Motyvacinio Laiško Šablonai

Сопроводительное письмо – это лучший способ подкрепить ваш пример резюме, расположить к себе руководителей кадровых подразделений и начать получать приглашения на собеседование.

 

lettre de motivation

Gyvenimo aprašymas parodo jūsų profesionalumą ir patirtį, tačiau pats savaime jis nebūtinai išreiškia jūsų puikų atitikimą ar norą dirbti įmonėje.

Vien gyvenimo aprašymo nepakanka, kad įtikintumėte vadovą pasikviesti jus pokalbiui. Motyvacinis laiškas kandidatams gali turėti labai didelę reikšmę, todėl jei norite, kad jūsų paraiška išsiskirtų iš kitų, turėtumėte jį pridėti.

Yra daugybė į jus panašių kandidatų. Jie gali turėti panašius įgūdžius, patirtį, išsilavinimą ir pasiekimus. Dauguma kandidatų neturi progos pasikalbėti su įdarbinimo vadovais prieš darbo pokalbį. Todėl labai svarbu sudaryti gerą pirmąjį įspūdį. Tai galite atlikti parašydami įspūdingą motyvacinį laišką.

Jūsų motyvacinis laiškas turi būti profesionalus, bet tuo pačiu ir įdomus. Neleiskite darbdaviui nuobodžiauti su ypatingai ilgu motyvaciniu laišku. Pritraukite jų dėmesį jau nuo pirmųjų laiško eilučių ir priverskite juos viską perskaityti iki pabaigos. Įtikinkite juos peržiūrėti jūsų gyvenimo aprašymą ir pasikviesti jus darbo pokalbiui. Leiskite savo asmenybei sužibėti!

Turite užtikrinti, kad jūsų motyvacinis laiškas būtų atsakymas į darbo aprašymą. Jis turi papildyti jūsų gyvenimo aprašymą. Jūsų motyvacinis laiškas turi įtikinti įdarbinimo vadovą peržiūrėti jūsų gyvenimo aprašymą ir pasikviesti jus darbo pokalbiui.

Mūsų Dizainai

Mes rekomenduojame peržiūrėti mūsų paruoštus motyvacinių laiškų šablonus. Nuspręskite, kuris labiausiai atitinka jūsų profilį.

4 Motyvacinio Laiško Pavyzdžiai

Kokie yra skirtingi motyvacinių laiškų tipai? Leiskite jums parodyti 4 tipų motyvacinius laiškus, kuriuos paruošėme jums, nes požiūris skiriasi priklausomai nuo kandidato aplinkybių.

Patirties neturintis studentas negali turėti tokio pačio motyvacinio laiško požiūrio kaip tas, kurio karjera tęsiasi 7 metus. Taigi, pranešimus reikia pritaikyti, kai to reikalauja profilis.

Štai keletas skirtingiems profiliams skirtų motyvacinio laiško pavyzdžių.

1. Universiteto studento motyvacinis laiškas


Marvin Lopez
Grafikos Dizaino Studentas
marvinlopez@outlook.com
+1-123-123-1234
Portfelis: marvinlopezartwork.com

Skirta:
Regina Heart
Įdarbinimo Vadovui
ABC Digital Design Co.

Orlando, FL

2021-07-20

Gerbiama Regina Malinauskiene,

Esu Marius Lisauskas, Vilniaus Universiteto grafikos dizaino, antrojo kurso studentas.

Šiandien jums rašau norėdamas išreikšti susidomėjimą dėl prisijungimo prie „UAB Skaitmeninio Dizaino“ stažuotės programos. Nuolat domiuosi Jūsų įmonės veikla jau keletą metų. Daug kartų jūsų projektai tapo mano įkvėpimu ir toliau laipsnio, grafikos dizaino srityje.

Mano specializacija apima logotipų kūrimą, reklamos ir pakuotės dizainą. Mano naudojami įrankiai apima „Adobe Illustrator“, „Adobe Photoshop“, „CorelDRAW“ ir daugelį kitų. Aš dalyvavau keliuose meno konkursuose universitete ir neseniai laimėjau pirmąją vietą „Geriausias Įmonės Naujienlaiškio Dizainas 2021“ konkurse.

Man būtų didelė garbė turėti galimybę tiesiogiai mokytis iš Jūsų grafikos dizaino komandos ir suteikti bet kokią pagalbą Jūsų įmonei.

Ačiū už Jūsų skirtą laiką, skaitant mano paraišką. Man būtų malonu su Jumis susitikti ir aptarti tolimesnius žingsnius, kuriuos jau atlikau šioje profesijoje.

Nuoširdžiai

Marvin Lopez

2. Vadovo motyvacinis laiškas


Celine Frank
Pardavimų Vadovas
celinefrank@outlook.com
+1-123-123-1234
LinkedIn: Celine Frank

Skirta:
Frances Cruz
Įdarbinimo Vadovui
XYZ Automobile
Sacramento, CA

2021-07-20

Miss Frances Cruz:

Esu Simona Karvelytė, patyrusi automobilių pardavimo vadovė, turinti virš 7 metų patirtį šioje pramonėje. Šis laiškas skirtas išreikšti mano norui būti „UAB Automobiliai“ pardavimų skyriaus, pardavimų vadove.

Paskutinius 5 metus dirbau „UAB Automobilių Pardavimai“ pardavimų vadove. Mano atsakomybės apėmė VIP klientų sąskaitų valdymą bei vadovavimą jaunesniųjų pardavimo vadybininkų komandai ir pardavimo partneriams. Mano specializacija apima visureigių, pikapų, mikroautobusų ir didelių sunkvežimių pardavimus, ir tris metus iš eilės buvau apdovanota metų pardavimo vadovės titulu. Mano komanda 2020 metais pasiekė 140% pardavimų tikslą.

Mano platus suvokimas apie dideles transporto priemones ir patirtis valdant klientus iš įvairių gyvenimo sričių leido man tapti geriausia pardavimo vadove ir pasiekti įspūdingų klientų pasitenkinimo rodiklių. Mano sugebėjimai taip pat apima lyderystę, problemų sprendimą, biudžeto formavimą ir projektų valdymą.

Mano susižavėjimas „UAB Automobiliai“ siekia senesnius laikus, kai dirbau automobilių pardavimo atstove. Visada norėjau sieti savo karjerą su Jūsų įmone dėl Jūsų prekinio ženklo, įmonės vertybių ir vizijos, kurios atitinka mano asmeninius įsitikinimus ir karjeros tikslus.

Pridedu savo gyvenimo aprašymą, kuriame įtraukta daugiau informacijos apie mano darbo istoriją, išsilavinimą, mokymus ir pasiekimus.

Esu dėkinga už Jūsų skirtą laiką, skaitant mano paraišką. Esu pasiruošusi darbo pokalbiui Jums patogiu metu, kad galėtume aptarti detales.

Nuoširdžiai,
Celine Frank

3. Karjeros keitimo motyvacinis laiškas


Maureen Banks
Klientų Aptarnavimo Specialistas
maureenbanks@outlook.com
+1-123-123-1234
LinkedIn: MaureenBanks

Skirta:
Tyler Martin
Įdarbinimo Vadovui
Central Technology Inc.
Phoenix, AZ

2021-07-20

Gerbiamas Taileris Martinas:

Esu Monika Bankauskaitė, jau 3 metus dirbanti klientų aptarnavimo specialiste įmonėje „UAB Technologijų Sprendimai“. Aš sėkmingai aptarnauju mūsų įmonės klientus el. paštu, internetiniai pokalbiais, telefonu ir asmeniškai. Savo skyriuje esu pelniusi daugybę apdovanojimų ir pasiekimų, įskaitant prestižinį „2020 metų Klientų Aptarnavimo Specialistas“ apdovanojimą.

Mano, kaip klientų aptarnavimo specialistės karjera, suteikė galimybę tapti kruopščia, dėmesinga ir profesionalia darbuotoja. Tai tik keletas mano savybių, dėl kurių galėčiau būti puiki, „UAB Centrinės Technologijos“ Vykdančioji Asistentė.

Per visą laikotarpį esu tvarkiusi daugybę VIP sąskaitų ir visada gaudavau 100% klientų pasitenkinimo įvertinimą. Taip pat įgijau techninių įgūdžių, tokių kaip projektų valdymo, klientų sąskaitų tvarkymo, aptarnavimo el. paštu ir telefonu teikimo, socialinės žiniasklaidos valdymo ir kitus, kuriuos galėčiau panaudoti būdama vykdančiąja asistente.

Darbas „UAB Centrinės Technologijos“ visada buvo mano asmeniniu karjeros tikslu. Žaviuosi jūsų įmonės vertybėmis ir vizija, nes jos yra labai panašios į manąsias. Man būtų didelė garbė būti Jūsų vadovų asistente.

Ačiū už Jūsų laiką, kurį skyrėte skaitydami mano paraišką. Mano gyvenimo aprašymas yra pridėtas prie šio laiško ir man būtų labai malonu su Jumis susitikti pokalbiui, kad galėtume aptarti mano įgūdžių panaudojimo galimybes Jūsų įmonėje.

Pagarbiai,
Monika Bankauskaitė

4. Savarankiškos Kandidatūros Motyvacinis Laiškas


Ben E. Queen
Skaitmeninės Rinkodaros Specialistas
benqueen@outlook.com
+1-123-123-1234
LinkedIn: Ben E. Queen

Skirta:
Diana Browning
Įdarbinimo vadovas
Crystal Communications
Dallas, TX

2021-07-20

Diana Browning:

Aš esu Benas Karalius, skaitmeninės rinkodaros specialistas, turintis 6 metų patirtį SEO, „WordPress“ optimizacijos, klientų pritraukimo, el. pašto rinkodaros, socialinės žiniasklaidos valdymo, mokamos reklamos ir nuorodų kūrimo srityse. Jau daugiau kaip 3 metus dirbu įmonės „UAB Aiškios Komunikacijos“ skaitmeninės rinkodaros komandos vadovu.

Aš suprantu, kad šiuo metu „UAB Skaidrios Komunikacijos“ neturite viešai skelbiamos laisvos darbo vietos skaitmeninės rinkodaros skyriuje, tačiau norėčiau pasiūlyti savo kandidatūrą, jei atsirastų laisva vieta. Siunčiu jums savo gyvenimo aprašymą, kurį galėtumėte apsvarstyti ateityje.

Pradėjęs dirbti rinkodaros specialistu, buvau paaukštintas iki skaitmeninės rinkodaros komandos vadovo pareigų, kurios per visą laikotarpį suteikė galimybę sukaupti įgūdžių ir patirties. Dirbdamas su savo komanda sugebėjau 110% padidinti „UAB Aiškios Komunikacijos“ įmonės pardavimus ir 120% klientų pasitenkinimo rodiklį.

Turiu Google Ads ir SEMrush SEO sertifikatus, taip pat esu įgijęs Yoast, Ahrefs, Hubspot ir Hootsuite kursų pažymėjimus. Mano turinio rašymo sugebėjimai leido man tapti publikacijų rašytoju keliose didelėse platformose, įskaitant Medium ir HubPages.

Man būtų didelė garbė tapti „UAB Skaidrios Komunikacijos“ kandidatų į skaitmeninės rinkodaros skyrių, jei atsirastų laisva darbo vieta. Pridedu savo gyvenimo aprašymą ir norėčiau detaliau aptarti savo profesinę patirtį jums patogiu metu. Ačiū už Jūsų skirtą laiką skaitant mano paraišką.

Nuoširdžiai,
Benas Karalius

Kas yra motyvacinis laiškas? (Ir kodėl jis toks svarbus?)

Motyvacinis laiškas įprastai yra vieno puslapio dokumentas, prisegtas prie gyvenimo aprašymo teikiant paraišką dėl įsidarbinimo. Daugybė kandidatų yra klaidingai įsitikinę, kad motyvacinis laiškas nėra privalomas, tačiau iš tiesų jis yra būtinas, siekiant pristatyti savo paraišką darbdaviui.

Nors dauguma kandidatų tiki, kad teikiant paraišką dėl įsidarbinimo gyvenimo aprašymas yra vienintelis svarbus dokumentas, tačiau iš tikrųjų, motyvacinis laiškas yra vienodai svarbus. Motyvacinis laiškas papildo jūsų gyvenimo aprašymą ir priartina jus prie svajonių darbo.

Jūsų kvalifikacija ir įgūdžiai jau yra surašyti jūsų gyvenimo aprašyme, tačiau motyvacinis laiškas suteikia dar vieną galimybę išsiskirti iš kitų kandidatų ir nustebinti įdarbinimo vadovus prieš darbo pokalbį.

Paprastai tariant, jūsų motyvacinis laiškas įdarbinimo vadovams suteikia jūsų gyvenimo aprašymo turinio apžvalgą. Tuo pačiu metu, tai gali būti puiki galimybė save pristatyti ir parduoti. Šis laiškas turi būti pakankamai įtaigus ir darbdaviui atskleisti jūsų potencialą, dėl kurio esate vertas darbo pokalbio ir darbo pozicijos.

Patarimas: jūsų motyvacinis laiškas eina kartu su jūsų gyvenimo aprašymu. Tai nepakeičia jūsų gyvenimo aprašymo. Tai jį papildo.

Lauren Nelson, komunikacijos specialistė ir „Aesthetics Cogency“ viceprezidentė rašo, kad vien išsamus ir gerai paruoštas gyvenimo aprašymas neįrodo, kad kandidatas yra tinkamas darbo pokalbiui. Jos įsitikinimu, gerai paruoštas motyvacinis laiškas atlieka svarbesnį vaidmenį paraiškoje, nes jis parodo kandidato dėmesį detalėms ir darbo etikai. „Tai suteikia įžvalgų apie kandidato asmenybę, kurių negali suteikti pasiekimų sąrašas“ – priduria Nelson.

Papildomas patarimas: dauguma įdarbintojų perskaito kandidato motyvacinį laišką net prieš žiūrėdami į savo gyvenimo aprašymą. Jei motyvacinis laiškas yra pakankamai įtikinamas arba įspūdingas, jie patikrins jūsų gyvenimo aprašymą, kad sužinotų, ar verta apklausti.

Kaip parašyti tobulą motyvacinį laišką 5 žingsniais

Ypatingai kandidatams, kuriems trūksta rašymo įgūdžių, motyvacinio laiško rašymas gali būti tikras iššūkis. Kai kurie kandidatai gali visiškai nerašyti motyvacinio laiško, nes jiems tai yra nepatogu arba tiesiog per sunku.

Tačiau motyvacinio laiško rašymas ir pridėjimas prie gyvenimo aprašymo nebūtinai turi būti toks sudėtingas. Mes norime su jumis pasidalinti žingsnis po žingsnio procedūromis, kurias turėtumėte įsiminti. Tai sužinoję, galėsite be vargo parašyti įspūdingą motyvacinį laišką.

1 žingsnis – pasirinkite tinkamą motyvacinio laiško šabloną

Daugeliui kandidatų susidaro įspūdis, kad gyvenimo aprašymą reikia rašyti nuo nulio. Dėl to daugybė kandidatų praleidžia motyvacinio laiško rašymą, ypatingai jei jie jaučia, kad neturi pakankamų laiškų rašymo įgūdžių.

Laimei, dabar yra motyvacinių laiškų šablonai, kuriuos galite naudoti siekiant pagreitinti ir palengvinti procesus. Tačiau jūs turite būti tikri, kad pasirinkote jūsų gyvenimo aprašymą ir pageidaujamą darbo poziciją atitinkantį motyvacinį laišką. Pasirinkite atrodantį profesionaliai ir tuo pačiu patraukliai.

Pasirinkite tokį motyvacinio laiško šabloną, kuris papildytų jūsų gyvenimo aprašymą. Jis turi atitikti jūsų profilį ir žinutę, kurią norite nusiųsti įdarbinimo vadovams ar darbdaviams. Kadangi motyvacinį laišką siunčiate kartų su savo gyvenimo aprašymu, būtų tobula, jei motyvacinio laiško išvaizda atitiktų bendrą jūsų gyvenimo aprašymo vaizdą.

Patarimas: Suprantama, kad jūs norėtumėte, jog jūsų paraiška pritrauktų darbdavio dėmesį ir išsiskirtų iš kitų. Tačiau turėtumėte atsiminti, kad motyvacinio laiško turinys yra daug svarbiau, nei išraiškinga išvaizda. Motyvacinio laiško šabloną rinkitės išmintingai. Saugiausias sprendimas yra rinktis profesionaliai atrodantį motyvacinio laiško šabloną.

2 žingsnis – pradėkite motyvacinį laišką nuo pavadinimo

Taip, kaip ir gyvenimo aprašymą, savo motyvacinį laišką turėtumėte pradėti nuo pavadinimo ar antraštės. Pavadinimo skiltyje turi būti nurodytas jūsų vardas, pareigos ir kontaktinė informacija. Įsitikinkite, kad ši informacija būtų aiški, lengvai įskaitoma ir tiksli. Įdarbinimo vadovai turėtų sužinoti kaip su jumis susisiekti net neieškodami informacijos jūsų gyvenimo aprašyme.

Jūsų motyvacinio laiško pavadinime turėtų būti nurodyta sekanti informacija.

 • Jūsų vardas ir pavardė
 • Profesija, užsiėmimas ar pareigos
 • Kontaktinė informacija: Įskaitant jūsų elektroninio pašto adresą, kontaktinio telefono numerį, portfelį ar svetainę bei, jei turite – LinkedIn profilį
 • Įdarbinimo vadovo vardas ir jo ar jos profesijos pavadinimas
 • Įmonės pavadinimas
 • Jūsų siunčiamo motyvacinio laiško data

Naudokite šio motyvacinio laiško šabloną kaip vadovą, kurdami geriausią motyvacinio laiško antraštę.

Patarimas: Įsitikinkite, kad ant savo motyvacinio laiško užrašėte įmonės, į kurios poziciją kandidatuojate, pavadinimą. Jei dar neturite informacijos, išsiaiškinkite jūsų įdarbinimo vadovo vardą ir teisingą pareigų pavadinimą. Tai puikus būdas pritaikyti savo motyvacinį laišką. Toks laiškas parodo nuoširdų jūsų susidomėjimą ne tik pozicija, bet ir institucija ar įmone, kurioje pageidaujate dirbti.

3 žingsnis – Suasmeninkite sveikinimą

Bendrieji motyvaciniai laiškai gali pasirodyti pakankamai formalūs ir profesionalūs, tačiau jų pateikimas gali iš karto pašalinti visas galimybes būti pakviestam į pokalbį dėl darbo.

Įdarbinimo vadovai per dieną gauna šimtus paraiškų. Todėl bendras motyvacinis laiškas greičiausiai bus toks pats, kokį jie jau yra gavę.

Tai yra jūsų proga išsiskirti. Todėl užtikrinkite, kad vos tik gavę progą, jūs pritaikote ir personalizuojate savo motyvacinį laišką.

Pastaba: Pasistenkite ir sužinokite bei į savo gyvenimo aprašymą įtraukite įdarbinimo vadovo vardą. Žmogiškųjų išteklių darbuotojams patiks šis jūsų poelgis ir tai, kad skyrėte laiko ir kaip pagarbos ženklą įtraukėte jų vardą. Tai gali pasirodyti tik nereikšminga smulkmena, tačiau be jokios abejonės, prie jūsų paraiškos ji pridės papildomų balų.

Savo gyvenimo aprašyme rašydami pasisveikinimą nepamirškite trijų dalykų – formalumo, pagarbos ir paprastumo. Nebūkite per daug senamadiški dėl pernelyg didelio profesionalumo ar formalumo, tačiau vis tiek privalote išlaikyti pagarbą.

Kai įtraukiate įdarbinimo vadovų vardą ir pareigas, jie turi galimybę pasijausti svarbūs. Dar prieš darbo pokalbį, tarp jūsų ir įdarbinimo vadovo susiformuos tam tikras ryšys, nes jūs į jį jau kreipėtės vardu.

Štai puikus formalaus pasisveikinimo pavyzdys:

Gerbiama Daniele Kalvyte, Žmogiškųjų Išteklių Vadove.

Šis pasisveikinimas yra formalus ir profesionalus. Jis yra pakankamai pagarbus, tačiau tuo pat metu šiltas ir neskamba senamadiškai. Jame taip pat įtraukta įdarbinimo vadovo vardas ir pavardė, kurie parodo, kad jūs skyrėte laiko motyvacinio laiško pritaikymui.

Galite gauti visiškai priešingą efektą, jei naudosite tokius pasisveikinimus:

Garbingasis ar Gerbiamas Pone / Gerbiama Ponia

Atrodo labai perdėta, tiesa? Skamba neasmeniškai ir nenuoširdžiai. Tai nėra kažkas, ką įprastai garsiai pasakytumėte, ypač darbo ar paprasto pokalbio metu. Suasmeninimo trūkumas dar parodo, kad galbūt žinote pagarbių žodžių, tačiau tikrai neskiriate laiko tyrinėti ir išsiaiškinti samdančiojo vadovo pavardės.

Jei jūsų paraiškai tai ir neturės neigiamos įtakos, tačiau toks pasisveikinimas įdarbinimo vadovui greičiausiai neturės jokio teigiamo efekto paraiškų atrinkimo metu.

Rekomenduojamos pasisveikinimo frazės

 • Gerbiama Daniele Kalvyte, Žmogiškųjų Išteklių Vadove
 • Ponia Daniele Kalvyte, Žmogiškųjų Išteklių Vadove
 • Gerbiama Daniele Kalvyte, Įdarbinimo Vadove
 • Daniele Kalvyte, Personalo Įdarbinimo Vadove

Nerekomenduojamos pasisveikinimo frazės

 • Gerbiamas Pone
 • Gerbiama Ponia
 • Gerbemias džentelmenai
 • Gerbiamoji Ponia
 • Kas skaitos
 • Kam tai gali būti aktualu

Patarimas: Gali pasitaikyti, kad net ir mėgindami, jūs negalėsite sužinoti jus įdarbinančio vadovo vardo. Kai kuriose įmonėse konkrečiai nurodoma neadresuoti motyvacinio laiško konkrečiam asmeniui. Tokiu atveju jūs galite naudoti: Įdarbinimo Vadovas ar Žmogiškųjų Išteklių Skyriui, arba dar geriau – Įdarbinimo Vadovui dėl Klientų Aptarnavimo Vadovo pozicijos.

Kaip sužinoti reikiamą vardą ir asmenį?

Mes jau keletą kartų paminėjome, kad savo motyvaciniame laiške svarbu nurodyti įdarbinimo vadovą. Taigi, kaip tiksliai tai padaryti?

Daugeliu atvejų, darbo skelbimo aprašyme nėra nurodomi įdarbinimo ar personalo vadovai. Tačiau šią informaciją galite išsiaiškinti patys.

Štai keletas būdų, kaip sužinoti teisingą asmenį, kuriam turėtumėte adresuoti savo motyvacinį laišką.

 • Įmonės įdarbinimo vadovo galite ieškoti „LinkedIn“.
 • Naudokitės „Google“ paieška. Dažnai, „Google“ paieško rezultatuose galite aptikti įmonės įdarbinimo vadovo pavardę.
 • Jūs taip pat galite užpildyti įmonės svetainėje esančią kontaktinę formą ir gauti reikiamą informaciją. Taip pat galite išsiųsti užklausą įmonės socialinės žiniasklaidos paskyrose.
 • Paskambinkite įmonei ir paklauskite, kas yra jos įdarbinimo vadovas.
 • Jei turite draugų ar pažįstamų, dirbančių toje pačioje įmonėje, pasiteiraukite jų informacijos.

Jei ši strategija nepadeda, vietoje to, galite naudoti šiuos pasisveikinimus:

 • Žmogiškųjų Išteklių Departamentui
 • Regiono Pardavimų Vadovo pozicijos Įdarbinimo Vadovui
 • Gerbiamas Įdarbinimo Vadove

4 žingsnis – parašykite prisistatymą, kuris patraukia dėmesį iš pirmo žvilgsnio

Jūsų motyvacinis laiškas yra pirmoji galimybė save pristatysi savo potencialiam darbdaviui, todėl skirkite jai dėmesio. Tačiau, kaip ir minėjome anksčiau, personalo ir įdarbinimo vadovai sulaukia daug paraiškų. Daugelis ko gero net neskaito viso motyvacinio laiško, ypatingai jei jie parašyti bendrai.

Galvokite apie tai, tarsi turėtumėte tik dvi sekundes, per kurias turite atitraukti įdarbinimo vadovo dėmesį. Pačios pirmosios jūsų motyvacinio laiško eilutės turėtų pritraukti dėmesį ir padaryti teigiamą įspūdį įdarbinimo vadovui. Priverskite juos perskaityti likusią motyvacinio laiško dalį ir peržiūrėti jūsų gyvenimo aprašymą.

Štai keletas trumpų patarimų, kurie padės parašyti tobulą motyvacinio laiško įžangą.

 • Parašykite trumpą prisistatymą. Leiskite įdarbinimo vadovui sužinoti kas jūs esate ir ką jus sugebate.
 • Nurodykite darbo poziciją į kurią kandidatuojate ir nuo pat pradžių aiškiai tai apibrėžkite.
 • Apibendrinkite savo kvalifikaciją ir pagrindines savybes. Leiskite jiems sužinoti, kad puikiai tinkate šiam darbui.
 • Įtraukite kelis svarbiausius savo pasiekimus ir atitinkamai darbo vietai reikalingus įgūdžius.

Patarimas: Įžangoje turi būti pateikta jūsų informacija ir laiško tikslas. Geriausiai iš karto eiti prie reikalo, nepamirštant aukščiau išvardintos informacijos. Pateikite informaciją susijusią su darbo skelbimu.

Tinkamas pavyzdys

Jums nebūtina įžangoje rašyti įmantrios informacijos, kuri atkreiptų įdarbinimo vadovo dėmesį. Geriausia įtraukti su darbo aprašymu susijusią informaciją. Ji atskleis jūsų kvalifikaciją ir parodys, kad atkreipėte dėmesį į darbo aprašymą ir tokiu būdu paskatinsite susidomėjimą. Susidomėjimą galite pritraukti jau pačioje įžangoje suteikę informaciją, kad esate tinkamas asmuo ir nusipelnote pakvietimo į darbo pokalbį.

Štai puikus motyvacinio laiško įžangos pavyzdys:

CORRECT

Esu Vanesa Lingienė, skaitmeninės rinkodaros specialistė, daugiausiai dėmesio skirianti socialinės žiniasklaidos ir mokamos reklamos valdymui. Turiu daugiau nei 7 metus siekiančią profesinę patirtį ir norėiau tęsti savo karjerą „UAB Skaitmeninė Rinkodara“ įmonėje, kaip vyresnioji skaitmeninės rinkodaros specialistė.

Paskutinius 5 metus dirbau „UAB ABC Produktai“ įmonėje, rinkodaros specialiste. Aš tvarkiau įmonės socialinės žiniasklaidos paskyras bei „Google Ads“ ir „PPC“ platformas. Per pirmąjį mėnesį įsitraukimas įmonės „Facebook“ puslapyje padidėjo 250% ir toliau nuolat didėjo. Mano valdomos reklamos įtakojo 150% klientų pritraukimą ir 90% pardavimų padidėjimą. Noriu padėti pagerinti „UAB Skaitmeninė Rinkodara“ atstovavimą socialinėje žiniasklaidoje ir pagerinti klientų pritraukimą efektyviai valdydama mokamas reklamas.

Tokia įžanga puikiai veikia motyvaciniuose laiškuose, nes ji apima svarbiausią informaciją:

 • Trumpą profesinį prisistatymą ir darbo patirtį.
 • Įmonės pavadinimą ir darbo poziciją, į kurią kandidatuojate
 • Kandidato patirtį, įgūdžius ir pasiekimus

Neteisingas pavyzdys

Žemiau yra pateikta netinkama motyvacinio laiško įžanga, kuri greičiausiai nesulauks tokios pačios reakcijos, kaip aukščiau pateiktas teisingas pavyzdys.

INCORRECT

Sveiki, esu Vanesa Lingienė. Aš esu skaitmeninės rinkodaros specialistė. Dirbu „UAB ABC Produktai“ jau 5 metus ir pagal darbo aprašymą, puikiai tinku „UAB Skaitmeninė Rinkodara“ siūlomam darbui. Aš visada demonstravau puikius rezultatus ir pažadu juos dar labiau pagerinti, jei būčiau priimta į jūsų įmonę.

Be to, kad aukščiau pateiktas pavyzdys nėra labai gerai parašytas, jame taip pat nėra svarbios informacijos, kurią daugelis darbdavių norėtų matyti motyvaciniame laiške:

 • Pozicijos pavadinimo, į kurią kandidatuojate
 • Atitinkamų įgūdžių, kvalifikacijos ir pasiekimų
 • Suasmeninimo – aukščiau pateiktas pavyzdys atrodo labai bendras

5 žingsnis – Paaiškinkite, kodėl esate tinkamas kandidatas darbui.

Jei rašydami įžangą vadovavotės aukščiau pateiktais patarimais, ko gero jau atitraukėte įdarbinimo vadovo dėmesį. Užtikrinkite, kad ir toliau pritrauktumėte jo ar jos dėmesį, išsamiai paaiškindami kodėl esate tinkamas kandidatas darbui.

Kadangi įžangoje jau apibendrinote savo kvalifikaciją, dabar pats laikas nustebinti potencialų darbdavį įtraukiant išsamesnę informaciją. Šioje vietoje turėtumėte aprašyti savo profesinius įgūdžius ir apibūdinimus, kurie atskleistų jūsų tinkamumą siūlomai pozicijai.

Nors ir turite daugybė įgūdžių ir pasiekimų, rašydami motyvacinį laišką turite sutelkti dėmesį į darbo aprašymą. Jūsų gyvenimo aprašyme yra pateikiama išsamesnė informacija. Taigi, papasakokite apie pagrindinius savo įgūdžius, dėl kurių esate labiausiai tinkamas darbui.

Nepamirškite, kad rašydami šį skyrių susitelkite į darbo reikalavimus ir būkite kiek įmanoma tikslesni.

Štai dar keletas patarimų, apie kuriuos turėtumėte susimąstyti rašydami šią motyvacinio laiško skiltį:

 • Įdėmiai perskaitykite darbo aprašymą, kad suprastumėte, į kuriuos įgūdžius, charakteristiką ir kvalifikacijas turėtumėte sutelkti dėmesį.
 • Susiekite savo įgūdžius ir sugebėjimus su darbo reikalavimais.
 • Parodykite susidomėjimą pagerinti įmonės rezultatus.
 • Pradėkite su stipriu teiginiu ar žinute.

Atsiminkite: Įžangoje yra pristatoma jūsų profesinė patirtis, tačiau šiame skyriuje įdarbinimo vadovas galės susipažinti su išsamesne jūsų informacija ir sugebėjimais. Leiskite jūsų profesionalumui ir puikiai asmenybei sužibėti šiame skyriuje.

Tinkamas pavyzdys

Rašydami šį skyrių, dar kartą patikrinkite darbo aprašymą. Ypatingai, jei turite daug įgūdžių ir darbo patirties, gali būti sunku juos visus aprašyti ir nustebinti savo būsimą darbdavį. Šią informaciją galima rasti jūsų gyvenimo aprašyme. Šiame skyriuje įtraukite tik su darbo aprašymu susijusius sugebėjimus ir patirtį.

CORRECT

Mano gilus skaitmeninės rinkodaros suvokimas leidžia prisitaikyti prie nuolat kintančių „Google“ ir visų pagrindinių socialinių tinklų platformų algoritmų pakeitimų. Aš sukūriau kūrybingus procesus ir strategijas, kurie leido man pasiekti įmonės pageidaujamų rezultatų. Mano naudojami įrankiai apima „SEMrush“, „Ad Badger“, „Bing Ads Editor“, „Google Ads Editor“, „Google Keyboard Planner“, „Google Trends“, „AdEspresso“ ir kitus.

Kurdamas ir optimizuodamas skelbimą, visada galvoju apie įmonės įvaizdį, vertybes ir prekės ženklą. Naudodamas įrankius ir išteklius, visada siekiu būti novatoriškas ir padedu maksimaliai išnaudoti įmonės internetinės rinkodaros biudžetą.

Štai keletas priežasčių, kodėl toks pavyzdys veikia:

 • Tai rodo dominavimą ir žinias tam tikroje nišoje ar pramonės šakoje.
 • Tai pabrėžia įgūdžius ir patirtį.
 • Kadangi tai apima konkrečias priemones ir pareigas, susijusias su prašoma pozicija, tai rodo nuoširdų susidomėjimą darbu ir įmone.

Neteisingas pavyzdys

Venkite žemiau pateikto pavyzdžio naudojimo, nes jam trūksta nuoširdumo ir patirties pojūčio.

INCORRECT

Aš manau, kad esu tinkamas kandidatas jūsų siūlomam darbui, nes turiu visus įgūdžius ir kvalifikacijas, kurias nurodėte darbo skelbime. Be to, mano patirtis, kurią sukaupiau dirbdamas kitose įmonėse yra labai panaši į jūsų darbo skelbime nurodytas atsakomybes. Man patinka jūsų įmonė ir prekės ženklas, todėl iš visų jėgų stengsiuosi patenkinti jūsų keliamus reikalavimus.

Aukščiau pateiktame pavyzdyje nepateikta nieko konkretaus. Iš esmės, jis atrodo labai bendras nesuasmenintas. Jis atrodo kaip motyvacinis laiškas, kurį galima atspausdinti daugybę kartų ir įteikti skirtingoms įmonėms. Jame taip pat nėra įtraukta tokia būtinoji informacija:

 • Žinios ir stiprybės
 • Karjeros kelias
 • Strategijos, darbo metodika ar pasiekimai

Patarimas: Nevartokite tokių žodžių, kaip „tikiu“ ar „mėginti“ nes jie parodo jūsų pasitikėjimo trūkumą. Jei tikrai esate įsitikinę kad dėl įmonės galite kažką padaryti, turėtumėte tai pasakyti su pasitikėjimu.

Užbaikite raginimu veikti

Tai paskutinė jūsų motyvacinio laiško pastraipa todėl užbaikite ją su trenksmu. Išlaikykite įdarbinimo vadovo susidomėjimą ir dėmesį bei įtikinamai užbaikite apibendrinančią pastraipą, kad paskatintumėte jus pasikviesti darbo pokalbiui.

Prieš atsisveikindami, būtinai padėkokite skaitančiam asmeniui už skirtą laiką ir leiskite jiems suprasti, kad laukiate atsakymo – be jokios abejonės, šis atsakymas turėtų būti pakvietimas darbo pokalbiui.

Teisingas pavyzdys

Rašydami baigiamąjį skyrių, išlikite profesionalūs, mandagūs, draugiški ir svarbiausia – pagarbūs. Raginimas veikti reiškia, kad jūs norite juos paskubinti jums suteikti teigiamą atsakymą. Štai pavyzdys.

CORRECT

Dėkoju už laiką, skirtą mano paraiškos skaitymui. Būtų malonu, jei suteiktumėte galimybę detaliai aptarti kaip galėčiau pakartoti savo pasiekimus ir rezultatus jūsų įmonėje. Galiu susitikti darbo pokalbiui jums patogiu metu.

Patarimas: neįpareigokite įdarbinimo vadovo paskirti jums pokalbį atsižvelgiant į jūsų galimybes. Turėtumėte turėti galimybę prisitaikyti prie jų tvarkaraščio. Tačiau įsitikinkite, kad aiškiai išreiškėte savo ketinimą aptarti savo prašymą darbo pokalbio metu.

Atsisveikinkite naudodami tinkamą formatą

Formaliai užbaikite savo motyvacinį laišką naudodami tinkamą formatą. Būkite paprasti, tiesūs ir pagarbūs. Yra daugybė laiško užbaigimo būdų, tačiau išlaikydami motyvacinio laiško profesionalumą, jo neapkraukite.

Norėdami atsisveikinti, galite naudoti šias frazes:

 • Nuoširdžiai,
 • Ačiū,
 • Su Pagarba,,
 • Nuoširdžiai jūsų,
 • Pagarbiai,

Po kurių eina jūsų vardas ir pavardė.

Peržiūrėkite savo motyvacinį laišką

Norite būti tikri, kad jūsų motyvacinis laiškas parašytas tinkamai? Tai pirmoji galimybė įtikinti savo įdarbinimo vadovus, kad esate pakankamai kvalifikuotas darbo pozicijai jų įmonėje, todėl viską turite atlikti teisingai.

Įsitikinkite, kad jūsų motyvacinis laiškas yra parašytas tinkamai ir teisingai, peržiūrėdami šį kontrolinį sąrašą:

Jūsų antraštėje turi būti įtraukta tiksli, atnaujinta ir aiški būtinoji informacija:

 • Vardas ir pavardė
 • Profesija, užsiėmimas ar pareigų pavadinimas
 • Profesionalus el. pašto adresas
 • Kontaktinis numeris
 • Socialiniai tinklai ar susiję svetainės (Neprivaloma)
 • Laiško gavėjo vardas ir adresas
 • Data

Pradėkite savo motyvacinį laišką su paprastu, tačiau pagarbiu pasisveikinimu, pridedant personalo ar įdarbinimo vadovo vardą ir pareigas.

 • Trumpai pristatykite save ir savo veiklą.
 • Nurodykite savo profesinę ir darbo patirtį.
 • Įtraukite savo įgūdžius ir pasiekimus, papildančius jūsų darbo patirtį, tačiau tik tuos, kurie yra susiję su darbo aprašymu.

Išsakykite savo nuoširdų susidomėjimą siūloma darbo pozicija ir įmone. Pasinaudokite šia galimybe ir papasakokite, kad esate tinkamas kandidatas šiai darbo vietai.

 • Susiekite savo stiprybes ir įgūdžius su įmonės tikslais ir pageidaujamos darbo pozicijos atsakomybėmis.
 • Nurodykite susijusią darbo patirtį ir pasiekimus.
 • Būtinai paminėkite, kodėl jus domina darbas šioje įmonėje.

Išlaikykite skaitytojo dėmesį iki pat pabaigos, užbaigdami aiškiu ir tvirtu raginimo veikti pareiškimu. Pabaikite motyvacinį laišką naudodami tinkamą formatą.

Nesvarbu, ar kandidatuojate į pačias žemiausias įmonės siūlomas darbo pozicijas, ar siekiate tapti įmonės vadovu, visad paruoškite motyvacinį laišką. Galite peržiūrėti mūsų gyvenimo aprašymo pavyzdžius, kad paruoštumėte įspūdingą gyvenimo aprašymą, kuris papildys jūsų motyvacinį laišką. Be gerai paruošto gyvenimo aprašymo, motyvacinis laiškas padės jūsų paraiškai išsiskirti iš kitų. Jis atskleis jūsų profesionalumą ir nuoširdų susidomėjimą siūloma laisva darbo vieta. Kiekvieną kartą motyvacinį laišką pritaikykite atskirai darbo pozicijai ar įmonei, kuriai planuojate jį siųsti. Dabar yra pats geriausias laikas pradėti rašyti motyvacinį laišką. Tikimės, kad aukščiau pateiktas vadovas gali palengvinti jūsų motyvacinio laiško rašymą.