Darbas odontologijos srityje, pradedant nuo odontologo padėjėjo/asistento pozicijos, tai puikus būdas įsilieti į sveikatos priežiūros sektorių ir dirbti įvairaus profilio specialistų komandoje. O puikus odontologo padėjėjo gyvenimo aprašymas yra patikimiausias ir efektyviausias būdas kandidatuoti į norimą darbo pasiūlymą ir taip rasti svajonių darbą.
Nesvarbu, ar esate patyręs odontologo asistentas, ar tik pradedate savo karjerą, geras CV padės pasiekti užsibrėžtus karjeros tikslus. Pateiksime patarimus, kurių dėka jūsų odontologo asistento gyvenimo aprašymas bus stipresnis ir neliks nepastebėtas.
Odontologo asistento darbas
Odontologų padėjėjai yra svarbūs ten, kur daugelis jaučiasi nejaukiai. Pripažinkime, kad daugelis žmonių turi odontologų baimę, ir nors šiuolaikinės technologijos ir naujausia įranga leidžia įvairias procedūras atlikti visiškai be skausmo, baimė vis tiek yra.
Asistentai stengiasi, kad pacientai jaustųsi patogiai, o odontologai galėtų efektyviai atlikti savo darbą.
Jei ieškote darbo šioje srityje, vadinasi pasirinkote specialybę, kur yra didžiulės karjeros augimo galimybės. Taip pat, yra nemaža šių specialistų paklausa. Nors daugelis sveikatos priežiūros specialistų dirba pamainomis, dauguma odontologų padėjėjų dirba įprastu grafiku, nuo pirmadienio iki penktadienio.
Kai kuriais atvejais, odontologijos kabinetai dirba ir šeštadieniais, tačiau dažniausiai dirba keletas asistentų, tad darbo grafikas yra kintantis ir gana patogus.
Odontologų asistentai gali dirbti ligoninėse, privačiuose kabinetuose, klinikose, poliklinikose, implantologijos centruose ir pan. Kiekvienas odontologas siekia surasti gerą pagalbininką sau, kurio dėka darbas su pacientais taptų sklandesnis ir teikiamos paslaugos būtų profesionalesnės.
Kaip parašyti savo CV?
Savo odontologo asistento gyvenimo aprašymo kūrimą turėtumėte pradėti, aiškiai apsibrėžę pagrindines CV dalis. Nežinote kokios jos? O gal reikia priminimo?
Šia struktūra turėtumėte vadovautis viso rašymo proceso metu. Taip pat, reikėtų laikytis ir pateikto minėtų dalių eiliškumo. Kadangi taip pateikta informacija yra nuosekli, CV vertintojai gerai pažįsta šią struktūrą, todėl greičiau gali atrasti jiems rūpimą informaciją.
Ne mažiau svarbus yra ir informacijos pateikimo būdas. Tam rekomenduojama rinktis atvirkštinę chronologiją, kuri tinka daugeliui specialybių gyvenimo aprašymų.
Kas yra atvirkštinė chronologija ir kaip ją naudoti? Šios informacijos pateikimo formos esmė, informaciją pateikti nuo pačios naujausios. Toks būdas leidžia lengvai pamatyti profesinį tobulėjimą, karjeros pokyčius.
Šį formatą rekomenduojama naudoti ne tik pateikiant darbo patirties informaciją, tačiau taip pat ir kai kalbate apie išsilavinimą, papildomus kursus, mokymus. Taip pateikta informacija bus aiški ir nuosekli.
Kontaktinė informacija
Paprastai gyvenimo aprašymo kūrimas prasideda būtent nuo kontaktų pateikimo. Dažniausiai jie pateikiami dokumento viršuje, kad būtų lengvai pastebimi, o kandidatas būtų greitai identifikuojamas. Kitaip tariant, ši informacija leidžia greičiau nustatyti kam priklauso gyvenimo aprašymas ir kaip susisiekti su kandidatu dėl darbo pokalbio.
Nenorite praleisti kvietimo į darbo pokalbį? Pateikite informaciją tiksliai ir teisingai. Atidžiai patikrinkite ar teisingai nurodytas telefono numeris, galbūt yra praleistų ar papildomų skaičių. Įsitikinkite, kad visa informacija teisinga. Paprastai tikimasi pamatyti šią informaciją:
Šių kontaktinių duomenų pakanka, kad būtų galima identifikuoti kandidatą ir pakviesti jį tolesniam pokalbiui dėl darbo.
Kadangi duomenų pakanka, verčiau į šią skiltį neįtraukite jokių papildomų duomenų, nes jie tik pridės informacijos, kuri užims vietą gyvenimo aprašyme, tačiau nesuteiks papildomos vertės.
Trumpas savęs pristatymas potencialiam darbdaviui
Kadangi glaudžiai bendradarbiausite ir net dirbsite su savo viršininku, šioje vietoje turėtumėte suteikti esmines įžvalgas potencialiam vadovui apie savo asmenybę. Būtent šioje 3-4 sakinių pastraipoje galite tai padaryti. Suasmeninkite prisistatymą, pritaikydami jį konkrečiai gydymo įstaigai, parodydami, kad rimtai domitės pozicija ir turite daug motyvacijos dirbti nurodytose pareigose.
Šioje dalyje užsiminkite apie turimą patirtį, žinias ir gebėjimus. Kuklumą palikite nuošalyje, atskleiskite save iš geriausios pusės, tačiau nepersistenkite. Be to, nepamirškite, kad pastraipa yra trumpa, o jai skiriamos vos kelios sekundės, todėl pasistenkite vos kelių sekundžių laikotarpyje sudominti skaitytoją ir išlaikyti jo dėmesį.
Būkite profesionalūs. Sutelkite dėmesį į savo darbo stilių, įgūdžius ir kodėl esate dėmesio vertas kandidatas šiai pozicijai. Pavyzdys, kaip galima trumpai save pristatyti:
Šioje dalyje skaitytojas turėtų rasti esminę informaciją, kuri priverstų patikėti kandidatu ir nepadėti jo gyvenimo aprašymo į šalį.
Darbo patirtis
Šioje dalyje turėtų būti nurodyta jūsų ankstesnė patirtis odontologijos srityje. Kaip atrodys ši skiltis, labai priklauso nuo to ar jau turite profesinės patirties ar dar tik ruošiatės jos įgyti.
Jei turite odontologo padėjėjo darbo patirties, išvardykite svarbiausias kiekvieno darbo funkcijas ir pateikite informaciją atvirkštine chronologine tvarka. Pagalvokite apie šį skyrių kaip būdą parodyti savo žinias ir tobulėjimą. Darbo funkcijas rekomenduojama pateikti stulpeliu ir išskirti ženkleliais, kad jos būtų lengviau skaitomos ir vaizdas gyvenimo aprašyme būtų profesionalesnis.
Net ir neturint patirties nereikėtų nusiminti. Pagalvokite apie praktikos vietas, o galbūt buvote išvykę pagal Erasmus studijų mainų programą ir ten įgijote neįkainojamos patirties. Ši informacija yra aktuali ir susijusi su pozicija, todėl paminėkite ją, jeigu neturite kitos patirties. Tai padės gyvenimo aprašymui išsiskirti, o jums, nenublankti tarp kitų kandidatų, turinčių daugiau patirties.
Kadangi renkantis darbuotoją, gana didelis dėmesys skiriamas ankstesnei darbo patirčiai, kruopščiai ir atidžiai užpildykite šį skyrių, nes jis tikrai neliks nepastebėtas. Jūs norite šio darbo, todėl pasistenkite, kad gyvenimo aprašymas atrodytų kuo artimesnis siūlomam darbui ir jame atsispindėtų jūsų, kaip darbuotojo tinkamumas. Pavyzdys:
Jei esate naujokas odontologijos srityje, pagalvokite apie patirtį, kurią įgijote per mokymus, studijuodami ir sutelkite dėmesį į tai.
Jei dirbote kitose pramonės šakose, kurios gali būti glaudžiai susijusios, aprašykite darbo funkcijas, kurios yra artimos. Darbdaviai nori žinoti, kad esate patikimas, ir gebate gerai bendradarbiauti su kolegomis. Jei turite technologijų valdymo patirties, arba patirties dirbant su tam tikra odontologine įranga įtraukite ir ją.
Išsilavinimas
Jūsų odontologo padėjėjo gyvenimo aprašymo išsilavinimo skyrius gali atrodyti kitaip nei kitų kandidatų. Kodėl kitaip? Tiesiog jis gali būti pateiktas tvarkingai, aiškiai ir nuosekliai. Šioje vietoje dažnai pasitaiko klaidų, kandidatai netinkamai nurodo išsilavinimą arba pamiršta įtraukti baigimo datą.
Jei įgijote bakalauro laipsnį, jis turėtų būti rašomas pirmiausia. Visos kitos žemesnės mokymo programos turėtų būti vardijamos žemiau. Jei vis dar studijuojate ir manote, kad galite darbą derinti su studijomis, pabrėžkite, kad studijuojate iki dabar, arba nurodykite numatomą studijų baigimo datą.
Visgi, dažniausiai odontologų padėjėjams reikalinga licencija, leidžianti dirbti gydytojų odontologų padėjėjais, o ji suteikiama tik įgijus atitinkamą išsilavinimą. Nors kai kurie odontologai, suteikia galimybę reikiamas licencijas išsilaikyti jau dirbant. Apie tai nurodoma darbo skelbimuose, todėl rekomenduojama atidžia juos skaityti.
Prie išsilavinimo informacijos, paminėkite gautus apdovanojimus, stipendijas ir pagyrimus, jei tokių turite. Šie pasiekimai suteiks jums pranašumą lyginant su kitais kandidatais.
Nors išsilavinimo skyrius yra svarbus ir reikšmingas, jį užpildyti nėra sudėtinga, svarbu nepamiršti įtraukti esminių detalių, pavyzdys:
Įgūdžių sąrašas
Odontologo padėjėjai atlieka labai įvairias darbo funkcijas, todėl jiems reikalingi įgūdžiai apima platų spektrą.
CV įgūdžių sąrašas suteikia galimybę CV vertintojui greitai įvertinti jūsų gebėjimus. Jei turite CV rašymo patirties, tuomet jau žinote kaip sudaryti įgūdžių sąrašą. Jei ne, tuomet turėtumėte žinoti, kad svarbu, jog įgūdžių sąrašas atitiktų reikalavimus, nurodytus darbo skelbime. Kitaip tariant, jūsų gebėjimai turėtų atitikti ieškomo darbuotojo charakteristikas ir būti kuo artimesni, kad sudomintų potencialų darbdavį.
Vadinasi, reikia atidžiai skaityti darbo skelbimus ir iš nurodytų įgūdžių įtraukti tuos, kuriais pasižymite. Galite šį sąrašą papildyti ir savais įgūdžiais, kurie būtų naudingi ir artimi siūlomai pozicijai.
Pernelyg ilgas įgūdžių sąrašas ne visuomet yra geras sprendimas, išvardinkite tik svarbiausius įgūdžius. Sąrašas neturėtų būti ilgesnis nei 10 skirtingų įgūdžių, jų pilnai pakanka savo gebėjimams pademonstruoti. Beje, įgūdžiai turėtų būti tiek asmeninės savybės, tiek techniniai gebėjimai, skirti konkrečiam darbui atlikti.
CV vertintojas tai ir tikisi pamatyti, paprastai ieškoma ir techninių gebėjimų ir asmeninių savybių. Toks kandidatas yra pranašesnis prieš kitus kandidatus, kuriems kai kurių įgūdžių dar stinga. Pavyzdys galėtų būti:
Šie gebėjimai ir savybės puikiai pasitarnautų tiek atliekant specifines darbo funkcijas, tiek bendraujant su pacientais, bei juos aptarnaujant. Įgūdžių sąrašas turėtų būti koreguojamas ir pritaikomas konkrečiam darbo pasiūlymui. Tokiu būdu gyvenimo aprašymas tarsi suasmeninamas ir pritaikomas konkrečiai įmonei ar įstaigai, kuri tuo metu ieško darbuotojo.
Nurodyti įgūdžiai yra svarbūs įvairiose aplinkose, dirbant su pacientais, kurie gali jausti skausmą arba bijoti odontologinių procedūrų, todėl tampa esminiais jūsų darbe. Taip pat galite dirbti su daugiau nei vienu odontologu, bent vienu higienistu ir kitais biuro darbuotojais. Jūsų darbe nuolat yra žmonių, kolegų, todėl komunikaciniai gebėjimai ir noras bendrauti prisideda prie jūsų emocinio intelekto.
Papildoma informacija gyvenimo aprašyme
Rodos, kad jau viską paminėjote? O gal dar yra informacijos, kuri galėtų būti svarbi ir naudinga, bei papildytų jūsų CV? Jei taip, tuomet rekomenduojama įtraukti papildomų skyrių, kurie gali būti:
Galima išvis netraukti papildomų skilčių, tačiau jos gali būti išties naudingos. Kiek ir kokias įtraukti – jūsų pasirinkimas.
Užsienio kalbų mokėjimas
Šiame darbe dirbantys specialistai aptarnauja pacientus kurie kalba lietuvių ir kitomis kalbomis. Dažniausiai pasitaikančios kitos kalbos yra anglų ir rusų. Kandidatai, turintys šių kalbų įgūdžius, ir nurodę tai gyvenimo aprašyme, jau turi pranašumą prieš kitus kandidatus, kurie negeba kalbėti užsienio kalbomis.
Kalbų mokėjimą įtraukti paprasta, tereikia nurodyti kalbas ir jų mokėjimo lygį.
Lygio nurodymas padeda lengviau ir greičiau įvertinti ar tokio lygio pakanka vienam ar kitam darbui, šiuo atvejui, susikalbėjimui su pacientais.
Kompiuteriniai įgūdžiai
Geras kompiuterinis raštingumas, padeda lengviau ir greičiau įsisavinti tam tikras kompiuterines programas, bei darbą su jomis. Neretai tenka pildyti įvairią dokumentaciją ir registruoti pacientus elektroninėje erdvėje, bei tam skirtose kompiuterinėse programose. Kuo geriau dirbate kompiuteriu ir valdote įvairias programas, tuo greičiau įsisavinsite darbą su naujomis programomis.
Kursai, mokymai, sertifikatai
Visa informacija susijusi su papildomais mokymais, tobulinant savo žinias ir įgūdžius dirbant odontologijos srityje, gali būti nurodyta būtent šiame skyriuje.
Be to, čia galite išvardinti turimus pažymėjimus ir įgytas licencijas.
Jei išklausėte kursus ar papildomus mokymus, juos nurodykite stulpeliu, nuo naujausių. Nurodykite datą, kursų pavadinimą, organizatorių, galite nuodyti ir trukmę valandomis.
Kuo daugiau informacijos čia įtrauksite, tuo geriau parodysite, kad domitės savo sritimi ir nuolat atnaujinate žinias. Domėjimasis profesine sritimi yra puikus būdas parodyti, kad patinka tai ką darote ir, kad savo srityje siekiate būti geriausi.
Rekomendacijos
Rekomendacijos iš ankstesnių darboviečių ar mokymo įstaigų gali padėti apsispręsti darbdaviui, kuris renkasi iš kelių kandidatų. Pakanka nurodyti kontaktinius duomenis asmens, kuris gali pateikti rekomendacijas. Dažniausiai rekomendacijų prašoma tiesiog paskambinant kontaktiniam asmeniui telefonu. Retesniais atvejais, prašoma pateikti rašytines rekomendacijas. Pavyzdys:
O jei ketinate ieškoti darbo užsienio šalyje, tuomet rašytinės rekomendacijos gali būti vienu iš reikalavimų norint įsidarbinti.
Apibendrinimas
CV vertintojai mėgsta gyvenimo aprašymus, kurie lengvai skaitomi, neblaško dėmesio ir kuriuose visą reikiamą informaciją galima rasti greitai ir paprastai. Stenkitės, kad jūsų gyvenimo aprašymas būtų būtent toks, kokius ir mėgsta CV vertintojai.
Parašėte puikų gyvenimo aprašymą, kuris suteiks jums galimybę greičiau gauti norimą darbo pasiūlymą. Nepraraskite savo galimybės, aplaidžiai formatuojant dokumentą. Taip gali nutikti, jei naudojate įprastą teksto apdorojimo programinę įrangą, o ne specialią gyvenimo aprašymo kūrimo programą.
Skirtingos teksto apdorojimo programos ar net skirtingos tos pačios programos versijos gali iškraipyti dokumentą. Visada rekomenduojame išsaugoti gyvenimo aprašymo PDF formatu, kad nekiltų problemų dėl dokumento iškraipymo.
Visa ši informacija turėtų padėti greičiau ir paprasčiau užpildyti savo CV ir jau visai netrukus įsidarbinti norimoje odontologijos klinikoje ar kitoje tokio pobūdžio įstaigoje.