Dažniausiai pasitaikančios CV klaidos

Nustatyti specialųjį paveikslėlį

Create your resume in minutes

Pirmas įspūdis, kurį apie jus susidaro darbdavys arba jo įgaliotas asmuo, priklauso nuo jūsų CV. Dažniausiai pasitaikančios CV klaidos padės savo gyvenimo aprašymą parašyti geriau ir profesionaliau. Gyvenimo aprašymo pagalba, galite palikti teigiamą arba neigiamą pirmą įspūdį, viskas jūsų rankose. Kebloka? Jeigu žinosite, kokių klaidų vengti, tuomet pirmasis įspūdis bus teigiamas ir galėsite jaustis ramiau.

CV klaidos

Vos viena esminė klaida, gali pakišti jums koją ir užverti duris tolimesniam etapui dėl darbo. Klaidų gali būti įvairių, dažnu atveju kandidatai apie jas nė nesusimąsto – to rezultatas, ilgas laukimas ir nesėkmingos darbo paieškos.

Deja, bet klaidingai parašytas gyvenimo aprašymas net ir turint vertingos patirties, gali pristabdyti jūsų karjeros galimybes.

Kadangi šis dokumentas yra raktas į sekantį etapą ir pokalbį dėl darbo, personalo specialistai pataria atkreipti dėmesį į kiekvieną, net ir menkiausią smulkmeną.

Taigi, jei norite būti tikri, kad jūsų gyvenimo aprašymas yra nepriekaištingas nuo pradžios iki galo, sutelkite dėmesį į tai, kas svarbu, į savo profesinę informaciją, susipažinkite su pagrindinėmis gyvenimo aprašymo klaidomis ir kaip jų išvengti (pateiksime pavyzdžių ). ✔

1. Rašymo klaidos: rašyba, gramatika

Esame žmonės ir klysti žmogiška, tačiau profesionaliame dokumente klaidos nėra dovanotinos. Jos gali kainuoti labai brangiai.

Rašybos ar gramatikos klaidos gali pakišti koją jūsų profesionalumui. Be to, rašybos klaidos atskleidžia jūsų dėmesio stoką detalėms, parodo jūsų išsiblaškymą.

Apskritai, rašymo klaidos parodo tingumą, ir tai, kad asmuo darbą atlieka atmestinai, skiria jam nepakankamai dėmesio. Asmeniui, peržiūrinčiam jūsų CV pakanka pamatyti keletą tokių klaidų, kad jūsų gyvenimo aprašymą padėtų į šoną ir pereitų prie kitų kandidatų.

Rekomendacijos

  • Parašę savo CV pailsėkite ir po kurio laiko peržiūrėkite jį dar kartą.
  • Perskaitykite kelis kartus garsiai.
  • Pasinaudokite internetiniais kalbos ir teksto redaktoriais.
  • Paprašykite artimųjų ar draugų, kad jie perskaitytų jūsų CV ir pasakytų savo nuomonę ir ar skaitydami nepastebėjo klaidų.

2. CV nepritaikytas konkrečiai pozicijai

Kalbant apie dažniausiai daromas klaidas rašant CV, tai viena pagrindinių.

Siunčiant tą patį gyvenimą kelioms įmonėms, sutaupysite laiko, tačiau taip pat padidinsite tikimybę, kad jis liks nepastebėtas ir nesulauksite darbdavio skambučio.

Kiekvienas darbo pasiūlymas turi savo reikalavimus, todėl turint vieną CV variantą nueisite lengviausiu, bet ne pačiu geriausiu keliu. Jei norite išsiskirti ir likti pastebėti, turite savo gyvenimo aprašymą pritaikyti kiekvienai pozicijai.

Rekomendacijas

  • Atidžiai perskaitykite darbo skelbimą, kad įvertintumėte savo stipriąsias puses konkrečiai pozicijai.
  • Pabrėžkite savo įgūdžius, pasiekimus ir patirtį panašiose pareigose.
  • Į savo gyvenimo aprašymą įtraukite raktinius žodžius, atsižvelgiant į darbo skelbimą, jie svarbūs tuomet, kai įmonės naudoja ATS (kandidatų stebėjimo sistema).

3. Pasenęs gyvenimo aprašymas

Radote labai viliojantį darbo pasiūlymą, kurio nenorite praleisti, tačiau norėdami kandidatuoti kuo greičiau, siunčiate prieš keletą metų sukurtą gyvenimo aprašymą.  Skubėjimas gali atimti iš jūsų galimybę dalyvauti tolimesniame etape.

Prieš siunčiant CV, įsitikinkite, kad nepasikeitė jūsų kontaktinė informacija, nes kitaip darbdavys negalės su jumis susisiekti. Įrašykite naujausią darbovietę, kursus, seminarus ir kitą aktualią informaciją. Jeigu siųsite CV, kuriame įrašyta darbovietė nebeegzistuoja, ji visiškai neaktuali pageidaujamai pozicijai arba įrašyta patirtis neatspindi pareigų į kurias kandidatuojate, tuomet gyvenimo aprašymas bus visiškai neinformatyvus ir nepelnys jums norimo darbo.

Rekomendacijos

Neleiskite, kad skubėjimas imtų viršų. CV rašymui skirkite pakankamai laiko, net jei ir norite kandidatuoti kuo greičiau, peržvelkite turimą gyvenimo aprašymą ir pakoreguokite pasenusią informaciją. CV pateikta informacija turi būti tikslinga ir aktuali.

Atidžiai peržiūrėkite savo gyvenimo aprašymą, aprašykite savo profesinę patirtį ir įgūdžius pagal pateiktus reikalavimus.  Tiesa, atnaujinant aprašymą rašykite tikrą ir neišgalvotą informaciją, nes tokią informaciją labai nesunku patikrinti.

4. Neaktuali informacija

Tai dar viena, dažnai pasitaikanti klaida. Kartais atrodo, jog kuo daugiau darboviečių ir skirtingos darbo patirties nurodyta jūsų gyvenimo aprašyme, tuo universalesnis ir stipresnis kandidatas jūs tikitės būti. Deja, bet yra priešingai. Darbdaviams aktualu tik ta darbinė patirtis, kuri susijusi su siūlomu darbu, visa kita patirtis nelabai svarbu.

Dar vienas dalykas į kurį reikėtų atkreipti dėmesį prieš surašant visas savo ankstesnes darbovietes yra tai, kad kuo daugiau skirtingų darbdavių nurodysite, tuo atrodysite labiau nepatikimas ir ne lojalus kandidatas. Darbdaviai tikisi, kad pasirinkus tinkamą kandidatą, jis sėkmingai darbuosis įmonėje ne vienus ir ne du metus, tačiau matant dažną darbų keitimą, susidaro įspūdis, kad darbuotojas nepastovus ir neapsisprendęs. Tai gali pakišti koją.

Rekomendacijos

Įdėmiai skaitykite darbo skelbimą ir savo gyvenimo aprašyme pateikite tik tą patirtį ir informaciją, kuri yra aktuali konkrečiai darbo pozicijai. Pavyzdžiui, neminėkite padavėjo pozicijos, kandidatuojant į gamybos vadovo poziciją ir pan.

5. Netinkama struktūra

Jau kalbėjome apie gyvenimo aprašymo struktūros tipus, dar kartą priminsime:

  • chronologinis
  • funkcinis
  • mišrus

Kiekvienas jų pritaikomas prie norimo gyvenimo aprašymo. Jeigu gyvenimo aprašyme nebus tvarkos ir viskas bus išmėtyta „bet kaip“, tuomet CV bus chaotiškas ir vargu ar sudomins darbdavį. Jau žinote, kad vienam CV skiriamos 6 sekundės ir mažiau, na o, jeigu jis chaotiškas, tuomet darbdavys vos į jį pažvelgęs susidarys prastą įspūdį.

Netinkamos struktūros naudojimas gali išryškinti jūsų karjeros spragas ir atrodyti netvarkingai.

Rekomendacijos

Jei neturite darbo patirties reikiamoje srityje, naudokite chronologinę struktūrą. Svarbu nepamiršti, kad CV yra jus pristatantis ir apibūdinantis dokumentas. Kuo aukštesnės norimos pareigos, tuo profesionalesnis turi būti gyvenimo aprašymas. Be to, net ir renkantis kandidatus žemesnėms pareigoms, darbdaviai vis tiek greičiau pasiūlo darbą tiems, kurių CV atrodo tvarkingas.

6. Per daug informacijos

Nors gyvenimo aprašymo dėka galite sudominti potencialų darbdavį, CV neturi virsti pasakojimu. Paminėkite tik svarbiausią ir aktualiausią informaciją, stenkitės viską išdėstyti aiškiai ir glaustai. Labiau išsiplėsti galėsite pokalbio metu, tačiau CV to daryti nerekomenduojama.

Trijų ir daugiau puslapių gyvenimo aprašymas, nepadarys jūsų geru kandidatu, tai tik parodys, kad CV rašyme turite mažai žinių. Be to, atrankų specialistai ar darbdaviai dažnai turi peržiūrėti daugybę CV, todėl ilgas gyvenimo aprašymas atims daug laiko ir vargu ar kas nors varginsis jį skaityti.

Rekomendacijos

Nei per daug, nei per mažai. Pasistenkite visą būtiną informaciją sutalpinti į vieną puslapį. Paminėkite svarbias detales, darbovietes, įgūdžius ir patirtį, tačiau neišsiplėskite. Plačiau apie save galėsite papasakoti interviu metu.

7. Netinkama nuotrauka

Tai labai dažnai pasitaikanti klaida. Dažnas susiduria su dilema, kokią nuotrauką rinktis gyvenimo aprašymui. Čia yra aiškios taisyklės. Nuotrauka turi būti profesionali, dalykiška ir tvarkinga. Pakanka, kad matytųsi jūsų veidas iki pečių.

Pamirškite apie nuotraukas iš vakarėlių, paplūdimio ar kitų pasilinksminimo vietų. Rinkitės nuotrauką, kurioje esate panašūs į save, o ne su didžiuliu makiažo sluoksniu ar šventine šukuosena.

Rekomendacijos

Jeigu neturite nuotraukos, tinkančios gyvenimo aprašymui, verčiu šią vietą palikite tuščią. Tikrai daug kartų geriau yra jokia nuotrauka, negu neprofesionali nuotrauka.

Kitos klaidos gyvenimo aprašyme

Be minėtų klaidų, yra ir kitų, kurios taip pat gali trukdyti jūsų darbo paieškai. Dar keletas papildomų klaidų:

  • Neprofesionalus el. pašto adresas.
  • Praleista reikšminga informacija.
  • Per daug nereikšmingų detalių (tikslus namų adresas, lytis, akių spalva, ūgis, svoris ir t.t.).
  • Per mažas arba per didelis šriftas.
  • Nenurodyta jokia darbinė patirtis, įgūdžiai, asmeninės savybės ir kita esminė informacija.

Tai yra pagrindinės klaidos, kurių niekada nereikėtų daryti gyvenimo aprašyme, jos padidina tikimybę, kad jūsų CV bus atmestas ir nepavyks patekti į kitą atrankos etapą. Gyvenimo aprašymas, tai raktas į naują etapą jūsų karjeroje, pasistenkite, kad su šiuo raktu galėtumėte atrakinti kuo daugiau durų.

Jei visgi nesate tikri dėl gyvenimo aprašymo, perskaitykite kitus mūsų straipsnius su patarimais, kad įgautumėte daugiau žinių ir akimirksniu pelnytumėte darbdavio susižavėjimą.

Similar Articles

 

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.