Norint įsidarbinti barmenu, reikalingas gyvenimo aprašymas. Paprastai, apie laisvą poziciją įmonė paskelbia įvairiuose darbo skelbimų portaluose. Norint kandidatuoti į dominantį pasiūlymą, turėsite išsiųsti gyvenimo aprašymą. Dar neturite savo CV? Pats metas jį sukurti! Pagal mūsų pateiktus pavyzdžius, tai padaryti bus kur kas paprasčiau.
Barmeno darbas ir gyvenimo aprašymas
Barmeno darbas asocijuojasi su gera nuotaika, įvairiaspalviais kokteiliais, naktinėmis pramogomis, vakarėliais ir linksmybėmis. Atrodo, kad tai darbas, kur nėra vietos nuoboduliui.
Šios profesijos atstovai dirba įvairiose vietose, pradedant paplūdimio baru, viešbučiu ir baigiant puikiai vertinamu restoranu. Dėl šios priežasties, norint įsidarbinti į skirtingo lygio darbovietę, reikalingas būtent jai pritaikytas gyvenimo aprašymas.
Pagal ką atrenkamas darbuotojas? Kiekviena darbovietė kelia skirtingus reikalavimus kandidatui, todėl atsižvelgiant į pateiktus kriterijus, CV turėtų būti pritaikytas atitinkamai.
Supratimas, kaip parašyti įdomų CV, gali padėti užsitikrinti barmeno darbą ir padaryti įspūdį potencialiems darbdaviams. Šiame straipsnyje aptarsime kaip parengti barmeno CV, taip pat pateiksime konkrečių pavyzdžių ir efektyvių patarimų.
CV rašymas
Kad jūsų gyvenimo aprašymas atrodytų patrauklus, labai svarbu tinkama struktūra ir formatas. Jei esate pasirengęs ieškoti darbo šioje srityje ir maišyti geriausius kokteilius mieste, jums reikės gyvenimo aprašymo, kuriame atsispindėtų jūsų profesionalumas. Padėsime tokį sukurti.
Pagrindinės taisyklės, kurių reikėtų laikytis:
Pagrindinės CV dalys yra:
Pats laikas susipažinti su kiekvienu gyvenimo aprašymo skyriumi ir jį apžvelgti išsamiau. Išsiaiškinsime kodėl kiekvienas skyrius yra svarbus ir ką kiekviename iš jų reikėtų įtraukti.
Kontaktinė informacija
Jei darbdavys nusprendžia, kad jūsų kandidatūra yra tinkama ir nekantrauja paragauti jūsų ruošiamų kokteilių, jis turi žinoti, kaip su jumis susisiekti. Dėl šios priežasties į savo gyvenimo aprašymą būtinai įtraukite kontaktinės informacijos skyrių.
Čia pateikta informacija turi būti glausta ir konkreti. Venkite informacijos pertekliaus ir nepateikite per daug asmeniškų dalykų. Ką reikėtų įtrau
ti?
Ši informacija yra svarbiausia ir labiausiai dominanti darbdavį, kalbant apie kandidato kontaktus. Dažniausiai skambinama telefonu, todėl įsitikinkite, kad pateiktas telefono numeris yra teisingas.
Kai jau aptarėme, kokią informaciją pateikti šioje dalyje, pateiksime konkretų pavyzdį:
Paprastas ir aiškus kontaktinės informacijos pateikimas. Beje, kontaktinės informacijos pateikimas gali skirtis priklausomai nuo to ar naudojate iš anksto paruoštus CV šablonus. Dažniausiai tokiuose šablonuose jau iš anksto nustatyta, kad ši informacija būtų pateikiama dokumento viršuje.
Jei CV rašote patys ir nesate tikri kur geriausia ją patalpinti, įsidėmėkite, kad tinkamiausia vieta – gyvenimo aprašymo viršus. Tai įprastinė tvarka, kuri pažįstama daugeliui personalo specialistų.
Jokiu būdu nenurodykite savo kontaktų dokumento apačioje, personalo specialistui reikės gaišti papildomą laiką informacijos paieškai, o juk šis laikas galėtų būti išnaudotas CV skaitymui ir vertinimui.
Beje, jei praleidote darbdavio skambutį, būtinai perskambinkite. Vieną kartą nepakėlus telefono ragelio, antro šanso vadovas gali ir nesuteikti. Tad pataisykite susiklosčiusią padėtį, jei taip nutiktų.
Trumpas prisistatymas arba skiltis "apie"
Kandidato, šiuo atveju barmeno asmenybė, vaidina svarbų vaidmenį. Kavinių, barų ir kitų panašių vietų lankytojai, mielai bendrauja ir nori susipažinti su juos aptarnaujančiais barmenais.
Pademonstruokite, kad esate žmonių žmogus ir randate kalbą su kiekvienu. Šioje dalyje trumpai save pristatykite taip, kad potencialus vadovas, nekantrautų su jumis susitikti ir paragauti jūsų nuostabių kokteilių.
Kartais norisi pasakyti labai daug, bet šioje vietoje tam skiriama nedidelė erdvė. Stenkitės vos keleto sakinių pagalba išskirti savo stipriąsias puses ir sudominti skaitytoją.
Galbūt sukūrėte gėrimą, kuris sulaukė pripažinimo, arba padidinote nuolatinių lankytojų skaičių. Jei galite pasigirti tokiais pasiekimais, būtinai pasidalinkite tokia informacija. Nors pernelyg savęs girti nevertėtų, kuklumui čia taip pat ne vieta.
Ši trumpa savęs pristatymo skiltis yra gyvenimo aprašymo viršutinėje dalyje, todėl dažnu atveju čia jau nuo pat pradžių kreipiamas vertintojo dėmesys. Sudominkite CV vertintoją skaityti toliau ir nepadėti gyvenimo aprašymo į šoną.
Čia išskirkite pagrindinius bruožus, įrodančius jūsų, kaip barmeno, kvalifikaciją ir pasiekimus.
Mūsų siūlomas pavyzdys:
Barmenas, turintis daugiau nei 5 metų patirtį viešbučiuose ir baruose. Kokteiliai mano aistra. Neabejoju, kad mano gaminami kokteiliai sužavės ne tik jus, bet ir jūsų klientus. Neapsiriboju tik alkoholiniais kokteiliais, todėl mano gaminamų kokteilių sąrašas labai ilgas. Susitikime ir pademonstruosiu.
Kiekvienu atveju, šis skyrius turėtų būti koreguojamas ir pritaikomas konkrečiam verslui ar įmonei. Vadovai vertina kai gauna suasmenintą gyvenimo aprašymą. Nepatingėkite to padaryti ir būkite dar vienu laipteliu aukščiau, lyginant su kitais kandidatais.
Darbo patirtis
Kiekvieną kartą renkantis naują darbuotoją, įmonės tikisi rasti kandidatą su patirtimi ieškomoje srityje. Nieko keisto. Labai patogu, kai kandidatas ateidamas dirbti, atsineša sukauptą žinių ir įgūdžių bagažą, kurį gali panaudoti ir naujoje darbovietėje.
Ši pozicija nėra išimtis. Patyręs kokteilių meistras tikrai nudžiugintų darbdavį, tačiau šioje pozicijoje jaučiamas sezoniškumas, dėl šios priežasties, įmonės sutinka į darbą priimti ir tuos kandidatus, kurie visai neturi arba turi ne daug patirties. Toks darbdavių poelgis yra sveikintinas.
Nepaisant to ar turite daug patirties ar tik minimaliai prisilietėte prie kokteilių gamybos ar tiesiog gaminate kokteilius šeimos nariams, draugams, tai jau yra tam tikra patirtis, kuri gali būti vertinga.
Į šį skyrių kreipiamas gana didelis dėmesys, todėl būtina jį užpildyti. Ką čia įtraukti?
Profesinės patirties skyriuje nurodykite ankstesnes darbovietes, savo pareigas tose darbovietėse, laikotarpius kada dirbote ir aprašykite paskirtas funkcijas. Ši informacija yra standartinė ir ją tikimasi rasti kiekviename gyvenimo aprašyme.
Kaip tai atrodo realiai? Štai pavyzdys:
Šiame pavyzdyje akivaizdu, kad kandidatas turi nemažą patirtį, todėl tai suteikia didesnes galimybes greičiau gauti norimą darbą. O ką daryti kai patirtis minimali? Taip pat ją įtraukti! Pavyzdys:
Abu pavyzdžiai tinkami. Turintys mažiau patirties, taip pat gali kandidatuoti ir turi tokias pačias įsidarbinimo galimybes.
Jūsų barmeno gyvenimo aprašymo darbinė istorija yra vieta, kur galite maksimaliai išnaudoti savo ilgametę patirtį. Iš esmės, bet kuris ankstesnis darbas, susijęs su aptarnavimo ar maitinimo paslaugų sektoriumi gali būti nurodytas gyvenimo aprašyme. Šie darbai liudija jūsų gebėjimą aptarnauti klientus.
Idealus kandidatas yra asmuo, jau ne pirmus metus besisukantis maisto tiekimo ir gėrimų gamybos aplinkoje, bei daug dėmesio skiriantis klientų pasitenkinimui.
Išsilavinimas barmeno gyvenimo aprašyme
Nors išsilavinimas yra pageidaujamas norint įsidarbinti barmenu, paprastai į išsilavinimo skiltį žiūrima atlaidžiau. Didžiausias dėmesys skiriamas kandidato patirčiai ir gebėjimams. Barmeno darbas reikalauja specifinių įgūdžių, kurių galima įgyti dirbant.
Kai kurie kandidatai yra baigę barmenų, padavėjų profesijas. Tai suteikia pranašumo prieš kitus kandidatus. Tačiau, net ir neturint atitinkamo išsilavinimo, tikrai galima įsidarbinti šioje srityje.
Tikriausiai nesuklysime sakydami, kad minimalus reikalingas išsilavinimas yra vidurinės mokyklos diplomas. Visa kita priklauso nuo įstaigos, kuri ieško darbuotojo.
Prabangus restoranas, greičiausiai paprašys atitinkamo išsilavinimo, o gal ir papildomų kursų. Tuo tarpu baras, ieškantis darbuotojo vasaros sezonui, dažnu atveju priims tuos kandidatus, kurie turi didelę motyvaciją arba atitinkamą profesinę patirtį, neatsižvelgiant į įgytą profesiją.
Jeigu turite išsilavinimą, kuris nesusijęs su siūlomu darbu, vis tiek jį įtraukite. Išsilavinimas visuomet papildo CV ir suteikia papildomos vertės.
Kaip įtraukti turimą išsilavinimą? Labai paprastai:
Išsilavinimas:
Norint būti barmenu, nebūtina turėti aukštojo išsilavinimo, tačiau išsilavinimas niekada nepakenks.
Įgūdžiai
Barmeno CV jūsų profesinė patirtis ir įgūdžiai yra svarbesni už bet kokį oficialų išsilavinimą, todėl nenustokite pasitikėti savimi, jei ir neturite atitinkamo išsilavinimo ar nesate išklausę jokių papildomų kursų.
Įgūdžių skyrius yra vienas iš svarbiausių skyrių, nes jis atskleidžia patirtį ir jūsų, kaip darbuotojo, stipriąsias puses. Darbdaviai nori sužinoti, ką mokate atlikti gerai.
Šiame darbe svarbu geri bendravimo įgūdžiai, gėrimų išmanymas. Kiekvienas darbdavys to tikisi iš potencialaus darbuotojo.
Lankstumas ir organizuotumas padės valdyti stresą ir užsitarnauti reputaciją.
Gera atmintis padės sutaupyti laiko ir leis greičiau įsiminti visų gėrimų receptus.
Barmenų darbe yra kur kas daugiau užduočių nei tik gėrimų maišymas. Barmenai atsakingi už darbo vietos švarą, tvarką, gerą atmosferą, puikų klientų aptarnavimą. Šiame darbe reikės priimti klientų užsakymus, mokėjimus. Visoms šioms užduotims reikalingi tam tikri gebėjimai ir įgūdžiai.
Kokie dar įgūdžiai reikalingi norint gauti barmeno darbą? Pirmiausia, atidžiai perskaitykite siūlomo darbo skelbimą. Ten rasite atsakymus į rūpimus klausimus. Reikalavimų skiltyje bus nurodyta tai, ko darbdavys tikisi iš būsimo darbuotojo. Įvertinkite kuriuos reikalavimus atitinkate, kuriais įgūdžiais pasižymite ir įtraukite tai į savo CV.
Atminkite, kad kiekvienas darbo aprašymas gali būti skirtingas, lygiai taip pat skirtingi darbdaviai gali reikalauti skirtingų dalykų, tad kiekvieną kartą siunčiant CV skirtingiems verslams, suasmeninkite gyvenimo aprašymą, pritaikykite jį pagal konkretų skelbimą. Tai neužtruks ilgai, bet pelnys darbdavio simpatijas.
Mūsų siūlomų įgūdžių sąrašas barmeno pozicijai yra:
Įgūdžių sąrašą papildykite tais įgūdžiais, kurių reikalauja darbdavys. Žinoma, įgūdžius įtraukite tuos, kuriuose turite. Nors daugelis kandidatų mėgsta pagražinti gyvenimo aprašymą pridedant informacijos, kuri yra melaginga, to daryti neverta. Greitai išgalvoti įgūdžiai ir visa melaginga informacija paaiškėja, dažnai pakanka vos pirmojo susitikimo su kandidatu.
Papildoma informacija
Jei manote, kad yra informacijos, kuri liko nepaminėta ir tam neradote tinkamos antraštės, pridėkite papildomos informacijos skyrių.
Vieni dažniausiai pasitaikančių papildomos informacijos skyrių yra:
Jūsų pasirinkimas, kuriuos skyrius įtraukti, o kurių ne. Mūsų patarimas, įtraukti tik tuos skyrius, kurie suteikia papildomos vertės. Jei įrašysite kai kurias antraštes tik tam, kad CV atrodytų labiau užpildytas, kartais tai netgi gali pakišti koją.
Be to, trumpesnius CV skaityti yra lengviau, tad neapkraukite CV vertintojų tuščia, nereikalinga informacija.
Pasistenkite, kad gyvenimo aprašymas atspindėtų reikalavimus, kurių tikisi darbdavys, pagal skelbime pateiktą informaciją. Visa kita galėsite paminėti susitikimo metu. Jūsų tikslas – kvietimas į interviu.
Užsienio kalbos
Sutikite, kad šiame darbe kalbų mokėjimas yra būtinas. Ypač vasaros sezonu, šalį užplūsta turistai, kurie mielai užsuka išgerti kokteilių ir pasėdėti prie baro. Kad galėtumėte tinkamai aptarnauti klientus, jums reikės mokėti bent vieną užsienio kalbą. Populiariausios yra anglų ir rusų.
Kadangi barmenams tenka ne tik gaminti skaniausius ir spalvingiausius kokteilius, bet ir bendrauti su lankytojais, kalbų mokėjimas gali net labai pagerinti lankytojų patirtį.
Kalbas įtraukti galima labai paprastai:
Kursai, seminarai
Jei esate barmenas su patirtimi ir nuolat gilinate savo žinias kokteilių gaminimo bei klientų aptarnavimo srityje, būtinai tuo pasigirkite.
Nurodykite išklausytus mokymus, kursus, seminarus. Ši informacija labai vertinga jei kandidatuojama į aukštesnio lygio įstaigą, pavyzdžiui, restoraną.
Visą šią informaciją pateikite stulpeliu. Išvardinkite nuo naujausios iki seniausios informacijos, nurodykite ir kursų datas.
Jei papildomų mokymų ir sertifikatų neturite, tiesiog neįtraukite šio skyriaus. Tai tikrai nebus laikoma trūkumu. Ypač, jei darbdavys to nereikalauja skelbime.
Apibendrinimas
CV rašymas gali būti tam tikras iššūkis, ypač rašantiems gyvenimo aprašymą pirmą kartą. Ši informacija turėtų padėti sudėlioti informaciją į jai skirtas vietas. Dabar jau žinosite kurie skyriai svarbiausi, kur kreipiamas didžiausias dėmesys.