur geriau“, gali būti, jog jūsų kandidatūra nesulauks didelio susidomėjimo, na nebent, į tą pačią poziciją bus mažai kandidatų, o darbdaviui labai skubiai reikės naujo darbuotojo.
Jei visgi teko pakeisti nemažai darbo vietų, tačiau turite konkrečius ir įtikinamus paaiškinimus, verčiau išskirkite įmones, kuriose dirbote ilgiausiai, ir kuriose įgyta patirtis yra vertingiausia ar labiausiai susijusi su siūlomomis pareigomis.
Kandidatams be patirties, šioje vietoje rekomenduojama aprašyti savo patirtį įgytą studijų arba praktikos metu. Aprašykite konkrečias užduotis, darbo funkcijas, atsakomybes.
Mažesnė patirtis reiškia tam tikrų įgūdžių stoką, tačiau tai nereiškia kad tokiam kandidatui bus užtrenktos durys. Priešingai, elektrikų paklausa didžiulė, todėl dažnu atveju įmonės priima į darbą kandidatus be patirties arba su minimalia patirtimi. Visgi, kiekvienas darbdavys renkasi pagal savo kriterijus, tad įtikinkite, kad jų pasirinkimas bus teisingas.
Išsilavinimas
Paprastai, darbo skelbime nurodoma, jog iš kandidatų tikimasi profesinio elektrotechninio, techninio ar inžinerinio išsilavinimo. Apie tai ko ir kokia įmonė tikisi iš būsimo darbuotojo rasite darbo pasiūlymuose, todėl atidžiai juos perskaitykite.
Dėl itin didelės elektrikų paklausos, galima rasti nemažai darbo pasiūlymų, kur visiškai neprašoma išsilavinimo, tik darbo patirties. Vadinasi, turint išsilavinimą ir pretenduojant į poziciją, kur jis nėra reikalaujamas, galite būti beveik tikri, kad sulauksite skambučio su kvietimu į darbo pokalbį.
Reikėtų nepamiršti, kad išsilavinimas skirtas ne tik tam, kad būtų paprasčiau susirasti darbą. Jis skirtas tam, kad įgautumėte reikiamų žinių ir įgūdžių, įvairioms užduotims atlikti. Vadinasi, išsilavinimas atitinkamoje srityje leidžia įtvirtinti iki tol sukauptas žinias ir sužinoti dalykus, kurių iki tol nežinojote.
Kiekviena įmonė ar net užsienio šalis (dažnai ieškoma ir darbo svetur), kelia skirtingus reikalavimus elektrikams. Dažnai reikalingi papildomi pažymėjimai ir sertifikatai, tokie kaip AK, VK kategorijos iki 1000V, izoliacijos, įžeminimo ir įnulinimo varžtų montuotojo pažymėjimas ir pan.
Dažnu atveju, įmonės pačios suteikia galimybę išklausyti papildomus mokymus ir įgyti reikiamus pažymėjimus.
Išsilavinimo skiltį užpildyti nėra sudėtinga, tiesiog išvardinkite mokymo įstaigas, kurios jums suteikė atitinkamą išsilavinimą. Jas vardinti rekomenduojama atvirkštine chronologine tvarka, tai reiškia nuo naujausiai įgytos kvalifikacijos iki seniausiai. Štai kaip tai gali atrodyti:
Nurodant mokymo įstaigas, rekomenduojama parašyti švietimo įstaigos pavadinimą, mokymosi laikotarpį ir specialybės pavadinimą. Jei vis dar mokotės ir pretenduojate į atitinkamą darbo poziciją, tuomet nurodykite, kad mokotės iki dabar arba parašykite numatomą baigimo datą.
Įgūdžiai
Norint tinkamai atlikti savo darbą, elektrikai turi turėti specifinių įgūdžių. Šioje vietoje reikėtų vengti bendrinių gebėjimų, išvardinkite tuos, kurių reikalauja darbdavys ir kuriais jūs pasižymite.
Žinoma, nerašykite tų įgūdžių, kurių neturite, jei būsite pakviestas į darbo pokalbį, darbdavys gali paprašyti pademonstruoti tam tikrus įgūdžius. Būtų nesmagu jei tai pakištų koją.
Čia ir vėl reikia gerai išanalizuoti darbo pasiūlymą. Skirtingos įmonės gali prašyti skirtingų įgūdžių. Tai visiškai normalu, nes skiriasi įmonės pobūdis. Jei gamybinėje įmonėje reikalaujama patirtis ir įgūdžiai prižiūrint įrengimus, tai statybinė įmonė paprašys elektros instaliacijos įgūdžių ir įrengimų priežiūra jiems nelabai svarbu.
Tinkamai įvardinti įgūdžiai, darbdaviui leidžia paprasčiau įvertinti kandidato tinkamumą pozicijai, todėl šią skiltį užpildykite itin atidžiai ir apgalvokite kiekvieną turimą įgūdį, galintį pademonstruoti jūsų tinkamumą.
Nors kiekvienai pozicijai įgūdžiai gali skirtis, tačiau pateiksime pavyzdį, kaip galite išvardinti turimus gebėjimus:
Kaip jau minėta, įgūdžius pritaikykite kiekvienai konkrečiai pozicijai. Tokiu būdu CV bus parašytas tiksliau, o darbą siūlantis asmuo galės lengviau įvertinti jūsų tinkamumą arba netinkamumą. Be to, savo įgūdžiais pagrindžiate įgytą patirtį.
Papildoma informacija
Papildoma informacija gali papildyti gyvenimo aprašymą. Dažnu atveju norisi daug ką pasakyti ir pasirodyti kuo geriau, tačiau anksčiau minėtuose skyriuose nepavyko sutalpinti visko ką norėjote. Ką daryti? Įtraukite papildomus skyrius. Dažniausiai įtraukiami šie:
Trumpai apžvelkime kiekvieną iš jų.
Kompiuteriniai įgūdžiai
Elektrikui, darbo kompiuteriu įgūdžiai gali suteikti pranašumo prieš kitus kandidatus. Įtraukite visas programas, kuriomis mokate dirbti ir kurios galėtų pasitarnauti naujame darbe. Nebūtina išvardinti visų programų, kuriomis naudojatės. Paminėkite jūsų manymu svarbiausias ir reikalingiausias elektrikui.
Paprastai, darbo skelbime nurodoma kokiomis programomis teks dirbti, atsižvelgiant į tai, galite užpildyti ir savo sąrašą.
Dirbant elektros/elektronikos srityje, tenka ne tik remontuoti, bet ir nustatyti įrenginius, tad kompiuterinės žinios yra viena iš sudedamųjų elektriko profesijos dalių.
Užsienio kalbų mokėjimas
Jei kalbate daugiau nei viena kalba, nedvejodami įtraukite tai į gyvenimo aprašymą. Ypač, jei kandidatuojate dėl darbo užsienyje. Tai padės lengviau komunikuoti su klientais ir lengviau perprasti gedimus.
Be to, nustatinėjant kompiuterinę įrangą ir paleidžiant ją gamybai, taip pat tenka susidurti su užsienio kalba. Mokant kalbą, viską galima atlikti daug greičiau, nes nereikia papildomai naudotis žodynu ir ieškoti atitikmenų.
Nurodykite užsienio kalbą ir jos mokėjimo lygį. Net ir tam tikros kalbos pagrindai gali būti naudingi naujame darbe.
Laisvalaikio pomėgiai
Pomėgiai yra neprivaloma skiltis Juos rekomenduojama pridėti tik tada, kai manote kad tai kažkaip gali papildyti jūsų kandidatūrą.
Jei pomėgiai kuriuos pasirenkate įtraukti į savo gyvenimo aprašymą yra susiję su elektros įranga ar elektronika, tuomet verta tai paminėti.
Venkite bendrinių pomėgių tokių kaip: filmai, muzika, laisvalaikis su šeima, draugais. Elektriko pozicijai jie neprideda papildomos vertės.
Galite įtraukti:
Pažymėjimai, sertifikatai
Elektriko darbe reikalingi įvairūs pažymėjimai, patvirtinantys, kad darbuotojas gali dirbti tam tikros įtampos, izoliacijos, įžeminimo ir kitokius darbus. Iš pradžių kandidatas išklauso reikiamus kursus, po kurių suteikiamas pažymėjimas arba sertifikatas.
Visus pažymėjimus, susijusius su siūlomu darbu galima įtraukti tiesiog čia. Vardinkite vieną po kito, kad atrodytų tvarkingai.
Apibendrinimas
Norint, kad gyvenimo aprašymo tekstas perteiktų jūsų tinkamumą pozicijai, turite vadovautis anksčiau pateikta CV struktūra ir tinkamu formatavimu. Jei CV sunkiai skaitomas, tokį gyvenimo aprašymą CV vertintojas gali padėti į šoną. Jūs to tikrai nenorite, tad stenkitės vadovautis minėtais patarimais bei atkreipkite dėmesį į šiuos punktus:
Kad rašant gyvenimo aprašymą jaustumėtės tvirčiau, rekomenduojame peržiūrėti ir kitus CV rašymo pavyzdžius. Papildomos žinios dar niekam nepakenkė. Suprantame, kad kartais sudėtinga savo patirtį ir žinias perteikti rašytine forma. Tačiau geras ir informatyvus gyvenimo aprašymas yra pirmas žingsnis svajonių darbo link.