Menininkas – CV, kurį įvertins ne viena galerija ar tarptautinė paroda

Kūrybiškumas ir pasaulėžiūra suformuoja įspūdingą menininko gyvenimo kelią. Esate menininkas? Puikiai dainuojate, grojate, esate aktorius ar šokėjas, o gal grafikos dizaineris ar videografas? Visai nesvarbu kurios meno šakos atstovas esate, menininko gyvenimo aprašymas yra esminė priemonė norint parodyti savo profesinius pasiekimus ir patirtį meno pasaulyje. Tai yra būdas struktūriškai ir organizuotai pristatyti savo karjeros kelią menų srityje.

Средняя оценка для этого шаблона

5,0
Rated 5 out of 5
Из 1 отзывов покупателей

Gerai parengtas menininko CV parodo kandidato profesionalumą ir atsidavimą meniniam pašaukimui. Tai rodo, kad rimtai žiūrite į savo meninę karjerą. Gyvenimo aprašymas leidžia pademonstruoti pasiekimus, apdovanojimus, išsilavinimą. O tokia informacija padeda įtvirtinti jūsų reputaciją ir karjeros kelią.

Galerija, meno centras, parodos, muziejus, parodų rūmai, šiuolaikinio meno institucijos ir kitos meno srities įstaigos ar suinteresuoti asmenys dažnai peržiūri menininkų gyvenimo aprašymus. Ypač kai svarsto apie parodas, bendradarbiavimą ir kitas galimybes. Tvirtas gyvenimo aprašymas gali padėti išsiskirti iš kitų menininkų, konkuruojančių dėl tų pačių galimybių ir pasiūlymų.

Menininkas CV

Gerai parengtas gyvenimo aprašymas gali būti tolesnio pokalbio pradžia. Tai glaustas būdas pristatyti save ir savo darbus kitiems.

Kurdami menininko gyvenimo aprašymą, nepamirškite, kad jis turėtų būti glaustas, tvarkingas ir lengvai skaitomas. Įtraukite atitinkamą informaciją apie savo parodas, išsilavinimą, apdovanojimus ir kitus pasiekimus. Pritaikykite savo gyvenimo aprašymą konkrečioms galimybėms ir darbo pasiūlymams, kurių siekiate, ir reguliariai atnaujinkite, kad atspindėtų naujausius pasiekimus.

Menininko gyvenimo aprašymo pavyzdys

Vardenis Pavardenis (-ė)
Tel. +3706-000-2012
tapyba@mail.com
Vilnius, 35m.

Apie
Aistringas tapytojas. Sugebu įlieti gyvybės į peizažus ir abstrakčias kompozicijas, nuolat semiuosi įkvėpimo iš gamtos ir asmeninės patirties, kurdamas unikalius vizualinius pasakojimus.

Darbo patirtis:
Dailininkas – tapytojas
Tarptautinė kultūros arka „gallery”
2020 – dabar

  • Įvairių žanrų paveikslų, įskaitant peizažus, portretus ir abstrakčias kompozicijas kūrimas;
  • Dalyvavimas vietinėse ir regioninėse meno parodose, pristatant savo darbus ir stiprinant buvimą meno bendruomenėje.
  • Bendradarbiavimas su klientais, kuriant individualius kūrinius;
  • Grafikos dizainų kūrimas.

Menininko padėjėjas
Galerija meno niša Kaunas
2017–2020 m.

  • Pagalba kuruojant meno parodas, užtikrinant tinkamą eksponavimą ir suderinimą su galerijos estetika.
  • Reklaminės medžiagos parengimas, įskaitant menininkų biografijas ir parodų katalogus.
  • Bendravimas su galerijos lankytojais, informacijos apie meno kūrinius, menininkus, kūrybinį procesą teikimas.

Laisvai samdomas tapytojas
Savarankiška veikla Lietuva-JAV-Italija
2013 – 2017 m.

  • Paveikslų kūrimas pagal klientų meninius pageidavimus;
  • Bendravimas su klientais, nuo pradinių koncepcijos aptarimų iki galutinio pristatymo, užtikrinant sklandų procesą.
  • Dalyvavimas mugėse, meno turguose, parduodant savo meno kūrinius kartu su kitais menininkais;
  • Personalinės parodos pristatymas;
  • Nuolatinis dalyvavimas kultūros ir meno renginiuose.

Vilniaus dailės akademija, tapybos ir scenografijos katedra

Scenografija (teatro, kino)
2013-2017

Manų gimnazija Vilniuje
Vidurinis išsilavinimas
2012-2013

Įgūdžiai

  • Kūrybiškumas;
  • Pozityvumas;
  • Meno pajautimas;
  • Estetinis suvokimas;
  • Spalvų derinimas, grafikos išmanymas;
  • Parodų organizavimo įgūdžiai.

Užsienio kalbos

  • Lietuvių – gimtoji
  • Anglų – puikiai
  • Rusų – puikiai

CV kūrimas

Jūs – menininkas, tad kūryba ir nuolatinis buvimas kūrybos procese, turėtų būti jūsų kasdienybė. Nesvarbu kurios meno šakos atstovas esate, kuriant gyvenimo aprašymą, CV struktūra išlieka ta pati. Pagrindinės CV dalys yra šios:

  • Kontaktinė informacija
  • Trumpas savęs pristatymas
  • Darbo patirtis
  • Išsilavinimas
  • Įgūdžiai
  • Papildoma informacija

Užpildykite šias CV dalis ir jūs būsite beveik pasiekę savo tikslą, ieškantis darbo ar norint pristatyti save bet kuriai meno įstaigai.

Ką parašyti kiekviename iš nurodytų skyrių? Trumpai apžvelkime gyvenimo aprašymo skyrius ir juose būtiną pateikti informaciją.

Kontaktinė informacija

Įtraukite savo vardą, pavardę, telefono numerį, el. pašto adresą. Taip pat pridėkite savo svetainės / portfelio nuorodą. Šią informaciją pateikite gyvenimo aprašymo viršuje, kad būtų lengviau matyti ir nereikėtų ilgai ieškoti. Tai įprasta vieta šios informacijos pateikimui.

Menininkas CV

Atidžiai patikrinkite ar užpildyta informacija yra teisinga, ar visi duomenys aktualūs. Šios informacijos dėka bus galima su jumis susisiekti ir aptarti įvairias galimybes, tad nepraleiskite progos dėl savo neapdairumo.

Šiuolaikinio meno atstovo trumpas savęs pristatymas

Parašykite trumpą santrauką, kuri atspindėtų jūsų meninį stilių, stipriąsias puses ir siekius. Tai turėtų būti glausta pastraipa (2–3 sakiniai), pabrėžianti jūsų, kaip menininko, išskirtinius bruožus ir patirtį.

Šios pastraipos dėka galite sudominti skaitytoją, tai tarsi trumpa apžvalga apie jūsų kaip menininko karjerą, tarsi įvadas į gyvenimo aprašymą, kuris tik dar labiau pabrėžtų jūsų unikalumą.

Šioje dalyje reikia būti tiksliems ir konkretiems, neišsiplėsti. Visgi, šioje dalyje, kaip menininkai galite panaudoti savo kūrybiškumą, čia skiriama šiek tiek daugiau laisvės nei kituose gyvenimo aprašymo skyriuose, todėl prisistatykite originaliai ir sudominkite skaitytoją.

Darbo patirtis

Išvardykite savo atitinkamą darbo patirtį atvirkštine chronologine tvarka (naujausia pirmiausia). Įtraukite išsamią informaciją apie savo darbo funkcijas, atsakomybes ir pasiekimus. Kuo tiksliau apibūdinsite savo darbo patirtį, tuo bus aiškiau ar esate tinkamas kandidatas.

Darbo patirtis turėtų atitikti konkretų pasiūlymą, jei tai konkretus darbo skelbimas į kurį norite kandidatuoti, tuomet atidžiai jį skaitykite ir adaptuokite gyvenimo aprašymą būtent konkrečiam pasiūlymui.

Nebūtina įtraukti visas darbo patirtis, jeigu jos nėra tiesiogiai susijusios su siūloma pozicija arba jeigu jose dirbote labai trumpai. Šioje vietoje svarbiau ne kiekybė, o kokybė ir įgytos praktikos pagrindimas.

Išsilavinimas, Vilniaus dailės akademija, o gal menų gimnazija?

Nuo pat pirmųjų žingsnių mokslų pasaulyje, menininko kelias pradeda ryškėti kaip įdomus projektas, kuriame derinamas troškimas pažinti ir atrasti meno pasaulį. Išvardykite savo akademinį išsilavinimą, pradedant nuo naujausio įgyto laipsnio. Įtraukite įgytą laipsnį, švietimo įstaigos pavadinimą, vietą ir baigimo metus. Galbūt baigėte menų gimnaziją, įgijote aukštesnį išsilavinimą Vilniaus dailės akademijoje, ar bet kurioje kitoje švietimo įstaigoje, tegul tai atsispindi ir gyvenimo aprašyme.

Menininkas CV

Menininkai dažnai dirba iš pajautimo, tačiau išsilavinimas visuomet yra didžiulis privalumas, ypač kai yra daug panašių kandidatų.

Vidurinis išsilavinimas, bakalauro ar magistro studijos, bet koks išsilavinimas gali būti svarbus menininko gyvenimo aprašyme, tačiau jo reikšmė gali skirtis priklausomai nuo individualių aplinkybių ir konkrečių pasiūlymų, dėl kurių pretenduojate.

Įgūdžiai

Įgūdžiai menininko gyvenimo aprašyme parodo jūsų techninius gebėjimus, kūrybines stipriąsias puses ir kompetencijos sritis. Ši informacija gali padėti potencialiems darbdaviams ar klientams suprasti, ką mokate ir kokias unikalias savybes įnešate į savo meninę veiklą.

Kokius įgūdžius įtraukti? Tai labai priklauso nuo konkrečios pozicijos. Jei kandidatuojate į konkretų skelbimą, remkitės jame pateikta informacija ir reikalavimais, kad įgūdžių sąrašas atitiktų tai, ko tikimasi iš kandidato.

Įgūdžių skyrius yra galimybė parodyti savo unikalias menininko galimybes ir bruožus. Sąrašas turėtų būti koreguojamas atsižvelgiant į skirtingus pasiūlymus ir pritaikomas kiekvienam atskiram darbdaviui ar įstaigai, kurie ieško menininko.

Įgūdžių sąrašas turėtų būti nei per ilgas, nei per trumpas, idealu, jei įtrauksite 5-10 įgūdžių, geriausiai apsibūdinančių meninius gebėjimus, atitinkančius meno sritį, kuriai atstovaujate.

Papildoma informacija

Paprastai prie šių pagrindinių skyrių, kandidatai papildomai įtraukia dar keletą skyrių, kurie yra:

  • Rekomendacijos
  • Apdovanojimai
  • Kursai, sertifikatai
  • Užsienio kalbos

Jei manote, kad sukaupta patirtis ir parašytas gyvenimo aprašymas gali būti papildytas informacija, kuri dar labiau išskirtų jus iš kitų kandidatų, būtinai ją įtraukite. Tai gali būti jūsų šansas.

Formatavimas

Užpildžius gyvenimo aprašymą, nepakanka jo išsaugoti savo įrenginyje, prieš tai, sutvarkykite dokumento formatavimą ir įsitikinkite, kad visa informacija pateikta teisingai ir be klaidų.

Taip pat, rekomenduojama:

  • Naudoti aiškų ir profesionalų šriftą (puikiai tinka Arial, Calibri, Times New Roman, Verdana).
  • Išlaikyti nuoseklų formatavimą ir ženklelius, kad būtų lengviau skaityti. Visam dokumentui rinkitės tą patį šriftą, lygiuotes.
  • Pasistengti sutalpinti gyvenimo aprašymą į 1-2 puslapius, nes tai laikoma idealia CV apimtimi.
  • Rašyti glaustai ir kartu informatyviai.
  • Pritaikyti savo gyvenimo aprašymą atskirai pozicijai, atsižvelgiant į pateiktus reikalavimus.

Apibendrinimas

Menininkai gyvena ir kuria, viena paroda po kitos, grupinės parodos galerijoje, vienas pasirodymas po kito. Menininko gyvenimo aprašymas atspindi jūsų kūrybiškumą ir profesionalumą. Įsitikinkite, kad tai atspindi jūsų unikalų meninį stilių ir jūsų įsipareigojimą savo amatui.

Menininkas CV

Gyvenimo aprašymo dėka, galite greitai save pristatyti ir pabrėžti savo unikalumą bei tinkamumą. Sudominkite skaitytoją. Nepamirškite įtraukti nuorodų su savo darbų pavyzdžiais, nes kas gali geriau atspindėti menininką, jeigu ne jo kūriniai.

Gyvenimo aprašymas tai pirmasis dokumentas, leidžiantis su jumis susipažinti. Tolesniam bendravimui paprastai siūloma susitikti, pasistenkite, kad perskaičius CV, noras susitikti ir pakalbėti akis į akį tik sustiprėtų.

Похожие статьи