CV šablono naudojimas ir patarimai efektyviam CV rašymui auklėms

Rašydami CV auklės darbui, svarbu pabrėžti patirtį ir įgūdžius, reikalingus kokybiškam vaikų priežiūros darbui. Auklės CV turėtų atskleisti jos gebėjimą užtikrinti vaikų saugumą, mokymosi ir žaidimų organizavimą, taip pat gebėjimą tvarkyti namus. Taip pat labai svarbu įvardyti asmenines savybes, tokias kaip kantrybė, atidumas ir komunikacijos su vaikais gebėjimai.
Treniruotės:
Dydis:
Pritaikoma:
Žodis (Microsoft)
A4
tai yra

CV rašymas yra esminė dalis siekiant gauti darbą kaip auklė. Jūsų CV yra pirmasis įspūdis, kurį matys potencialūs darbdaviai, tokių kaip šeimos, auklėjimo agentūros ar privačios mokyklos. Jame turėtų būti aiškiai išdėstyta jūsų patirtis, įgūdžiai ir kvalifikacija, taip pat asmeninės savybės, kurios parodo, kodėl jūs esate tinkama auklė. CV padeda įdarbintojams suprasti, ar jūs atitinkate jų poreikius ir lūkesčius.

Įdomu, kaip parašyti pačią geriausią CV, skirtą auklės darbui? Šiame straipsnyje išsamiai ir detalizuotai aptarsime visus svarbiausius aspektus, kurie padės išsiskirti iš kitų kandidatų ir įsitikinti, kad būtent jūs esate idealus asmuo šiam darbui. Gausite patarimų, kaip tinkamai formatuoti CV, kaip suformuluoti pritraukiantį titulą, kaip atskleisti savo patirtį, išsilavinimą ir įgūdžius, kurie yra būtini auklės darbe. Be to, pasidalinsime naudingomis frazėmis, kurias galite įtraukti į savo CV, ir patarsime, kaip parašyti efektyvų motyvacinį laišką.

aukle

Kaip struktūruoti ir formatuoti CV, kad išsiskirtumėte kaip auklė

Be auklės gyvenimo aprašymo šablono, turime ir daugybę kitų, kuriuos galite peržiūrėti.

Kodėl tinkamai suformatuotas CV yra raktas į sėkmę auklės karjeroje?

 1. Šriftas: Pasirinkite profesionalų ir lengvai skaitomą šriftą, tokią kaip Arial, Calibri ar Times New Roman. Kadangi auklės darbas yra susijęs su vaikų auklėjimu ir priežiūra, šriftas turėtų atspindėti profesionalumą ir patikimumą.
 2. Formatas: CV formatas turėtų būti aiškus ir tvarkingas, kad darbdavys galėtų lengvai rasti reikiamą informaciją. Panaudokite bullet pointus, kad pabrėžtumėte svarbiausias įgūdžius ir patirtį.
 3. Paraštės: Paraštėse, pavyzdžiui, prie kiekvienos darbo patirties, nurodykite darbo vietos pavadinimą, datą ir pareigas. Taip pat paraštėse aprašykite atliktus darbus ir pasiektus rezultatus.
 4. Punktuacija ir skyrikliai: Naudokite tinkamą punktuaciją ir skyriklius, kad sakiniai būtų aiškūs ir sklandūs. Venkite per daug sudėtingų sakinio struktūrų, kad informacija būtų lengvai suvokiama.
 5. Šablono tipas: Pasirinkite profesionalų ir minimalistinį CV šabloną. Kadangi auklės darbas yra labai atsakingas, CV turėtų atrodyti rimtai ir profesionaliai.
 6. Spalvos: Pasirinkite neutralias spalvas, kaip pilką ar juodą, CV teksto spalvai ir šiek tiek ryškesnę spalvą, pvz., mėlyną ar žalią, antraštėms ir svarbiems punktams pabrėžti.
 7. Nuorodos: Įtraukite nuorodas į savo socialinės žiniasklaidos profilius ar tinklalapius, jei jie yra profesionalūs ir atitinka auklės darbo reikalavimus.
 8. Patarimas: Naudokite veiksmo žodžius aprašydami savo patirtį ir įgūdžius. Tai padės jūsų CV išsiskirti ir parodys jūsų iniciatyvą.

Efektyvios CV struktūros svarba siekiant tapti profesionalia aukle

Švietimas:

Nurodyk savo išsilavinimą, įskaitant kvalifikacijas, kurios gali būti svarbios auklės darbui. Pavyzdžiui, jei turite pedagogikos ar psichologijos laipsnį, tai būtų naudinga paminėti.

Licencijos ir sertifikatai:

Jei turite kokį nors licencijavimo ar sertifikavimo, kuris yra susijęs su vaikų priežiūra ar auklės darbu, tai taip pat yra labai svarbu paminėti. Pavyzdžiui, pirmosios pagalbos sertifikatas ar licencija dirbti su specialiais vaikais.

Rekomendacijos:

Jei turite galimybę, pateikite rekomendacijas iš ankstesnių darbdavių ar klientų, kurie galėtų patvirtinti jūsų gebėjimus ir patirtį kaip auklė.

Papildoma patirtis ir įgūdžiai:

Jeigu turite kokių įgūdžių ar patirties, kuri gali būti naudinga, bet nėra tiesiogiai susijusi su auklės darbu, tai taip pat verta paminėti. Pavyzdžiui, jei mokate kalbų, tai gali būti privalumas, nes galėsite mokyti vaikus kalbos.

Išvada:

Aprašykite savo karjeros tikslus ir tai, kokią vertę galite pridėti būdama auklė. Būkite konkreti ir aiški, nurodydami, kokią naudą gaus darbdavys iš jūsų paslaugų.

Efektyvios CV antraštės svarba - pirmasis žingsnis į sėkmę auklės karjeroje

aukle


Antraštės svarba auklės darbui yra esminė: ji turi būti aiškiai matoma, o joje turi būti pateikta visa kontaktinė informacija. Tai ne tik padeda potencialiam darbdaviui greitai susisiekti su kandidatu, bet ir suteikia profesionalų įvaizdį.

Sukuriant antraštę, pirmiausia turi būti nurodyta pavardė ir vardas. Tai yra svarbu, nes tai yra pirmasis dalykas, kurį matys potencialus darbdavys. Pavyzdžiui, antraštė gali prasidėti tokiu būdu: "Smith Jane".

Kitas žingsnis yra profesijos ir disciplinos nurodymas. Tai padeda darbdaviui suprasti, kokios yra kandidato kompetencijos. Pavyzdžiui, antrašte gali būti parašyta: "Smith Jane, auklė, specializuojasi ankstyvojo amžiaus ugdyme".

Toliau reikėtų nurodyti pašto adresą. Tai svarbu, kad darbdavys galėtų atsiųsti oficialius dokumentus arba pakvietimus į pokalbius. Adresas gali būti nurodytas tokiu formatu: "Smith Jane, auklė specializuojasi ankstyvojo amžiaus ugdyme, Liepų g. 5-13, Vilnius".

Telefonas yra būtinas, kad darbdavys galėtų greitai susisiekti su kandidatu. Galima nurodyti mobilaus telefono numerį.

Galiausiai, būtina nurodyti elektroninio pašto adresą. Tai padeda darbdaviui greitai ir lengvai susisiekti su kandidatu. Elektroninis paštas turėtų būti profesionalus ir lengvai suprantamas.

Visi šie elementai kartu sudaro aiškią ir informatyvią antraštę, kuri padeda potencialiam darbdaviui lengvai susisiekti su kandidatu ir suprasti jo kvalifikaciją.

GERAS

Eglė Jonaitienė

Auklė, turinti patirties darbe su paaugliais

Vaiko gatvė, LT-08101 Šiauliai, Lietuva

+370 77777777

egle@pastas.com


Nuotraukos svarba auklės CV: ką reikia žinoti?

Nuotrauka yra opcioninis elementas jūsų CV. Galite pasirinkti ją pridėti ar ne. Jei nuspręsite pridėti nuotrauką, turite žinoti, kad tai turi būti profesionali nuotrauka (vengkite asmenukių, nuotraukų iš atostogų ir pan.). Nuotraukos dydis turėtų būti stačiakampis - 6,5 cm ilgio ir 4,5 cm pločio.

Praėjusiais laikais, CV nuotraukos buvo labai populiarūs ir dažnai reikalingi. Tačiau dabar, nuotraukos svarba yra sumažėjusi. Daugelis darbdavių neatsižvelgia į CV, kuriuose yra nuotrauka. Taigi, net jei esate pasirinkę labai gerą nuotrauką, tikimybė, kad ji padės gauti darbą, yra nedidelė.

Dėl nuotraukos įtraukimo į CV - tai nėra būtina. Galite pateikti CV be nuotraukos. Tačiau, jei nuspręsite pridėti nuotrauką, prieš tai atlikite kelis veiksmus. Pirmiausia, pasirinkite neutralų foną. Antra, atsigręžkite į fotoaparatą arba pasirinkite trijų ketvirčių portretą. Trečia, sutelkite dėmesį į veidą. Galiausiai, pasirinkite stačiakampį formatą, kurio dydis yra 6,5 cm x 4,5 cm.

Svarba įtraukti patirtį į auklės CV

Kaip tinkamai aprašyti auklės patirtį savo CV?

Patirties skiltis yra vienas iš pagrindinių CV komponentų, ypač kai kalbame apie auklės darbą. Šioje srityje vertinamos ne tik techninės žinios ir įgūdžiai, bet ir įvairios socialinės ir emocinės kompetencijos, todėl būtina, kad CV atspindėtų kandidato patirtį ir gebėjimus.

 • Chronologinė tvarka: Darbo patirtis auklės CV turėtų būti pateikta nuo naujausio iki seniausio darbo. Tai darbdaviams leidžia matyti kandidato karjeros progresiją ir dabartinį kompetencijų lygį.
 • Sutartčių datas: Kiekvienoje darbo patirties dalyje turėtų būti nurodytos pradžios ir pabaigos datos. Tai padeda darbdaviams suvokti kandidato darbo patirties tęstinumą ir stabilumą.
 • Pareigų pavadinimai: Kiekvienoje darbo patirties dalyje turėtų būti nurodytas konkretus pareigų pavadinimas. Tai padeda darbdaviams suprasti kandidato atsakomybes ir kompetencijas.
 • Punktuotas sąrašas: Pareigų aprašymas turėtų būti pateiktas punktuotu sąrašu, pradedant nuo svarbiausių užduočių. Tai padeda darbdaviams greitai peržiūrėti kandidato patirtį ir sužinoti jo gebėjimus.
 • Pareigų aprašymas: Kiekvienoje darbo patirties dalyje turėtų būti detalus pareigų aprašymas. Tai padeda darbdaviams suprasti kandidato atsakomybes ir kompetencijas.
 • Raktinių žodžių vartojimas: CV turėtų būti naudojami raktiniai žodžiai, susiję su auklės darbu, tokiu būdu padidinant CV matomumą darbdaviams. Pavyzdžiui, "vaikų priežiūra", "kūrybinės veiklos", "mokyklinis ugdymas" ir pan.

Pavyzdys:

 • 2020 m. sausis - dabar: Auklė, privatūs darbdaviai, Vilnius.
  Teikia asmeninę priežiūrą dviejų vaikų (3 ir 5 metų) namuose.
  • Organizuoja ir vykdo kūrybines veiklas bei žaidimus.
  • Stiprina vaikų socialinius ir emocinius įgūdžius.
  • Padeda atlikti namų darbus ir ruošia vaikus miegoti.

 • 2018 m. rugsėjis - 2019 m. gruodis: Auklė, privatūs darbdaviai, Kaunas.
  Teikė asmeninę priežiūrą vienam vaikui (4 metų).
  • Organizavo ir vykdė kūrybines veiklas bei žaidimus.
  • Padėjo vaikui mokytis skaityti ir rašyti.

GERAS

Patirtis:

 • Auklė, Jonsonų šeima, 2016-2020:
  Rūpinimasis 3 metų berniuku ir 5 metų mergaite;
  • Pagalba vaikams ruošiantis mokyklai ir pamokų metu;
  • Organizavimas ir dalyvavimas edukacinių žaidimų metu;
  • Vaikų mitybos planavimas ir įgyvendinimas;
  • Laiku užtikrinamas vaikų higienos palaikymas.

 • Auklė, Petersonų šeima, 2014-2016:
  Rūpinimasis 6 mėnesių kūdikiu ir 2 metų berniuku;
  • Vaikų priežiūra ir užtikrinimas jų saugumo;
  • Kūdikio maitinimas ir priežiūra;
  • Dalyvavimas edukaciniuose užsiėmimuose su vaikais;
  • Vaikų miego tvarkaraščio laikymasis.

Kaip efektyviai parašyti CV auklę neturint darbo patirties

aukle


Įvadas:

Kartais, ypač pradedant karjerą, gali būti sunku užpildyti CV, kai ankstesnės darbo patirties neturite. Tačiau nereikėtų dėl to per daug nerimauti. Yra keletas būdų kaip efektyviai užpildyti CV ir sėkmingai pristatyti save darbdaviui, net jei dar niekada nesate dirbę auklės darbo.

 1. Akcentuokite savo veiklas: Jei niekada nesate dirbę auklės darbo, tai nereiškia, kad neturite jokios patirties. Įtraukite į CV visas veiklas, kuriose dalyvavote ir kurios galėjo suteikti jums įgūdžių, reikalingų auklės darbui. Tai gali būti stažuotės, savanorystė, pramogos ar kita socialinė veikla.
 2. Motyvacinis laiškas: Jei galite, pridėkite prie CV motyvacinį laišką, kuriame paaiškinkite, kodėl norite dirbti auklės darbą ir kaip galite prisidėti prie šeimos gerovės, neturėdami tiesioginės patirties. Atkreipkite dėmesį, kad motyvacinis laiškas turėtų būti asmeniškas ir atskleisti jūsų asmenybės bruožus.
 3. Būkite sąžiningi: Svarbu pateikti tikrą informaciją apie save ir savo patirtį. Melas ar faktų klastojimas gali sukelti problemų ateityje. Tačiau, jei jūsų aprašyme trūksta darbo patirties, kultūriniai mainai ar kitos edukacinės programos gali būti vertinamos palankiai.
Kiekvienas asmuo yra unikalus, todėl neturėdami tiesioginės darbo patirties galite sėkmingai pristatyti save ir įvertinti savo stipriąsias puses. Svarbiausia yra pasitikėjimas savimi ir troškimas mokytis ir tobulėti.

Svarba įtraukiant išsilavinimą į auklės CV

Kaip efektyviai pabrėžti savo išsilavinimą auklės CV

Išsilavinimas yra esminis veiksnys kuriant savo CV kaip auklė. Tai parodo jūsų kompetenciją ir sugebėjimą atlikti pareigas, kurios yra būtinos auklės darbe. Įgijus išsilavinimą vaikų priežiūros srityje, darbdavys gali būti tikras, kad jūs turite reikiamą žinių bazę ir įgūdžius, susijusius su vaikų vystymu, sauga ir priežiūra. Nors aukštojo išsilavinimo laipsnis gali nėra būtinas, bet kursai arba sertifikatai, susiję su vaikų priežiūra ar auklėjimu, yra labai vertingi.

Auklės CV: Koks išsilavinimas turėtų būti nurodytas pirmiausia?

Išsilavinimas auklės CV nėra būtinas pateikti pirmiausia. Pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas darbo patirčiai ir įgūdžiams, kurie yra tiesiogiai susiję su auklės profesija. Pavyzdžiui, ankstesnė patirtis dirbant su vaikais, gebėjimas rūpintis jais ir užtikrinti jų saugumą, mokėjimas organizuoti laisvalaikio veiklas. Išsilavinimas gali būti pateiktas CV dalyje po darbo patirties ir įgūdžių, nes ši informacija gali padėti darbdaviui suvokti kandidato gebėjimus ir kompetencijas, tačiau ji nėra lemiamas veiksnys renkantis auklę.

Tačiau yra situacijų, kai išsilavinimas auklės CV gali būti pateiktas pirmiausia. Tai gali būti atvejai, kai auklė turi specialųjį išsilavinimą, susijusį su vaikų priežiūra, pavyzdžiui, pedagoginį išsilavinimą arba vaikų psichologijos laipsnį. Šiuo atveju, išsilavinimas gali būti svarbus kriterijus darbdaviui, todėl jį reikėtų pateikti pirmiausia. Tačiau tokios situacijos yra gana retos ir dažniausiai auklės darbe svarbiau yra patirtis ir įgūdžiai, o ne formalus išsilavinimas.

GERAS

Išsilavinimas:

 • Vilniaus Universitetas, Lietuva (2013 - 2017)
  Bakalauras, Pedagogikos studijų programos
  • Kursai: Vaikų psichologija, Vaikų raida ir mokymasis, Specialiosios edukacijos principai, Švietimo politika ir administravimas.

 • Kauno Kolegija, Lietuva (2011 - 2013)
  Socialinės pedagogikos ir psichologijos technologijos
  • Kursai: Socialinė pedagogika, Specialioji psichologija, Vaikų teisės ir apsauga.

Papildomos mokymosi patirtys ir sertifikatai:

 • Pirmosios pagalbos kursai, Lietuvos Raudonasis Kryžius, 2017
 • Vaikų saugaus elgesio internete seminaras, „Vaikų linija“, 2018
 • Kūrybinės ugdymo priemonės - seminaras, Vilniaus universitetas, 2016

Įgūdžių svarba rašant CV auklei

Kaip sėkmingai pabrėžti savo išsilavinimą CV rašymo procese auklei

Įgūdžiai yra vienas iš svarbiausių elementų gyvenimo aprašyme, nes jie atspindi asmeninį ir profesinį kandidato tobulėjimą. Įdarbintojai ieško žmonių su konkrečiais, įgūdžiais, tokiems kaip komunikacija, problemų sprendimas, kritinis mąstymas ir komandos darbas. Jie siekia rasti kandidatus, kurie gali pritaikyti šiuos įgūdžius praktikoje ir prisidėti prie organizacijos sėkmės.

Pretenduojant į auklės poziciją, įgūdžių svarba yra dar didesnė. Auklė turi turėti platų įgūdžių spektrą, įskaitant, bet neapsiribojant, su vaikų priežiūra susijusius praktinius įgūdžius, kantrybę, empatiją, problemų sprendimo gebėjimą ir puikias bendravimo įgūdžius. Be to, auklė privalo būti patikima, atsakinga ir turėti gebėjimą tvarkyti stresines situacijas, nes ji yra atsakinga už vaikų saugumą ir gerovę.

Esminiai įgūdžiai, kurie turi būti pabrėžiami auklės CV

Kalbant apie techninius įgūdžius, auklės darbui reikalingi šie:

 • Patirtis dirbant su vaikais skirtingose amžiaus grupėse
 • Pirmosios pagalbos mokymai ir patirtis
 • Gebėjimas ruošti sveiką maistą
 • Patirtis mokant vaikus skirtingose srityse (raštingumas, skaičiavimas, dailė ir kt.)
 • Gebėjimas tvarkyti buitinę aplinką
 • Gebėjimas valdyti transporto priemones
 • Žinios apie vaikų psichologiją ir elgesio ypatumus
 • Patirtis su specialiais vaikų poreikiais
 • Kalbų žinios, jei reikia
 • Kalbant apie asmenines savybes, auklė turėtų būti:
 • Atsakinga
 • Kantri
 • Paslaugi
 • Gražaus elgesio
 • Rūpestinga
 • Kūrybinga
 • Linkusi mokytis
 • Komunikabili
 • Gebanti klausytis ir suprasti vaiko poreikius
 • Gebanti dirbti stresinėse situacijose
 • Gebanti dirbti komandoje, jei reikia
 • Gebanti priimti sprendimus savarankiškai
 • Gebanti laikytis nustatytų taisyklių ir nurodymų.

Santraukos svarba auklės CV rašyme

Santrauka yra esminė dalis bet kuriame CV, įskaitant auklės CV. Tai yra pirmasis dalykas, kurį darbdavys pamato ir tai gali padaryti didelę įtaką pirmajam įspūdžiui. Santrauka suteikia galimybe trumpai ir aiškiai išdėstyti savo patirtį, kvalifikaciją ir gebėjimus, taip pat išreikšti savo karjeros tikslus ir asmeninį branduolį. Tai yra galimybė pabrėžti, kodėl būtent jūs esate tinkamiausia kandidatė auklės darbui.

Auklės darbas yra labai asmeninis ir reikalauja didelio pasitikėjimo, todėl santrauka gali padėti nusakyti savo asmeninės savybės, tokius kaip atsidavimas, kantrybė, kūrybiškumas ir gebėjimas gerai bendrauti su vaikais. Taip pat tai yra vieta, kurioje galite paminėti bet kokius specialius gebėjimus ar patirtį, tokią kaip kalbų mokėjimą, medicinos mokymus ar specialųjį ugdymą.

Santrauka taip pat gali padėti išsiskirti tarp kitų kandidatų. Tai yra šansas pasakyti darbdaviui, kas jus išskiria ir kodėl turėtumėte būti pakviesta pokalbiui. Todėl svarbu, kad jūsų santrauka būtų gerai parašyta, aiški ir konkreti, atspindinti jūsų stipriąsias puses ir profesionalumą.

GERAS
Motyvuota ir patyrusi auklė su daugiau nei 5 metų patirtimi. Įgyvendinu kūrybiškus ir lavinamuosius užsiėmimus, kurie padeda vaikams mokytis ir augti. Esu labai atsakinga, kantri ir turiu gerus bendravimo įgūdžius. Suprantu vaikų psichologiją ir turiu patirties dirbant su įvairaus amžiaus vaikais. Noriu prisidėti prie jūsų komandos, kad galėčiau padėti vaikams geriau pažinti pasaulį.

Papildomi skyriai, kuriuos būtina įtraukti į auklės CV

Papildomos antraštės, kurias norėtumėte įtraukti į auklės CV, yra "Pomėgiai ir interesai" bei "Vairuotojo pažymėjimai". Tokios informacijos pateikimas leidžia darbdaviui geriau suprasti jūsų asmenybę, gebėjimus ir patirtį, kurie gali būti svarbūs darbe. Tai taip pat suteikia galimybę išsiskirti iš kitų kandidatų.

Pomėgiai ir interesai

Pomėgių ir interesų skiltis gali suteikti daugiau informacijos apie jus kaip asmenį. Pvz., jei mėgstate vaikų literatūrą ir dažnai skaitote, tai gali rodyti, kad turite geras bendravimo su vaikais įgūdžius. Jei mėgstate kūrybines veiklas, tai gali reikšti, kad esate kūrybingas ir galite organizuoti įvairias užduotis vaikams. Be to, jei mėgstate sportuoti arba dalyvauti sportinėse veiklose, tai gali rodyti, kad turite energijos ir galite užtikrinti vaiko fizinį aktyvumą.

Vairuotojo pažymėjimai

Vairuotojo pažymėjimo turėjimas gali būti labai naudingas auklės darbe. Tai gali reikšti, kad galite vežti vaikus į mokyklą, būrelius ar kitas veiklas, taip pat galite greitai reaguoti į nenumatytas situacijas, pvz., reikėtų nuvežti vaiką į ligoninę. Be to, tai rodo, kad esate atsakingas ir patikimas, kadangi vairavimas reikalauja atidumo ir atsakomybės. Taigi, ši informacija gali būti vertinama kaip privalumas, kai ieškoma auklės darbo.

Efektyvaus CV rašymo gudrybės auklėms: kaip pateikti savo patirtį ir įgūdžius

Auklės darbas yra labai atsakingas ir svarbus, todėl svarbu, kad jūsų CV atspindėtų jūsų patirtį, kompetencijas ir atsidavimą. Štai keletas patarimų, kaip pagerinti savo auklės CV:

 1. Paminėkite visas jūsų patirties su vaikais formas: tai gali būti ne tik ankstesnės darbo vietos kaip auklė, bet ir savanoriavimas, praktika, darbas stovyklose ar mokymai.
 2. Išsamiai aprašykite savo atsakomybes kiekvienoje darbo vietoje: tai padės potencialiam darbdaviui geriau suprasti jūsų patirtį ir įgūdžius.
 3. Paminėkite specializuotus mokymus ir sertifikatus: tai gali būti pirmosios pagalbos kursai, specialūs auklės kursai, vaikų psichologijos mokymai ir pan.
 4. Parodykite savo asmeninius gebėjimus: būkite kūrybiški ir paminėkite, kad esate kantri, organizuojanti, atsakinga, mylite vaikus ir mokate su jais susitvarkyti.
 5. Paminėkite kalbas, kuriomis kalbate: jei kalbate keliomis kalbomis, tai yra didelis pliusas, nes galėsite mokyti vaikus kalbų.
 6. Nurodykite savo galimybę dirbti nepriklausomai ir su komanda: daugelis šeimų ieško auklės, kuri galėtų dirbti su kitais šeimos nariais.
 7. Nurodykite, kad esate lanksti ir prisitaikyti prie šeimos poreikių: tai gali būti pasirengimas dirbti per savaitgalius, per atostogas ar esant reikalui ilgiau pasilikti.

Pagrindiniai CV elementai, kuriuos privalo paminėti auklė

Auklės darbas yra labai atsakingas ir reikalauja specialių įgūdžių bei patirties. Įdarbinantys tėvai dažnai atidžiai peržiūri auklės CV, todėl svarbu, kad jūsų CV būtų gerai parašytas ir iškalbingas. Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti:

 1. Akcentuokite savo patirtį su vaikais: Nenurodykite tik darbo vietų pavadinimų ir datas, bet ir aprašykite, su kokio amžiaus vaikais dirbote, kokius uždavinius atlikote ir kokius įgūdžius įgijote.
 2. Paminėkite specialias įgūdžius: Ar mokate pirmosios pagalbos, ar turite mokymo patirties, ar mokate kalbų? Tokios žinios gali būti labai vertinamos.
 3. Parodykite savo asmeninę motyvaciją: Kodėl norite dirbti aukle? Kas jus domina šiame darbe? Tai gali padėti įdarbinantiesiems tėvams suprasti, ar jūsų požiūris sutampa su jų lūkesčiais.
 4. Nenurodykite nereikalingos informacijos: Pavyzdžiui, jei turite daugybės hobius, nenurodykite jų visų. Vietoje to paminėkite tik tuos, kurie yra susiję su vaikais arba gali būti naudingi jūsų darbe.
 5. Būkite profesionalūs: Nors auklės darbas yra labai asmeniškas, svarbu, kad jūsų CV būtų tvarkingas, gerai struktūruotas ir be klaidų.
 6. Pridėkite rekomendacijas: Jei turite galimybę, pridėkite rekomendacijas iš ankstesnių darbdavių ar kitų žmonių, kurie gali patvirtinti jūsų patirtį ir įgūdžius.

Kaip parašyti motyvacinį laišką savo CV kaip auklė

Motyvacinis laiškas yra esminis dokumentas, papildantis jūsų gyvenimo aprašymą, kai kandidatuojate į auklės poziciją. Jis leidžia atskleisti jūsų entuziazmą ir norą dirbti su vaikais, kartu pabrėžiant jūsų asmenines savybes ir kompetencijas. Savo motyvacinį laišką turėtumėte paremti konkrečiais pavyzdžiais iš patirties, kurie pabrėžtų jūsų gebėjimą atlikti auklės darbą. Jei patiriate sunkumų rašydami motyvacinį laišką, galite pasinaudoti mūsų pateikiamais motyvacinių laiškų pavyzdžiais, pritaikant juos auklės pozicijai. Taip pat šis laiškas leidžia atkreipti dėmesį į jūsų karjeros planus ir viziją dirbant aukle.

Sukurkite savo CV naudodami geriausius šablonus

Dažniausiai užduodami klausimai apie CV rašymą auklėms

Koks turėtų būti mano auklės CV formatas?

Jūsų CV formatas priklauso nuo to, kaip ketinate pateikti paraišką:

 • Jei nuspręsite kreiptis asmeniškai, Word yra tinkamiausias formatas.
 • Jei nuspręsite siųsti paraišką skaitmeniniu būdu, PDF yra tinkamas pasirinkimas.
Kiek detalių apie vaikų priežiūros patirtį turėčiau įtraukti į savo auklės CV?

Jūsų CV turėtų atspindėti jūsų patirtį ir įgūdžius, susijusius su vaikų priežiūra. Įtraukite informaciją apie amžiaus grupes, su kuriomis dirbote, kiek laiko ir kokioje aplinkoje. Paminėkite specialias vaikų priežiūros sritis, kuriose turite patirties, pvz., specialiųjų poreikių vaikų priežiūra, mokyklinio amžiaus vaikų priežiūra ar kūdikių priežiūra.

Kokie yra reikalavimai norint tapti aukle?

Reikalavimai gali skirtis priklausomai nuo šalies ir darbdavio. Tačiau dažniausiai reikalaujama turėti patirties dirbant su vaikais, būti ne jaunesniems nei 18 metų ir turėti teisę dirbti šalyje, kurioje norite būti aukle. Gali būti reikalaujama turėti tam tikrą išsilavinimą arba sertifikatus, susijusius su pirmosios pagalbos, vaikų priežiūros ar ankstyvojo ugdymo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą vos per 15 minučių

Mūsų nemokama profesionaliai sukurtų gyvenimo aprašymų šablonų kolekcija padės išsiskirti iš minios ir vienu žingsniu priartėti prie savo svajonių darbo.

Sukurkite savo gyvenimo aprašymą